FA. KADIKS Politieberichten Een halve eeuw "harten omhoog LISA MACKEAG in Indonesië IJSELIJKHEDEN op de Rottemeren Echtpaar de Knegt naar Oostenrijk toegangskaarten concert Elektrotechnisch buro - Sanitair Licht- en krachtinstallaties Radio Verlichtingsartikelen Elektrische apparaten Wasmachines, Stofzuigers Koelen en Vriezen Gastoestellen Sanitair Donderdag 14 januari begint onze ENORME WINTEROPRUIMING faWvan derVIist reglement en contributie uitvoering kinderkoor trouwe leden huidige gang van zaken jubileumplaat radio SCHAATSEN SLIJPEN W.K. BOODE VERLOREN GEVONDEN MOERKAPELLE - De christelijk gemengde zangvereniging Sursum Corda (harten omhoog) bestaat op 29 januari a.s. vijftig jaar. Ter gelegenheid hiervan wordt er op die avond in de Ned. Hervormde Kerk van Moerkapelle, een jubileumconcert gegeven. de gaten moesten worden gehouden, wat penningmeesteresse mevr. T. Hofman-Breedijk wel toevertrouwd is, horen we van voorzitter Van Strien. Zij doet dat al 16 jaar, terwijl de voorzitter 6 jaar in functie is. Mevr. A.v.d. Knijff-de Graaff is secretaresse en zorgt dat alles voor het nageslacht bewaard blijft, opdat over nog eens 50 jaar terug kan worden gezien op 100 jaar Sursum Corda. Bij de onderstaande adressen kunnen toegangskaarten ad. 7,50 worden ge kocht voor het jubileumconcert van Sursum Corda dat op 29 jan. a.s. om 19.30 uur begint. Plaats van de uit voering: de Ned. Hervormde kerk Moerkapelle. Aan dit concert verle nen medewerking: het Strijkersen semble o.l.v. Albert-Jan Schouten en Jan Bijkerk (orgel en spinet). De solis ten uit het koor zijn: Gudrun Blok (sopraan), Dickie Liefting en Joke Meijers (beide sopraan), Inke Zwij- nenburg (alt), Wim Lindhout (tenor) en Frank de Graaf (bas). De algehele leiding heeft Teun Groen. Adressen: mevr. T. Dekker, Jhr. v.d. Weistraat 35; mevr. J. Hanse, Coy- mansstraat 6; mevr. Hertog, Juliana- straat 6; 'plan West": de heer F. de Graaf, Schieland 41. Dorpsstraat 30 - 2751 BA Moerkapelle - tel. 01793-1357 Een ware koopjesregen: Japonnen vanaf 35,-; Rokken 25,-; Blouses 15,- Panty's - 3 voor 4,95; Restant bollen wol nu 1,- per bol Badstof dames slips - 4 stuks voor 10,-; LEDIKANT, blank, 80x190 met lattenbodem en met polyether matras, samen voor 299,-; Ook in 90x190 en 90x200. Zware kwaliteit Nylon Tapijt, nu voor 82,- p. mtr. Smyrna tafelkleden, zuiver wol, slechts 150,- Polyether matrassen, 80x190 vanaf 99,50 Hollandia slips nu 7,95; Terlenka herenpantalons vanaf 25,-. Sportkousen, alle maten, 2 paar voor 5,50 Kindermaillots, vanaf 6,95; Hoeslakens vanaf 13,50 Bedsets, 1 pers. nu 25,50; 2 pers. nu 29,75. Er is teveel om op te noemen. Laat de koopjes niet aan U voorbijgaandus snel naar Manufakturen, Konfektie en komplete Woninginrichting Enkele zanglustige mensen in Moer kapelle besloten vijftig jaar geleden een christelijk gemengd zangkoor op te richten. Zij staken de hoofden bij elkaar en maakten anderen enthousi ast om zich aan te melden als koorlid. Zij die hiervan nog in leven zijn zullen misschien het jubileumconcert bijwo nen zoals b.v. Wout Zegwaard en het echtpaar Paul. Anderen die zich even eens beijverden voor de oprichting van een zangvereniging waren Jan Breedijk (bijgenaamd Jan de Post), Gerrit Zegwaard en Margot Tuitel; zij zijn helaas overleden. Op 29 jan. 1932 vond de eerste verga dering plaats waar rrfej. Bosscher de leiding van had. Zij was dirigente van een kinderkoor en