Gemeente Zevenhuizen Klachten van een hondenbezitter COLLECTEN BURGERLIJKE STAND AGENDA Bouwplan 24 premie-A koopwoningen HINDERWET Burgemeester en wethouders maken bekend, dat op 30 oktober 1981 bij hen een aanvraag is ingekomen van de heer S. Bax, Knibbelweg 73 te Zevenhuizen voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een kuiken- mesterij, gelegen aan de Knibbelweg 73. De aanvraag en andere ter zake zijnde stukken liggen ter secretarie ter inzage van 14december 1981 tot 14januari 1982 elke werkdag van 8.30 uur tot 12.00 uur en van 14.00 uurtot ló.OOuur. (Inzage van destukken buiten werktijden is mogelijk na telefonische afspraak) en na afloop van bovengenoemde termijn tot het einde van de periode waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen de beschikking op de aanvraag, elke werkdag van 10.00 uur tot 12.00 uur. Gemotiveerde bezwaren kunnen tot 14 januari 1982 schriftelijk bij burgemeester en wethouders worden ingediend. Degene die een bezwaarschrift indient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Eveneens kunnen mondeling bezwaren worden ingebracht tijdens een openbare zitting op 31 december 1981om 10.00 uur ten gemeentehuize', waarbij tevens de gelegenheid wordt gegeven tot een gedachten- wisseling over de aanvraag tussen het bevoegd gezag, de aanvrager en de overige aanwezigen. Een ieder die bezwaren heeft ingebracht op de wijze als boven omschreven en een ieder die aantoont dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, zal in de gelegenheid worden gesteld bezwaren tegen de ontwerp-beschikking in te dienen. Reeds enige malen is door het gemeentebestuur in dit blad gewe zen op de overlast die sommige honden veroorzaken. Het effect van deze publicaties is helaas vrij gering. Gelukkig zijn er ook hon denbezitters, die wel hun verant woordelijkheid weten. Als bewijs hiervan publiceren wij hierbij on derstaande brief, welke ontvangen werd van een hondeneigenaar: "Als zijnde een hondenbezitter geef ik hierbij een lijstje van pun ten die mij het meest hinderen. 1. Als je zelf met je hond aan het wandelen bent, is het vervelend dat je last hebt van loslopende honden (sommige willen spelen, anderen niet). Bovendien is het zo, dat als je de eigenaar van de andere vriendelijk vraagt of die zijn hond wil vastmaken, je meestal bekeken wordt alsof je één of ander soort ongedierte bent. 2. 's-Avonds op straat lopen en De woningen zullen gebouwd worden namens de N.V. Bouw fonds Nederlandse Gemeenten. Op de woningen zal garantie gege ven worden van het Garantie In stituut Woningbouw (G.I.W.). De woning zal een tuinkamer woning worden met op de eerste verdieping drie slaapkamers en een douche-ruimte. Voorts heb ben de woningen een via een vaste- trap bereikbare zolder met dak raam. De woningen vallen onder de zo geheten premie-A regeling. Dit betekent dat op deze woningen een hoge Rijksbijdrage verstrekt een grote hond op je zien afkomen is niet prettig, vooral rriet als je bang bent voor honden. Dit kan zelfs gevaarlijk zijn, omdat de hond dit aanvoelt. 3. Reeds meerdere malen heb ik geconstateerd, dat vuilniszakken door honden vernield worden, omdat de honden geen toezicht genieten van hun eigenaren. Dit is beslist niet milieuvriendelijk (Ver ontreiniging, stank en kans op ratten). 4. Honden die loslopen deponeren hun ontlasting waar het maar uit komt. Dit tot grote onvrede van niet-hondenbezitters. Het bewijs ligt vaak voor mijn stoep. 