GEMEENTE MOERKAPELLE Afgegeven Bouwvergunningen OPENBARE BEKENDMAKING BURGERLIJKE STAND UIT DE RAAD Rehobothschool 75 jaar KENNISGEVING EN BEKENDMAKING ONTWERPBESCHIKKING HINDERWET Bevolkingsonderzoek Formulieren premie koopwoningen/kavel bouwgrond. Ir Burgemeester en wethouders van Moerkapelle gelet op artikel 24, tweede lid, onder c, van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne; maken bekend dat zij voornemens zijn om op de aanvraag van Aannemingsbedrijf D. de Graaf B.V., Oranjestraat 16, te Moerkapelle voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het in werking houden van een timmerwerkplaats, gelegen aan de Oranjestraat 16, te Moerkapelle, positief te beschikken onder voorschriften om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervangen. De ontwerp-beschikking, alsmede de aanvraag en andere ter zake zijnde stukken liggen ten gemeentehuize, Raadhuisplein 1, te Moerkapelle ter inzage en wel tot 1 juni 1981 elke werkdag van 8.30 uur tot 12.00 uur en van 13.30 uur tot 15.30 uur. Na deze datum tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen het geven van de aangevraagde beschikking, elke werkdag van 8.30 uur tot 12.00 uur. De aanvrager, alsmede degenen die bezwaren hebben ingebracht naar aanleiding van de aanvraag en een ieder die aantoont dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, kunnen tot boven genoemde datum gemotiveerde schriftelijke bezwaren inbrengen naar aanleiding van de ontwerp-beschikking. Degene, die een bezwaarschrift indient kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Een bezwaarschrift dient te worden gericht aan ons college. Burgemeester en wethouders hebben bouwvergunning afgegeven aan: Mej. A. van Vliet, op 8 mei 1981 voor het plaatsen van een dakkapel op het pand Moerkapelse Zijde 72. D. van Elleswijk, op 8 mei 1981 voor het plaatsen van een dakkapel op het pand Raadhuisstraat 6. Ingevolge de Wet Arob kan binnen 30 dagen na de datum van verzending van deze beschikkingen, een ieder, die meent rechtstreeks in zijn/haar belang te zijn getroffen een bezwaarschrift indienen bij burgmeeester en wethouders tegen het verlenen van de bouw vergunning. Op grond van de "Verordening Sociaal-Cultureel Werk Moer kapelle", maken burgemeester en wethouders van Moerkapelle bekend, dat een ontwerp van de lijst van instellingen, welke voor de daarin genoemde activiteiten, voor subsidie in aanmerking worden gebracht, met ingang van 8 mei 1981 gedurende een maand ter gemeentesecretarie voor een ieder ter inzage ligt. Gedurende bovengenoemde termijn van tervisielegging kan een ieder schriftelijk bezwaren tegen voormelde ontwerplijst indienen bij het college van burgemeester en wethouders. Op maandag 11 mei en dinsdag 12 mei a.s. zal gestart worden met het onderzoek op longtuberculose. Dit onderzoek zal plaats vinden in het dorpshuis en strekt zich uit tot de bevolking van 40 jaar en ouder. Deze week hebben de deelnemers een oproepkaart ontvangen waar op de tijd en de datum staan vermeld waarop zij voor het onderzoek worden verwacht. Deze tijd zal liggen op maandag 's avonds tussen 6 uur en 8 uur; op dinsdag 's morgens tussen 9 uur en 12 uur. De kosten bedragen/6,- per deel nemer. Brengt u uw oproepingskaart mee? GEBOREN: Monika Agnieszka, dochter van: Houweling, Pieter en: Tic, Urszu- la Agnieszka. OVERLEDEN: Zalm, Adriaan, op 19 april 1981 te i Gouda, oud 78 jaar. Plugge, Cornelis, op 21 april 1981, oud 88 jaar. Tijdens de vergadering van 28 april j.l. heeft de gemeenteraad besloten: - een bouwregistratie-verordening vast te stellen. In de bouwnijver heid doet zich het verschijnsel voor van overtreding, misbruik of oneigenlijk gebruik van sociale economische en fiscale wetten, alsmede van andere regelingen. Het geheel van deze misstanden wordt veelal samengevat onder de naam "beunhazerij" of "sluik- bouw". Door de Minister van Volkshuis vesting en Ruimtelijke Ordening wordt er op aangedrongen om deze misstanden te bestrijden. Hoewel door de regering in het verleden meerdere maatregelen zijn getroffen om deze bestrijding te effectueren, hebben ze toch niet het gewenste resultaat opgeleverd. Door voornoemde minister zijn de gemeenten dan ook geadvi seerd om regelen vast te stellen die een bijdrage kunnen leveren aan de bestrijding van de beunhazerij. Deze regelen kunnen worden vastgelegd in een verordening. Deze verordening zal ertoe leiden dat er een register wordt aange legd van alle verleende bouwver gunningen. In dit register zullen gegevens worden vastgelegd om trent het object dat zal worden gebouwd en gegevens omtrent degene die de werkzaamheden uitvoert. - De heer M. Lindhout (S.G.P.) te benoemen als gemeentelijk verte genwoordiger in het bestuur van de Stichting Dorpshuis Moer kapelle. - De huurprijs van een aantal panden te verhogen per 1 juli 1981. - Grond aan te kopen aan de west zijde van het dorp. In verband met eventueel te verrichten