DE TUINIEF DE BAKKER EN ZIJN VROUW kwekerij tuincentrum Als vakman adviseren wij u graag 't beste: 1 ORANJEFEEST MOERKAPELLE Onderscheiding lencotop houtbescherming en tencorex houtveredeling SCHOTTE DOE HET ZELF pi ücörfi* Wij hebben voor U: Vele soorten coniferen, heesters en vaste perk- planten en nu ook weer éénjarig perkgoed. Alle soorten palen en houten hekwerken, schut tingen en Azobé schotten. Een groot assortiment terrastegels en vele andere tuinmaterialen. Ook helpen wij u zonodig met de aanleg en onderhoud van Uw tuin Piet Staat NU SPECIAAL VOOR MOEDERDAG HEKSENKETEL MET GERANIUM VOOR 7,50 J Ié v jli. Echtpaar van Rijs-Luyt. Dat werken niet oud maakt, is duide lijk bij het bakkersechtpaar Van Rijs van de Rottekade in Oud Verlaat. Van de vroege morgen tot de late avond zijn beiden in de weer om hun uitge breide klantenkring van brood en banket te voorzien. "Vrijdagavond wisselen we elkaar af', vertelt mevr. Daat van Rijs, als de Dorpskrant bij hen langskkomt. De oven wordt in de vooravond flink opgestookt zodat hij als het ware startklaar is, als Arie van Rijs rond het middernachtelijk uur zijn bed verlaat. Waar het tegenwoor dig allemaal automatisch toegaat, is het bij bakker Van Rijs. voor wat de oven betreft, zeker nog echt "hand werk"; deze wordt namelijk nog met hout en kolen gestookt, ledereen die in Oud Verlaat hout over heeft, hetzij van een verbouwing of door sloop, brengt het naar bakker Van Rijs, omdat de oven alles verslindt. De oven dateert al uit de twintiger jaren en is nog dezelfde als waar bakker de Vries, veertig jaar lang het brood in bakte. Arie van Rijs vertelt dat er een paar jaar geleden een nieuw kruis gewelf in is gekomen, iets wat aanvan kelijk hadden uitgesteld, omdat Oud Verlaat van aardgas zou worden voor zien. Bakker Van Rijs vroeg ook aard gas aan, en zoch een nieuwe 'gasoven' uit, maar helaas, het ging niet door. "We kregen te horen dat het nog wel een aantal jaren zou duren en dat er pas aardgas in Oud Verlaat zou worden aangelegd gelijk met de Zevenkamp", vertelt hij. De gasoven bleef een illusie en op dit moment is hij helemaal achter op het plan gescho ven, omdat de huidige oven nog jaren meekan. "Dit jaar kwam eerder dan verwacht toch al gas in Oud Verlaat er. een enkeling heeft het nu, maar deze oven dient onze tijd wel uit", verklaarf mevrouw Van Rijs "We hebben goed brood en de oven voldoet nog prima. Verder hebben we geen opvolgers, dus waarom zouden we ons druk maken, lacht ze. Volgens bakker Van Rijs is hij de enige bakker in de verre omtrek die nog een ouderwetse 'stookoven' heeft. Ooit kreeg hij een aanbod om zijn bakkerij over te doen aan een 'alternatieve bakker', die o.a. zuur desembrood wilde gaan bakken, maar dat sloeg hij van de hand, omdat hij nog wel een paar door wil gaan met bakken. Beiden zijn net de vijftig gepasseekd en voelen zich goed gezond. Mevrouw van Rijs: 'k ga niet stoppen hoor, want dan word ik oud. Ik bezit nogeen flinke dosis ener gie". Het thuisbezorgen van brood en banket is haar lust en haar leven en haar tempo is nauwelijks bij te benen. Drie dagen van de week gaat ze niet op pad, maar dan is er thuis werk te doen. Want in de bakkerij staat ze ook haar mannetje. Woensdag en vrijdag werkt ze thuis en zondag genieten ze samen van een welverdiende rust. De winkel is alleen open als ze thuis is en dat betekent, vóór negen uur 's- morgens en na vier 's-middags. Door weer en wind gaat ze op pad, zelfs de spiegelgladde wegen van een paar winters geleden weerhielden haar niet van haar plicht. "Ze rekenen op me" Ook als ze zich niet zo fit vóelt loopt ze door, want de klanten wachten. Heeft mevrouw Van Rijs (iedereen noemt me Daat) de polder en de Rotte tot haar klantenkring, bakker Van Rijs bezorgt in Ommoord en Terbregge en maakt lange dagen. Hij heeft zelfs geen tijd om ergens koffie te drinken, want dat kost hem zo een kwartier. Hij is dan ook pas om een uur of zes thuis 's-avonds. Na een warm maal duikt hij niet achter de krant, nee hij schiet de bakkerij in om koek te bakken of banket. Hulp hebben ze Foto Murri Krijgsman Watersportvereniging "De Schie", Rotterdam. Operiingstocht. 