J.C. OOMS HENK SOL Opening Postduivenvereniging "STORMVLIEGERS" Vrijwillige Hulpdienst ■(■(■IHIHIHIHli Welke boer of loonwerker "De Verdediger" BOOM VOOR De Zevenhuizense postduivenhouders kunnen terecht trots zijn op hun nieuwe gebouw, dat burgemeester A.v.'t Verlaat - een opkomende koorts trotserend - vrijdagavond officieel opende, door het klokken van een duivenklok. Precies om 20.25 uur gebeurde dit, wat volgens hem in de historie van de postduivenvereniging vastgelegd wordt. In zijn openingstoespraak, die Zevenhuizens eerste burger tot het bestuur richtte, aandachtig be luisterd door de vele belangstel lenden, liet hij de gebeurtenissen die leidden tot de bouw van dit nieuwe clubgebouw de revue pas seren. "Waar gebrek aan sanitair al niet toe kan leiden", consta teerde hij, doelend op het oude gebouwtje waar geen toilet aan wezig was en men niet over water kon beschikken. Het was het bestuur van de post- duivenhoudersvereniging in eerste instantie te doen om hun voor malige clubgebouw uit te breiden met sanitaire voorzieningen. De gemeente had echter andere plan nen met de grond waarop het gebouwtje al tien jaar stond. "Er moesten woningen op worden gebouwd, volgens het bestem mingsplan" waarop het gemeente bestuur bekeek waarheen het ver plaatst kon worden. Op de achter grond kon het niet raken, want bestuursleden belden regelmatig op. Na veel omzwervingen kwam men toch weer op gemeentegrond terecht, vlakbij de plaats waar het voormalige gebouwtje stond. In middels had de "Stormvliegers" een houten schoolgebouw ge kocht en het opgeslagen. Met de angst voor verrotting in het hoofd werd de gemeente gesommeerd haast te maken. In januari dit jaar werd door de gemeenteraad beslo ten grond beschikbaar te stellen en een eenmalig krediet als schade loosstelling van 18.000,- "Ik ben diep onder de indruk gekomen bij de rondleiding, wie had dit gedacht - een inkorfruimte een rekenkamer, een klok- en ten toonstellingsruimte, en natuurlijk sanitair in de gang". Spreker roemde de zelfwerkzaamheid van de leden waardoor het gebouw anders driemaal zoveel zou heb ben gekost. De 33 leden en enkele andere vrijwilligers hebben met elkaar de handen uit de mouwen gestoken. Een rekensommetje van de burgemeester leverde 1200 duiven op, nl. elke duivenhouder heeft gemiddeld 40 duiven. Humoristisch liet hij zich uit over de positie van de vrouw, die voor 60% overdag de taak krijgt om de duiven te laten vliegen en voede ren. "De vrouw is zeer geliefd bij de duif en kan zich meer permit teren ten opzichte van de man, is er een woordenwisseling, dan heeft zij het laatste woord want de man vlucht het duivenhok in". Waarderend liet hij zich tenslotte uit over het saamhorigheidsgevoel van de 45-jarige vereniging, die hij 15 jaar geleden leerde kennen toen zij onderdak had in een onbewoon baar verklaard pand. "U hebt zich met dit bijzonder fraaie dier een plaats verworven in de gemeen schap. Dat dit gebouw bij mag dragen tot een lang leven van de "Stormvliegers", was zijn wens. Namens de Goudse tentoonstel lingscommissie sprak de heer H. Metselaar uit Waddinxveen, en als bestuurslid van "De Sperwer" uit Waddinxveen, die de nauwe contacten met de "Stormvliegers" noemde, omdat er in Zevenhuizen veel kan, in Zevenhuizen houden ze wel van een feestje. Wat er allemaal wel kan in Zevenhuizen noemde hij ook, daarbij de bur gemeester betrekkend, in zijn van humor doorspekte toespraak. Daadwerkelijk had hij ook meege holpen aan de totstandkoming van het nieuwe clubgebouw, door de fraaie bar te helpen timmeren, die het bekijken waard is. De heer K. Middelkoop uit Dordrecht sprak namens de afdeling C van de Nederlandse algemene bond van postduivenhouders felicitatie woorden aan het adres van "Stormvlieger" met het mooie clubgebouw. Tenslotte dankte voorzitter Wout Verschoor, de sprekers har telijk en de duivenvrienden en oud-leden. In zijn dank betrok hij ook de mensen die meegeholpen hadden bij de bouw van het nieuwe clubgebouw en liet zijn waardering vergezelgd gaan van fraaie vazen en boeketten bloe men, waar burgemeester A.v.'t Verlaat ook in deelde, deze kreeg van de secretaris D.C. Brem een fraai wandbord. Talloze geschenken mocht het bestuur ontvangen, zoals een fraaie klok van Van Well en