GEMEENTE MOERKAPELLE £=0 Fa. J. v.d. Jagt Zn BEGROTING 1982 1 Miljoen handtekeningen voor Russische joden. Kennisgeving en Bekendmaking Hinderwetaanvraag Provinciaal Bibliotheekplan BURGERLIJKE STAND AGENDA Afgegeven Bouwvergunning MINIVOETBAL in het Dorpshuis M»e» VINYL AUTODAKEN EN BEKLEDING een vroege lentebode De Kleine Trompetter In de kersteditie van het gemeentelijk voorlichtingsblad "Pleinpraat" is een uitvoerig artikel opgenomen over de algemene beschouwingen van de politieke partijen die ter gelegenheid van de behandeling van de begroting 1982 werden gehouden. Onder het hoofd woningbouw is onder andere de mening van de Partij van de Arbeid over dit onderwerp opgenomen. De opmerking dat deze partij in het kader van de gemeentelijke herindeling op grondgebeid van Zevenhuizen nieuwe woningbouw voor Moerkapellenaren wil laten plaatsvinden is misschien voor tweeërlei uitleg vatbaar. Bedoeld werd het volgende weer te geven: De P.v.d. A. is van mening dat aan een gemeentelijke herindeling niet valt te ontkomen. Mede gelet op de mening van de raad van Zevenhuizen moet er door beide gemeenten naar samengaan toegewerkt worden. Een van de zaken die nu al gezamelijk kan worden aangepakt is de woningbouw die op grondgebied van Zevenhuizen aansluitend aan het dorp Moerkapelle kan plaatsvinden. Het zal worden toegejuichd door de middenstand en de school, terwijl ook het dorpsaanzich zal kunnen verbeteren. Dezelfde partij is van mening dat in Moerkapelle alleen gebouwd moet worden voor mensen die in Moerkapelle wonen en behoefte hebben aan andere huisvesting. Op 2 december 1981 is in Den Haag de aktie "1 Miljoen handteke ningen voor Russische joden" van start gegaan. Deze aktie is erop gericht 1 miljoen handtekeningen bijeen te brengen, die daarna - vergezeld van een petitie - aan president Breznjev in Rusland gezonden zullen worden. In deze petitie wordt het Russische staatshoofd verzocht: - de joden, die al jarenlang trachten de Sowjetunie te verlaten, het recht te geven naar Israël te vertrekken en zich te verenigen met hun familie. - het onder druk zetten en straffen van joden, die de wens te kennen hebben gegeven naar Israël te emigreren en zich met hun familie en hun volk in eigen land te verenigen, te stoppen. - alle joodse gevangenen vrij te laten die naar werkkampen, gevange nissen en verbanningsoorden gestuurd zijn, uitsluitend en alleen om dat zij de wens geuit hebben naar Israël te willen vertrekken. - het dreigen en intimideren van degenen die hebreeuws doceren of studeren, te stoppen; Te stoppen met het verstoren van joodse studie-bijeenkomsten en de joden in staat te stellen hun eigen cultuur en religie te handhaven en te ontwikkelen. De aktie heeft reeds een verheugend grote steun ontvangen uit vele geledingen van de samenleving, zoals vakbonden, onderwijsbonden (bijzonder- en algemeen-onderwijs) middelbare scholen, de politieke partijen etc. Alle kerken (protestante en katholieke kerken) hebben zich achter het doel 1 miljoen handtekeningen gesteld. Het is echter geen gemakkelijk doel om 1 miljoen handtekeningen bijeen te brengen, doch desalniettemin wordt toch getracht dit doel na te streven, omdat bekend is hoezeer de Sowjet-autoriteiten gevoelig zijn voor de publieke opinie, wanneer deze zo massaal en eensgezind tot uitdrukking wordt gebracht. Het gemeentebestuur van Moerkapelle heeft zich achter dit doel geschaard en wil u de gelegenheid geven uw instemming te betuigen met deze aktie. Tot 31 januari a.s. liggen de intekenlijsten ter secretarie gereed om uw handtekening te ontvangen. Mogen de Russische joden op uw medewerking