Daar maak je 'n poster van. VOOR BOEK EN PLAAT Een nieuw centrum in het dorp DEZE FRAAIE KEUKENS in diverse afmetingen en uitvoeringen gaan bij ons voor ONGELOFELIJK LAGE PRIJZEN weg. meubelfabriek g. dekker Bloemen houden van mensen A. Rodenburg DORPSSTR 29 ZEVENHUI ZE N REDAKTIE ADRES: Drukkerij Elgersma, Dorpsstraat 62a, Zevenhuizen, tel. 01802-2289 4e jaargang nummer 83 januari en Noordeinde 17, Zevenhuizen, tel. 01802-1653, waar ook de kopij Verschijnt éénmaal per veertien dagen. Oplage: 3.500 ex. van de Dorpskrant kan worden ingeleverd. onafhankelijk informatieblad voor alle inwoners van Zevenhuizen, Oud Verlaat en Moerkapelle Noodgedwongen hebben wij van onze afnemers enige keukens uit de toonzaal teruggenomen. Koopdagen uitsluitend de zaterdagen 16 en 23 januari a.s. van 10.00-14.00 uur. tweemanspolder 15 - zevenhuizen (zh) een nieuw centrum voor Zevenhuizen gesproken dat ik vond dat ik maar eens met iets tastbaars moest komen, temeer omdat het wel en wee van Ze venhuizen mij bijzonder aan het hart gaat. Uiteraard hoop ik dat de plan nen verder uitgewerkt kunnen gaan worden". Ervaring heeft het in Rotterdam gevestigde architectenbureau genoeg. Het ontwierp kantoorgebouwen, een schook, een dorpshuis, een verpleeg huis, een kerkelijk centrum, wonin gen enz. RAPSODY Voor de tweede maal ging in Moer kapelle een bloemenaktie van start die 72 weken zal duren en waar tijdens 216 gezinnen in Moerkapelle met een bloemetje verblijd zullen worden. Elke week ontvangen drie gezinnen een boeket bloemen van een aantal winkeliers, dat aan deze fleurige aktie deelneemt. Enige opschudding bracht de maquette in de gelederen van de bestuurders van Zevenhuizen teweeg, waar de heer J. de Koning tijdens een schorsing van de gemeenteraadsvergadering van 17 december jl. mee op de proppen kwam. Slechts één gemeenteraadslid wist dat Jan de Koning 'ergens' mee bezig was, dat betrekking had op een nieuwe dorpskern, waarover al zo veelvuldig in de raad en daarbuiten gesproken was en waartoe op deze avond een eerste aanzet kon worden gedaan. Aan de hand van de fraaie maquette toonde hij de bestaande situatie en, door middel van losse onderdelen - houten miniatuurhuisjes - hoe het cen trum mogelijkerwijs kan worden. Als de maquette er op die avond niet ge weest was, zou de vergadering vrijwel zeker anders zijn verlopen en de cen trumvorming een jaar vertraagd zijn. Jan de Koning, geboren en getogen Zevenhuizenaar en werkzaam als bouwkundig medewerker op een ar chitectenbureau, vond dat er al te lang over de vorming van een nieuw cen trum in het dorp gesproken was. "Er moesten maar eens spijkers met kop pen geslagen worden", horen we van hem, als we hem voor nadere informa tie bezoeken, in het bijzijn van zijn werkgever, ir. van der Zwart. Laatst genoemde laat zich lovend uit over het enthousiasme van Jan, die een zelfde lof ook toegezwaaid kreeg van het gemeentebestuur en zeker niet in de laatste plaats van burgemeester A.v.'t Verlaat, voor zijn positieve bij drage. Jan de Koning kaartte het idee, om een maquette te laten maken, aan bij zijn werkgevers, wien het idee ook wel aanstond en binnen drie weken was de maquette vervaardigd, tot en met de fraaie ophaalbrug over de Ringvaart toe. Op de maquette staat het gedeelte Dorpsstraat van de geref. kerk tot aan de herv. kerk en het eerste gedeelte van de Burg. Boerstraat, met het ge bouw voor hulpverleningsdiensten. Helemaal op schaal van 1200 (d. w.z. 1 cm. is 2 meter) vervaardigd. Voordat er met de maquette begon nen werd, moesten er eerst ca. 200 foto's worden gemaakt, iets, wat de snelste methode is. "Met