GEMEENTE MOERKAPELLE ^tLTlTr Belangrijke mededeling m.b.t. het ophalen van huis- en grofvuil OPENBARE BEKENDMAKING Afgegeven bouw vergunningen BURGERLIJKE STAND Centraal Antenne Systeem DORPSHUIS Moerkapelle Tien Gemeenten- FIETSTOCHT POLITIE Moerkapelle oprichting kegelclub PLANTENKWEKERIJ P.C. VAN OOSTEN m Nogmaals wordt uw aandacht gevestigd op het feit dat met ingang van 1 april j.l. het ophalen van huis- en grofvuil is gewijzigd. De gemeente Moordrecht haalt in het vervolg het huis- en grofvuil op. In verband met deze wijziging willen wij u van enkele zaken op de hoogte stellen. 1. de nieuwe regeling gaat in per 1 april 1982 2. de te rijden route zal ongewijzigd blijven. 3. om 7.30 uur zal met de route worden begonnen. 4. het grofvuil zal zoals gewoonlijk iedere 2e donderdag van elke maand worden opgehaald, 5. onder grofvuil wordt verstaan: al het grovere huishoudelijk afval, zoals tuinafval (mits gebundeld), verpakkingsmaterialen, dozen, huis houdelijke apparaten etc. met een handelbaar gewicht. 6. het ledigen van containers zal direct tijdens de route plaatsvinden. 7. bij eventuele wijzigingen i.v.m. feestdagen e.d. zal tijdig melding worden gemaakt van de nieuwe ophaaldata. 8. bij het huis- en grofvuil mag niet worden aangeboden: akadavers of gedeelten daarvan, faecaliën en slagerij- of visafval. b. bitumineuze afvallen, aardolieprodukten (afgewerkte motorolie), vetten, giftige chemicaliën, licht ontvlambare- en ontplofbare stoffen. c. sloopafval, puin, zand en grond. 9. het huisvuil dient aangeboden te worden in een goed gesloten plastic-vuilniszak. 10. voor zover onder het vorenstaande niet omschreven is, is het ter beoordeling van het personeel van de reinigingsdienst of bepaalde voorwerpen c.q. soorten afval wel of niet kunnen worden geaccepteerd. 11. het huis- en/of grofvuil kan op de inzameldag vanaf 6.00 uur worden aangeboden. Burgemeester en wethouders van de gemeente Moerkapelle brengen op grond van het bepaalde in artikel 203 van de Gemeentewet ter openbare kennis, dat ter secretarie dezer gemeente vanaf heden gedurende drie maanden voor een ieder ter lezing zijn nedergelegd: DE BOUWVERORDENING DER GEMEENTE MOERKAPEL LE EN DE EERSTE WIJZIGING VAN DEZE VERORDENING, zoals deze zijn vastgesteld door de raad der gemeente Moerkapelle in zijn op 17 november 1982 gehouden openbare vergadering. Gedeputeerde Staten van Zuid Holland hebben bij hun besluit van 6 januari 1982 No. B 26304 deze raadsbesluiten goedgekeurd. Moerkapelle, 31 maart 1982 Burgemeester en wethouders van Moerkapelle, de wethouders, de burgemeester, C. Wolff. A.W. Lips Burgemeester en wethouders heb ben bouwvergunning afgegeven op 16 april 1982 aan: Mej. J.F. de Graaf, voor het bou wen van een woning met garage op een perceel grond plaatselijk bekend Akkerweg 33. Een ieder die meent in zijn/haar belang te zijn getroffen, kan bin nen 30 dagen na verzending van deze beschikking ingevolge de wet Arob een bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Moerkapelle. GEBOREN: Jacoline Mattanje, dochter van: Bac, Arie D. en: Karens, Alida J. OVERLEDEN: Windhorst, Maartje Jozina, te Gouda, oud 57 jaar. Veerman, Cornelia Aagje, oud 82 jaar. de Roode, Maria, gehuwd met Hakkenberg, oud 87 jaar. ONDERTROUWD: van der Wilt, Korstiaan, wonende te Moerkapelle en: van der Spek, Maartje, wonende te Katwijk. Bonhof, Bob, wonende te Moer kapelle en: Martens, Anke, wo nende te Diemen. Suijker, Cornelis, wonende te Moerkapelle en: Nagelhout, Jen- nigje, wonende te Elburg. Enige tijd geleden is in Moerka pelle de aanleg van het centraal antenne.systeem, beter bekend als kabeltelevisie, gestart. In een huis aan huis verspreide brief is kenbaar gemaakt dat iedere bewoner van een binnen het aansluitingsgebied gelegen wo ning zich middels een formulier, dat in het gemeentehuis verkrijg baar is, kan opgeven voor aanslui ting op het systeem. Wij vestigen uw aandacht er op dat de termijn van inschrijving 14 mei a.s. sluit. Tot die datum kunt u uw keuze kenbaar maken en zijn de aansluitingskosten nihil. In dien u zich na deze datum opgeeft voor aansluiting dan moet u 350,- betalen. Er schijnen wat misverstanden te bestaan over de kosten die u moet betalen. Voor de duidelijkheid daarom het volgende: Indien u voor 14 mei a.s. schrifte lijk heeft gemeld dat u aangeslo ten wenst te worden, ook al maakt u geen, gedeeltelijk of geheel gebruik van het systeem, dan zijn de aansluitingskosten nihil. Indien u na 14 mei a.s. zich opgeeft om aangesloten te willen worden dan moet u 350,- aansluitingskosten betalen, onge acht of u gedeeltelijk of geheel