Danfbss regelt de temperatuur haarfijn! U ZIT GOED Bil Ssl SLAGER-BAARS EEN STEEDS GROEIENDE KLANTENKRING ZORGDE VOOR EEN SNELLE GROEI VAN DE OMZET DAAROM OOK DIT JAAR ONS DEVIES HOGE KWALITEIT MET ZO LAAG MOGELIJKE PRIJZEN E.H.B.O. 25 JAAR EXPOSITIE 'Ernst met energie' Gebruik op al uw radiatoren Danfoss radiator thermostaten. Zij verhogen uw CV comfort en regelen de temperatuur haarfijn. Hierdoor kunt u tot maar liefst 20% op uw stookkosten besparen! Danfoss radiatorthermostaten zijn eenvoudig te monteren en geschikt voor alle typen radiatoren. Nederlands meest verkochte radiatorthermostaat FA. P. VISSER ZONEN in bouwvoorlichting Wad- dinxveen van 3 febr. 1981 t/m 21 febr. 1981 Wij vertellen U er graag meer over. Dorpsstraat 169 - Zevenhuizen Tel. 01802-1206 De E.H.B.O.-afdeling Zevenhui zen viert op 7 februari a.s. het 25- jarig bestaan, met een receptie van 15.00 tot 17.00 uur in het Her vormd Centrum. De eigenlijke op richtingsdatum van de vereniging is '3 februari 1956. Toen de heren J.J. de Muynk, S. Wobbes, J.H. Loekemeijer, P. Segaar en mevr. Reijm-Rosbergen een voorlopig bestuur gingen vormen. Van deze personen zijn de eerste drie overleden. Burg. Arn. Boer en Joost van den Broek blijken de stoot tot de oprichting te hebben gegeven, dit, na dat er een E. HB.O.-cursus werd gege ven, waarvan de cursisten geen exa men mochten doen, omdat Zevenhui zen geen E.H.B.O.-vereniging had. Op de eerste avond meldden zich 26 personen aan als lid. Thans telt de vereniging 60 leden "met een geldig diploma". Na de oprichtingsdatum volgde een algemene ledenvergade ring op 27 februari 1956. De statuten en het huishoudelijk reglement wer den vastgesteld en de contributie die per lid 5,20 ging bedragen - thans 10,-. Tot op heden is het zo, dat, wil men deelnemen aan een E.H.B.O.- cursus voor beginners, men eerst lid moet worden. Dit jaar zal er op de algemene ledenvergadering een voor stel worden gedaan dat alleen zij lid kunnen worden van de E.H.B.O. die een geldig diploma bezitten. Van het lidmaatschapsgeld moet de plaatselij ke afdeling afdragen aan het hoofd bestuur. Dit in tegenstelling tot de donatiegelden. Mede dankzij de steun van vele donateurs, kon de vereniging in Zevenhuizen zich goed staande houden. In de loop der jaren werden tal van hulpmiddelen aangeschaft voor het zo optimaal mogelijk hulp verlenen. Naast verbandmiddelen en andere benodigdheden, beschikt de afdeling ook over een "beademings pop", nodig voor mond op mond be ademing en hartmassage, die door de gemeente geschonken werd. Subsidie krijgt de vereniging verder niet, doch daarentegen mag men belangeloos van het gebouw voor hulpverlenings diensten gebruik maken. Met dit gebouw is men bij de E.H.B.O. erg 'blij, maar bij herhalingsoefeningen, die door de E.H.B.O.-ers gevolgd moeten worden om de geldigheid van het behaalde diploma te behouden, houdt men van bestuurszijde het hart vast dat niet iedereen tegelijk naar dezelfde herhalingsavond komt, om dat dan de zaal te klein is. "Gelukkig viel dat tot dusver mee", vertelt secre taresse Hennie Nieuwland. Samen met voorzitter Arie de Vos vertelt zij over het verenigings wel en wee, alhoewel dat wee best meevalt. "We kunnen het onderling prima met elkaar vinden, er valt nooit wat nega tiefs voor". Doker W H. Verduyn-de Boer was de eerste instructeur tijdens E.H.B.O.