Gemeente Zevenhuizen REIS DOCUMENTEN EIGEN AVOND SPEKTAKEL BIBLIOTHEEK "De Koornmolen" Predikbeurten Kinderkleding- en speelgoedbeurs SAKOR Politieberichten ZANGAVOND Paspoorten Verlenging paspoort Toeristenkaart B Bijschrijving kinderen Een minderjarige kan, indien deze de leeftijd van 16 jaar nog niet heeft bereikt, ook tussentijds wor den bijgeschreven in een paspoort. Bijschrijving in een toeristenkaart B kan echter alleen geschieden bij le afgifte. Door de ouder, bij wie het kind niet wordt bijgeschreven, dient dan een ter secretarie ver krijgbaar formulier te worden in gevuld en ondertekend, inhouden de dat tegen de bijschrijving geen bezwaar bestaat. Wijziging paspoort Aanmelding en aan gifte voor de bevolkingsregisters Te koop gevraagd: Tweedehands bromfiets (voorkeur: Puch Maxi) TEL. 01802-1679 moerkapelle medische diensten verloren gevonden Met dank aan God en grote vreugde geven wij U kennis van de geboorte van onze zoon Petrus Johannes Wij noemen hem PATRICK. Hij is geboren op 30 maart 1982 en ligt in het Kinderwil- helminaziekenhuis. Naar om standigheden gaat alles naar wens. Zijn gelukkige ouders: Corrie en Peter van Wermes- kerken-v.d. Berge. woonadres: Orkaden 45, 3524 EG Utrecht, tel. 030-888170. Wij willen al onze familie, vrienden en kennissen harte lijk dankzeggen vóór de vele kado's, bloemen en felicita ties, die wij kregen ter gele genheid van ons 25-jarig huwelijk. Fam. de Vos-Broer Met het naderen van de vakantie periode wil het gemeentebestuur u er op wijzen dat het aanbeveling verdient uw reispapieren zo vroeg mogelijk in orde te hebben. Daar bij dient er rekening mee gehou den te worden, dat zowel het aan vragen van paspoorten en toeris- tenkaarten als het wijzigen daar van minstens 14 dagen duurt. De regeling is hieronder weergegeven. Iedere nederlander, ongeacht zijn of haar leeftijd kan ter secretarie een paspoort aanvragen. Hiertoe dient een ter secretarie verkrijg baar aanvraagformulier te wor den ingevuld, twee zwart-wit foto's te worden overlegd en even tuele oude reisdocumenten te wor den ingeleverd. Voor minderjari gen moet tevens door de beide ouders een formulier worden in gevuld en ondertekend, inhouden de dat tegen de afgifte van het pas poort geen bezwaar bestaat. De totale kosten, welke vooruit be taald moeten worden, bedragen 54,05. De geldigheidsduur is 5 jaar. Een paspoort kan in principe één maal worden verlengd, indien het niet langer dan één jaar is verlo pen. Het verdient echter aanbeve ling het paspoort te laten ver nieuwen, daar eventuele wijzi gingen zonder extra kosten kun nen worden aangebracht, terwijl daarvoor bij verlenging extra kos ten in rekening worden gebracht. Daarnaast voorkomt een goedge- lijkende pasfoto problemen bij paspoortcontrole. In een beperkt aantal landen mag ook worden gereisd met een zoge naamde toeristenkaart B. Deze kaart is slechts twee jaar geldig en dient op dezelfde wijze te worden aangevraagd als een paspoort. De kosten bedragen 21,55 voor een minderjarige en 29,05 voor een meerderjarige. In afgegeven toe- ristenkaarten kunnen geen wijzi gingen worden aangebracht. In geval van le afgifte zijn aan de bijschrijving geen extra kosten verbonden. Tussentijdse bijschrij ving in een paspoort kost 6,35. In een paspoort kunnen wijzigin gen worden aangebracht, indien bepaalde gegevens zijn veranderd. Dit kan b.v. zijn de woonplaats na verhuizing of de naam in verband met een huwelijk of echtscheiding. De kosten hiervan bedragen f 6,35. Voor nadere inlichtingen omtrent vorenstaande regelingen kan men zich wenden tot de afdeling bevol king c.a. (tel. 01802-1644, tst. 14 en/of 22). Geconstateerd is, dat verhuizin gen niet altijd op tijd ter secretarie worden doorgegeven. In verband hiermede wordt gewezen op de vólgende regels: 1. Behoudens afwijkingen, moet ieder, die in Nederland nachtrust geniet, zijn opgenomen in één van de persoonsregisters. 