AKKOORD Kwaliteit dekker meubelen VOOR BOEK EN PLAAT ALLE VERZEKERINGEN Vrijwillige brandweer Zevenhuizen NIEUWE GEREEDSCHAPSWAGEN Biljart-kampioen schap Zevenhuizen Zelf bier maken Bazar Dorpshuis Moerkapelle Openingsrit T ourclub Binnenkort feest bij V&A DE MOLENS gaan weer draaien fonkelnieuwe wagen zinken emmer brand vals alarm 55 55 INDERDAAD Nog twee zaterdagen verkoop van kasten en keuken met lichte schade. WANDKASTEN voor uw dure gereedschap vanaf 25,- KASTEN VOOR KELDER, GARAGE E.D. VANAF 50,- 8 KEUKENBLOKS, maten v.a. 150 cm per Stuk 300,- Nog enkele AANBOUWKEUKENS met 10% EXTRA KORTING VERKOOP UITSLUITEND ZATERDAG VAN 10.00-15.00 UUR. Tweemanspolder 15 -Zevenhuizen -tel. 01802-1944 REDAKTIE ADRES: Drukkerij Elgersma, Dorpsstraat 62a, Zevenhuizen, tel. 01802-2289 en Noordeinde 17, Zevenhuizen, tel. 01802-1653, waar ook de kopij van de Dorpskrant kan worden ingeleverd. 4e jaargang nummer 86 5 maart 1981 Verschijnt éénmaal per veertien dagen. Oplage: 3.500 ex. onafhankelijk informatieblad voor alle inwoners van Zevenhuizen, Oud Verlaat en Moerkapelle "443 manuren hebben de manschappen van hel vrijwillige brandweercorps 'dorp' besteed aan het ombouwen en inrichten van de gereedschapswagen", zo deelde burgemeester A. v. 't Verlaat bij de officiële ingebruikneming ervan, vrijdagavond in het gebouw voor hulpverleningsdiensten, mede. Hel geleverde werk is vakwerk, maar bovendien een besparing voor de gemeenschap van zo'n 20.000,-", sprak hij waarderend. (Hij ging daarbij uit van een uurloon van 45,-). Omdat de echtgenotes heel wat uren alleen hebben gezeten, waren ze deze avond ook aanwezig om het resultaat hiervan in ogenschouw te nemen. Ook gemeenteraadsleden en beide wethouders, alsmede regionaal coördinator van de brandweerkring Midden Holland, de heer W. ten Hove was aanwezig en brandweercommandant Van Rijs. De laatste na een langdurige periode van ziekte. Een welkomstwoord richtte de heer v. 't Verlaat ook tot de heer A. de Bos, die aanwezig was namens de E. H. B. O. en de Zelfbescherming. Spreker concludeerde dat het een bijzonder feil was waarom er bij elkaar gekomen werd en het de gebeurtenissen, die leidden tol de gereedkom ing van de gereedschaps wagen de revue passeren. De oorzaak tot aaschaf lag groten deels in de overbelasting van de brandweerwagen met 612 kg, wat niet meer verantwoord was. Aanvankelijk was voorgesteld om een tweedehands wagen te kopen, waarvoor 22.000,- nodig was, omdat de leden van het brandweercorps deze zelf wilden in richten. Nadat de gemeenteraad dit bedrag in de raadsvergadering van 17 dec. jl. beschikbaar stelde, voltrok zich iets unieks, want er kon een fon kelnieuwe (Mercedes) wagen, van het zelfde type als de bluswagen worden aangekocht bij de fa. B.C. v. Vliet B.V. te Nieuwerkerk. Als de wagen in gericht had moeten worden op een brandspuitenfabriek, dan zou dat ca. 65.000,- gekost hebben. Nu is het door zelfwerkzaamheid gebeurd en komt de wagen op een totaalbedrag van 24.000,-. De heer v.'t Verlaat sprak zijn erkentelijkheid niet alleen uit aan de leden van het corps, maar ook aan het adres van de fa. van Vliet (van wie geen vertegenwoordiger aan wezig was) omdat de wagen voor een abnormaal lage prijs gekocht kon worden. Bij het inrichten en ombou^ wen, wat in zes weken werd uitge voerd, werd rekening gehouden met het bestaande materiaal, wat aan alle eisen voldoet. "U bent op alles voor bereid en hebt een lichtaggregaat, kettingzagen enz.", zo somde de bur gemeester op. Met de wens uitspre kend dat de jongste brandweertelg in blakende welstand