Gemeente allM Zevenhuizen LeChic.De ring van uw hart. Juwelier J. den Haag MOERKAPELLE Uit de raad GEMEENTE BURGERLIJKE STAND COLLECTEN BURGERLIJKE STAND KERSTBOOM VERBRANDING Het behoeft geen betoog, dat dit een uiterst gevaarlijk gebruik van vuurwerk is, dat volkomen ontoe laatbaar wordt geacht. Niet voor niets ligt de topdrukte van de oog klinieken en brandwondencentra rond de jaarwisseling. De politie neemt dan ook het standpunt in, dat het niet meer dan terecht is, dat er ten aanzien van het vroegtijdige vuurwerkge- bruik een strakker beleid wordt gevoerd. Bij overtreding van de bepalingen van de Vuurwerk verordening zal de politie zonder meer overgaan tot het inbeslag- nemen van het vuurwerk en het opmaken van procesverbaal. Tenslotte nog dit: Koop alleen vuurwerk bij de bonafide hande laar. Alleen hij levert het wettelijk toegestane vuurwerk. Vuurwerk dus, dat niet te zwaar is en is voorzien van een duidelijke ne- derlandse gebruiksaanwijzing. Steek het vuurwerk alleen af, zoals op de gebruiksaanwijzing is vermeld. Laat kleine kinderen na de jaar wisseling niet op straat gaan zoeken naar niet ontplofte vuur- Nieuwe Vuurwerkverordening Op 22 december 1981 treedt in de gemeente Zevenhuizen een nieuwe Vuurwerkverordening in werking. In deze verordening zijn diverse bepalingen opgenomen die regels stellen aan het verkopen, het ge bruik en het bij zich hebben van vuurwerk. De belangrijkste bepa lingen van deze verordening zijn: VERKOOP: De verkoop mag alleen plaatsvinden, indien de ver koper in het bezit is van een ver gunning van Burgemeester en Wethouders. De verkoop, met uit zondering van het zgn. kleine vuurwerk zoals klappertjes, ster retjes. Bengaalse lucifers e.d., mag alleen plaatsvinden aan personen van 18 jaar en ouder. Yo> kocht mag er alleen worden op 3 en 31 december, of, indien één van die dagen een zondag is op 29, 30 en 31 december. GEBRUIK: Het gebruiken (afste ken) van vuurwerk is te allen tijde verboden, met uitzondering van 31 december van 23.00-24.00 uur en op 1 januari van 00.00-01.30 Tijdens de raadsvergadering van 15 december j.l., waarbij ter gelegenheid van de behandeling van de gemeentebegroting 1982 de leerlingen van de 6e klas van de openbare lagere school aanwezig waren, zijn ondermeer de volgen de onderwerpen aan de orde gekomen. - Het wijzigen van de "Vergoe dingsregeling voor de vrijwilligers bij de gemeentelijke brandweer". In deze verordening zijn vergoe dingen opgenomen welke zijn afgeleid van de salarissen van het rijkspersoneel. Aangezien de salarissen van het rijkspersoneel in 1981 een tweetal wijzigingen hebben ondergaan diende de gemeentelijke vergoe dingsregeling overeenkomstig te worden aangepast. - het geven van straatnamen in het uitbreidingsplan "Wilde Veenen". In eerste instantie gingen de gedachten van het college van burgemeester en wethouders uit naar geschiedkundige namen. Ge zien het feit dat in het verleden reeds een aantal van deze namen is vastgelegd bij het geven van straatnamen was het echter niet gemakkelijk dit aantal uit te brei den, ook al omdat een straatnaam voor het publiek en dienstverle nende bedrijven ook "bruikbaar" moet zijn. Wel was het college van mening dat de naamgeving zoveel moge lijk bij het karakter van deze gemeente diende aan te sluiten. Gezien het feit dat Moerkapelle een overwegend agrarisch en landelijk karakter heeft, meende het de naamgeving hierin te uur. Bij speciale gelegenheden kan van dit verbod door de burge meester of door burgemeester en wethouders ontheffing worden verleend. Bovendien is het afsteken van vuurwerk verboden, ook op de toegestane dagen, indien dit ge vaar, schade, hinder van ernstige aard of overlast kan veroorzaken. BIJ ZICH HEBBEN VAN VUURWERK: Het bij zich heb ben van vuurwerk op de openbare weg of voor het publiek toeganke lijke plaatsen is verboden. Dit ver bod geldt niet op de dagen en tij den, dat het gebruik van het vuur werk is toegestaan. Bovendien mag men het vuurwerk bij zich hebben op de dagen, dat de verkoop is toegestaan en men zich met het vuurwerk van de verkoper naar huis begeeft. POLITIE OPTREDEN: I n voor