bloemstukken van verenigingen en genodigden uit de gemeente. IHIHIHIHIHIHIHIHIHIHIHIHIHIMII Voor verzekeringen financieringen en hypotheken kunt u voor deskundig en onpartijdig advies terecht bij uw onafhankelijke verzekeringsadviseur. Vlietkade 3 Zevenhuizen Z.H. Tel. 010-55.02.98 Wist u dat er in Zevenhuizen een Vrijwillige Hulpdienst bestaat?". Wist u dat zij gebeld kunnen worden in geval van nood? In de afgelopen jaren hebben de mensen van deze dienst in verschillende situaties hulp kunnen bieden. Op welke manier? - bij griep de kinderen naar school brengen/ halen; - medicijnen halen - boodschappen doen; - begelei den naar een specialist c.q. zieken huis; - oppassen bij een bejaarde of zieke man of vrouw e.d. Bij diverse instellingen in Zeven huizen hangt een raambiljet. Mis schien is het de'lezers van de Dorpskrant weieens opgevallen? De mensen van de vrijwillig hulp dienst zijn gaarne bereid hulp te verlenen wat zij zijn daarvoor. "Dus belt u gerust!", vinden zij. Het telefoonnummer is 1395 of 2816. In ieder geval bereikbaar tussen 7.30 en 8.30 uur v.m. Ook nieuwe vrijwilligers kan men gebruiken. Ook jongeren kunnen inspringen. Bel even op! En doe op zo'n manier ook iets voor een ander. Voor het medeleven, ons betoond tijdens de ziekte en bij het overlijden van mijn man, onze vader en schoonvader J.P.A. van Reeuwijk betuigen wij onze welgemeende dank. S.P.A. van Reeuwijk-Bontenbal J A. van der Schans-van Reeuwijk C. van der Schans D.P.J. van Reeuwijk A.M. van Reeuwijk-van der Eerde P.J. van Reeuwijk M.A. Lindo Zevenhuizen, december 1980 is het aanscherpen en het omwisselen van zijn aan zeer grote slijtage onderhevige land- en tuinbouw machine onderdelen zat!!!!! Die belt tel. 01793-1528 voor het vakkundig oplassen van een onverslijtbare deklaag. P. Roos Lasbedrijf Noordeinde 65 2761 BK Zevenhuizen Primeur in Zevenhuizen De politiehondenvereniging De Verdediger organiseerde in de nacht van vrijdag 21 november op zaterdag de eerste nachtwedstrijd voor politie-honden in Zuid-Hol land. Dankzij de welwillende medewerking van o.a. de firma Van Vliet, fam. van Dorp, fam. van Steenhoven en het recreatie schap Rottemeren, waren er een tiental, haast niet van werkelijk heid te onderscheiden, praktijk situaties gecreëerd, waarbij de geleider met zijn hond zodanig moest optreden dat d&t gebeurde wat in het brein van het organise rende drietal was uitgedacht. Een paar voorbeelden: het zoeken van door inbrekers weggeworpen bewijsmateriaal, het opsporen van een verstopte inbreker in een loods, een dronken man uit een auto halen die weinig medewer king verleende, het tot stilstand brengen van twee stropers, waar bij met hagel werd geschoten. Het af te leggen parcours was bijna 10 km lang en liep vanaf de roerdomp naar de Molenweg, via het Noordeinde naar en via de Tweemanspolderweg naar de jachthaven. De verbindingen tus sen de diverse objecten werd uitstekend verzorgd door een tien tal enthousiastelingen met een 27- MC-installatie. Door hun zeer ge disciplineerde manier van verbin dingen leggen, (wat aan het slot van de nacht werd gehonoreerd met een compliment van de groep ALEX van de Rijkspolitie) is aan getoond dat het organiseren van dit soort praktijkwedstrijden tot de mogelijkheden behoord. Alle deelnemers zijn bij elke oefening beoordeeld op hun hou ding en gedrag ten aanzien van de verdachte en het resultaat is hen na afloop door de jury medege deeld. Een echt klassement is niet opgemaakt, maar de heer Boone van de gemeente politie met zijn hond maakte de beste indruk. Ook voor de twee leden van de organiserende vereniging die voor het eerst voor praktijksituaties werden geplaatst, waren de resul taten niet ontevreden. In de laatste oefening bleek dat de praktijk voor een politieman, heden ten dagen vrijwel werd benaderd, vanwege het feit dat door elke geleider afzonderlijk om hulp werd gevraagd, door een aanwezige politieman om een zestal dronken en vervelende mannen van het terras van de Roerdomp te verwijderen. Onder grote belangstelling van het hon- derdkoppige publiek werden de met stoelen en glazen gooiende raddraaiers ordelijke verwijderd. Deze oefen-nacht werd door een aantal politie-functionarissen van nabij meegemaakt en zij waren unaniem van mening