Gemeente Zevenhuizen Indicatiecommissie voor opname van bejaarden in bejaardenoorden BURGERLIJKE STAND Collecteschema GLADHEIDS- BESTRIJDING RAADHUIS GESLOTEN AGENDA KERSTBOMEN VERBRANDING I ww* GEACHTE DORPSGENOTEN, Nog weinig dagen scheiden ons van de jaarwisseling. Het jaar 1980 is voor een aantal onzer met betrekkelijk weinig zorgen voorbij gegaan, voor anderen is het tegenovergestelde het geval. Het is wederom een jaar geweest, waarin zich onverwachte feiten voordeden en waarin sprake was van voor- en tegenspoed. Wij hebben in de gemeenschap meegeleefd met de families, die moeilijke tot zeer zware tijden hebben doorgemaakt. Verder werden in de persoonlijke sfeer jubilea en andere belangrijke gebeurtenissen gevierd, waarop met vreugde en dankbaarheid wordt teruggezien. In het verenigingsleven voltrokken zich bijzondere feiten van verschillende aard, waaraan op een gezellige - echt Zevenhuizense - manier aandacht werd besteed. Bij opvallende hoogtepunten in het bedrijfsleven waren velen in de gemeenschap en daarbuiten betrokken. Al die mooie belevenissen mochten mijn vrouw en ik van zeer nabij meemaken. En wat gaf dat ons opnieuw een grote voldoening! Wat zal het jaar 1981 ons brengen? Voor ons allen is wederom een belangrijke taak weggelegd. In de eerste plaats moeten we zoveel mogelijk trachten mee te helpen om de economische toestand in ons land te verbeteren. Als we dit grote probleem met het nodige inzicht en op een tolerante wijze benaderen, dan kunnen ook wij een bijdrage in de goede richting leveren. Graag spreek ik de wens uit, dat degenen, die verschillende taken van welke aard ook in onze gemeente hebben te vervullen, steeds opnieuw geïnspireerd mogen worden de belangen van de plaatselijke gemeenschap - in harmonische verhoudingen - zo goed mogelijk te; dienen. Van ganser harte hoop ik, dat U gezegende Kerstdagen zult beleven. Moge voor U allen in 1981 veel geluk, voorspoed en vooral een goede gezondheid zijn weggelegd! Zevenhuizen, 19 december 1980 Met hartelijke groeten, A. van 't Verlaat Gebleken is, dat velen nog onbekend zijn met de procedure die leidt tot opname in een bejaardenoord. Hiervoor bestaat namelijk een commissie, die aanvragen om opname in bejaardenoorden beoordeelt. Deze commissie is ingesteld door het college van burgemeester en wethouders op grond van een bepaling in de wet op de bejaardenoorden De commissie is als volgt samengesteld: de heer W. van Erk, Dorpsstraat 14 - voorzitter; de heer J. van Buren, Lange Zijde 21 -arts; de heer C.A. van der Mee, Weth. Kreftlaan 55 -maatschap, werker; mevrouw P. Speksnijder, Dorpsstraat 51 -wijkverpleegkundige Als secretaris is aan deze commissie toegevoegd de- heer J.J.M. de Bakker, ambtenaar ter gemeentesecretarie, afdeling sociale zaken. De werkwijze van deze commissie is -kort weergegeven- als volgt; Wanneer een aanvrager of aanvraagster een verzoek om opname in een bejaardentehuis of bejaardenoord (zoals de wet het noemt) wil doen, moet in de eerste plaats een aanvraagformulier worden gehaald bij de secretaris van de secretaris van de commissie op de gemeentesecretarie, afdeling sociale zaken (openingstijden: 9-12 uur). Nadat dit aanvraagformulier is ingevuld moet dit wederom worden ingeleverd bij deze functionaris ter gemeentesecretarie. Daarna ontvangt men bezoek van de maatschappelijk werker, die samen met de aanvrager of aanvraagster een vragenlijst invult. Aan de hand van deze vragenlijst, aangevuld met de medische gegevens van de arts, wordt dan door de commissie bekeken, of men voor opname in aanmerking komt Is de indicatiecommissie van oordeel, dat men voor opname in een bejaardentehuis in aanmerking komt, dan wordt een zogeheten indicatiestelling afgegeven. Met deze indicatiestelling kan men zich dan wenden tot het bejaardenoord van zijn of haar keuze, onverschillig GEWIJZIGDE BIJSTANDSNORMEN PER 1-12-1980 Per 1 december 1980 zijn de bijstandsnormen als volgt gewijzigd Normbedragen Echtpaar Eén-oudergezin Alleenstaande vanaf 21 jaar V akantie-uitkeringen Echtpaar Eén-oudergezin Alleenstaande vanaf 21 jaar Personen in inrichtingen Bedrag voor persoonlijke uitgaven - Echtpaar - Alleenstaande Minimum - Echtpaar - Alleenstaande Vakantie-uitkering - Echtpaar - Alleenstaande Rijksgroepsregeling Thuisloze personen Bedrag voor persoonlijke uitgaven Vakantie-uitkering R.z.