2. Ieder behoort te zijn opgeno men in het persoonsregister van de gemeente waar hij zijn nachtrust geniet en duurzaam of voor onbepaalde tijd in de regel zal genieten. 3. In geval van onzekerheid omtrent het onder 2. vermelde, gelden bijzondere voorschriften. 4. Behoudens afwijkingen, moet ieder, die Nederland verlaat, onverwijld van het persoonsregis ter worden afgevoerd. 5. Bij adresverandering binnen de gemeente moeten de nodige wijzi gingen in het bevolkingsregister worden aangebracht. Voorts is in verband met het bovenstaande van belang: 6. Aangifte van vertrek uit de gemeente dient mondeling of schriftelijk te geschieden op de dag van of uiterlijk vijf dagen na het vertrek (bij het verlaten van Nederland ten hoogste vijf dagen tevoren) met opgave van het laatste adres, de naam van de ves tigingsgemeente en het adres al daar (bij vertrek uit Nederland de naam van het gebiedsdeel of het land, alsmede de plaats en het adres aldaar). 7. Aan de aangever van een ver trek wordt, behoudens in bijzon dere gevallen, onmiddellijk een verhuiskaart uitgereikt of toege zonden, welke hem dient als bewijs van afmelding en welke binnen vijf dagen na dagtekening moet worden ingeleverd bij het be stuur van de gemeente in welker persoonsregister de persoon moet worden opgenomen. 8. Ieder die in de gemeente in wel ker persoonsregister hij is opge nomen, verhuist of van adres ver andert, is verplicht daarvan niet eerder dan vijf dagen voor en niet later dan vijf dagen na de verhui zing of adresverandering monde ling of schriftelijk aangifte te doen bij het gemeentebestuur, met op gave van het oude en het nieuwe adres. 9. Ieder, die in Nederland nacht rust is gaan genieten en voor opne ming in een van de persoonsregis ters in aanmerking komt, moet zich binnen vijf dagen na aan komst in Nederland in persoon aanmelden bij het gemeentebe stuur met overlegging van een pas poort of een ander identiteits bewijs. 10. Voor persoonlijke aanmelding en voor mondelinge aangifte voor het bevolkingsregister wordt gele genheid gegeven van maandag tot en met vrijdag, van 8.30 uur tot en met 12.00 uur ter gé'rrfeentè&crè- tarie (afdeling bevolking), adres Dorpsstraat 89. Eigen avond toneelgroep Spektakel Hoort, zegt het voort! Eens kans die niet gemist mag worden Toneelgroep "Spektakel" geeft voor het eerst een eigen avond. Zaterdag 24 april in Dorpshuis Swanla, aanvang 203)0 uur^ pjet js njet jjg première-avond, want er zijn al drie succelvolle voorstellingen gegeven, waarvan één in Zevenhuizen. In Hotel Vos trad de toneelgroep 20 maart voor het voetlicht op de jaarlijkse gecombineerde feestavond van de af deling Zevenhuizen van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen en de Hol landse Mij. van Landbouw, afd. Tuin bouw. Op deze avond werd door het publiek genoten van het blijspel, waarin misverstanden leiden tot ko mische voorvallen. Lachwekkend is het ambtenaartje Zaitsjef (goed ver tolkt door Wim Verwaal) die drin gend een handtekening nodig heeft voor de aankoop van 50 kg. verf voor de kindercrèche, die binnenkort ge opend moet worden. Die handteke ning moet Mjoessof geven, doch hij verpoost op zondag in De Kersentuin, een chique kuuroord. Zaitsjef mag aanvankelijk niet binnen, omdat hij zijn arbeidskaart niet bij zich heeft, daarom geeft hij zich uit voor de echt genoot van de bekende Klawa Ieknja- tjoek (Bep Hey), waardoor hij ook zonder arbeidskaart naar binnen tamt (omdat 'zijn vrouw' beroemd is!) Dan blijkt dat Klawa de Kersen tuin ook aandoet, voor een hereniging met haar man Kostja Kaloesjien (Huib