5. Meerdere malen heb ik gezien, dat automobilisten op hun rem moeten gaan staan om een los lopende hond te ontwijken. Tot nog toe gelukkig zonder ernstige gevolgen. 6. Loslopende honden vormen een gevaar voor spelende kinderen. Een hond hoeft maar te schrikken van een kind dat speelt of fietst en kan worden. Deze is voor 1981 maximaal 10.900,- en minimaal 5.000,- in het eerste jaar. De hoogte van de Rijksbijdrage is af hankelijk van het belastbaar inko men in 1980. De hoogste bijdrage krijgt iemand die in 1980 een be lastbaar inkomen had van 28.000,- of minder. Dit is grof weg te vergelijken met een bruto jaarinkomen van 32.000,-. De prijzen zullen, inclusief eigen grond, tot ca. 150.000,- vrij op naam gaan bedragen. De aan dacht wordt erop gevestigd, dat bij de toewijzing in eerste instantie inwoners van en/of economisch herrie maakt en een reactie blijft niet uit. Het treurige is dan, dat de hond de schuld krijgt, terwijl het de eigenaar is die in zijn verant woording tekort schiet. 7. Ook zie ik vaak dat ouders hun kinderen met de hond de straat op sturen om zelf maar van het uit laten af te zijn. Dit geeft niet als het een kleine hond is, maar vaak zijn het honden van 35 kg. of meer die worden uitgelaten door kinde ren van amper 7 of 8 jaar oud. Deze zijn lang niet sterk genoeg om het dier in bedwang te houden. 8. Dat een hond goed luistert is fijn, maar datje hem zo vertrouwt (en dat zie ik haast iedere dag), dat je zelf al thuis bent, terwijl de hond nog uit je gezichtsveld is, vind ik ontoelaatbaar en een schromelijk tekort schieten van je verantwoor delijkheid. 9. Verder moeten mensen, die van plan zijn een hond aan te schaffen langer kijken dan hun neus lang is. Een jonge hond blijft niet klein, eist aandacht en verzorging en geen achteloosheid. Sommige hondjes worden heel groot! 10. Als laatste heb ik als honden bezitter nog een klacht over poezen of katten, die overal in tuinen en grasvelden (zelden bij hun eigen baas) hun ontlasting deponeren en helemaal geen toe zicht genieten. Daarbij komt, dat ik het zeer discriminerend vind. dat voor deze dieren geen belas ting hoeft te worden betaald". Een hondenbezitter in Zevenhuizen. Beste hondenbezitters Wilt u het bovenstaande goed in U opnemen? Wilt U het mogelijke doen in de praktijk al die nare toestanden te voorkomen? Wat zou U daarmee velen een plezier doen! Hartelijk dank voor Uw mede werking! Het gemeentebestuur Voor de periode van 11 december 1981 tot 1 januari 1982 zijn geen vergunningen voor collecten af gegeven. gebondenen aan Zevenhuizen in aanmerking zullen komen. Inwoners van Zevenhuizen, die een huurwoning achterlaten, zul len voorrang hebben. Daar de Dorpskrant slechts plaatselijk verschijnt, is het wel licht wenselijk dat de in Zevenhui zen gevestigde bedrijven hun personeel - voorzover zij buiten Zevenhuizen woonachtig zijn - zullen inlichten over dit bouw plan. Het Bouwfonds Infocentrum, Nassauplein 13 te 's-Gravenhage, zal de verkoop van dit project be hartigen. Indien interesse bestaat, gelieve men de onderstaande coupon op te sturen. Het Bouwfonds zal dan zo spoedig mogelijk uitgebreide documentatie toezenden. SNEEUWRUIMEN: een verplicht nummer De sneeuw- en gladheidsbestrij- ding is een belangrijke taak in het kader van de zorg voor een goed leefmilieu. Daartoe behoort ook zeker het redelijk begaanbaar houden van de voetpaden. WIJZE