GEMEENTE MOERKAPELLE 16 maart 1982 inenten BURGERLIJKE STAND Afgegeven bouw vergunningen Registratie naam politieke groepering verkiezing gemeenteraad UIT DE RAAD EEN TANDARTS in Moerkapelle Nationale V&A Kubus-wedstrijd bereikbaar blijdschap in moerkapelle Op 16 maart 1982 zal de jaarlijkse inenting plaatsvinden van kinde ren gebaren in 1971, 1973 en 1978, in het Groene Krüisgebouw, Bea- trixlaan 1. De kinderen van 1971 worden om 14.30 uur verwacht; de in 1973 geborenen worden om 15.00 uur verwacht en de meisjes geboren in 1971 zullen om 15.15 uur hun inenting ontvangen. GEBOREN: Leendert, zoon van: Büdgen, Wil helmus en: Stolk, Cornelia S. Plonia Maria, dochter van: Bac, Dirk J. en: van Tienhoven, Maar- tje. ONDERTROUWD: Bregman, Cornelis, wonende te Benthuizen en: Versluis, Gerritje, wonende te Moerkapelle. Burgemeester en wethouders heb ben bouwvergunning afgegeven J. Vink, voor het oprichten van een berging nabij het perceel Raadhuisstraat 31. W. van der Schee, voor het uit breiden van een opslagloods op een perceel grond langs de Am bachtstraat. De vergunningen worden afgege ven op 5 maart 1982. Een ieder die meent rechtstreeks in zijn/haar belang te zijn ge troffen, kan binnen 30 dagen na verzending van deze beschikking ingevolge de wet Arob een be zwaarschrift indienen bij burge meester en wethouders van Moer kapelle. De burgemeester brengt in verband met de komende verkiezing van de leden van de gemeenteraad het volgende ter openbare kennis. Het hiertoe bevoegde orgaan van een politieke groepering b.v. het bestuur van de plaatselijke afdeling, kan binnen acht weken, doch uiterlijk zes weken vóór de dag van de kandidaatstelling een schrifte lijk verzoek tot registratie van de naam van de politieke groepering de aanduiding daarvan of beide ten behoeve van de komende raadsver kiezing bij het centraal stembureau indienen. Aangezien de kandidaatstelling plaats heeft op 20 a^ril 1982 loopt deze termijn van 23 februari 1982 tot en met 9 maart 1982. Wanneer de politieke groepering de inschrijving verzoekt van een naam of een aanduiding welke voor een Tweede Kamerverkiezing bij de Kiesraad is geregistreerd, dan wordt daarbij overlegd een verklaring van de rechthebbende groepering, meestal het hoofd bestuur, waaruit blijkt dat het orgaan dat inschrijving verzoekt, daartoe gemachtigd is. Het centraal stembureau beschikt slechts afwijzend op het verzoek: - indien daartoe redenen, verband houdende met de openbare orde of de goede zeden aanwezig zijn; - indien de aanduiding meer dan 35 letters bevat; - indien de naam van de politieke groepering dan wel de aanduiding daarvan geheel of in hoofdzaak overeenstemt met die van de andere politieke groepering, waarvan de naam of de aanduiding daarvan bij de Kiesraad is geregistreerd, of met die, waarvoor reeds een verzoek is ingediend, en daardoor verwarring te duchten is; - indien, voor het geval de inschrijving is verzocht van een naam of een aanduiding welke bij de Kiesraad is geregistreerd, de verklaring, model G2-1 ontbreekt. Bij inwilliging van het verzoek - worden de namen van de politieke groepering, de aanduiding daarvan of beide ingeschreven in een register dat voor de komende raadsverkiezing wordt aangelegd; - heeft de politieke groepering de bevoegdheid degene die een lijst van kandidaten inlevert te machtigen boven de lijst te plaatsen dq. geregistreerde naam van de politieke groepering mits deze niet meer dan 35 letters bevat of de geregistreerde aanduiding daarvan. Tijdens de openbare vergadering van de gemeenteraad van 23 februari 1982, zijn o.a. de volgen de zaken aan de orde gekomen: - het geven van een straatnaam in het bedrijfsterrein. Tijdens de vergadering van 25 augustus 1981 heeft de gemeente raad een krediet beschikbaar ge steld voor de aanleg van een gedeelte weg, een parkeerterrein en een opslagterrein voor gemeen tewerken op het bedrijfsterrein. Zodra de werkzaamheden zijn uit gevoerd is het noodzakelijk dat de weg van een naam wordt voor zien. Om deze naam zoveel moge lijk bij de werkzaamheden die er op het bedrijfsterrein plaatsvin den te laten aansluiten, werd de naam 'Nijverheidsstraat' voorge steld. - het bepalen van het getal wekelijkse lesuren gedurende het welk in het jaar 1982 vakonder wijs aan de openbare lagere "Bur gemeester I.J.P. Keijzerschool" zal worden gegeven. - de instelling van een centraal antenne systeembedrijf. Tijdens de vergadering van de raad d.d. 31 maart 1981 is een krediet beschikbaar gesteld voor de aanleg van een centraal anten ne systeem. Inmiddels hebben Gedeputeerde Staten van Zuid- Holland goedkeuring verleend aan deze kredietverlening. Overleg met instanties die reeds langere tijd een systeem beheren, heeft uitgewezen dat het nood zakelijk is om een tak van dienst - die derhalve een afzonderlijke begroting heeft - in te stellen. - het aangaan van een overeen komst met de gemeente Waddinx- veen inzake het beschikbaar stel len van radio- en t.v.-signalen. Nu de aanleg van het centraal antenne systeem in deze gemeen te gaat aanvangen, is het nood zakelijk dat met de gemeente Waddinxveen een overeenkomst wordt gesloten ten behoeve van de ontvangst van signalen. Deze overeenkomst houdt in dat het systeem in deze gemeente wordt aangesloten op de centrale anten ne inrichting van Waddinxveen. - de aanschaf van een geluids installatie. De kerkeraden van de Nederland se Hervormde Gemeente en de Gereformeerde Gemeente hebben verzocht een geluidsinstallatie te plaatsen op de algemene begraaf plaats "Moerhage", omdat bij begrafenissen van gemeenteleden regelmatig veel belangstellenden aanwezig zijn en zich dan de situatie voordoet dat het gespro ken woord moeilijk hoorbaar is. Deze situatie houdt mede verband met de ligging van de begraaf plaats langs de Herenweg, een weg die wordt gebruikt door een groot aantal (vracht)auto's. De voorkeur gaat uit naar een geluidsinstallatie die verplaats baar is, zodat geen hinder voor de woonomgeving behoeft te ont staan. Gedurende één jaar zal met de geluidsinstallatie een proef worden genomen, waarna - met inachtneming van de ervaringen - een definitieve beslissing zal wor den genomen over het handhaven van de installatie. De kosten van gebruik van de geluidsinstallatie zullen per gele genheid 100,- bedragen. - beschikbaarstelling van een kre diet voor de aanleg van een derde voetbalveld. In verband met de bouw van een sportaccomodatie op een voetbal veld aan de Raadhuisstraat is het noodzakelijk geworden een nieuw veld aan te leggen. De kosten van aanleg worden ge raamd op 250.000,-. - vaststelling van een partiële herziening van het bestemmings plan "Dorp". Het betreft een gebied aan de Kerkstraat en is bedoeld om een gedeelte grond met de bestem ming bedrijven te wijzigen in tennishal en daarmede een ge bruik van een gedeelte van de bedrijfsruimte ten behoeve van de tennissport mogelijk te maken. Sinds vorige week heeft Moerkapelle een tandarts, het is de 25-jarige mevrouw J. van Driel-Budejicky, die vorig jaar afstudeerde aan de Rijks universiteit van Utrecht en sindsdien enige maanden bij collega's waarnam. De tandarts-praktijk is gehuisvest in de voormalige land- en tuinbouw school, aan de Herenweg 13, tot voor kort kantoor van de fa. Reneman, doch nu eigendom van de gemeente M Moerkapelle. Mevrouw van Driel is op dit moment de enige huurster, doch in de toekomst zullen ook ande ren zich in dit gebouw vestigen. De praktijk is, na een verbouwing van een zestal weken, doelmatig ingericht. Tandarts van Driel kan als het ware alles zittend doen, iets wat de studen ten in de tandheelkunde ook geleerd wordt. Ook de patiënt, om wie het tenslotte gaat, wordt op de meest moderne wijze geholpen in een com fortabele stoel, die in tal van standen, van laag tot hoog, van zittend tot lig gend, gesteld kan worden. Kinderen zullen zich hier ook vast op hun gemak voelen, want daar is mevr. van Driel alles aan gelegen. Ze houdt van kinderen en hoopt dat het omgekeer de ook het geval zal zijn. Ze neemt zich voor om ze zoveel mogelijk te begeleiden. Hun angst hoopt ze weg te nemen i waardoor ze misschien de volgende keer met blijdschap naar de tandarts gaan. "Juist door angst voelt men pijn, hoe ontspannender men is, hoe beter de patiënt zich voelt. Als de ouders zonder veel ophef naar de tandarts gaan, zal het voor het kind ook minder angstig zijn", is haar mening. Bijgestaan door haar man, die bijna afgestudeerd is in de medicijnen en zich hierna gaat specialiseren, is de eerste week van inrichten en voorbe reiden verlopen. Op de advertenties kwamen al diverse