Gemeente Zevenhuizen Kiezersregister Verkiezing Gemeenteraad Verkiezing Gemeenteraad Ophalen huisvuil Verkiezing Gemeenteraad Kandidaatstelling AGENDA Sluiting gemeente lijke diensten BURGERLIJKE STAND Collecteschema HINDERWET Burgemeester en wethouders van Zevenhuizen maken bekend, dat door hen, onder diverse voorwaarden, om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervangen op 13 april 1982 vergunning ingevolge de Hinderwet is verleend naar aanleiding van de volgende aanvragen: a. de heer F.H.M. Verbey, wonende Dorpsstraat 163 voor het oprichten en in werking houden van een brood- en banketbakkerij op het perceel Dorpsstraat 163 b. Gerard Verboom Propaantechniek B.V., Bredeweg' 30 voor het oprichten en in werking houden van een metaalkonstruktiebedrijf en L.P.G.-installatie aan de Bredeweg 30 c. de heer S. Bax, wonende Knibbelweg 73 voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning voor een kuikenmesterij op het perceel Knibbelweg 73. De beschikkingen en alle ter zake zijnde stukken liggen ter secretarie van de gemeente Zevenhuizen, Dorpsstraat 89 ter inzage en wel vanaf 19 april 1982 tot 19 mei 1982, elke werkdag van 8.30 uur tot 12.00 uur en van 14.00 uur tot 16.00 uur (inzage van de stukken buiten werktijden is mogelijk na telefonische afspraak). Ingevolge artikel 44, tweede lid, van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne staat tot 19 mei 1982 beroep open bij de Kroon voor: a. de aanvragers; b. de betrokken adviseurs; c. enige andere belanghebbende, die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest bezwaren in te dienen; De beschikkingen worden na afloop van de beroepstermijn van kracht tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en met toepassing van artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek wordt gedaan tot schorsing van een der beschikkingen dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin en worden gezonden aan de Raad van State, Afdeling voor de geschillen van bestuur, Binnenhof 1, 2513 AA 's-Gravenhage. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is - beslist. AFGEGEVEN BOUWVERGUNNING In de periode van 29 maart tot 9 april 1982 zijn door burgemeester en wethouders van Zevenhuizen vergunningen afgegeven voor: - de bouw van een woonhuis op het perceel Bredeweg 2. - het plaatsen van een dakraam op het pand De Patrijs 3. - het uitbreiden van een bestaand kassencomplex aan het Oogstpad 7. - het plaatsen van een gebouwtje t.b.v. een prikklok op het perceel Nijverheidscentrum 2. HINDERWET Bij burgemeester en wethouders van de gemeente Waddinxveen is een aanvraag ingekomen om vergunning ingevolge de Hinderwet voor het oprichten en in werking houden van een landbouwbedrijf aan de Bredeweg 14 te Waddinxveen. De aanvraag ligt vanaf heden tot 1 mei 1982 ter inzage op de afdeling Algemene Zaken van de gemeente Waddinxveen, elke werkdag van 8.30 uur tot 12.15 uur en voorts op de maandagavonden van 19.00 uur tot 22.00 uur. Ter openbare kennis wordt ge bracht, dat een ieder ter gemeen tesecretarie, afdeling bevolking c.a. kosteloos de inlichtingen kan verkrijgen waaruit kan worden opgemaakt of hij zelf of een ander al dan niet of niet behoorlijk in het kiezersregister is opgenomen. In het kiezersregister zijn opge nomen alle personen die: 1. ingezetene van de gemeente zijn, 2. de Nederlandse nationaliteit bezitten, 3. op de dag der stemming de leef tijd van 18 jaar hebben bereikt, 4. niet van de