J. WISMEYER Boetiek de Zilverberk V A V A JEUGD succesvol T.C. ZEVENHUIZEN "80" Televisieshow Lisa Mackeag POLITIE BERICHTEN Stormvliegers op de helft kompetitie De meeste V A teams hebben al weer de eerste helft van de kompe titie erop zitten. De beide eerste teams kunnen terugblikken op een zwaar en moeilijke periode waar bij de resultaten afwisselend wa ren. Vooral de V A heren van Cees van Zweeden, hadden in de loop van het seizoen zware tegen vallers te incasseren. Met name de Militaire Dienst zat de Verwey en Adegeest heren danig dwars. Jan Rodenburg liep een ernstige bles sure op, gebroken kuitbeen, en was uitgeschakeld voor lange tijd, gelukkig verloopt het genezings proces voorspoedig en heeft Jan de training weer met mate hervat. Ook door de dienst, moest V A Tijs Swets een paar wedstrijden missen, door bronchitus aldaar opgelopen. Ook Tijs is weer volop aan het trainen en zal in de 2e helft weer duidelijk aanwezig zijn. De derde man in dienst Jan Poot, heeft ook een aantal wedstrijden moeten afzeggen, door de plicht om het vaderland te verdedigen, dit zal ook in de 2e helft nog wel het geval blijven, ook zijn trai- ningsarbeid is momenteel mini maal. De andere V A heren blijven volop trainen (3x), voor dat de 2e helft begint zullen de heren al verscheidene oefenwedstrijden spelen. Het begint al zaterdag 27 december, dan spelen zij om 15.00 uur tegen LUSV. In het nieuwe jaar spelen zij op 3 januari om 14.00 uur in Den Haag tegen Kalinko, met op 5 januari (maan dagavond 21.15 uur) in het Dorps huis Swanla tegen PVC/Blokkeer Op 10 januari spelen de V A heren weer een kompetitiewed- strijd, dan spelen zij om 19.00 uur tegen v. Houten/VCH uit Heerlen en zullen zij trachten om meer punten te gaan behalen dan in de eerste helft. Ook de V A dames zijn op de helft van de kompetitie belandt, de dames debuterend in de derde divisie G, spelen zo als verwacht met wisselend succes. Met verlies van een Leona Brandse (haar Starlift) en Anja v. Wensveen (gestopt) traden de dames met versterking vanuit het tweede de nationale kompetitie in. Dit ver liep in het eerste gedeelte van de 1 e helft erg goed en werden er vele punten behaald. Hierdoor staat deze debutant op een zesde plaats van de ranglijst. Net als bij de heren, spelen de V A dames - van trainer Willem Jan van Ype- ren een aantal oefenwedstrijden, voordat zij weer starten met de kompetitie op 10 januari met een wedstrijd tegen SOS/DPC 2 (dorpshuis, 17.00 uur) Ook op 27 december spelen de dames tegen LUSV (17.00 uur) Op 3 januari spelen zij in Den Haag tegen Tonegido (14.00 uur) V A heeft nog meer debutan ten, bij de dames zijn dit het tweede en derde team en bij de heren het tweede team van trainer Bram Stolk. Bij de dames heeft V A 3, getraind door Henk v. Oostveen goede kansen om zich te handhaven, vooral als de stijgen de lijn gevolgd blijft worden. Het tweede damesteam zal het erg zwaar krijgen, doordat een aantal speelsters naar het eerste gingen en geen aanvulling van onderaf plaats vond, zodat er met een kleine selectie gewerkt moest worden. In de tweede helft komt Riane de Koster de gelederen bij dames 2 versterken, waardoor er meer aanvalskracht in de ploeg komt. De V A 2-heren begonnen de kompetitie sterk, en hielden de koplopers lang bij, door blessures mesten ook hier een aantal spelers afhaken. Jan v.d. Linde en Cor v.d. Knaap. Bovendien moest V A 2 spelers aan het eerste afstaan (Harry Hack) om die te versterken Mede daardoor kwamen de heren niet goed in hun spel, vooral ook dat zij toen pas de zware tegen standers moesten krijgen. Punt- velies volgde hierop, maar de heren staan op