reacties en vorige week vrijdag kon officieel begonnen worden met het behandelen van de eerste patiënten. Het is de bedoeling dat tandarts van Driel hele dagen gaat draaien. Ze houdt geen spreekuur. Iedereen, zowel particulieren als ziekenfonds patiënten kunnen bij haar, na af spraak, terecht. Ze hoopt dat deze werkwijze tot volle tevredenheid van beide partijen verloopt, opdat patiën ten nauwelijks behoeven te wachten. De wachtruimte is daarom ook vrij klein gehouden. Men komt via de hoofdingang binnen en gaat daarna via de linkse deur naar de wachtruim te. Telefonische afspraken kunnen ge maakt worden op tel. 01793-1436. Indien ze afwezig is (ze woont met haar man in Gouda) dan zal er via een geluidsbandje verwezen worden naar een ander telefoonnummer. In de weekeinden is ze van plan met een be staande weekeinddienstorganisatie mee te gaan draaien. Burgemeester A.W. Lips vroegen we om reactie, naar aanleiding van de vestiging van mevr. van Driel als tand arts in Moerkapelle. "We zijn erg blij met een tandarts in Moerkapelle, Al vele jaren was het een wens van de inwoners en daarom hebben we van gemeentewege al enige jaren geleden een verzoek ingediend aan de Kon. Ned. Maatschappij voor tandheel kunde in Utrecht, of het niet mogelijk was een pas afgestudeerde tandarts voor Moerkapelle te interesseren. Zodoende kwam Moerkapelle op de lijst. Aanvankelijk zat het er niet in, doch nu het tekort aan tandartsen van lieverlede wordt opgeheven zullen de zgn. witte vlakken waartoe Moerka pelle behoort, omdat het niet zoveel inwoners telt, worden ingevuld. Een tandarts heeft voor een werkgebied ongeveer4000 inwoners nodig. Moer kapelle heeft 3000 inwoners. De rest zal best van buitenaf kunnen komen, terwijl de inwoners die b.v. naar tand artsen in Gouda of de wijde omgeving gaan nu dichterbij terecht kunnen". Burgemeester Lips vertelt dat Moer kapelle tot op dit moment, nog deel neemt aan de Stichting bevordering schooltandverzorging Zoetermeer sa men met de gemeente Benthuizen. Zoetermeer is al uitgetreden en Moerkapelle volgt ook, daartoe is al besloten tijdens een gemeenteraads vergadering, omdat Moerkapelle nu een eigen tandarts heeft. "De lagere schoolkinderen werden met de schooltandverzorging begeleid tot en met de zesde klas en daarna kwamen ze in een vacuum omdat het kind meestal niet bij een andere tandarts terecht kon, of de ouder erg lang moesten zoeken. Het gebouw dat onlangs voor de huis vesting van de tandarts vrij kwam, noemt de heer Lips uitermate ge schikt. Hij hoopt dat de plannen bij de minister van Justitie worden goedge keurd zodat ook de politie in het ge bouw gehuisvest kan worden evenals het Groene Kruis. "Het huidige Groe ne Kruisgebouw is niet meer in zo'n beste staat". Het is nog lang niet afgelopen met kubussen, vooral in zevenhuizen niet, want daar wordt op zaterdag 27 maart bij de firma Verweij Adegeest een nationale kubus-wedstrijd gehouden. Deze kubuswedstrijd wordt door de volleybalvere niging V&A Zevenhuizen georganiseerd. Afgelopen jaar was deze kubuswed strijd gepland op de grote braderie (5 Sept.), maar is niet doorgegaan, doordat er al enkele nationale kubuswedstrijden georganiseerd waren op die dag. Door het grote enthousiasme voor het kubus-draaien in Zevenhuizen en in Nederland zullen de supportersvereniging van V&A Zevenhuizen de uitgestelde kubus wedstrijd alsnog organiseren. Iedere kubusgek van Nederland kan in Zevenhui zen zijn krachten komen meten. De wedstrijdleiding van het kubusdraaien is in handen van "wereldkampioen kubus-boeken schrijven" Frans Schiereck (er zijn inmiddels 6 boeken verschenen). Het inschrijfgeld bedraag 2,-per deelnemer en er wordt gedraaid met de eigen kubus. Er zal in drie groepen worden gestre den, te weten 6-10 jarigen; 11-14 jarigen en een groep met de wijdse benaming "Alle Categoriën". Er zijn tal van leuke prijzen beschikbaar en als hoofdprijs in de groep Alle Categorieën een prijs van 250,-. I nschrijven kan vanaf heden, een briefkaart sturen met naam en leeftijd naar "Randstad"-kubuswedstrijden. Postbus 17, 2760 AA Zevenhuizen is voldoende. De aanvang van de kubuswed strijden in de zaal bij de firma Verweij Adegeest op zaterdag 27 maart is om 12.00 uur; de zaal is al open om 11.00 uur.

Dorpskrant | 1982 | | pagina 4