De wijze waarop dit gedaan wordt verschilt wel enigszins met de gladheidsbestrijding op de open bare wegen. Immers met auto matische strooiers wordt daar een bepaalde hoeveelheid zout uitge strooid en door het verkeer ver mengd, waardoor de funktie van het zout aktiever wordt en meer sneeuw doet smelten. Dikkere sneeuwlagen, b.v. vanaf 8 tot 10 cm. worden met een sneeuw schuiver langs de weg geschoven. Bij beijzelde wegdekken zal het zout vaak met zand vermengd zijn om een antislipmiddel op de weg te brengen. MILIEU Intensieve onderzoekingen heb ben uitgewezen dat zout, mits in beperkte hoeveelheden en doel gericht gebruikt, bij de sneeuw-en gladheidsbestrijding van openba re wegen geen nadeel voor het milieu zal hebben. Met inacht neming van de aansprakelijkheid voor de begaanbaarheid van de wegen is van overheidswege spra ke van enige matiging. Het sneeuwvrij maken van voet paden is met zout wat moeilijker uit te voeren, omdat een goede regelmatige vermenging, zoals dat o.m. wordt bereikt bij het weg verkeer, hier ontbreekt. Men is dan geneigd grote hoeveelheden zout te gebruiken om het beoogde doel te bereiken, waarmede een nadelige beïnvloeding van de groenvoorzieningen kan worden veroorzaakt. Het is van het grootste belang dat iedereen het voetpad, grenzend aan zijn per ceel, bij sneeuw of gladheid goed begaanbaar houdt maar tevens dat dit op de juiste wijze wordt gedaan. AANWIJZINGEN De volgende aanwijzingen zijn nuttig: 1. Veeg of schuif een looppad goed schoon zo spoedig mogelijk na de sneeuwval. 2. Voorkom vastgelopen sneeuw, wat het schoonmaken bemoei lijkt. 3. Blijft toch enige vastgelopen sneeuw achter, bestrooi dit dan licht met wat zout en tracht het later weg te schuiven of te vegen. 4. Veeg half gesmolten sneeuw van het voetpad, vooral wanneer de mogelijkheid van bevriezing be staat. BIJ IJZEL: 1. Licht bestrooien met zout, liefst nastrooien met een antislipmid del, b.v. zand. 2. Tracht na het lossmelten het ijs- laagje zo spoedig mogelijk met sneeuwschuiver of schop weg te schuiven. VERTROUWEN Het in de winter goed begaanbaar houden van de voetpaden met medewerking van de burgerij zou moeten slagen, mede omdat de gehele burgerij hiermede is gebaat en in het bijzonder bejaarden en mindervaliden. GEBOORTEN Trijntje Rozemarijntje, dochter van: Hoogendoorn, Jacobus en De Vos, Antje Janine Marijke, dochter van: Reuvers, Cornelis B. en: Lode- wijks, Willemina E. Patricia, dochter van: Sleeuwen- hoek, Nicolaas L. en: Stofbergen. Woutje W. OVERLEDEN Paul, Willem Hendrik, oud 63 jaar, op 22 november 1981. Donderdag 17 december 1981 Openbare vergadering van de gemeenteraad Aanvang 19.30 uur. 1 COUPON Stuur mij documentatie over de 24 premie-A koopwoninge te Zevenhuizen. Dhr./Mevr./Mej:j Straat Woonplaats Postcode Telefbonnr S.v.p. vóór 19 december 1981 insturen in een enveloppe zonder post- j zegel aan: Bouwfonds Nederlandse Gemeenten, Antwoordnummer 1479, 2500 XK 's-GRAVENHAGE. In de editie van dit blad van 9 oktober 1981 heeft het gemeentebestuur uitvoerig aandacht besteed aan een bouwplan voor 24 premie-A woningen in het plan "West" aan de Grutto, De Kievit en De Fuut. Nu inmiddels de premiebeschikking vanwege het ministerie van volks huisvesting en ruimtelijke ordening is verstrekt acht het gemeentebe stuur het wenselijk de in oktober verstrekte informatie in verkorte vorm nog eens te herhalen.

Dorpskrant | 1981 | | pagina 2