-normbedragen Minimum - Kostwinner - Alleenstaande vanaf 21 jaar Minimum grondslag Rijksgroep- regeling Oorlogsslachtoffers per maand per week 1399,85 1259,85 979,90 88,21 79,39 61,75 323,05 290,75 226,15 20,36 18,32 14,25 417,75 241,85 164,75 90,05 88,21 61,75 241,85 61,75 1867,80 1307,45 2485,00 55,80 14,25 431,05 301,70 welke plaats, hetgeen dus betekent, dat zo'n indicatiestelling landelijk geldig is. Het verkrijgen van een indicatiestelling houdt echter niet automatisch in, dat men ook direct geplaats wordt in een bejaarden oord, omdat dat afhankelijk is van zowel het aantal plaatsen in een bejaardentehuis als het opnamebeleid van het bejaardenoord, ofwel piet andere woorden: de bejaarde is vrij in zijn of haar keuze van het bejaardencentrum en het bejaardenoord is vrij om een bejaarde al of niet op te nemen. Het kan uiteraard ook zijn, dat de commissie tot de conclusie moet komen dat (nog) geen opname noodzakelijk blijkt te zijn. In dat geval zal dan tevens door de commissie worden bezien, of de bejaarde mogelijk op andere wijze geholpen zou kunnen worden, waarbij bijvoorbeeld dan gedacht zou kunnen worden aan bejaardenhulp, de verzorging van maaltijden, andere huisvesting (bejaardenwoning) enz. Mocht men omtrent deze aangelegenheid nader geïnformeerd wensen te worden, dan kan men contact opnemen met de reeds eerdervermelde secretaris van de commissie op de gemeentesecretarie, afdeling sociale zaken. Wellicht ten overvloede zij nog opgemerkt, dat deze regeling ook van toepassing is op het bejaardenverzorgingstehuis De Zevenster te dezer plaatse. Tenslotte kan nog worden medegedeeld, dat aan het indienen van een verzoek om een indicatiestelling en de behandeling daarvan geen kosten zijn verbonden. GEBOORTEN Dennis, zoon van: Otting, Bob en: Spekman, Anna M. Antoinette Jantine, dochter van: Benning, Cornelis en: Nobel, Tonia C. Cornelia, dochter van: Clazing, Gerrit J en de Jong, Aaltje N. Sebastiaan Johannes, zoon van: van Gestel, Johannes A. en: van der Heijden, Margaretha T.M. John, zoon van: Vos, Maarten en: Cornelissen, Carolina L. 19 december 1980 tot 21 januari 1981 geen collecten OVERLEDEN Hofman, Cornelia wv Van Vliet op 2 december 1980, oud 82 jaar. Karreman, Jan op 6 december 1980, oud 92 jaar. Stouthart, Niesje wv De Vries op 6 december 1980, oud 77 jaar. Lindenburg, Gerardus Hendrik op 8 december 1980, oud 31 jaar. HUWELIJKEN van Ardenne, Albertus Joseph en: van der Klaauw, Antje Maria. Ook dit jaar blijkt, dat door sneeuwval op voetpaden hache lijke situaties kunnen onstaan, wanneer de sneeuw vastgelopen wordt en door bevriezing in "glij banen" veranderen. De dienst van gemeentewerken poogt daarom vooral de meest intensief gebruikte voetpaden sneeuwvrij te houden en zo nodig zout te strooien. Dat hetn sneeuw vrij houden van openbare voetpa den vóór woningen min of meer door de aanwonenden dient te ge schieden, blijkt uit het feit, dat het gemeentebestuur volgens de alge mene politieverordening de aan wonenden hiertoe kan verplich ten. Om het zover te laten komen is natuurlijk niet de bedoeling. Het behoort tot ieders verant woording (zodoende in ieders belang) hiervoor zorg te dragen. Het betreft natuurlijk alleen dié voetpaden (of gedeelte ervan, wanneer u overburen heeft), die direkt aan de tuin en/of het eigen dom grenzen. Voor de goede orde wordt nog opgemerkt, dat het telefoonnum mer voor gladheidsmelding en onderhoud buiten de kantooruren is gewijzigd in 01802-2709. In verband met de komende feest dagen zijn de gemeentelijke dien sten en afdelingen gesloten op de volgende dagen: donderdag 25 december 1980 (le kerstdag) vrijdag 26 december 1980 (2e kerstdag) donderdag 1 januari 1981 (nieuwjaarsdag) vrijdag 2 januari 1981 Slechts het bureau Burgerlijke Stand zal vrijdagochtend 2 janu ari 1981 geopend zijn van 10.30 uur tot 11.00 uur. dinsdag 13 januari 1981 Vergadering van de commissie Openbare Werken en Bedrijven Aanvang 19.30 uur Donderdag 15 januari 1981 Vergadering van de commissie Onderwijs en Welzijn Aanvang 15.30 uur Maandag 19 januari 1981 Vergadering van de commissiê Financiën e.a. Aanvang 19.30 uur Onder leiding van de vrijwillige brandweer vindt op vrijdag 2 januari 1981 om 18.45 uur de kerstbomenverbranding plaats op het crossterrein Zuidplasweg. Inleveren van de bomen bij d< brandweergarage voor iedere boom een lootje. Na afloop vindt de trekking plaat: in de brandweergarage. I

Dorpskrant | 1980 | | pagina 2