Ga je een baan zoeken, haal dan dit gratisboekje "leren solliciteren" bij de Rabobank. Versprille heeft behang en meer dan dat Haal 't bij Weikoop. die hebben t wel wel kooi» Rabobank 9 verwey Adegeest Flexa verf, *ii heel ander gezicht. Varen met bejaarden Engelandvaarders Met de Rabo de Rotte rond op herhaling INFORMEER BIJ: HEREN TUINDERS, VOOR UW KAS, DEK OF GEVEL: 2x enkel glas HORTIPLUS HORTIPANE HORTI PANE-PLUS VITRAVER OF SEDO 01802-2244 Zevenhuizen, Tel. (01802) 2344 Moerkapelle, Tel. (01793) 1577 Lichtgewicht regenkleding Uitstekende kwaliteit regenkleding ^5553 DORPSSTRAAT 110 ZEVENHUIZEN r Dorpsstraat 166, Zevenhuizen. Tel. 01802-1377. Plantenkwekerij P.C. VAN OOSTEN <"ot inh®1" Behang kiezen? Een aardig probleem want eigenlijk is het erg leuk, om te grasduinen in behangboeken en wandbekledingscollecties. Het is een genoegen om een keuze te maken uit al die kleuren, kwaliteiten en vele dessins. Het is ook een genoegen voor ons om u te helpen bij die keuze; om u wegwijs te maken in dat oerwoud van mogelijkheden. Want mogelijkheden zijn er genoeg en wij hebben ze in huis. Wij zijn behang- specialist. Behang is ons vak; een vak waar we trots op zijn en waarin we ons thuis voelen. Uw Flexa- winkelier heeft het behang, waarin u zich thuis zult voelen. Freunde heggeschaar Het is nu de tijd om uw heg te snoeien Doe 't met een Freunde heggeschaar Lengte snijmessen 26 cm. met speciale takafsnijder Van 26 75 i voor Skil elektrische heggeschaar Voor het grotere heg-onderhoud, kies kwaliteit van Skil Een duDbelsnijdende. dubbel geïsoleerde heggeschaar van Skil.1 da s zekerheid Licht in gewicht Van 219.- t voor Juist nu is regenkleding kopen een goede keuze Met het schooljaar voor de deur. voor het vissen, zeilen of fietsen Kortom regenkleding komt altijd van pas' Uitgevoerd met dubbele kunststof rits. raglan-mouw inzet, afneembare capuchon, broek met voetelastiek Kompleet in handig tasje Kleuren: oranje, groen en blauw Scherpe prijzen vanaf Volwassenen 'y (kindermaten) vanaf Prijzen inclusief BTW geldig t/m 5-9- 81 Zaterdag gaan de Zevenhuizense be jaarden varen met boten van leden van de watersportvereniging Zeven huizen. Om 10.00 uur worden de bejaarden verwacht in het clubge bouw van de watersportvereniging aan de jachthaven De Eendragt. Tot ca. 16.00 uur duurt de boottocht op de Rottemeren. Tot hoever de boten tullen komen is nog niet bekend, dat hangt van de weersomstandigheden af. Bejaarden die zich opgegeven heb ben weten inmiddels al of ze al dan niet afgehaald worden, wat met particulier vervoer geschiedt. Moerkapelle's voetbal op bezoek in Engeland (Norfolk). Zaterdag 1, van de voetbalvereniging Moerkapelle heeft met de gastgezinnen van de Paasdagen, een lang weekend in Engeland doorgebracht op uitnodi ging van de.F.C. Pulhem-United. De spelers van dit elftal hebben daar met enkele gastspelers een tweetal voetbal wedstrijden gespeeld. Hiervan werd er één gewonnen met 6-1, en de ander verloren met 5-2. De stemming leed hier niet onder, integendeel: het werden onvergetelijke dagen, geno ten werd er van uitstapjes waar tij dens veel werd gezien, o.a. werd een bezoek gebracht aan Norwich en de badplaats Cr. Yarmouth. Onze Engel se vrienden en vriendinnen hebben ook van alles gedaan om het ons naar de zin te maken: ze waren erg gastvrij. Er werd een koud buffet aangeboden met disco en een tuinfeest georgani seerd (waarop één van de spelers Ton V. nog een varken won) en voor de terugreis aanvaard werd werd er nog een Engelse theetafel geserveerd. Het was voor ons allen veel te snel om, maar aan alles komt een eind, ook aan feestvieren. Er zijn al weer afspraken gemaakt voor het volgend jaar, dan komen onze Engelse vrienden eerst weer hierheen. Een Engelandvaarster. Het aantal deelnemers dat zaterdag de felle westenwind trotseerde en vol goede moed en met een dosis energie de geplande fietstocht volgde, over trof dat van vorig jaar, toen de geza menlijke Rabobanken, die rond de Rotte liggen, het initiatief namen. Waren er vorig jaar nog geen 1300 deelnemers, dit keer was het aantal gegroeid tot maar liefst 1906. In tegen stelling tot vorig jaar, toen alle Rabobanken (met uitzondering