-cursussen, waarna de heren Frie en Verblauw (kaderinstructeurs) uit Gpuda tot 1967 les gaven. Mevr. W. Metselaar-Boom, nam het in dat jaar over en heeft haar sporen in de loop der jaren wel verdiend. Dit jaar wordt ze voor het eerst bijgestaan door de heer H. van Os uit Haas trecht. In het Groene Kruisgebouw werd tot 1976 altijd E.H.B.O.-les ge geven en vonden kleine wedstrijden plaats (grote in Hotel Vos). Zuster Meijer zorgde hier voor de koffie waarna de kopjes omgewassen wer den "in het bad" Zij heeft in het bestuur een aanzienlijke taak vervuld gedurende een tiental jaren was zij sec retaressen. Hennie Nieuwland volgde haar in 1971 op. In dat jaar kwam ook Arie Maasland in het bestuur. Arie de Vos is vanaf de oprichting lid en werd bestuurslid in 1961 en in 1972 voorzitter. KIPPENBLOED Met oefenwedstrijden werd er van uit gegaan dat de patiënt zo echt mogelijk gewond moest zijn. Joost van den Broek slachtte dan een kip en met dat kippenbloed werd zgn. slachtoffers geschminkt. Momenteel wordt er met kleurstoffen gewerkt, marsepein en brooddeeg om de wonden zoveel mogelijk na te bootsen. Als figuranten doen de zgn. "LOTUS" mensen dienst die voor simuleren en acteren als slachtoffers zijn opgeleid. "Vroeger gebruikte je zomaar vrijwilligers of padvinders", vertelt De Vos. Ver- bandtechnieken veranderden ook in die 25 jaar. "neem nou een slagaderlij ke bloeding, die werd vroeger afge bonden met een zgn. 'Knevelverband' Tegenwoordig is dat verboden en moet er een drukverband worden aan gelegd", vertelt Hennie. De 25-jarige E.H.B.O. telt in Zevenhuizen 15 ver- bandposten en 3 zuurstofkoffers. Deze laatste zijn verspreid over de gemeente ondergebracht voor eerste hulpverlening. Zo bevindt zich er één in het café Oud Verlaat, één in de brandweerwagen en één in het ge bouw voor hulpverleningsdiensten. 'Als hulpverleners zijn de E.H.B.O.- ers steeds paraat en tegenwoordig bij wedstrijden, waarbij het altijd moge lijk is dat er een slachtoffer valt. Zo is men o.a. aanwezig bij: de Autocross, politiehonden wedstrijd, voetbaltoer nooien en sporttoernooien en bij de ijsbaan. Op regionale wedstrijden gooit de ploeg van Zevenhuizen vaak hoge ogen en gaat nogal eens met de wisselbeker naar huis. Altijd winnen gaat natuurlijk niet, maar dat ze goed zijn hebben ze in de loop der jaren wel bewezen, dit dankzij de trouwe groep van een twintigtal E.H.B.O.-ers die een hecht team vormt. Jammer, vindt De Vos het, dat zovelen het E.H.B.O.- diploma behalen en dan niet de her halingscursus enkele malen per jaar bijwonen, waardoor het zijn geldig heid verliest. Naast moeders, die zo vaak daadwerkelijk hulp kunnen ver lenen in hun gezin als er iets gebeurt zou men ook meer onderwijzend per soneel op de cursussen zien. omdat het op school ook vaak voorkomt dat er ongevallen gebeuren. "Gelukkig is er op de beginnerscursus een school hoofd", vertelt Hennie. Vorigq week ging deze van start en telt dertig cursisten. Op 7 februari is iedereen in de gelegenheid het bestuur te felicite ren in het Hervormd Centrum van 15.00 tot 17.00 uur. Dat bestuur bestaat in zijn geheel uit: Arie de Vos, voorzitter; Hennie Nieuwland-Cla- zing, secretaresse; Jan Tump. pen ningmeester; Arie Maasland, tweede voorzitter; en tweede secretaresse is Lydia Jonkers-Nijland. Tweede pen ningmeester is Mart Kapteijn en com- missarie van het materiaal is Maarten van Rooyen. (Met de leden vindt er óp 15 mei een grote barbecuw plaats op het terrein van Van Well op het industrieterrein). 