\rbaN] „ONS DIENSTENPAKKET IS GEBASEERD OP MENSELIJKE OMSTANDIGHEDEN" A. VEERMAN IS VAN ALLE MARKTEN THUIS il Wie problemen heeft op het gebied van boekhoud- en belas tingzaken, alle assurantie- en bankzaken, onroerend goed- en onteigeningszaken, bestuurskompensatie, planschade, taxa ties t.b.v. de successie en in het bijzonder taxaties voor de overdracht van agrarisch onroerend goed van ouders aan kinderen, klein- en/of achterkleinkinderen, kan terecht bij het kantoor van A. Veerman te Zevenhuizen. Een dergelijk bedrijf zet je niet van de ene op de andere dag op. De levensloop van de heer Veerman is dan ook een aan eenschakeling van leren en werken. Hij is geboren en getogen in Zeven huizen, een agrarische gemeente in midden Zuid-Holland, op het snij punt van de steden Rotterdam, Den Haag en Gouda. Als zoon van een eenvoudige mid denstander ging hij, in de jaren di- rekt na de oorlog, naar de MULO in Gouda en met het diploma op zak ging hij werken bij P. J. Endenburg te Gouda, een scheepstuigerij en zeilmakerij. Na de militaire dienst kwam hij bij dit bedrijf terug op de afdeling boekhouding, doch na 1Vz jaar trad hij in dienst bij Accountantskantoor C. Vogel te Boskoop. De werktijden waren van 8 uur 's morgens tot 6 uur 's avonds en zaterdags tot 12 uur, voor 25,- per week. Op 1 juli 1954 trad hij als admini strateur in dienst bij de heer Jac. van der Wel in Zevenhuizen, die een grote witlof' wekerij exploiteer de met o.a. 150 ha witlof, 5000 ra men stooktomaten en tevens nog stookrabarber, waarvan veel werd geëxporteerd naar Zweden. In het hoogseizoen telde dat tuindersbe- drijf zo'n 150 man personeel. Van het één kwam het ander. Over bekend met de plaatselijke bevol king en de wetenswaardigheden op agrarisch gebied bereikte hem - en van lieverlede steeds vaker - het verzoek van boeren en tuinders om ook voor hen de administratie en met name de loonadministratie te verzorgen en dat deed hij dan, naast zijn werk, in de avonduren. Ook voor aan- en verkoop van on roerend goed en onteigeningsza ken werd van hem het^yertrouwen gevraagd. Stilzitten is een woord dat in het woordenboek van de heer Veer man niet voorkomt; ambitie daar entegen staat vet gedrukt. Behalve met al zijn werkzaamhe den heeft hij ook wat de studie be treft niet stilgezeten. Een diploma BELASTINGCONSU LENT en ASSURANTIE-AGENT kostte hem weinig moeite en kwa men zeer goed van pas. Met deze diploma's durfde hij het na 5 jaar bij de firma v. d. Wel, aan om op 1 juli 1959 geheel voor zichzelf te begin nen. Aanvankelijk als boekhoud en administratiekantoor en advies bureau voor assurantiezaken. Op 28 november 1960 verwierf hij het Agentschap Nederlandsche Middenstands Spaarbank erbij. Alle voorkomende werkzaamhe den werden aangepakt en met suc ces en voldoening afgewerkt. De volgende kursus MAKELAAR IN ONROERENDE GOEDEREN zag hij in 1979 bekroond met een diploma en op 25 juni 1980 met de beëdiging als TAXATEUR, spe ciaal voor de land- en tuinbouw. En wederom kon het dienstenpakket worden uitgebreid met vakman schap. Onteigeningszaken had zijn spe ciale belangstelling en met verbe tenheid verdiepte hij zich in deze materie. Al tijdens de opleiding voor make laar hoorde hij van zijn docent Ing. Tolner dat de Rijkswaterstaat een opleiding GRONDVERWERVING had en hij raadde hem aan te pro beren die opleiding te volgen. Hoe wel deze door Rijkswaterstaat op gezette kursus aanvankelijk was bedoeld voor haar eigen'medewer kers, mochten, na een voorselek- tie, in beperkte mate ook partikulie- ren deelnemen en - tot zijn grote vreugde - was Veerman daar ook bij. Ruim twee jaar duurde deze dure, zuiver wetenschappelijke, opleiding. Het totale vakkenpakket Het kantoorpand omvatte 25 onderdelen, zoals b.v. rechts- en wetskennis, staatsrecht, onteigeningen, zakenrecht, plano logie, bestuurskompensatie, taxa- tieleer jurisprudentie, pachtrecht, enz. Ook hiervoor heeft Veerman inmid dels het diploma op zak en juist voor wat dit laatste betreft klinkt er - terecht - duidelijk enige trots in zijn stem. Eén van de grootste en opzienba rendste gevallen die Veerman tot nu toe onder handen heeft gehad is ongetwijfeld het geval uit 1973, toen hij, na lang en intens speurwerk, te genover de Belastingdienst heeft kunnen aantonen, dat de ingelan den van de Eendrachtspolder voor een evenredig deel eigenaar waren van de dijkgronden, terwijl de in- spekteur van de Belastingdienst juist van mening was, dat de polder eigenaar was en daardoor de op brengst van de verkoop der dijk gronden aan de provincie, voor de ingelanden belastbaar was. De Akte van Veiling uit 1760 en een stuk van 4 december 1860, alsme de een Akte van Boedelscheiding van 27 april 1948, stukken die Veerman wist op te sporen, gaven hieromtrent helderheid en het Gerechtshof in Den Haag stel de hem en daarmee de ingelanden van de Eendrachtspolder in het ge lijk, hetgeen de ingelanden in de 900 ha grote Eendrachtspolder on geveer 300.000,- belasting be spaarde. De heer Veerman, geboren opti mist en harde werker, ziet de toe komst voor zijn bedrijf, gelet op de teruglopende ekonomie, beslist niet somber in. Wat ons kantoor aan service te bieden heeft is slechts in zeer geringe mate onder hevig aan de schommelingen van de ekonomie; het merendeel van het dienstenpakket is gebaseerd op menselijke omstandigheden en intermenselijke verhoudingen en die zullen er altijd zijn en blijven, ongeacht de graad van welvaart, aldus de heer Veerman. Volgens hem zullen goed- gespecialiseerde bedrijven, met een juiste arbeidsinzet, aangepast aan de ekonomische omstandighe den, zich te allen tijde kunnen handhaven. N.H.M. P.S. Voor hen, die om raad verlegen zit ten betreffende het hierboven ge schetste kunnen zich wenden tot het kantoor van dhr. A. Veerman, Dorpsstraat 200, Zevenhuizen - Zuid Holland. Telefoon 01802- 1430/1413. Aan de balie van de Aan de balie van de N.M.S. Een kijkje in het kantoor.

Dorpskrant | 1981 | | pagina 12