werd staande deze vergadering tot tweede voorzitter be noemd, terwijl de heer Jongebreur voorzitter wer^j. De heer J. Dekker, secretaris, woont nu in Zevenhuizen. De heren van Beek en W. Schipper maakten het bestuur compleet, als resp. penningmeester en alg. adjunct. Voor het koor meldden zich 19 leden aan, terwijl de heer Kroon twee maan den op proef de dirigeerstok hanteer de. De heer Egbers uit Rotterdam maakte kans om hem na een proefre- petitie op te volgen, doch de heer Jansen bleek uiteindelijk toch de dirigent te worden, na vier jaar opgevolgd door Loren de Jong (ook in Zevenhuizen geen onbekende, waar hij jaren het dameskoor Vox Jubilans dirigeerde). Laatstgenoemde bleef tot ongeveer het eind van de oorlog. Hadden vroeger mannen de overhand in het koor, tegenwoordig blijken de vrouwen de boventoon te voeren, iets wat ze uiteraard in het zingen gewoon lijk zijn te doen. Bij een vereniging hoort een regle ment, zo ook bij Sursum Corda. Waarom daarover hoofdbrekens ge maakt, als een zangvereniging in een naburige gemeente al een dergelijk iets had gn zodoende werd dit ongewij zigd overgenomen. De contributie be droeg 25 cent per week (thans 10,- per maand). Om te repeteren had het kersverse zangkoor een ruimte nodig, die ge vonden werd in de schuur van de fa. Tas, en de christelijke lagere school. Niet helemaal duidelijk is het of er al leen maar uitvoeringen plaatsvonden in de schuur van Tas. Later werden de uitvoeringen in het zaaltje achter het café Het wapen van Moerkapelle, bij Rens Luit, gehouden, waarbij ook de opvoering van een toneelstuk vast on derdeel van de avond was, iets wat de onderlinge saamhorigheid bevorder de, omdat ook hiervoor druk gerepe teerd moest worden. De eerste uit voering werd op 24 febr. 1933 gehou den, waar dat gebeurde is niet bekend. De eerste prijs sleepte het koor al na twee jaar repeteren in de wacht, op een concours in 1935 in Nunspeet. Toen de toenmalige Koningin Juliana destijds een werkbezoek aan Moerka pelle bracht, gaf Sursum Corda tijdens een défilé ook acte de presence, iets wat ook gebeurde bij installaties van nieuwe burgemeesters. Ooit werd er door het koor een concours geor ganiseerd in Moerkapelle met na afloop vuurwerk, dat helaas gedeelte lijk in regen opging. Jarenlang werd er jaarlijks een reisje gemaakt, waarvoor veel animo be stond. Omdat een busreis niet ieder een aantrok, gezien de hoge kosten werd vorig jaar een gezellige avond gehouden in het Dorpshuis, waarop het jeugdkoor een toneelstuk opvoer de. Sursum Corda trad ook weieens bui ten de gemeente op, iets wat tegen woordig ook veelvuldig gebeurt, zoals b.v. in bejaardentehuizen. Op kerke lijke hoogtijdagen zoals b.v. tweede kerstdag of tweede paasdag zingt het koor in de Hervormde kerk van Moerkapelle. Al een zevental jaren leidt dirigent Teun Groen uit Den Haag het koor, terwijl dat vele jaren voor hem, van 1950 tot 1974, dirigent van Collem deed. Vroeger had Sursum Corda een kin derkoor en een meisjeskoor. Hoewel er vorig jaar aanvankelijk enthousi asme bestond voor de oprichting van een jeugdkoor en er met 27 leden van start werd gegaan, is dit ook helaas weer van de baan, omdat er na korte tijd maar tien leden overbleven. Sursum Corda telt een bijzonder trouw lid, die al vanaf de oprichting lid is van het koor, nl. de 65-jarige Ome Jan de Graaff. Hij is ook 17 jaar bestuurslid geweest, waarvan 2 jaar voorzitter. Tante