deze maquette is het voor de commissie die uit de raad gevormd is en de taak heeft de centrumvorming voor te bereiden, makkelijker werken, omdat ze de situ atie ter plekke in miniatuur kan be oordelen. Er kan geschoven worden", lacht De Koning. De heer van der Zwart stelt dat er bij de opzet van de maquette rekening is gehouden met de gedachten die er leefden en waarover al vaak gesproken is gedurende een aantal jaren. Daarom is de boom op het voormalige schoolplein van d de openbare school in stand gehou den. Verder zijn er tal van variatie mogelijkheden en kunnen de diverse onderdelen in fasen (gedeelten) wor den uitgevoerd. Zoveel mogelijk werd er vanuit gegaan dat de straat 'een verdichte wand' heeft (huizen aaneengesloten) waarachter parkeerplaatsen gemaakt kunnen worden, bereikbaar via poor tjes, opdat er zo min mogelijk gaten in de straat ontstaan. "Het viel mij op, dat zodra er enkele huizen aan de Dorpsstraat werden afgebroken, er direct een parkeerterrein voor in de plaats kwam. Op zich een goede ge dachte, maar architectonisch niet zo fraai", merkt Jan kritisch op. "Omdat de percelen grond zo diep zijn, kunnen er heel wat woningen worden ge bouwd, iets wat vanwege de grond prijs ook wel noodzakelijk is". De maquette is dusdanig gemaakt dat elk onderdeel van het centrum los in gevuld kan worden. Aan de hand van de maquette zou een nieuw te bouwen gemeentehuis b.v. in fasen gebouwd kunnen worden. Op de maquette staan op de plaats van het oude schoolgebouw waarin de bibliotheek gehuisvest is, vijf woningen aan de waterkant. De straatzijde is dichtge maakt door een winkel naast ae dro gisterij. Via een poortje kunnen (op de maquette) auto's parkeren op een par keerterrein en er eventueel weer uit via een poortje onder het gemeentehuis, wat uikomt op het dorpsplein. "Dit dorpsplein zou veel meer een centraal punt moeten worden", vindt ir. van der Zwart. Op het plein waar de boom staat (tegenover het dorpspleintje) van de openbare school die hierin vroeger gehuisvest was, staat op de maquette een grote winkel van 600 m2, met woningen erboven; 16 wooneen heden in totaal. Op het terrein van de fa. Boode staan op de maquette 29 woningen geprojecteerd, waarvan de middelste op de hervormde kerk uit kijken. een gedeelte aan de Dorps straat staat en een gedeelte aan de Ringvaart is gepland en bereikbaar zijn via het parkeerterrein bij het post kantoor en door een poortje in de dichte 'straatwand'. Er zou dan nog genoeg parkeergelegenheid over blij ven, het postkantoor heeft deson danks de mogelijkheid om uit te brei den, evenals het Hervormd Centrum. "De bibiotheek is niet als een apart gebouw opgenomen in het plan, maar zou bij het gemeentehuis ruimte kun nen vinden, omdat er voor wat het ge meentehuis betreft vele mogelijkhe den zijn". Jan de Koning merkt op: "Er is al zolang over het maken van Dias die eruit springen. Uw fotohandelaar doet u tijdelijk een geweldig aanbod. Iedereen heeft wel zo'n dia die hij vaker wil zien. Nu krijgt u die kans. Voor maar f 11,75 kunt u eindeloos genieten van uw favoriete dia. Want voor die prijs maakt uw Fotohandelaar er een poster van. Formaat, afhankelijk van uw dia, 30 x 30 of 30 x 40 cm. De dia moet wel ingeraamd zijn. Meteen doen, want u heeft vast wel zo'n dia die het waard is blijvend aan de muur te hangen. De aktie loopt tot 15 maart. Informeer ook eens naar andere mogelijk heden met dia's. Zoals duplikaten, of kleurenafdrukken. Uw fotohandelaar: Drogisterij Fotohandel Dorpsstraat 73 2761 AA Zevenhuizen Z.H. Tel. 01802-1366 oude situatie nieuwe situatie

Dorpskrant | 1982 | | pagina 1