rekenen? Burgemeester en wethouders van Moerkapelle; gelet op artikel 12 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne; maken bekend, dat op 16/18 december 1981 bij hen een aanvraag is ingekomen van: Loonbedrijf H. Lievaart, Julianastraat 47 te Moerkapelle voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het in werking houden van een loonbedrijf gelegen aan de Julianastraat 47 te Moerkapelle. De aanvraag en andere ter zake zijnde stukken liggen op het gemeente huis ter inzage en wel tot 31 januari 1982 elke werkdag van 9.30 uur tot 12.00 uur en van 13.30 uur tot 15.30 uur; na deze datum, tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen de beschikking op de aanvraag, elke werkdag van 9.30 uur tot 12.00 uur. Desgewenst kan aldaar een mondelinge toelichting op de stukken worden verkregen. Gemotiveerde bezwaren kunnen tot bovengenoemde datum schrifte lijk bij ons college worden ingebracht. Degene, die een bezwaarschrift indient kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Eveneens kunnen mondelinge bezwaren worden ingebracht tijdens een openbare zitting op 21 januari 1982 om 9.00 uur op het buro van gemeentewerken, Raadhuisplein 1, waarbij gelegenheid wordt gegeven tot een gedachtenwisseling over de aanvraag. Zij vestigen er tenslotte de aandacht op dat degenen die bezwaren hebben ingebracht op de wijze als bovenomschreven en een ieder die aantoont dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, in de gelegenheid zullen worden gesteld bezwaren tegen de ontwerpbeschik king in te dienen. Burgemeester en wethouders van Moerkapelle, de wethouder, de burgemeester, C. Wolff A.W. Lips De burgemeester van Moerkapelle maakt ingevolge het bepaalde in artikel 23 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend dat vanaf maandag 18 januari 1982 gedurende één maand ter gemeente secretarie voor een ieder ter inzage ligt het ontwerp van een partiële herziening van het bestemmingsplan "Dorp". De ontwerp-herziening, bestaande uit een bestemmingskaart, gebruiksvoorschriften en een toelichting, heeft betrekking op een perceel grond gelegen aan de Kerkstraat. Gedurende bovengenoemde termijn van ter inzage legging kan een ieder schriftelijk bezwaren tegen voormelde ontwerp-herziening indienen bij de gemeenteraad. Moerkapelle, 15 januari 1982, De burgemeester voornoemd, A.W. Lips Tot 22 maart 1982 ligt voor een ieder ter gemeentesecretarie ter inzage het provinciaal bibliotheekplan 1983-1985 voor de openbare biblio theekvoorziening in Zuid-Holland. Iedere belanghebbende kan tot 22 rnaart a.s. schriftelijke bezwaren tegen het plan indienen bij de Minister van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk. GEBOREN: Adrianus Cornelis Hendrikus Willem, zoon van: Edel, Adrianus Cornelis en: van de Graaf, Marina Paulina. Mohamed, zoon van: Belhaj, Lahouari en: van Kersbergen, Maria Christina Cornelia. Aram, zoon van: Doornhein, Henk en: Varwijk, Martje. Remco, zoon van: de Pater, Antonie Herman en: Schouten, Cornelia. Martinus Cornelis, zoon van: Wortman, Hendrik Walter en: van der Spek, Dirkje. GEHUWD: Verschoor, Pieter en: de Gier, Jannetje. OVERLEDEN: de Niet, Baarthout, op 24 decem ber 1981, oud 94 jaar. ONDERTROUWD: Zwarteveld, Leendert, wonende te Moerkapelle en: de Jong, Ellen Cunera, wonende te Moordrecht, van Eeden Petersman, Willem, wonende te Bleiswijk en: van der Spek, Gerda Zwenneken, wonen de te Moerkapelle. 