nel - mevr. de Graaff -Bergshoef was 25 jaar secretaresse en kreeg hiervoor 5 jaar geleden, ter ge legenheid van het 45-jarig bestaan een Koninklijke onderscheiding, nl. de 'ere-medaille in zilver verbonden aan de orde van Oranje Nassau'. Zij was destijds 40 jaar koorlid. Bij het na slaan over de geschiedenis van het jubilerende koor, blijken diverse no tulenboeken haar handschrift te dra gen. Het zangkoor heeft ook een ere voorzitter, nl. ds. A. Boertjes die ca. 15 jaar geleden predikant van de Hervormde gemeente van Moerka pelle was. Hij zal het jubileumcon-cert sluiten. In de vijftig jaren van Sursum Corda groeide het ledental gestaag en is op dit moment vrij stabiel. De zangvere niging telt 56 leden, waaronder diver se uit Zevenhuizen, o.a. de directrice van De Zevenster. Ook lid van het koor is misicus Wim Lindhout. die ook diverse keren de dirigeerstok han teerde, als dirigent Groen verhinderd was en altijd bereid is om in te vallen. Ter gelegenheid van het jubileum heeft de zangvereniging een grammo foonplaat opgenomen, die enkele da gen voor het jubileumconcert ver schijnt. Dit was al jaren een harte- wens van de koorleden. De plaats waar de opname plaatsvond was de hervormde kerk op 3 dec. jl. De L.P.. waarop 12 liederen, draagt de titel: 'Juiclit alom dc Heer'. Er wordt hoofdzakelijk a capella gezongen, slechts één lied met orgel en één lied met piano-begeleiding vallen er op de plaat te beluisteren. De meeste liede ren zijn meerstemmig, met 4 a 5 stem men. Zeshonderd planten zijn al in voorverkoop verkocht van de in to taal duizend die uitgebracht worden. Het afgelopen jaar zijn er contacten met de N.C.R.V. die resulteren in een opname voor de radio. Dit gebeurt in maart en in het programma 'Zondag avondzang' zal het programma op een nader aangekondigde datum, worden uitgezonden. Het bestuur en de leden van de jubile rende vereniging hebben de afgelopen weken niet stilgezeten. Diverse com missies werden gevormd om zowel het jubileum als de platenverkoop te organiseren. Uitnodigingen moesten worden verzonden en programma's gemaakt, terwijl ook de financiën in noren en kunstschaatsen Dorpsstraat 103 - 01802-1420. In mei gaat het echtpaar tien dagen op vakantie naar Oostenrijk. Burgemees ter A.W. Lips verrichtte de trekking, nadat hij ook alle andere prijzen, geld bedragen van 100, 75, 50 en 10 gld. had getrokken in het Moerkapelse gemeentehuis. Eerder werden er door het bestuur van de middenstand al twee trekkingen TE KOOP: 1 paar STALEN NOREN maat 39, weinig gebruikt ƒ45,- te bevragen: Rozenstraat 67 Tel. 01802-1126. gedaan. Omdat de winkeliersaktie zo'n succes bleek geweest, werd bij deze laatste trekking het dubbele aantal prijzen getrokken. Bij de trekking van de hoofdprijs, deden alle reeds eerder ingeleverde volgeplakte zegelkaarten, alsmede die van de derde trekkingsronde mee. De 20-jarige Zevenhuizense zangeres Lisa MacKeag verblijft op dit mo ment in Indonesië, waar ze een toer- nee maakt van drie weken, samen met Jack Jersey en de Guys en Dolls. Zondag 27 dec. vertrok het gezelschap naar Djakarta, waar vanuit het vlieg tuig de stad een overstroomde aan blik bood, vanwege overvloedige regenval. Gelukkig viel het nogal mee; alhoewel, het telefoonverkeer onder vindt hinder van de overstroming ter wijl inwoners van die stad moesten evacuëren naar hogere gedeelten. Na concerten in Djakarta verbleef de groep enige tijd