Gemeente Zevenhuizen Nieuwe Algemene Politieverordening CARAVANS 3 SEPTEMBER: Gemeentehuis GESLOTEN UIT DE RAAD BURGERLIJKE STAND Collecteschema AGENDA Predikbeurten en Medische Diensten BIBLIOTHEEK Zevenhuizenaren EXPOSEREN JEUGDCLUBS HINDERWET HINDERWET MOERKAPELLE medische diensten NIEUWE AANWINSTEN Burgemeester en wethouders van Zevenhuizen hebben, onder diverse voorwaarden, om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervangen, op 11 augustus 1981 de volgende vergunningen ingevolge de Hinderwet verleend naar aanleiding van de volgende aanvragen: a. de heer J. Otterspeer te Zevenhuizen, voor het oprichten, in wer king brengen en in werking houden van een horeca-bearijf, gelegen aan de Strandweg (ongenummerd). b. de heer N. Dijkshoorn, te Nieuwerkerk aan den IJssel, voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning voor een fok- zeugenbedrijf, gelegen aan de Knibbelweg 89. c. de heer J. Visser te Zevenhuizen, voor het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een gasinstallatie voor huishou delijk gebruik, gelegen aan de Knibbelweg 37a. De beschikkingen en alle ter zake zijnde stukken liggen ter secretarie ter inzage en wel van 31 augustus 1981 tot 30 september 1981, elke werkdag van 8.30 uur tot 12.00 uur en van 14.00 uur tot 16.00 uur (inzage van de stukken buiten werktijden is mogelijk na telefonische afspraak). Ingevolge artikel 44, tweede lid, van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne staat tot 30 september 1981 beroep open bij de Kroon voor: a. de aanvragers, b. de betrokken adviseurs, c. degenen, die overeenkomstig artikel 20, 21 of 22, tweede lid, of 28, eerste lid, onder c, van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne bezwaren hebben ingebracht, d. enige andere belanghebbende, die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest overeenkomstig artikel 20, 21 of 22, tweede lid, of 28, eerste lid, onder c, van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne bezwaren in te brengen. De beschikkingen worden na afloop van de beroepstermijn van kracht tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en met toepassing van artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek wordt gedaan tot schorsing dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin en worden gezonden aan de Raad van State, afdeling voor de geschillen van bestuur, Binnenhof 1, 2513 AA 's-Gravenhage. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Sinds enkele weken beschikt de gemeente Zevenhuizen over een nieuwe Algemene Politieverorde ning (A.P. V.). Een A.P. V. kan het best worden gezien als vorm van gemeentelijke wetgeving. Op grond van de gemeentewet is de raad bevoegd regels testellen voor facetten van de plaatselijke sa menleving, die verband houden met de openbare orde in de ruim ste zin des woords, voor zover het stellen van die regels niet is opge dragen aan de Rijks- of Provincia le overheid. De nieuwe A.P.V. vervangt de regeling van 1962 die op vele punten verouderd was. Zij is voor bereid in samenwerking met de gemeente^ Moordrecht en-Nieu werkerk aan den IJssel, waardoor deze drie gemeenten over nage noeg gelijkluidende verordenin gen beschikken. In de eerstvolgende edities van dit blad zal aandacht worden ge schonken aan de belangrijkste punten in de A.P.V. De volledige tekst met de daarbij behorende toelichting ligt ter secretarie ter inzage. De verordening is tegen betaling der legeskosten verkrijg baar. Zo rond de vakantieperiodes komt het herhaaldelijk voor, dat caravans gedurende lange tijd op wegen binnen de bebouwde kom