uitoefening van het kiesrecht zijn uitgesloten. Alle inwoners, die op de dag van de kandidaatstelling (20 april a.s.) in het kiezersregister zijn opgeno men, zullen kunnen deelnemen aan de verkiezing van de leden van de gemeenteraad, waarvoor de stemming plaats heeft op 2 juni 1982. stemmen in een stembureau naar keuze van de kiezer. In verband met de op 2 juni 1982 te houden stemming ter verkie zing van de leden van de gemeen teraad, wordt ter openbare kennis gebracht, dat aan een kiezer op zijn verzoek wordt toegestaan in een stembureau naar keuze aan de stemming deel te nemen. De kiezer, die van deze bevoegd heid gebruik wenst te maken, dient vanaf 20 april 1982 doch uiterlijk op 19 mei 1982 daarvan schriftelijk mededeling te doen aan de burgemeester der gemeen te, waar hij op de dag der kandi daatstelling in het kiezersregister is opgenomen. Vooi*deze medede ling dient gebruik te worden ge maakt van een formulier, dat ter secretarie van de gemeente koste loos verkrijgbaar is. Een mondeling verzoek kan ge schieden uiterlijk 28 mei 1982 ter secretarie der gemeente waar de kiezer op de dag der kandidaat stelling in het kiezersregister is opgenomen. De kiezer legt bij dit verzoek over de hem toegezonden oproepingskaart. Wanneer het verzoek door de bur gemeester is ingewilligd heeft de kiezer de keuze aan de stemming deel te nemen in een stembureau naar keuze in deze gemeente. het indienen van een ver zoekschrift om bij volmacht te stemmen. In verband met de op 2 juni 1982 te houden stemming ter verkie zing van de leden van de gemeen teraad bestaat vanaf 20 april 1982 de gelegenheid tot het indienen van een verzoekschrift om bij vol macht te stemmen. Het stemmen bij volmacht is mo gelijk voor de kiezer, die niet in staat zal zijn in persoon aan de stemming deel te nemen. Het verzoekschrift 'dient uiterlijk op 19 mei 1982 te worden inge diend bij de burgemeester van d£ gemeente, waar de verzoeker op de dag van de kandidaatstelling (20 april 1982) in het kiezersregis ter is opgenomen, indien schrifte lijk een gemachtigde wordt aange wezen. Ter secretarie van de gemeente zijn formulieren voor het verzoek schrift kosteloos verkrijgbaar. Ook kan men daar nadere inlich tingen verkrijgen. In verband met de viering van de bevrijding op woensdag 5 mei aanstaande zal het huisvuil, als mede het grofvuil op dinsdag 4 mei a.s. worden opgehaald. Ook het ledigen van de containers zal op 4 mei aanstaande plaatsvinden. zitting centraal stembureau Ter openbare kennis wordt ge bracht, dat het centraal stembu reau voor de verkiezing van de leden van de gemeenteraad op donderdag 22 april a.s., te 09.00 uur in het gemeentehuis, Dorps straat 89, een openbare zitting zal houden, ten einde de kandidaten lijsten te nummeren. Ter openbare kennis wordt ge bracht, dat op dinsdag 20 april 1982 zal plaatshebben de kandi daatstelling voor de verkiezing van de leden van de gemeente raad. Op die dag, van des voormiddags NEGEN uur tot des namiddags VIJF uur, kunnen bij de voorzit ter van het hoofdstembureau of bij het door deze aan te wijzen lid van dat bureau, ter secretarie van deze gemeente LIJSTEN VAN KANDIDATEN, als bedoeld in artikel G5 van de Kieswet, worden ingeleverd. Bij de afdeling verkiezingen ter gemeentesecretarie kunnen alle verdere inlichtingen omtrent de inlevering worden ingewonnen. Deze afdeling stelt tevens de tot invulling bestemde formulieren voor de kandidatenlijsten, voorde verklaring van