in Djokjakarta, waar Lisa samen met Jack Jersey voor de sultan optrad. Door Lida werden hem tulpenbollen aangeboden, gekocht in een winkel 'in de Zevenhuizense Dorpsstraat. Op het eiland Bali werd ook geconcerteerd, terwijl de groep na 10 januari naar Thailand vertrok. Een groot orkest zorgde voor muzikale begeleiding. Naast life-optredens wer den er ook door de Indonesische t.v. opnamen gemaakt. De uitnodiging voor dit toernee dankt Lisa voorna melijk aan de L.P. die onlangs is uit gebracht en waar ook Jack Jersey een belangrijk aandeel in heeft: "Herinne ringen aan m'n moederland". Lisa zingt volgens insiders accentloos Maleis, iets wat ze zelf instudeerde. Op Oudejaarsavond kon Lisa vanuit Indonesië eindelijk telefonisch ver binding krijgen met haar ouders, die verder via telexberichten op de hoogte blijven. In dat telefoongesprek vertel de ze het uitstekend naar haar zin te hebben en bijzonder enthousiast te zijn over het toernee. Zij liet niet alleen de schrijfster van dit artikel Gelukkig Nieuwjaar wensen, maar ook al haar vrienden en bekenden. De Zevenhuizensche IJsclub zorgde weer als vanouds voor ijsvermaak op de Rottemeren. Dagenlang was het bestuur in de weer om de ijsbaan sneeuwvrij te houden zo ook het par cours dat geschaatst moest worden voor deelname aan de Molentochten. Klaas Verweij maakte het zelfs zo bont om met veegmachine en aid oor het ijs te zakken, op een plaats in de Rotte, waar het ijs zeer zwak was. Iets wat te wijten was aan de sneeuw, die de vorst afwisselde. Bepaald ideaal schaatsijs was het dan ook niet, alhoewel menigeen zich er de ijspret niet door liet vergallen. Honderden bonden de gladde ijzers onder en trot seerden koude en sneeuw om aan de Molentocht deel te nemen. Hoogte punt van de vorige vorstperiode was wel zaterdag 19 dec: lichte vorst, geen wind en een stralende zon. Sprookjes achtig zag de wereld er op en rond de Rotte uit. Er vonden o.a. Nationale schaatswed strijden op de korte baan plaats, waar tijdens Jan Bazen de snelste tijd verreed op de 160 m. Hij werd echter geen eerste maar vierde. Boelsma uit Den Haag werd eerste, tweede werd Vrolijk en derde Richmond (Austra lië). De prijzen bedroegen 250.-. 200.- en 150.-. Voor dames werd er een afvalwedstrijd georganiseerd waarbij Ingrid Paul winnares werd. tweede Jolanda van Vliet en derde Marion Sol. Geldprijzen van/'100,-,/ 75.- en 50.-. Bij de afvalwedstrijd voor heren werd 1. Piet Eikelenboom. 2. gert de Graaf. 3. Gerrit v. Vliet. Ook hier werden dezelfde geldprijzen door de ijsclub beschikbaar gesteld. vanaf 1 januari 1982 ln de nacht van Nieuwjaar is er uit een woning aan De Bongerd geluidsappa ratuur gestolen. Op 11 jan. zijn er 8 personenauto's die nabij café De Roerdomp gepar keerd stonden, bekeurd. Citroën autosleutels; gouden slaven- armband; zw. leren portemonnee met rits en pasfoto's en 150,-.; geld bedrag 15,-; terrier, bruin met zwart; zilverkl. armband - Leo; zilverkl. herenhorloge, prisma J.B.'76; dames handschoenen, zwart. sleutelmapje met vrijwaringsbewijs; horloge Okiwa (quartz); 2 kinderwan ten, rose; witte wollen sjaal; kinder portemonnee In vorm van zeeman. De fam. J. de Knegt uit de Johr. v.d. Weistraat 36 te Moerkapelle werd gelukkige winnaar van de hoofdprijs van de winkeliersaktie die tussen 14 november en 28 december in Moerkapelle plaatsvond: een buitenlandse reis voor twee personen.

Dorpskrant | 1982 | | pagina 6