25 gepavoiseerde jachtjes) van zaterdag op zondag gemeerd in Zevenhuizn. Feestavond in Hotel Vos. Zuidplasweg: verlengde 1e Toohtweg richting Den Haag Zevenhuizen (Z.H.) Tel. 01803-5413 b.g.g 01802-1160 (Produkten van Touwen, 'n naam om te onthouwen!) Bescherm en verfraai uw hout binnens- en buitenshuis snel, volledig en gemakkelijk... Kies bij ons uit de 34 kleuren Tencotop Houtbescherming en in de 11 kleuren Tencorex Houtveredeling. Tencorex en ^«1 lenTencotop zijn produkten van Touwen Co: een bedrijf met een bijna 100-jarige ervaring in houtbescherming, waar wij volkomen achter staan! Dorpsstraat 151, Zevenhuizen, 01802-1212 Na de aubade voor het gemeente-huis met burgemeester A.W. Lips en honderden schoolkinderen en ouders, begon het Koninginnefeest in Moer- kapelle met een gezellige autopuzzel- rit, waaraan 148 auto's deelnamen. Winaar werd de heer B. de Graaff. Daarna een fietspuzzelrit, die in het water viel, want van de 30 personen die van start gingen kwamen er maar twee bij de finish. Het paalzitten was nieuw in Moerkapelle. Drie jonge mannen presteerde het een hele dag uit te houden. De beloning kon een zeer zitvlak dan ook enigszins ver goeden. Anne Duursma, Bert De Wilde 'zaten' maar liefst van 10.00- 19.00 uur. 's-Morgens was er een gezellig bejaar denprogramma in het Dorpshuis en 's-middags waren er met veel enthou siasme, kinderspelen in de Moerdijk straat. Een traktatie ging er ook goed in bij de schooljeugd, die door het Oranjecomité werd verstrekt. De grote aktie van de jubilerende Reho- bothschool "Een school voor Haiti" met een rommelmarkt verheugde zich op grote belangstelling, evenals de andere kraampjes 'voor het goede doel'. Ook hier evenals in Zevenhui zen een groot Rad van Avontuur, 's- Avonds was er nog een groot Ganze- bordspel, dat voor het eerst met de fiets gespeeld kon worden en in de stromende regen plaatsvond. Deson danks veel belangstelling. De feeste lijkheden werden besloten met een gratis Bingo en dansen in het Dorpshuis. Muziek verzorgden "De Andy's". Het Oranjecomité van Moerkapelle sloot dinsdagavond 5 mei met een Kinderbraderie en lampionnenop- tocht, die beide 's-avonds plaats vonden. weinig, alleen als het een erg drukke tijd is. "Het liefste doen we alles samen in de bakkerij, omdat het een kwestie van routine is en we helemaal op elkaar zijn afgestemd", verklaar Daat. Vakantie houden ze bij voorkeur thuis Vorig jaar hadden ze drie weken, maar twee weken bezorgde Daat gewoon haar klanten door. Bakker van Rijs stopte wel drie weken de bezorging, maar ging met zijn vrouw mee voor de gezelligheid, om ieder een in de polder en langs de Rotte weer eens te ontmoeten. Die ene week die er overschoot vermaakten ze zich thuis, omdat daar ook van alles te beleven valt langs de R otte. "1 k hengel graag", vertelt Van Rijs, die lid is van de hengelsportvereniging Zevenhui zen Moerkapelle, maar er buiten de vakantie weinig tijd voor- heeft. Mevrouw van Rijs houdt meer van schaatsen op de Rotte. "In die strenge winter van 1963, zijn we ook verhuisd over het ijs", vertelt ze. Ze waren een jaar getrouwd en woonden aanvanke lijk in bij de ouders van Daat. een paar honderd meter verder aan de Rotteka de. Toen bakker de Vries er na veertig jaar in 1963 mee stopte, zijn wij hier begonnen". Arie van Rijs begon zijn bakkersloopbaan ooit bij Frank Paul en verwisselde zijn eerste baas na twee jaar voor bakker v.d. Akker. Na de militaire dienst werkte hij jaren in Berkel om tenslotte zijn kans waar te nemen toen er vlakbij een bakkerij te koop was. Tot dusver hebben ze er geen spijt van en samen hopen ze het bakken en bezorgen nog vele jaren vol te houden. De heer G.H. van Driel uit Moerka pelle ontving op woensdag 29 april, tijdens een informele bijeenkomst in het gemeentehuis van Moerkapelle de hoge koninklijke onderscheiding van Ridder in de Orde van de Nederlandse leeuw. Burgemeester A.W. Lips mocht de heer Van Driel in tegen woordigheid van zijn familieleden de versierselen opspelden. De heer Van Driel in o.a.voorzitter van de raad van bestuur van Wessanen.

Dorpskrant | 1981 | | pagina 6