een lang leven is beschoren, drukte hij waarnemend brandweercommandant M. Ottespeer de hand voor de symbolische over dracht van de gereedschapswagen. Deze sprak een dankwoord aan het adres van het gemeentebestuur en aan de werkers en hun echtgenotes, waar na hij de sleutels van de auto aan de tweede pompbediende, de heer J.v. Dorp, overhandigde. Voortaan ruk ken bij een brandmelding zowel de brandweerwagen als de gereedschaps wagen uit, resp. bestuurd door de eerste en tweede pompbediende. (Af gelopen week is de gereedschapswa gen al een drietal keren ingezet, twee maal bij een schoorsteenbrand en één maal bij een kortsluiting in een winkel). Voor een nadere kennisma king begaf het gezelschap zich hierna naar de aangrenzende brandweerga rage, waar het inwendige van het fraaie roodglimmende doelmatige au tomobiel bezichtigd kon worden. Later op de avond (nadat er een toast was uitgebracht) sprak brandweer commandant H. Paul van het corps Oud Verlaat een felicitatiewoord tot zijn collega's en overhandigde een en veloppe met inhoud, waarop man schappen van Zevenhuizen hardop reageerden met het roepen van "voor een zinken emmer". Door de heer Heij werd hieromtrent opheldering ver schaft. Deze week had men bij het blussen een zinken emmer nodig en die ontbrak nog. Spontaan zegde de burgemeester hierop het corps een zinken emmer toe. Nauwelijks de feestvreugde van de vorige avond te boven, moesten beide wagens van het corps Dorp zaterdag morgen even na zes uur uitrukken voor een brand in een naast een woning aan de Bredeweg (tegen Moerkapelle) geparkeerde auto. Hoe wel de brandweer snel ter plaatse was, kon niet worden voorkomen dat de wagen geheel uitbrandde. Een vroege voorbijganger had de brand gemeld. De eigenaar lag te slapen in de aan grenzende woning. De oorzaak is onbekend. Voor de tweede maal op één dag werd de paraatheid van de brandweer getest. De telefonische melding rond 17.00 uur luidde: brand in het ketel huis aan de Noordelijke Dwarsweg bij Hoogendoorn". Toen de brandweer ter plaatse verscheen, bleek de tuinder nergens van te weten en konden de brandweerlieden de in allerijl opge zette persluchtmaskers weer afdoen, omdat er sprake was van een flauwe grap en de brandweer en burgemees ter, die direct kwam kijken, onver- richtter zake weer naar huis konden keren. Een ieder die lid is van een biljartvereni ging in Zevenhuizen of elders lid is maar wel in Zevenhuizen woont kan met dit kampioenschap meedoen. Men moet wel een gekontroleerd moyenne hebben van minimaal 5 wedstrijden. Er zal gespeeld worden volgens het K.N.B.B.-reglement. Men wordt door loting in poules ver deeld en de winnaars van die poules spelen een finale-ronde. De speelavonden worden in april en mei gehouden in Hotel Vos, Dorpsstraat 60. De inschrijving kan telefonisch of schriftelijk gebeuren bij: H. Baas, Het Hogeland 30, Zevenhuizen, tel. 01802- 2850, b.g.g. tel. 01802-1205. Het inschrijfgeld bedraagt 7,50 p.p. De sluiting van het inschrijven is op 26 maart 1982. Bij voldoende deelname zal er binnen kort een cursus van twee avonden worden gegeven in het 'zelf bier maken'. Op de eerste avond zal aan de adspirant bierbrouwers uitgelegd worden hoe bier gemaakt moet wor den en welke ingrediënten ervoor nodig zijn, terwijl de tweede cursus avond vier weken later gehouden wordt nadat het bier drinkbaar is. Op deze avond zullen de problemen die men had behandeld worden en zullen ervaringen worden uitgewisseld. Echt, moeilijk is het niet, om zelf bier te maken, als je maar veet hoe het moet en welke ingrediënten ervoor