11 februari selectiewedstrijden E.H.B.O. Op 11 februari wordt er door de kring Gouda een selectiewedstrijd georgani seerd, waarvan de winnende ploeg naar de provinciale E.H.B.O.-wed strijden gaan. Plaats: Dorpshuis Swanla, Zevenhuizen. Het Gemeenschappelijk Energie bedrijf Gouda en Omstreken or ganiseert in samenwerking met Bouwvoorlichting Waddinxveen een expostitie over energie en energiebesparing. Burgemeester A.G. Smallenbroek van Waddinxveen zal op maan dag 2 febr. om 16.00 uur de officië le opening verrichten. In deze tijd, waarin de uitgaven voor energie van een gemiddeld gezin bijna vergelijkbaar geworden zijn met de uitgaven voor woninghuur. is het be grijpelijk dat velen zich willen bezin nen op hun energieverbruik. Een be zinning waar G.E.B. Gouda en Bouw voorlichting Waddinxveen het hun nen aan willen bijdragen. Door middel van dia-projecties, het tonen van minder energiegebruikende apparaten, vele isolatiematerialen, gratis voorlichting en voorlichtings materiaal zoals de subsidie-regeling, willen zij het publiek tonen welke mogelijkheden er voor handen zijn. Ook bestaat de mogelijkheid om voor 750,-aan isolatiemateriaal te winnen door mee te doen aan een prijsvraag waarvoor de wcdstrijdformulieren in Bouwvoorlichting aan de Staringlaan verkrijgbaar zijn. Ook de energieverbruiker van de toe komst wordt niet vergeten. Voor de jeugd bestaat de mogelijkheid om in klasverband mee te doen aan het ener gieproject voor de basisscholen van de gezamelijke Electriciteits- en Gasbe drijven in Nederland. Voor hun wordt ondermeer een film vertoond over het ontstaan va aardgas en een dia-serie over energie in en rondom het huis. Voor dc doe-het-zelvers is het boekje "Isolatie: Wat doen we zelf.'"met vele handige tips verkrijgbaar. Een van de prettige kanten van isolatie is, dat het zijn werk blijft doen. ook al is de investering hiervoor allang vergeten. Een investering trou wens met een zo hoog rendement dat er eigenlijk geen betere geldbelegging te bedenken valt. Bouwvoorlichting Waddinxveen, Staringlaan 6, is geopend van dinsdag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur. zaterdag van 9.00 tot 14.00 uur en donderdagavond tot 20.00 uur. Toe gang gratis. Spreekuur binnenhuisadviseurs Bouwvoorlichting Waddinxveen en drie interieur architekten hebben het initiatief genomen tot het organiseren van een spreekuur waarop interieur adviezen worden gegeven. Deze adviezen zullen betrekking hebben op materialen, kleurkombi- naties, verlichting, vormgeving, de taillering, vloerbedekking, wandbe- kleding en dergelijke. Eenvoudige adviezen zullen geheel gratis en vrijblijvend aan iedereen verstrekt worden. Vanaf deze week zal op elke donder dagavond van 6 tot 8 uur één van deze interieurarchitekten hiervoor aanwe zig zijn. Dc initiatiefnemers verwachten hier mede in een behoefte te kunnen voorzien. Immers, velen konden tot voor kort hun veranderde woonbe hoefte bevredigen door het kopen van een nieuwe woning. Door de bekende oorzaken is de verhuisd rang afgeno men waardoor de aandacht verplaatst zal worden naar het aanpassen van de bestaande woningen. Bouwvoorlichting Waddinxveen is gevestigd aan de Staringlaan no. 6. en beschikt over een vrij toegankelijke expositie van materialen op het gebied van bouwen en wonen.

Dorpskrant | 1981 | | pagina 6