ZEVENHUIZEN CONTRA ZEVENHUIZEN Onder de toeschouwers bevonden zich ook wethouder B. van Yperen en echtgenote en de burgemeester van Leek (Zevenhuizen Groningen is geen eigen gemeente maar behoort bij Leek) Onze weerdeskundige, de heer Pelleboer, kwam de verrichtingen van zijn zoon gadeslaan. Een gelegenheid voor ons de heer Pelleboer naar zijn mening te vragen over het verloop van de wedstrijd. Voorspellen kon hij niets, maar hij hoopte op een Zuid hollandse overwinning. DE ZEEPBAAN was zo gebouwd, dat als je eenmaal boven was gekomen, je ook nog naar beneden moest glijden. Eenmaal beneden wachtte een grote verrasssing nl. een grote bak met water. Aan het einde van deze geslaagde middag een nat pak, maar dat mocht de pret niet drukken, integendeel. De confrontatie tussen de sportploegen van Zevenhuizen (eigen dorp) en Zevenhuizen-Groningen op het terrein van de Groningers, is bijzonder sportief verlopen. Hier volgt een verslag van twee supporters, die het leuk vonden een stukje voor de Dorpskrant te schrijven, over het verloop van de bustocht en de ontmoeting tussen de twee 'Zevenhuizens' 22 augustus was het zover! 's Morgens om 09.00 uur vertrok de sportploeg met supporters en Oranje commissie richting Groningen. Het team dat de krachten ging meten met het Groningse team bestond uit de navolgende personen: Jan van Leeu we, Leen van Wensum, Henk Pelle boer, Jack Slobbe, Arie Gorissen, Steef van Duin, Leo den Toom, Mare Dorrepaal, Henk Hogebrug, Eric Hammega, Ria Bouman, Annalies Hoos, Elsa Bregman en Silvia Mar- bus. Captain was Jan Ottevanger. Onze chauffeur was Bas v.d. Berg, die ons, nadat we nog een keer een stop hadden gemaakt om koffie te drinken, veilig in het Groningse Zevenhuizen afleverde. Daar aangekomen kregen we in de kantine van de voetbalvere niging koffie aangeboden. De omge ving verkennen werd per bus via Zevenhuizen naar Leek, waar we een wandeling gemaakt hebben over het landgoed Nienoord. Terug weer met de bus naar de sportvelden waar de sportploeg het bekende tenue van ons dorp 'groen-geel' aantrok. Na een hapje en een drankje was het toch echt het begin van de tweekamp. Het openingsspel was het traditionele kratstapelen. Hoewel onze dorpsge noten een nieuw eigen record vestig den, met maar liefst 20 kratten, wisten de Groningers er nog één meer op de stapel te krijgen. Winnaar werd het Groningse Zeven huizen, dat op hartelijke wijze de Zuidhollandse ploeg een broodmaal tijd aanbod (Natuurlijk had ieder een zich eerst toonbaar gemaakt en het natte pak verwisseld voor een droog). De dank voor de fijne dag braent de sportplqeg uit Zuid-Hol land tot uitdrukking bij de overhan- diging van een tegeltje met erop natuurlijk eenmolen. Een boeket rozen hoorde er ook nog bij. De Groningers schonken de Zevenhui- zense sportlieden een fraaie bos bloemen. 's Avonds werd er op het sportter rein een taptoe gehouden waar onze 'eigen Kleine Trompetter ook aan deelnam. De leden van het fanfare corps waren met twee bussen in de namiddag afgereisd om tegen vijf uur in Groningen te arriveren. Na hun optreden en dat van andere muziek- en majorette-corpsen, werd gezamen lijk door de sport- en muziekmensen uit Zevenhuizen de terugtocht onder nomen. De supporters Janneke en Mare. Een verrassingsspel was het skippy- bal-parcours. Iedere deelnemer moest eerst een 'charmante'jurk aantrekken en een pruik opzetten. Onze start was zeer goed, evenals de finish, zodat dit spel met zeer ruime overwinning werd beëindigd. Bij het Paalvechten moest er één van elk team op een evenwichtsbalk gaan zitten waarna er geprobeerd moest worden elkaar met een skippy-bal van de balk te slaan. Weer was Jan van Leeuwe zeer goed in vorm en wist zich ondanks enkele zeer rake klappen, te handhaven, helaas was er desondanks geen overwinning voor ons wegge legd. Het skilopen was ook niet onbekend. Men moest op achtpersoons ski's een tundermsbaan voltooien. Hoewel het beide ploegen niet helemaal voor de wind ging, waren het weer de Groningers die wonnen. Het volgende spel - crocket en schotslopen werd wel door onze dorpsgenoten gewonnen. Van het begin af aan hadden we een grote voorsprong, die in de laatste ronde door Jan van Leeuwe enorm werd uitgebreid, zodat de eerste overwinning kon worden behaald. Daarna kwam het zaklopen. Dit spel ging lang gelijk op, met een super snelle Leen van Wensem. Helaas kwamen we op het laatst wat meters te kort. Natuurlijk is er bij een "twee kamp" water aanwezig, zo ook nu. Een emmer water werd, bij het volgende spel, via een hindernisbaan, naar een ton gebracht. Henk Pelle boer maakte tijdens dit spel enkele spectaculaire slidings, wat hem na afloop van dit spel een nat pak opleverde, doordat zijn teamgenoten hem oppakten en in een ton met water zetten; grote hilariteit alom! Het plezier woog niet op tegen het verlies, want de Groningers waren weer winnaar.

Dorpskrant | 1981 | | pagina 7