26 januari 1982: Openbare raads vergadering, aanvang: 19.30 uur. 1 februari 1982: Openbaar spreek uur Woonruimte-Adviescommis sie. Burgemeester en wethouders heb ben bouwvergunning afgegeven aan: M. Splinter, voor het bouwen van een woning op een perceel grond gelegen in het uitbreidingsplan Wilde Veenen. J.C. van Asch, voor het aanbren gen van een dakkapel op het perceel Herenweg 52. De vergunningen worden op 15 januari 1982 afgegeven. Een ieder die meent rechtstreeks in zijn/haar belang te zijn getrof fen, kan binnen 30 dagen na ver zending van deze beschikking ingevolge de wet Arob een be zwaarschrift indienen, bij burge meester en wethouders van Moer kapelle. Tevens alle stoffering voor meubelen en boten. BERMWEG 22 - ZEVENHUIZEN- TEL. 01803-2806 Bij de fam. Glintmeijer aan de Zuid- plasweg werden er net voor Kerst, op 23 dec. twee lammetjes geboren, een witte en een bruine. Op zich geen bij zonderheid, doch wel het tijdstip. Het is eigenlijk niet gebruikelijk dat dit zo vroeg in de winter gebeurt. Als de ei genaar het zelf allemaal in de hand had gehad, dan was dat in het voor jaar gebeurd. Waarschijnlijk is de va der van het tweetal zelf een kind van moeder-schaap. Het was de tweede maal binnen het jaar dat zij lammetjes ter wereld bracht (in jan. en dec.). De lammetjes bet v-in de koude, dronken al snel bij hun moeder en dartelden zelfs al na drie dagen in de sneeuw, toen het mooi zonnig weer was. Niet alleen de jeugd behoefde zich in de Kerstvakantie te vervelen, ook de mensen van het Dorpshuis wisten zich te vermaken. Een en ander gecombi neerd in een twee dagen durend mini voetbalspektakel, waarvoor weer een grote hoeveelheid belangstelling en enthousiasme bestond. Sneeuw en ijs weerhielden de lagere schooljeugd niet hun inzet te tonen, trouwens, men had zich van tevoren voor dit toernooi opgegeven als team en zodoende wist ook de organisatie hoeveel taarten er besteld moesten worden. Wat die taarten met dit toernooi te maken hebben?...Alles! Het inmiddels al weer traditioneel geworden mini- voetbaltoernooi zou bijvoorbeeld ook taartentoernooi genoemd kunnen worden, want elk deelnemend team dat uit zeven personen bestaat, kreeg een taart, die na afloop keurig in zeven, even grote porties werd ver deeld. En reken maar dat er gesmuld werd...niet alleen van de taart, maar ook van de wedstrijden, die op spor tieve en prettige wijze werden gespeeld in een ontspannen sfeer. Dat één en ander bepaald niet geluidloos ging en de meeste teams voor supporters ge zorgd hadden, blijkt uit het feit dan enkele organisatoren na afloop klaag den over 'pijn aan de oren'. Dinsdag 22 dec. en dinsdag 29 dec. leek het Dorpshuis dan ook net een gonzende bijenkorf. In totaal namen op beide dagen ongeveer 225 jongeren deel aan het toernooi waaraan scheidsrechters Rien Dullaard (2 dagen), Kees Jansen (2 dagen) Piet Rietveld (1 dag) Jan Monster (I dag) en achter de bar Mark Hofman (1 dag) belangeloos medewerking verleenden. Rest ons zeker niet te vergeten algeheel leider Gert Zielhuis. Op de 22-ste traden de teams van de lagere klassen voor het voetlicht, terwijl op de 29-ste voor namelijk opgetreden werd door de jeugd vanaf ca. 11 jaar. Er waren diverse leeftijdsgroepen: 7, 8 en 9 jr; 10, 11 en 12 jr.; 12 en 13 jren 14, 15en 16 jr. De jongelui vormden van tevo ren een team en lieten zich onder de meest welsprekende namen inschrij ven. Niet alleen dorpsjeugd nam aan het toernooi deel, ook kinderen van ver uit de bebouwde kom en een grote groep uit Oud-Verlaat. Sinds de ledenvergadering van 2 dec. jl. is het bestuur van muziekvereni ging De Kleine Trompetter als volgt samengesteld: voorzitter: G. Abbe- kerk; secretaris: Joh. de Ruiter; pen ningmeester: P. Benning; bestuurs leden: D. Heemsbergen, K. Metse laar, K. de Graaff en P. Dullaart

Dorpskrant | 1982 | | pagina 4