een zeer goede vierde plaats achter Be Fair en Donar. De V A jeugd, getrain door de eigen V A-mensen, doen het als voorgaande jaren erg goed in de kompetitie. In de kompetitie spelen in alle klassen, vanaf aspi ranten B, A tot de juniorn klassen, de V A teams in de bovenste regionen. Bij de meisjes junioren spelen de beide teams mee om het kampi oenschap van hun klasse. Ook de jongens junioren, die toch zwaar dere tegenstand hebben spelen een geducht woordje mee voor het kampioenschap. De aspiranten van V A, die gaan het zaterdag 20 december hoger op proberen, nadat zij op 25 oktober zich geplaats wisten bijde eerste acht van Nederland. Zij gaan zaterdag in Zwolle proberen om het predikaat NKP (Nationale Kampioens Ploeg) te behalen. Daarvoor reizen zij al vroeg af naar Zwolle om daar vanaf 10.00 uur te gaan spelen, zowel de meisjes van Jan v.d. Wel als de jongens van Ben v. Yperen. De V A meisjes spelen dan in hun poule tegen Sparta (Zelhem); Abcoude en Geevers P&P (Schaesberg). De jongens spelen in een andere sportzaal in hun poule tegen Spiker (Eerbeek), Ons Huis Revok (Reuver) en Zaan '69 (Zaandam). Mochten de beide teams in hun poule bij de eerste twee eindigen dn spelen zij om ca. 14.30 uur in de kruisfinales. Voor de thuisblijvers worden het weer een paar spannende uren, of de goede resultaten vorig seizoen behaald bij de jeugd, ook nu weer te realiseren zijn. Bij de Mini-Volleybal afdeling, zijn de activiteiten ook niet van de lucht. Op zaterdag 20 december zijn er onderlinge wedstrijden in de zaal aan de Dorpsstraat, terwijl op maandag 29 december de mini- volleyballers zich vanaf 13.00 uur in het Dorpshuis kunnen uitleven. De trainingen gaan in deze dagen, indien dat mogelijk is, gewoon door, om in de tweede helft van kompetitie, de posities verworven na de eerste helft te versterken. KERST AANBIEDINGEN BIJ AANKOOP VAN EEN DAMESROK OF -PANTALON...BLOUSE OF TRUI NAAR KEUZE VOOR DE HALVE PRIJS.(geen velours) DAMES SLIPS Bon Giorno3 stuks 10,- PASTUNET.TE BH'S van 29,95 nu 24,95 RESTANTE HOLLANDIA NACHTHEMDEN/10,- HEREN SJAALS yan 32,50 nu 19,95 HEREN FLANELLE OVERHEMDEN2 stuks 40,- textiel en woninginrichting Dorpsstraat 35, Zevenhuizen, tel. 01802-1213 TC Zevenhuizen "80" wat bete kent dat nu weer zult u denken? TC Zevenhuizen "80" staat voor TOURCLUB ZEVENHUIZEN "80" en dat is de vereniging die op 9 december 1980 in Zevenhuizen is opgericht. Zoals u enige maanden geleden in onze Dorpskrant heeft kunnen lezen werden er belangstellenden gevraagd om te komen tot de op richting van een fietsclub. De animo hiervoor was van dien aard dat de initiatiefnemers met de belangstellenden hebben gespro ken en vervolgens de nodige voor bereidingen hebben getroffen ten einde te komen tot de oprichting van een tourclub in Zevenhuizen. Op dinsdagavond 9 december was voor hen het grote moment aangebroken. In aanwezigheid van 19 personen werd om 21.15 uur in Hotel Vos de Tourclub Zevenhuizen "80" opgericht. De vereniging startte gelijk onder een goed gesternte want van de 19 aanwezigen meldden zich er 18 aan als lid. Tevens waren er nog toezeggingen van 7 personen, zodat aan het eind van de avond een tourclub bestond met 25 leden. Wat is het doel van de vereniging? De Tourclub Zevenhuizen "80" biedt in Zevenhuizen en omgeving wonende tourfietsers de mogelijk heid zich te verenigen om geza menlijk de gemeenschappelijke hobby, het tourfietsen, te beoefe nen, onder meer door het op vrijwillige basis rijden van trai- ningstochten, tourtochten en ster- ritten. Aan het jaarprogramma wordt gewerkt en zodra dit gereed is zult u hierover meer kunnen lezen. Elke zondagmorgen