worden geplaatst. Hierover ko men regelmatig klachten binnen bij het gemeentebestuur. Met het doel aan het aanzien van de gemeente niet onnodig afbreuk te doen, heeft de gemeenteraad een "Parkeerexcessenverorde- ning" vastgesteld. Ingevolge deze regeling is het verboden een cara van of een ander voor de recreatie bestemd voertuig langer dan op drie achtereenvolgende dagen te parkeren binnen de bebouwde kom. Een ieder wordt dringend ver zocht deze regels in acht te nemen. In verband met de jaarlijkse per- soneelsreis zullen de gemeentese cretarie en de dienst van gemeen tewerken op donderdag 3 septem ber de gehele dag gesloten zijn. Bij burgemeester en wethouders van de gemeente Zevenhuizen is ingekomen een aanvraag van de fa. Proctall Nederland BV te Zevenhuizen om een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een inrichting voor het produceren van kunststof beton en vloeren op basis van epoxy en polyrethaan harsen, alsmede de opslag van de benodigde grondstoffen en gerede produkten, gelegen aan de Bredeweg 26 te Zevenhuizen. De stukken liggen vanaf 28 augustus 1981 ter inzage. De openbare zitting zal worden gehouden op 18 september 1981 ten gemeentehuize. In de openbare vergadering van de gemeenteraad van 9 juli 1981 is onder meer besloten tot: - aanvaarding van de geloofsbrief van het nieuw benoemde lid van de raad mejuffrouw B.M. Spek man in verband met de beëindi ging van het raadslidmaatschap van mevrouw J.A. Groeneweg- Visser; - subsidiëring van de "Commissie H uttentimmerfeest"; - subsidiëring van de Jeugdcentra- Ie der Hervormde- en,Gerefor meerde Kerk Zevenhuizen- ten behoeve van het jaar 1981; - ongegrondverklaring van een door de Volleybalvereniging "V&A Zevenhuizen" ingesteld beroep tegen het ten behoeve van het jaar 1981 verleende subsidie; - subsidiëring van de Stichting Jeugd- en Jongerenwerk Midden Holland ten behoeve van het jaar 1981; - afwijzing van het verzoek van het Gewestelijk Orkest voor Zuid- Holland om toekenning van een subsidie voor 1981; - beschikbaarstelling van een voorbereidingskrediet voor een multifunctionele voorziening in Oud Verlaat; - tijdelijke ingebruikgeving van grond voor een onderkomen ten behoeve van de jeugd; - het aangaan van een overeen komst inzake de aanleg van een centrale antenne-inrichting; - wijziging van de huurovereen komst met de Volkstuinvereni ging "De Peuleschil"; - verkoop van bouwgrond, het verstrekken van geldleningen, het aanvragen van financierings- rriiddelen ten behoeve van de bouw van 18 AT-woningen; - verkoop van bouwgrond nabij de Kratonlaan; - aankoop van grond in het bestemmingsplan "Dorp"; - het nemen van enige besluiten inzake de personeelsvoorziening bij het openbaar onderwijs; - het treffen van voorzieningen aan de openbare lagere school 't Reigerbos". - vaststelling van de vergoeding vakonderwijs over 1980 ten behoeve van de bijzondere lagere scholen; - het verlenen van medewerking ex artikel 72 Lager-onderwijswet 1920 voor de aanschaffing van gordijnen ten behoeve van de bij zondere lagere school "De Nesse- vliet"; - beschikbaarstelling van een krediet voor de herinrichting van het terrein Noordelijke Dwars weg 1. - beschikbaarstelling van gelden ten behoeve van de gladheids- bestrijding. GEBOORTEN Petrus Cornelius, zoon van: Pig- mans, Johannes C.M. en: Cot- taar, Francisca J. OVERLEDEN Van Eijk, Willem, op 18 augustus 1981, oud 75 jaar. HUWELIJKEN Bouter, Robert en: Boode, Anna Foppa. Van Rijs, Jan Johannes Bernar- dus en: Privee, Alexandra Johan na. Karreman, Gerard en: Verkaik, Pieternella Cornelia. Boevé, Arend Willemse en: Ver schoor, Margje Leentje. 