bewilliging en voor de machtiging van de politieke groepering kosteloos beschikbaar en wel gedurende drie weken vóór en op de dag van kandidaatstel ling. In herinnering wordt nog ge bracht artikel X6 van de Kieswet, luidende als volgt: 1. Hij, die een lijst, als bedoeld in artikel G5 inlevert, wetende dat zij voorzien is van handtekeningen van personen, die niet bevoegd zijn tot deelneming aan de verkie zing, waarvoor de inlevering ge schiedt, terwijl zonder die handte keningen geen voldoend aantal voor een geldige lijst zou over blijven, wordt gestraft met gevan genisstraf van ten hoogste drie maanden of een geldboete van ten hoogste honderdtwintig gulden. 2. Met gelijke straf hij die, weten de dat hij niet bevoegd is tot deel neming aan de verkiezing, een voor die inlevering bestemde lijst, als bedoeld in art. G5, heeft onder tekend. Dinsdag 20 april 1982 Vergadering van de commissie Openbare Werken en Bedrijven Aanvang 19.30 uur. Donderdag 22 april 1982 Vergadering van de commissie Onderwijs en Welzijn Aanvang 15.30 uur. Maandag 26 april 1982 Vergadering van de commissie Financiën, Ruimtelijke Ordening e.a. Aanvang 19.30 uur. Donderdag 13 mei 1982 Openbare raadsvergadering Aanvang 19.30 uur. Op koninginnedag 30 april 1982 en op bevrijdingsdag 5 mei 1982 zijn de gemeentesecretarie en de dienst gemeentewerken gesloten. Tien redenen om een malig glas in te zamelen Er zijn minstens tien redenen te noemen waarom eenmalig gl^ naar de glasbak moet en niet inde vuilnisbak. 1. Verkleining van de afvalberg omdat door glas gescheiden van ander afval in te zamelen en te gebruiken voor de produktie van nieuw glas, aanzienlijk minder afval verwijderd behoeft te wor den. 2. Een besparing van ruim 35 procent wordt bereikt op het ener giegebruik voor het smelten van het glas en voor het winnen van grondstoffen indien voor de fabri cage van nieuw glas uitsluitend afvalglas wordt gebruikt. 3. Behoud van de natuur omdat door het gebruik van afvalglas minder zilverzand en kalk uit de natuur nodig is. 4. Minder milieuverontreiniging omdat soda, waarvan de produk tie nadelige gevolgen heeft voor het milieu, een grondstof voor glas is die bij het gebruik van afvalglas niet behoeft te worden gebruikt. 5. Aanzienlijke besparing op de kosten voor het ophalen en ver werken van het huisvuil indien glas gescheiden wordt van het overige huisvuil. 6. Minder slijtage aan de ovens bij verbranding van huisvuil zonder glas. 7. Betere compost. Wordt van het huisvuil compost gemaakt, dan wordt de kwaliteit beter naarmate er minder glas in zit. 8. Minder kans op verwondingen van degene die de vuilniszak buiten zet en van de vuilnisop haler, als er geen glas in de zak zit, 9. Glas behoudt zijn kwaliteit, ook als het steeds wordt omgesmolten. 10. Ook in internationaal ver band, zoals in de Europese Ge meenschap, wordt deze vorm van "scheiding aan de bron" aanbe volen en met succes uitgevoerd. Het gemeentebestuur dringt er i dan ook op aan zoveel mogelijk gebruik te maken van de in de gemeente geplaatste glasbakken. GEBOORTEN Natasha, dochter van: Huurman, Jan en: Rietveld, Hendrika M. Kristel Charlotte, dochter van: Meewisse, Corstiaan J.J.M. en: Hamer, Marja. OVERLEDEN Hoogeveen, Gerrit, oud 87 jaar, I op 3 april 1982. HUWELIJKEN Bos, Frank en: van den Broek, Hendrika. 26 april t/m 2 mei 1982: Epilepsie- bestrijding. 3 mei t/m 9 mei 1982: geen collecte 10 mei t/m 16 mei 1982: AVO- Nederland.

Dorpskrant | 1982 | | pagina 2