bestaat de mogelijkheid om bij Hotel Vos om 09.00 uur te starten voor een gezamelijke fietstocht. Hoewel het nu winter is en de meeste tour- fietsen goed onderhouden wegge borgen zijn, zijn er toch een paar enthousiastelingen die hier on danks de winter nu al een goede gewoonte van willen maken. Naast de fietstocht zal vanaf begin april op een nog nader te bapelen clubavond in de week de moge lijkheid bestaan tot het rijden van een sterrit. Bent u ook een enthousiaste tour fietser? Wordt lid! Samen fietsen, Ja gezellig! Bedenk wel, U heeft maar één verplichting en dat is het betalen van de contributie, die voorlopig is vastgesteld op 60,- per jaar. Duurder wordt het niet en indien zich veel leden aanmel den, dan hoopt het bestuur in een volgende algemene vergadering in het begin van 1981 een lagere jaar contributie te kunnen voorstellen. O ja, jeugdleden vanaf 8 jaar zijn ook welkom en voor hen is de contributie op f 35,- per jaar vast gesteld. Naast die ene verplichting heeft u veel rechten zoals - een bestuur dat veel activiteiten ontplooid; - zelf te mogen bepalen of u komt fietsen of niet; - ont vangst van een tourboekje waar door u tijdens tochten, ritten, ver zekerd bent tegen aansprakelijk heid van derden; - ontvangst van een tourkalendermet het fietspro- gramma voor het jaar 1981. U kunt zich opgeven als lid van de vereniging door het inleveren van een volledig ingevuld aanmel dingsformulier. Deze zijn ver krijgbaar/aan te vragen bij de onderstaande bestuursleden: Ed Beere, voorzitter, De Graskamp 35, tel. 2362; John Terpstra, secre taris, Schielandsingel 41tel. 2697; Jouke Elgersma, penningmeester, De Graskamp 37, tel. 2443; Wim van Dorp, lid, Weth. Kreftlaan 1, tel. 2376 en Bas Dullaart, lid, Boslaan 32, tel. 2378. Om misverstanden te voorko men, wijzen wij u erop dat de Tourclub Zevenhuizen "80" geen wielrenvereniging is. Het gaat niet om het racen maar het gaat om het rijden van tourtochten waarbij de leden zich houden aan de gelden de verkeersregels. Het rijden van deze tochten op een goede sport- fiets/trimfiets strekt tot aanbe veling. Een grote kollectie Kerstbomen Kerstgroen Kerstversiering Kerststukjes Kerststerren en cyclamen Vindt u bij: Noordelijke Dwarsweg 80, Zevenhuizen Tel. 01802-1463 Alweer zal er iemand uit Zeven huizen voor de televisie optreden. Niet zo maar iemand, maar een veelbelovend zangeresje, dat haar kunnen zal tonen in een ongeveer 25 minuten durende t.v. special, die onlangs werd opgenomen op het fraaie natuurrijke eiland Sri Lanka. Lisa Mackeag, de 18-jarige Zeven- huizense zangeren, zal dan samen met Jack Jersey om wie de special is gemaakt, een duetje zingen, iets dat Jack Jersey voor de eerste maal doet. Lisa is dan ook een ontdekking van hem evenals de saxofonist Maurice de la Croix, een Indische Nederlander. De televisieuitzending vindt plaats op 13 januari a.s. om 19.25 uur op Nederland 2. De N.C.R.V. zal de special uitzenden. Samen met Jack Jersey zingt Lisa "Send me a little bit of love" en alleen "Moon of Matara". Deze grammofoon plaat wordt een week voor de uit zending op de markt gebracht en belooft echt iets bijzonders te zijn, zowel instumentaal,als vocaal. Twee weken bracht Lisa met het gezelschap door op Sri Lanka (Ceijlon) waarvan de eerste dagen letterlijk "in het water vielen" door de aanhoudende moesson regen. Toen de zon door kwam was het prachtig en konden de op namen beginnen. Er werden diver se achtergronden en locaties ge vonden» op het eiland waar Lisa van de schoonheid ervan diep onder de indruk kwam, evenals de leefgewoonte van de inwoners, die zo tevreden en blij overkwamen, ondanks het in Westerse ogen, maar schamele bestaan. Lisa zal in de t.v.