Burgemeester Van 't Verlaat legt zijn ambt neer op 1 juli 1982 ÜLQlK VUURWERK Hans Pigmans Bij ons ziet u wat u koopt VOOR BOEK EN PLAAT De Ring Van Uw Hart Aan hel slot van de openbare vergadering van de gemeenteraad op donderdag 17 december j.l. deelde de heer Van 't Verlaat het volgende mede: Geachte leden van de raad, In deze laatste openbare raadsvergadering in het jaar 1981 wil ik U in kennis stellen van een belangrijke beslissing, welke ik heb genomen. Na rijp beraad en weloverwogen heb ik gemeend mijn ambt als burgemeester van Zeven huizen te moeten neerleggen aan het einde van de huidige zittingsperiode van de raad. Dat is omstreeks het tijdstip, waarop ik de leeftijd van 64 jaar hoop te bereiken. 1 Mijn opvolger kan dan gelijktijdig gaan functioneren met de raad in zijn nieuwe samenstelling, waarvoor de verkiezing zal plaatsvinden op 2 juni 1982. Bij de start van de nieuwe zittingsperiode van vier jaar kan met mijn opvolger worden gesproken over de portefeuille-verdeling in het-college van burgemeester en wethouders, over de vertegenwoordiging in de verschillende intergemeentelijke diensten en overzoveel meer met betrekking tot het alsdan beginnende tijdvak van vier jaar. Om praktische redenen heb ik besloten mijn ontslag aan Hare Majesteit de Koningin te vragen met ingang van 1 juli 1982. Dan kan vóór 1 september 1982 in mijn opvolging zijn voorzien, zodat de raad in zijn nieuwe samenstelling - de wettelijk voorgeschreven installatie van de raad is op 7 september 1982 - door een nieuwe voorzitter kan worden geleid. Aannemende dat het ontslag mij met ingang van 1 juli 1982 wordt verleend, ben ik op dat tijdstip 46 jaren in overheidsdienst geweest (14 j. secretarie-ambtenaar, 15 j. gemeente secretaris en 17 j. als burgemeester van Zevenhuizen). Ik eindig deze mededeling met het vertrouwen uit te spreken, dat Uw raad en de burgerij van Zevenhuizen mijn besluit zullen respecteren. GEACHTE DORPSGENOTEN In de vergadering van de gemeenteraad van donderdag 17 december j.l. heb ik de hiernaast afgedrukte mededeling gedaan van mijn beslissing inzake het neerleggen van mijn ambt als burgemeester. U kunt zich wel voorstellen, dat het besluit om mijn werkzaamheden, een jaar eerder dan verplicht is, te beëindigen, niet van de ene op de andere dag is genomen. Ik heb uiteengezet op welke gronden mijn beslissing steunt. Hierbij wil ik nog graag aantekenen, dat mijn gezondheid - na de afgelopen jaren een paar keer ziek te zijn. geweest - op dit ogenblik gelukkig niet te wensen overlaat. Het uittreden uit mijn functie heeft uiteraard tot gevolg de ontruiming van de ambtswoning, waarin we met zoveel voldoening verblijven. In Zevenhuizen blijven wonen, waar ik een groot aantal jaren met veel genoegen heb gewerkt en waar mijn vrouw en ik een zeer mooie tijd hebben beleefd, zou op een teleurstelling kunnen uitlopen. Er is immers straks geen taak meer te vervullen en je staat er als het ware volkomen naast. In ieder geval lijkt ons, dat er veel minder risico's aan verbonden zijn, als we in een gemeente gaan wonen, waar we op enige afstand kunnen meeleven met het wel en wee van Zevenhuizen. Zo ver gaan we ook weer niet van hier. We hopen namelijk onze woning in Zeist (afstand 50 km), aan de rand van die gemeente in een landelijke omgeving en toch vlak bij het centrum, te gaan betrekken en wel in de maand juli van het aanstaande jaar. Mijn vrouw en ik hopen nog enige tijd