gaande jaren kreeg de politie vrij veel klachten over het vroegtijdig afsteken van vuurwerk. Vooral het afsteken van knalvuurwerk levert veel overlast op voor oude ren en dieren. Ook kwam het voor, dat de klachten gingen over het zelfs in de richting van mensen pn dieren gooien van vuurwerk. moeten zoeken. Voordeel hierbij is bovendien dat er voldoende mogelijkheden zijn waarvoor in de volgende fase(n) een soortgelij ke naamkeuze kan plaats vinden. Het voorstel werd gedaan een vijftal straten de volgende namen te geven: Akkerweg, Ereprijslaan, Koren bloemstraat, Weideplantsoen en Veldbeemd. - Vaststelling van de hoogte van het krediet in rekening-courant, krachtens overeenkomst aan te gaan met de N.V. Bank voor Nederlandsche Gemeenten voor het jaar 1982. Dit krediet is vast gesteld op maximaal 400.000,—. - Het aangaan van kasgeldlenin gen. - Het aangaan van vaste geldlenin gen. - Vaststelling van de begroting van het gemeentelijk woningbedrijf voor het dienstjaar 1982. - Vaststelling van de begroting van het gemeentelijk grondbedrijf voor het dienstjaar 1982. - Vaststelling van de gemeentebe groting voor het dienstjaar 1982. Voor de kapitaaldienst wordt een batig saldo geraamd van 125.777,75. wijziging ophalen huisvuil Het huisvuil zal rond kerstmis en de jaarwisseling op andere dagen worden opgehaald. U kunt de vuilnisauto verwachten op woens dag 23 december en woensdag 30 december a.s. OVERLEDEN de Vos, Jan, op 27 november 1981, oud 80 jaar. GEHUWD Hoogendoorn, Pieter en Paul, Neeltje. ONDERTROUWD Hofman, Jan, wonende te Wad- dinxveen en Beider, Maartje, wonende te Moerkapelle. Verschoor, Pieter, wonende te Moerkapelle en: de Gier, Janne tje, wonende te Haarlemmermeer. van der Goes, Bernardus Anto- nius, wonende te Zoetermeer en: van Ommeren, Dirkje, wonende te Moerkapelle. N ieu wjaarsreceptie Op 4 januari 1982 zal om 19.30 uur ten gemeentehuize een nieuw jaarsreceptie worden gehouden. werken. De lontjes daarvan zijn gedeeltelijk opgebrand, waardoor het gevaar op vroegtijdig ontplof fen bij opnieuw afsteken levens groot aanwezig is. De maximaal toegestane hoeveel heid vuurwerk, zonder dat men een vergunning nodig heeft, is 2 kg. per persoon. Voor de periode van 18 december 1981 tot 16 januari 1982 zijn geen vergunningen voor het houden van een collecte afgegeven. GEBOORTEN Bianca, dochter van: Nuriman. Hans en: Haag, Francijntje. Rafaël Franklin, zoon van: Ha- zenbroek, Jan J. en: Hoogen doorn, Lena L. OVERLEDEN van der Beek, Johan, oud 85 jaar, op 5 december 1981. Zoals gebruikelijk wordt ook dit jaar de kerstboomverbranding weer georganiseerd door de ge meentelijke vrijwillige brandweer. De bomen kunnen hiervoor wor den ingeleverd op maandag 4 januari 1982 vanaf 4.00 uur n.m. bij de brandweergarage aan de Burgemeester Boerstraat. In ruil voor iedere boom wordt een lot uitgereikt, waarmee men kans maakt op één van de leuke prijzen. De trekking vindt plaats na de verbranding. De kerstbomen gaan in de fik om 6.45 uur 's-avonds op het cross- terrein aan de Zuidplasweg. - -. LeChic, een briljant sieraad aan uw vinger. Wie van stijl en klasse houdt kiest LeChic. Een ring om te gevèn of te krijgen bij al die geluk kige momenten in het leven. Maar ook een ring om later bij'gelukkige momenten uit te breiden. Tot je een geheel rondom met briljanten gezette alliance ring - IT^_ hebt. Sierlijk pf Hll en elegant |lV I I IV Bewonder LeChic bij een selecte groep juweliers. Een nieuw sieraad in Waddinxveen Passage 234 - Waddinxveen Namelijk Le Chic. Een ring waar wij trots op zijn, een alliance ring, een pracht sieraad. U kunt beginnen met 1 steen en dan er steeds meer bij sparen zodat hij steeds voller wordt en meer fonkelt en straalt. De ring is te zien in de etalage. Er ligt vrijblijvend een folder voor u klaar of wij geven u inlichtingen. Deze bijzonder fraai gevormde ringen met prachtige kwaliteit diamant geslepen in briljantvorm komen uit één van de beste juweliershuizen van Neder land. Deze Le Chic sieraden zijn te bewonderen bij een selecte groep juweliers: o.a. Juwelier J. den Haag, Passage 234, Waddinxveen.

Dorpskrant | 1981 | | pagina 2