dat de vere niging De Verdediger met de orga nisatie van deze wedstrijd weer het nodige hebben gedaan om de politieman met zijn hond in een goed 'daglicht' te plaatsen. KERSTTIJD GEZELLIGE TIJD Wij hebben weer een grote sortering KERSTBOMEN in vele maten, met en zonder kluit In onze plantenkas is 't ook weer een lusthof door de KERSTSTERREN in vele kleuren, CYCLAMEN, BEGONIA'S, AZALEA'S, PLANTEN BAKKEN en niet te vergeten onze Kerststukken, Hyacinten, Kersttakken, Hulst Pepers, Larixtakken, Bestakken IJslandmos enz. Ook vele soorten snijbloemen en boeketten en nog veel meer. Bloemisterij-T uincentrum Nrd. Dwarsweg 86, Zevenhuizen Tel. 01802-1593 Bevredigend resultaat RABOBANK Zevenhuizen/Moerkapelle - Op 24 november j.l. heeft de Rabo bank Zevenhuizen/Moerkapelle haar jaarlijkse Algemene Verga dering gehouden. Naast voorstel len voor een belangrijke statuten wijziging stond de goedkeuring van de Balans en Winst- en Ver liesrekening 1979 op de agenda. In een resume over de financiële ont wikkelingen in 1979 konkludeerde direkteur A.J. Ammerlaan dat de bank t.o.v. gelijksoortige banken een vrij behoorlijke expansie ken de. Zo steeg het balanstotaal met 13% tot 77,3 min. en kwam het bedrag aan toevertouwde midde len (spaarsaldi/termijndeposito's) uit op 69,2 min. De hoogte van de door de bank verstrekte finan cieringen bedroeg per ultimo ruim 50,- min. Mede door de in 1979 en ook nu nog van kracht zijnde kredietbepekende maatregelen van de Nederlandse Bank kon niet geheel aan de grote vraag naar financieringen worden voldaan. Derhalve moest vrij regelmatig een beroep worden gedaan op o.a. de Rabohypotheekbank te Eind hoven. Van de 1979 nieuw ver strekte financieringen ging ruim 70% naar het plaatstelijke be drijfsleven, terwijl van de overige 30% het grootste deel bij de woningbouw terecht kwam. Voorts is opnieuw gebleken dat op ruime schaal gebruik werd gemaakt van het totale diensten pakket. Het aantal rekeningerf (spaarrekeningen en rekening courant) steeg tot bijna 11.000 stuks en steeds meer relatie's ver trouwden aan de bank hun assu rantiezaken toe alsook de verzor ging van hun binnen- en buiten landse vakantiereis. Ondanks een lagere rentewinst en hogere bedrijfskosten, kwam het uiteindelijke winstsaldo na belastingen uit op 123.000,- welk bedrag in zijn geheel werd toege voegd aan de Algemene Reserve. Door de vergadering werd voorts een principe-besluit tot statuten wijziging genomen, die o.a. voor ziet in, een wijziging van de zgn. ledepaansprakelijkheid. De alge hele of wettelijke aansprakelijk heid (W.A.) zal worden omgezet in een beperkte aansprakelijk heid (B. A.) tot 5000,-. Ook voor ziet de statutenwijziging in een betere mogelijkheid om aan de direkteur van de bank meer taken te delegeren en toe te vertrouwen. De overige programmapunten werden door de voorzitter van het Bestuur, de heer M.v.d. Pol, vlot en terzake kundig behandeld. Zowel de heer v.d. Pol als de heer L. Lekkerkerk werden herkozen in de beheerscolleges. Aan het slot van de vergadering werd dank uitgebracht aan de direkteur en zijn personeelsteam van 21 personen. "De Eendragt" Zevenhuizen - De hoofdleidster van de chr. kleuterschool, mevr. G. Stevens-Alblas, mocht dinsdag 2 december de lang verwachte 'boom' planten in het daarvoor bestemde plantgat, op het speel plein voor de school. Een reus van een boom, die helemaal uit Hans- weert kwam, waar hij plaats moest maken voor de uitbreiding van een sluizencomplex. Met een grote telescoop-kraanwagen werd de boom naar het plantgat getild, waarbij mevr. Stevens de handels mocht bedienen. De kleuters en de lagere school kinderen keken belangstellend toe. De kleuters zagen er feestelijk uit met hun groene "boommutsen". Voor deze boom werden op school diverse acties ondernomen, om genoeg financiën bijeen te brengen. Men wilde een flinke boom die niet al leen schaduw zou brengen op warme zomerdagen, maar ook een speels element zou.vormen op het plein. Op Bevrijdingsdag was er door de kleuterschool een Bazar en eetfeest georganiseerd en wer den er verder nog diverse kranten- akties gehouden in de loop van het jaar. Zo kon een bedrag bijeen worden gebracht, wat de 'hoog kruinige kastanjeboom' ook biina kostte.

Dorpskrant | 1980 | | pagina 6