in goede welstand een heel andere periode te mogen beleven. Ik meende goed te doen U zo uitvoerig mogelijk in te lichten over de grote verandering in ons leven. En nu de jaarwisseling. Nog weinig dagen en het laatste blad van de kalender 1981 wordt verwijderd. Wat hebben we er dit jaar van terecht gebracht? Hoe waren onze gedragingen als mens tegenover onze medemens? Als we heel eerlijk willen en durven zijn, dan zal een zelfonderzoek niet in elk opzicht tot een goed resultaat leiden. Mocht het ons in 1981 niet altijd zijn gelukt ons eigen ik weg te cijferen in de omgang met anderen, dan hopen we dat in 1982 wel te doen. Ik zou een ieder graag in overweging willen geven in 1982 ten opzichte van elkaar verdraag zaam te zijn, zich niet bij voorbaat kritisch op te stellen als een visie naar voren wordt gebracht door iemand, die een andere kijk op bepaalde zaken heeft. Als we bereid zijn van elkaar wat te leren, dan bewijzen we elkaar een dienst. We kunnen het er verder toch over eens zijn, dat er in 1982 voor allen een belangrijke taak is te vervullen om mee te helpen aan de gezondmaking van de economische toestand in ons land. Laten wij het grote probleem met de nodige inspanning en in harmonische verhoudingen aanpakken. Van ganser harte hoop ik tenslotte, dat U en de Uwen gezegende Kerstdagen mogen beleven en dat voor U allen in 1982 veel geluk, voorspoed en gezondheid moge zijn weggelegd! Zevenhuizen, 18 december 1981 Met hartelijke groeten, A. van 't Verlaat DORPSSTR 29 ZEVENHUIZEN De lang verwachte bar is open en wel in Zevenhuizen HOTEL VOS winkels open met kerst Maandag 21, dinsdag 22 en woensdag 23 dec. zijn de winkels in Zevenhuizen tot 21.00 uur open. Donderdag 24 dec. en donderdag 31 dec. zullen de winkels om 17.00 uur sluiten. Nieuwjaarsconcert Kleine Trompetter Op zaterdag 2 januari 1982 organi seert het Dorpshuis een nieuwjaars promenade-concert, te geven door de leden van het Fanfarecorps De Kleine Trompetter. Aanvang 20.00 uur. Zoals het woord promenadeconcert al zegt is het niet de bedoeling dat men tijdens dit concert in een vaste stoelen- opstelling gaat zitten luisteren. Het is juist de bedoeling om wandelend of zittend en eventueel pratend toch van een goed- concert te genieten. Het bestuur van het Dorpshuis nodigt iedere Zevenhuizenaar, veel vuldig Dorpshuisbezoeker of niet, uit om naar deze avond te komen. Het is immers ook een ideale gelegen heid om kennissen die men in het nieuwe jaar nog niet ontmoet heeft de beste wensen over te brengen. Na afloop van het 'nieuwjaarswens'- concert om circa 10 uur, is er nog ge- zelligheidsmuziek tot middernacht. Tenslotte: Het Dorpshuis schenkt als 'nieuwjaarsopener' van acht tot tien GRATIS KOFFIE. Juwelier J. den Haag Passage 234 - Waddinxveen GROEIBRILJANT Het adres voor goed en veilig vuurwerk Div. knal- en siervuurwerk en pijlen van verschillende grote Verkoop op woensdag 30 december donderdag 31 december Bij REDAKTIE ADRES: Drukkerij Elgersma, Dorpsstraat 62a, Zevenhuizen, tel. 01802-2289 en Noordeinde 17, Zevenhuizen, tel. 01802-1653, waar ook de kopij van de Dorpskrant kan worden ingeleverd. 4e Jaargang nummer 82 december 1981 Verschijnt éénmaal per veertien dagen. Oplage: 3.500 ex. onafhankelijk informatieblad voor alle inwoners van Zevenhuizen, Oud Verlaat en Moerkapelle 1 RAPSODY Dorpsstraat 39 - Zevennuizen Verkoop alleen aan personen van 18 jaar en ouder

Dorpskrant | 1981 | | pagina 1