onder houdswerkzaamheden aan de hoofdriolering is het gewenst dat de gemeente de beschikking heeft over een perceel grond van ca. 83 m2. - De gemeenterekeningen over de jaren 1976 en 1977 voorlopig vast te stellen. In de Pleinpraat van april 1981 is een uitvoerig artikel gepubliceerd over de woningbouw in Moerka pelle. Deze woningbouw omvat 24 woningwetwoningen, 28 wonin gen voor 1 of 2 personen, 20 premie-A woningen alsmede 3 kavels waarop 4 huizen gebouwd kunnen worden. Bij dit artikel was een inschrijfformulier gevoegd waarop u voor 1 mei 1981 kenbaar kon maken dat u geïnteresseerd bent voor de koop van een premie- A woning of een kabel bouw grond. Mocht u nog niet in de gelegen heid zijn geweest dit formulier in te leveren, dan willen wij u tot 16 mei a.s. de gelegenheid geven het formulier alsnog ten gemeente huize af te geven. De leerlingen van de chr. Rehoboth school uit Moerkapelle hadden woensdagmorgen feest vanwege het 75-jarig bestaan van hun school. De opening hiervan vormde het massale ballonnenoplaten, waarvan op het moment van het ter perse gaan van de Dorpskrant 18 adreskaartjes werden geretourneerd. De verste kwam tot nu toe uit België. De klassen 1 t/m 3 hadden door de hele school een spel letjesochtend terwijl de oudste klas sen een leuke foto-speurtocht door de Moerkapelse dorpskom maakten. Als besluit van de feestelijke ochtend kregen de leerlingen een pannekoe- kenmaal voor geschoteld, waarvoor een aantal moeders in touw was geweest. Een aandenken in de vorm van een houten griffeldoos met kope ren herinneringsplaat 1906-1981. ver gezeld van een sticker, werd in dank geaccepteerd. Min of meer informeel vond diezelfde dag een bijeenkomst plaats voor bestuurs-oudercommissie en personeelsleden met echtgenoten, terwijl donderdag 30 april de school met een groot Haiti project op de Braderie stond. De school hield name lijk een jubileumactie voor een school in Haiti waarvoor o.a. een rommel markt op Koninginnedag werd ge houden. De totaalstand na afloop van de drie daagse feestelijkheden be draagt 17.000,-. Duizend gulden meer dan de prognose was. Ook begon op Koninginnedag de ver koop van de jubileumboekjes, die grif aftrek vonden. Vrijdag 1 mei was de grote dag. Tijdens een officiële bijeenkomst in de aula van de Rehobothschool waarbij tal van genodigden, werd in dank baarheid stilgestaan bij 75 jaar chris telijk onderwijs aan de Rehoboth school te Moerkapelle. Het hoofd van de school, de heer C.L.M. van Noort hield een korte meditatie over het boek Prediker "Het ene geslacht komt. het ander gaat" "er is niets nieuws onder de zon". Zijn over weging besloot hij op toepasselijke wijze door de betekenis van de naam van de school hierin betrekkend "De Here heeft ruimte gemaakt en zal ruimte blijven maken in kinderharten' Naast het schoolbestuur sprak hij een welkomstwoordt, na gebed en samen zang, aan het adres van oud-bur- gemeestr Keijzer en zijn vrouw, thans eerste burger der gemeente Waalre, de aanwezige predikanten, het college van burgemeester en wethouders, de schoolbegeleidingsdienst, mensen van de P.A. "De Driestar" en de oudef- commissie. De inspecteur was door omstandigheden verhinderd. Burgemeester A.W. Lips vertolkte de gevoelens van het gemeentebestuur in een felicitatierede die als verschil in het onderwijs met vroeger en nu de vakken muziek en gymnastiek noem de. Lovende woorden had hij voor het jubileumboekje en de actie "Moer kapelle bouwt een school voor Haiti". "Wij staan vandaag in een bijzondere school waarin veel tot stand is gekomen. Er is ruimte gemaakt bij de stichting van de school in 1906 en weer in 1957. Hilariteit wekte hij door twee sigaren aan bestuurslid Breedijk te overhandigen, omdat diens vader in het verre verleden voorstelde "roker tjes" op bestuursvergaderingen te pre senteren, wat opgetekend is in de notulen van 1930. Hij besloot met de wens dat er ook voor de toekomst ruimte mag zijn voor de christelijke school in Moerkapelle, en 'onthulde' een zgn. 'overhead-projector' ge schonken door de gemeente. Namens de oudercommissie vertolkte de heer A.v.d. Herik de gevoelens van dank baarheid, vooral met betrekking tot het godsdienstonderwijs. Een plant vergezelde zijn felicitatie. De heer Jac. v.d. berg, die in de jaren 1928-1930 twee jaar onderwijzer was in Moer kapelle. haalde anecdotes op. terwijl de heer W.A. Brouwer adjunct direc teur van de Driestar namens de O.K. en P.A. sprak oven het 'voorrecht' het 75-jarig bestaan van de school te mogen gedenken, waarbij het geheim als enig fundament de Bijbel was en is. zo stelde hij. Dat er een prettige sfeer heerst op de Rehobot.hschool bracht hij naar voren door te stellen dat de kwekelingen 'vechten' voor een plaatsje in Moerkapelle. Namens het gemengde koor Sursum Corda sprak de heer P. van Strien een dankwoord (men repeteert in de school) en een vervolg op volgende pagina

Dorpskrant | 1981 | | pagina 4