nodig zijn. Aanmelden en inlichtingen, tel. 01802-1653. RAPSODY OORPSSTR 29 ZEVENHUIZEN Het nieuwe dorpshuis van Moerka pelle komt er aanDe bouw vordert gestaag en zoals de plannen zijn zal het medio september a.s. in gebruik genomen kunnen worden. Maar...zoiets kost geld en daarom or ganiseert het bestuur van de Stichting Dorpshuis Moerkapelle, vandaag en morgen, 5 en 6 maart, een geweldige FANCY-FAIR, in het thans nog in gebruik zijnde oude bekende Dorps huis. Om het geheel voor iedereen aantrekkelijk te maken en uiteraard om geld voor het nieuwe dorpshuis bijeen te brengen, zal men op de Bazar aan tal van attracties deel kunnen nemen en worden er fraaie prijzen in het vooruitzicht gesteld, b.v. bij het Rad van Avontuur, sjoelen en loten- verkoop. Altijd prijs is het bij de grabbelton, terwijl men verder z'n best kan doen bij het pijltjes werpen, busjes gooien en tolsjoelen. Een verrassing zal het zijn als men een prijs in een enveloppe aantreft. En heeft men geen prijs gewonnen, geen nood, met lege han den behoeft men beslist niet naar huis te gaan, omdat er fraaie bloemen en planten te koop zijn,...alles voor het goede doel.nl. een nieuw dorpshuis met een sportzaal in Moerkapelle! Openingtijden hedenavond van 19.00 tot 22.30 uur en zaterdagmiddag van 13.00 tot 22.30 uur. Inlichtingen tel. 01793-1562. Tourclub Zevenhuizen '80 organiseert op zaterdag 20 maart a.s. De Openingsrit. De afstanden zijn: 25, 50 en 75 km. Vertrektijden tussen 9.00 en 11.00 uur. Sluiting 16.00 uur. Start- laats: café De Roerdomp, Twee manspolder 12, Zevenhuizen. Er is een herinnering aan verbonden. Prijs: leden/3,00; niet leden/4,50. Er is een route-beschrijving aanwezig. Er is geen voor-inschrijving mogelijk. U kunt ook rijden zonder herinnering, dan zijn de kosten voor niet-leden 1,50 en leden gratis. Inlichtingen: 01802-1288. Peter Hovens Schielandsingel 39 Zevenhuizen - tel. 01802-1918 Op zaterdag 27 maart zal er in de zaal bij de firma Verweij Adegeest een nationale kubuswedstrijd worden ge organiseerd door de supportersvere niging en V&A Zevenhuizen. Deze wedstrijd gebint om 12.00 uur. Na deze Kubusdraai-wedstrijd wordt er een grote feestavond in dezelfde zaal gegeven. Met een groot aantal beken de artiesten zal dit weer een ouderwets Volleybalfeest worden, waarbij alle inwoners van Zevenhuizen welkom zijn. Voor de leden van de Supporters vereniging en van V&A Zevenhuizen is de entree slechts 2,50; voor niet- leden is het maar 5,-. De aanvang van de feestavond zal waarschijnlijk om 20.00 uur zijn, de ingang van de feestzaal is aan de Lange Zijde. Schrijf de datum in de ageda: 27 maart; feest bij V&A. Misschien kunnen de V&A- heren dan voor een dubbel feest zorgen als zij in Gouda bij Radius met winst terugkomen. De Molenviergang te Zevenhuizen wordt, zoals wellicht bekend is, in stand gehouden door de Stichting tot In standhouding van de Molenviergang van de Tweemanspolder. Het bestuur van de stichting heeft maatregelen ge nomen om de vier molens ook dit jaar weer in werking te stellen. Bij voldoende wind zullen deze molens draaien op zaterdag 8 mei 1982 (Natio nale Molendag), vanaf's-morgens 9.00 uur en vanaf 's-middags 1.00 uur tot rond 6.00 uur op de zaterdagen 22 mei, 5 en 19 juni, 3, 17 en 31 juli, 14 en 28 augustus en 11 en 25 september 1982. Het bestuur meent, daarbij tegemoet komend aan de hieromtrent geuite ver langens, dat met het draaien van deze molens de aantrekkelijkheid daarvan, in het bijzonder nabij het gebied van de Rottemeren, aanmerkelijk wordt ver hoogd.

Dorpskrant | 1982 | | pagina 1