-uitzending te zien zijn in een sari (een lange wikkelrok). Hoewel nog niet zo algemeen bekend, geniet Lisa toch zeker al enige populariteit, zelfs in haar ei gen woonplaats, waar kinderen mooie tekeningen voor haar maakten en die haar aanboden toen ze terug kwam van Sri Lanka Lisa treedt twee a drie avonden per week op met de groep "Intru ders", waarbij zij zingt, overal in het land. Zanglessen neemt ze niet meer, maar ademhalingsoefenin gen behoren tot een vast onder deel van haar weekprogramma. Lisa speelt verder niet onverdien stelijk piano en componeert lied jes. De grammofoonplaat die de eerste week van januari uitkomt, is de tweede die zij gemaakt heeft, de eerste was "Hold me". Haar op komst in de zang-wereld is gelei delijk, want het is bewezen dat elke ster die snel rijst, ook weer snel daalt. Tot dusver sloeg ze diverse aanbiedingen af, maar in de toekomst kon daar weieens ver andering in komen, als ze haar de buut gemaakt heeft in de t.v.-spe- ciai. Het zou misschien best een leuk zijn als ze reacties kreeg over die ZEVENHUIZEN 9 december- Aanrijding op de Noordelijke Dwarsweg/Lelie straat om 19.45 uur tussen een vrachtwagen bestuurd door de heer A.B.J. uit Zevenhuizen en een personenwagen bestuurd door A.v.d. B. uit Zevenhuizen. De be stuurder van de personenwagen rijdend op de Leliestraat verleen de geen voorrang aan de vracht wagen op de Noordelijke Dwars weg. Alleen materiële schade. 10 december: Kleine verkeerscon trole op de Burg. Klinkh. weg op verlichting. 3 bestuurders van per sonenwagens werden bekeurd we gens ondeugdelijke verlichting. Donderdagmorgen 11 december: Tragisch ongeval met dodelijke afloop. Op de Moerkapelse Zijde is de 23-jarige M. Reijneveld met zijn motor geslipt en tegen èen aanhangwagen gebotst, waarop hij in de sloot naast de weg terecht kwam. In het Dijkzigtziekenhuis is hij aan zijn verwondingen overleden. 12 december was er 's-middags een snelheidscontrole, waarbij 6 be stuurder werden bekeurd omdat zij harder dan de toegestane snel heid van 50 km reden over de Burg. Klinkhamerweg. De hoog ste snelheid was 77 km per uur. Op 13 december werd diefstal van een fiets aangegeven. Een zwarte damessportfiets merk Uni on die op de 6e bij het Dorpshuis werd gestolen van de 15-jarige M.v.d. D. 14 december werd aangifte ge daan van een portemonnee met inhoud die verloren werd- een donkerbruine. Verder verloren: camelkleurige kleuterwantjes en sportschoenen blauw met witte streep. Verloren ook nog tenslotte: een geel etui met autosleutels. Gevonden: een sleutelbos met aan de label "lada" De jaarlijkse postduivententoon- stelling van postduivenhouders vereniging Stormvliegers te Zeven huizen vindt a.s. vrijdagavond en zaterdag plaats in het nieuwe club gebouw aan de Zuidplasweg. Maar liefst 250 duiven worden door de ca. 30 leden van de vereni ging waarvan keurmeester A. Ha- gers uit Berkel de keuring verricht Vrijdagavond vindt tevens de trekking plaats van de verloting, door burgemeester A.v.'t Verlaat. De openingstijden zijn: vrijdag avond 19 dec. vanaf 20.00 uur tot ca. 22.30 uur. Zaterdag vanaf 10.00 uur tot en met 's-avonds. De tijdsduur van de tentoonstelling hangt van de belangstelling af. Het clubgebouw bereikt men direkt na de stoplichten richting Nieuwerkerk. Vdor elke Zeven- huizenaar biedt deze tentoonstel ling tevens de gelegenheid het fraaie nieuwe clubgebouw te bezichtigen, waarin een speciale overzichtelijke ruimte de duiven worden tentoongesteld en waar men ook even gezellig kan ver toeven in de kantine.

Dorpskrant | 1980 | | pagina 4