van Nieuwerkerk) onderweg als controle punt dienden was de eigen Rabobank alleen de startplaats. Controlepunten stonden aan de fietsroute, die in tegen gestelde richting van die van vorig jaar was uitgezet, met bijzonder leuke variaties. Men kon starten in de eigen woonplaats. Vanuit Zevenhuizen/ Moerkapelle, bij de Rabobank in Zevenhuizen gingen er zaterdag tus sen 9.00 en 10.30 uur 325 fietsers van start. Daarna over de Tweemanspol der en voorbij het Koornmolengat. Langs de Rotte fietsend ging het richting spoorlijn om daar over de brug, aan de andere kant van de Rotte te volgen. Tegenover de jacht haven De Eendragt bij het kantoor van de Prov. Waterstaat, was voor de Zevenhuizenaren en Moerkapellena- ren de eerste controle-post.(Rabo- Bleiswijk) waar een verfrissing werd aangeboden (Deze post was voor de Bleiswijkers de laatste) Door de Bleis- wijkse Zoom ging het via de Anthu- riumweg richting Bergschenhoek, waar op de grens met Berkel een tweede post was. (Rabo Berkel) Aan deze kraam werd een appel uitgereikt. In het Lage Bergse Bos stond de controlepost van de Rabobank Berg schenhoek, waar een mini-mars in ontvangst werd genomen. Er zijn vele wachtenden voor u, klonk als waar schuwing bij de oversteek over de Rotte, zodat menigeen even om fietste over de Irenebrug bij Terbregge, wat slechts tien minuten was. Het wachten duurde aanzienlijk langer, doch men had het ervoor over, omdat het erbij hoorde en een avontuurlijk gebeuren was, zeker voor kinderen. Vele, vele keren voer de Rabo-Rotte-pont over. De schipper raakte de tel ervan kwijt. In Oud Verlaat kon men van alles bestellen, maar geduld moest men be trachten voor de patat, wat een goede aftrek had, zeker rond het middaguur, toen iedereen hongerig was. Hier was voor de Zevenhuizense en Moerkapel- se fietsers, de laatste controlepost (Dit was de controle van Rabo-Nieuwer- kerk) En dachten de fietsers dat ze er bijna waren, dan hadden ze misge- dacht. Via de Wollepfoppenweg met zijwind over de Huysmanweg, waar voor speciaal toestemming was ge vraagd en gekregen, naar de Middel weg. Leuk gekozen van de mensen van de Rabobank die de tocht uitzetten, en in prima staat, deze Huysmanweg, doch op het moment van de fietstocht door intensief gebruik van grote wagens, voor zandaanvoer voor de plas was minder begaanbaar, tenmin ste.... als je geen goede banden had. Een tiental fietsers maakten hier een noodstop. Handige handen boden uit komst; voorbijgangers stapten af en hielpen plakken, niemand had er haast, alleen de oudste deelnemer misschien, de heer Wisse, die we aan de start om 9.00 uur signaleerden, maar nergens op de route verder tegenkwamen bij rustplaatsen. De laatste lootjes wogen het zwaarst, op de Middelweg, pal tegenwind en langs de Rotte richting jachthaven, om met gejuich het eindpunt te bereiken, bij de brug tegenover de Roerdomp. Hier ontdekten we bekende gezichten, van de 'eigen Rabo-bank' mensen die gevulde koeken uitdeelden en een beloning voor de geleverde prestatie Maakte men de fietstocht voor de tweede maal, dan kreeg men een '2' voor de medaille van vorig jaar; was het de eerste keer, dan ontving men een medaille. Een leuk boekje, speciaal voor deze fietstocht uitgege ven "toer's anders de Rotte rond" was een blijvende herinnering voor ieder een. Van hieruit keerden de Zeven huizenaren en Moerkapellenaren huiswaarts. Om 15.30 uur sloten de controleposten en werden de kraam pjes afgebroken. De steeds heviger wordende wind zorgde al bijna voor afbraak, tot driemaal toe vloog de Zevenhuizense kraam bijna de lucht in. Doch niets drukte de pret, al was het voor menige fietser een harde dobber, die bijna veertig kilometer op de fiets, met de steeds toenemende westenwind. Gelukkig bleef de regen uit en nam vrijwel iedereen met plezier deel aan de fietstocht, die voor herhaling vatbaar bleek. voor het opfrissen van uw bloem bakken Keuze uit 2000 CYCLAMEN en 300 soorten KAMERPLANTEN. Droog HAARDHOUT in zakken, spatvrij. Sla- en andijvieplantqn voor glascultuur. Graszoden, pot grond, meststoffen enz. 1-ste Tochtweg 76 (verlengde Zuid- plasweg) Nieuwerkerk a.d. IJssel, tel. 01802-2440/2430.

Dorpskrant | 1981 | | pagina 3