Paul), die achttien maanden op zee is geweest. Er loopt ook een pro fessorsvrouw rond, Doetkina (Hennie Voorbrood) die altijd op zoek is naar romantiek. Zij meent dat ze een ver houding heeft met Mjoessof (Jos Magdelijns), die zelf nergens van af "eet. Doetkina verteit dat haar man, Professor Doetkine (Ad Schuijf) 1y komt vermoorden. Daarna zoekt Mjoessof telkens rare schuilplaatsen. Tal van misverstanden werken som migen op de zenuwen, waarvoor dokter Kirilow (Frans Haaksma de Koster) ingeschakeld wordt. Als ten slotte de echte vrouw van Zaitsjef, Rosa (Iny Schouten) ten tonele ver schijnt, volgt de ontknoping en krijgt Zaitsjef zijn handtekening. De overige rollen worden vertolkt door Else v.d. Mee -Tsoera, hoofd, v.d. huishouding; Maarten den Hol lander - portier Igor; Riet den Hollan der - directrice. De regie is in handen van Jo Huldy, terwijl Jo Scheffers souffleert en het decor en de techniek door Jos Magdelijns worden verzorgd Kaarten a 5,- zijn verkrijgbaar bij: J.M. Haarmode; Fa. Voorbrood, donderdag 's-avonds in het Dorpshuis en bij de leden: tel. 01802-1642. NIEUWE AANWINSTEN Jeugd: Arnoldus, H: Boüejan en de Spaanse ruiter; Baard, C: Hollandse kaas - wereldberoemd; Bruin, J. de: Frits en Frans met de fietsclub op vakantie; Chesneau, A: Het leven van de Indianen van de Crow-stam; Daa- ne,L.A: Prisma spelenboek; Hansen, V: Pol en de duikboot; Heerze,J:Ont- voering op de Westeinderplas; Jongh, M.de: Het werk van de jachtopziener; McKee,D: Koning Rollo gaat in bad; Ott, U; Pottenbakken en boetseren; Remoortere,J.van: De brug tussen Rooddorp en Blauwdorp; Rutgers v.d. Loeff: Het licht in je ogen; Soe- ters, A: Kabouterstad in rep en roer. ROMANS: Asimov,I: Het kosmisch biljart; Beau- voir,S.de: Met kramp in de ziel; Bet- cherman.B: Obsessie in Geneve; Char teris,L: De saint in slavernij; Drs. P: Prachtig leesboek; Eden,D; De verra den bruid; Fleming, J: De verdwenen student; Gaskin,C: Lady Brandon, een sage van liefde, macht en verraad; Herbert, J: Het rattenleger; Joekes, Th: Moord aan het Voorhout; Kar, J. v.d.: Joods verzet; Ludlum, R: Het Parsifal mozaik; McGill, G: Het laat ste omen; Schaar, J. v.d.: Woorden boek van voornamen; Seale, S: Gina; Schiller,F: Verhalen; Seifert,E: Dok ter in opspraak; Shaw,I; Op een zwoe le zomerdag; Sturgeon, Th: Meer dan menselijk; Weale,A: Onweer over Jenny Shannon; Wilson, R.C.: De vloek van de beer. De bibliotheek zoekt dringend vrij willigers die willen helpen bij de uit lening met name op de zaterdagmid dag (wekelijks of om de week). Wilt u zich hiervoor aanmelden, dan kan dit tijdens de openingsuren op de biblio theek bij mevr. D. Kegel, Boslaan 53 tel. 1861. Het was weer gezellige drukte in de Paasvakantie. De kinderen konden heerlijk spelen met het vele speelgoed dat voor hen in het water lag. De glij baan die het zwembad nu heeft geeft de kinderen en zelfs de ouderen veel speelgenot. De gehel week konden de kinderen tekenen, schilderen, knippen en plakken naar hartelust. De teke ningen moesten wel het voorjaar of Pasen tot uiting brengen. Vrijdagmid dag werden de werkstukken bekeken en de drie mooiste beloond met een chocolade paasei. In de leeftijd tot 6 jaar is een paasei gewonnen door Nathalie (5 jr.), in de leeftijd t/m 9 jr was Indra Visser (9 jr.) de gelukkige die een paasei won en Erica v.d. Leli? won een paasei in de leeftijdsgroep van 10 t/m 12 jaar. Deze kinderen waren Goede Vrijdag niet in het zwembad aanwezig maar de eieren lig gen op jullie te wachten. Zevenhuizen 18 april: Herv. kerk 10.00 uur ds. F. Oberman, Capelle a d. IJssel; 19.00 uur ds. J. Enderlé. Oud Verlaat 10.00 uur ds. J. Enderlé. Geref kerk 9.30 en 18.30 uur ds. J.P. Prins, Den Haag. 25 april herv. kerk 10.00 uur ds. W. Si- rag, Leusden; 19.00 uur ds. W.A. Vlasblom, Boskoop. Oud Verlaat 10.00 uurds. H. Bakker, Katwijk; 19.00 uur Gezinsdienst, de heer G.J. v.d. Berg. Geref. kerk 9.30 uur ds. P. Vliegent- hart; 18.30 uur ds. W. Davidse. Ver. vrijz. herv. 19.00 uur ds. P. v. Laarse. 