24 augustus tot 6 september 1981: Koningin Wilhelmina Fonds 5 september tot 19 september 1981: Ophalen kle,ding door Max Tailleurstichting (vervallen) 7 tot 13 september 1981: Thuis front/ PIT. Maandag 31 augustus 1981 Vergadering van de commissie Financiën, Ruimtelijke Ordening e.a. Aanvang 19.30 uur Donderdag 17 september 1981 Openbare vergadering van de gemeenteraad Aanvang 19.30 uur zo. 30 aiig. Herv. kerk 10.00 uur ds. Jac. Enderlé, bevestiging ambtsdragers; 19.00 uur ds. C. Bezemer, Scheveningen Oud Verlaat 10.00 uur de heer B.y.d. Velden,Nieuwerkerk; 19.00 uurds. Enderlé Geref. kerk 9.30 uur de heer T. Gilhuis, Amsterdam; 18.30 uur ds. B.v. Dijken, Bergschenhoek R. K. Gemeenschap dorpshuis 10.15 uur samenkomst zo. 6 sept.: Herv. kerk 10.00 uur ds. J. Enderlé, H. Doop, opening winterwerk; 19.00 uur Jeugddienst ds. J. Enderlé, the ma "belangrijk...voor wie?" Herv. kapel Oud Verlaat 10.00 uur ds. J. Gras, Dordrecht Geref. kerk 9.30 uur ds. W. Davidse; 18.30 uur ds. P.J. Moet, Berkel ver. vrijz. herv. 19.00 uurds. D.A. Werner, Wassenaar 30 aug.: Herv. kerk 9.30 uur ds. J. Kruyt; 18.30.uur ds.J.H. van Daalen Geref. gem. 9.30 uur ds.J. Driessen; 18.30 uur ds. J. Driessen zondag 6 sept. Herv. kerk 9.30 uur kand. H.J.v.d.Veen, Kinderdijk; 18.30 uur kand. C.v.d. Berg, Wekerom. Geref. gem. 9.30 en 18.30 uur leesdienst 29/30 aug. dokter R.P. Rensen, Hoefweg 74, Bleiswijk, tel. 01892-4085 za. 5 sept. dokter W. Vroegindeweij, Beatrixlaan 7, Moerkapelle, tel. 01793- 1687 zo. 6 sept. dokter J.A. Ensing, Dorps straat 196, Zevenhuizen, tel. 01802-1204. ROMANS: Carter, Nick: Schaakmat in Rio de Janeiro; Francis, D.: De laatste hand; Haimond, Paul: Het landgoed Solitu- do; Kraft, Chr.: Opgelegd, de never- come-back-line; Maclnnes, H.: Ten noorden van Rome; Oomkens, Ma ria: Armoe troef JEUGD: Barklem,J.; Sneeuw op de takken; Betke, L-iL^pt^rensJajigs het kanaal; Brussel, T.van: -De drieling Janneke, Ineke en Marieke; Cervenkova, J.: Katja, tussen jij en u; Cottenje, M.: er zit muziek in de lucht; Jones, D. Wynne: De onbekende reiziger;-Rich- ter, H.P.: Hij was mijn buurjongen. INFORMATIEF: Braam en Leemhuis: 100 vragen over de pil; Braam en Leemhuis: 100 vragen over de bevalling; Carroll, Lewis: Wakker liggen, ontspanning voor slapeloze uren; Gruyl, M. de: Dit land rond Rotterdam; Sutton, F.: De maan. Een bijzonder prijzenswaardig initia tief werd door de culturele commissie Zeven Muzen genomen, nl. om een beurs te houden, waar hobby-isten hun 'produkten' kunnen tonen aan het publiek. Deze expositie van kunst-en hobbywerk zal gedurende drie dagen worden gehouden en wel op 18, 19 en 20 sept. a.s. in het dorpshuis. Burge meester A.van 't Verlaat zal de exposi tie vrjdagavond 18 september om 19.30 uur openen in de Bruine Zaai. Ongeveer 50 inzeridérs zijn er met meer dan één hobby-produkt, zodat er een keur "aan artikelen is te bezich tigen. Er is veel schilderwerk, cactus sen, postzegels, een radiografisch be stuurde auto, muziekinstrumenten, boetseer- en kleiwerk, foto-inzendin gen van de Fotoclub, een poppenhuis, Fischer techniek, beelhouw-werk, or chideeën, plastic 'schaal'-modellen, schelpen, foto's, veel poppen en wand kleden. De tentoonstelling beslaat niet alleen de gehele oppervlakte van de Bruine zaal, maar neemt ook de Polderkamer in beslag. In de volgen de Dorpskrant vermelden we de openingstijden. De toegangsprijs be draagt slechts I,-. De jeugdclubs gaan in de week van 14 sept. weer van start. Nadere bericht geving hierover in de volgende Dorpskrant.

Dorpskrant | 1981 | | pagina 2