18 april Herv. kerk 9.30 uur ds. M.B. v.d. Akker. Boven Hardinxveld; 18.30 uur ds. J. Harteman. Geref. gem. 9.30 en 18.30 uur ds. J. Driessen. 25 april: Herv. kerk 9.30 en 18.30 uur ds. J. Harteman. Geref. gem. 9.30 en 18.30 uur ds. J. Driessen. wijkverpleegkundige: tel. 01802-1200 (inlichtingen via antwoordapparaat). Huisartsen: 17/18 april: dokter R.P. Renssen, Hoefweg 74, Bleiswijk, tel. 01892-4085. 24/25 april: dokter W.J. v. Bruggen, De Wielewaal 20, Zevenhuizen, tel. 01802-1783. De netto-opbrengst van de kinderkle- ding en speelgoed-beurs die afgelopen zaterdag in het Hervormd Centrum werd gehouden heeft een netto-bedrag van 355,50 opgebracht, wat be stemd is voor Unicef. In Zevenhuizen heeft de collecte voor Sakor 1089,04 opgebracht. Iedereen wordt hartelijk bedankt voor zijn haar bijdrage. 31 maart: 2 jongens beschadigden met een katapult een ruit en werden van het dak van de chr. lagere school De Eendragt gehaald. 4 april: er werd aangifte gedaan van beschadiging van een voor een wo ning geparkeerde personenauto op de Lange Zijde. Met een scherp voor werp werd de zijkant bekrast. Dader onbekend. 5 april: er vond een aanrijding plaats op de hoek Zuidplasweg-Zuidelijke Dwarsweg. De bestuurder van een personenwagen, de heer D.C.P.V.R. uit Leidschendam wilde linksaf de Zdl.dw. weg op maar zag de tegemoet komende auto, rijdende op de le Tochtweg niet, waardoor een botsing onvermijdelijk was. Materiële schade. De tegenligger was de heer A.G. uit Bleiswijk. 7 april vond een eenzijdige aanrijding plaats op de Swanlaweg. Een perso nenauto bestuurd door G.S. uit Gou da reed richting Moerkapelle. Hij slipte in de bocht, kwam in de berm en sloeg over de kop. Onherstelbaar werd de auto beschadigd. 10 april vond in de vroege ochtend een controle plaats op de Burg. Klinkha- merweg. De bestuurder van de auto bleek onder invloed en werd voor een bloedproef meegenomen. Op 10 april werd aangifte gedaan van diefstal van benzine uit de personenauto van de heer H.N.R.Z. Deze stond voor zijn woning geparkeerd. Op 10 april vond een aanrijding plaats op de Swanlaweg/noordeinde. Mevr. J.v.V. uit Zevenhuizen wilde aan het eind van het Noordeinde naar links richting Moerkapelle, maar zag de uit die richting komende pers. auto, be stuurd door de heer J.S. uit Nieuwer- kerk niet aankomen, waardoor een botsing onvermijdelijk was. Materiële schade. In de nacht van 12 april vond een controle plaats op de Zuidplasweg, waarbij bleek dat de bestuurder van een personenauto teveel alcohol ge dronken had. Door onverklaarbare oorzaak ge raakte de personenauto, bestuurd door de heer L.V.R. uit Zevenhuizen in de prille ochtend van 12 april bij het keren op de Rottekade in Oud Verlaat in de R'ohe. fyetTehuTp van eerijtakel- wageri én ditikers werd de auto later die dag uit de Rotte gehaald, waar hij geheel onderwater was verdwenen. bruine portemonnee met inhoud; rood surfzeil; bruine tas met sport- kleding. dameshorloge Timex; br. portemon nee met inhoud; zwart-wit konijn. Op zaterdag 24 april a.s. zal er een zangavond gehouden worden in de kerk der Ger. Gemeente aan de Kerk straat te Moerkapelle. Medewerking verlenen het Chr. Gemengd koor Asaf uit Moerkapelle o.l.v. Adriaan Ver hoef, het kinderkoor Asarela, o.l.v. Frank de Graaf en het Chr. Waddinx- veens Mannenkoor De Gouwestem ook o.l.v. Adriaan Verhoef. Organist is Wim Lindhout jr. Aanvang 19.45 uur. Iedereen is hartelijk welkom. Bredeweg 84 - Zevenhuizen

Dorpskrant | 1982 | | pagina 3