gebruik wenst te maken van het systeem. Indien de voorziening in uw woning in aangebracht en u wenst na 14 mei alsnog gedeeltelijk of geheel gebruiker van het systeem te worden dan moet u 75,- aan sluitingskosten betalen. Dit be drag bent u oo.k verschuldigd in dien u na 14 mei van gedeeltelijk gebruik over wenst te gaan naar geheel gebruik. De gedeeltelijke gebruiker is de gebruiker die alleen Nederland I en II ontvangt en de radiozenders. Het is dan ook in uw eigen (finan cieel) belang dat u voor 14 mei a.s. uw keuze kenbaar maakt. Tot die datum zijn de aansluitingskosten immers nihil. Voorzover u het nog'niet gedaan heeft: haal het inschrijfformulier op het gemeentehuis en maak uw voorkeur voor 14 mei a.s. bekend. De bouw van het nieuw Moerkapelse dorpshuis vordert gestaag. Het dak zit erop en het geheel verloopt volgens plan. De verwachting luidt dan ook dat- er medio oktober officieel ge opend kan worden, wat door de commissaris van de Koningin in Zuid- Holland, mr. M Vrolijk, zal worden gedaan. De bedoeling is om met in gang van het nieuwe verenigingsjaar, in september, reeds het Dorpshuis in gebruik te nemen. Het nieuwe Dorps huis krijgt een sportzaal van 28x42 m., en heeft verder nog een accomodatie van 3 zalen en een ruimte voor de jeugd. Vier kegelbanen zullen tevens in het gebouw worden ondergebracht, welke ook een eigen bar hebben. Een tweede bar is er in de foyer. Het bouw bedrijf Tip Top uit Eindhoven reali seert de bouw, terwijl enkele Moer kapelse onderaannemers bij de bouw betrokken zijn. De bouw van inrich tingskosten liggen tegen de 3 miljoen, excact 2.900.000,- alles inbegrepen. Het huidige Dorpshuis is geen eigen dom meer van de stichting Dorpshuis; het is verkocht aan de gemeente voor ca. 500.000,-, welk bedrag werd be nut als basis voor de bouw van het nieuwe dorpshuis. Onlangs werd er in het oude dorpshuis een bazar georga niseerd, waarvan de opbrengst ten goede kwam aan het nieuwe. Door de geringe opkomst van belangstellen den voldeed dit niet aan de gestelde verwachtingen doch het stichtingsbe stuur is toch blij met de opbrengst van netto 1.572,-. Het lijkt een druppel op de gloeiende plaat, maar alle beetjes helpen tenslotte. In het nieuwe Dorpshuis zijn vier zo genoemde schaarkegelbanen opgeno men. De gedachte leeft nu om in Moerkapelle een kegelclub op te rich ten, die op deze banen zal gaan spelen. Vanzelfsprekend wordt alleen bij vol doende belangstelling tot oprichting overgegaan. Wie geïnteresseerd is (men behoeft echt geen volleerd kege laar te zijn) kan contact opnemen met mevr. C. Wolff-van Vliet, Beatrixlaan 32, tel. 01793-1641. Wie weet hoe gezellig zo'n club kan worden? Hallo fietsliefhebber Binnenkort kan iedereen weer twee dagen fijn gaan fietsen, want op 15 en 16 mei 1982 wordt er de traditionele Tien-Gemeenten-Fietstocht gehou den. Jong en oud gaat dan op de peda- len en kan zowel korte als lailge rou tes fietsen, want er zijn routes varië rend van 20 tot 90 km. en je kunt er de hele dag over doen. Een klein beetje zullen we jullie vast vertellen, namelijk dat er op de volgende tien plaatsen gestart kan worden: Gouda, sporthal De Springers; Moordrecht, sporthal De Zuidpias; Zevenhuizen, camping Zevenhuizen, Waddinxveen, sporthal De Sniep;_ Boskoop, kantine Floreant; Bodegraven, sporthal De Sporthoeve; Reeuwijk, zwembad De Fuut; Oudewater, sportzaal De Eiber; De Vlist, café De Vlist; Haastrecht, café Huis den Hoek. Degenen onder jullie, die al eens eer der meegedaan hebben, weten hoe gezellig en hoe mooi dit is. Dus... zet het vast in je agenda of op de kalender. Over een paar weken kun je in ditzelf de blad nog meer informatie lezen over de Tien-Gemeenten-Fietstocht. Postcommandant. J.P. Blokland, die sinds oktober 1979 in Moerkapelle is geplaatst, begint er in Moerkapelle al aardig in te komen. De meeste mensen kennen de 27-jarige baardige 'opper', die getrouwd is en vader van drie kin deren, al en weten de weg naar zijn huis, dat dienst doet als politiepost, te vinden. "In Moerkapelle wordt wei eens gesteld dat ik vaak niet aanwezig ben op Schieland 35. Dat komt omdat ik niet aan huis gebonden ben en ook elders mijn werkterrein heb. Bereik baar ben ik achter meestal wel, via mijn werk, het politiebureau Wad dinxveen, of mijn huisadres. 's-Nachts staat het antwoordapparaat ingescha keld op de telefoon, evenals bij afwe zigheid door privé-omstandigheden", vertelt politieman Blokland, tijdens onze ontmoeting. Deze vond plaats naar aanleiding van een verzoek om ook eens politieberichten van Moer kapelle in de Dorpskrant op te nemen. Niet dat er elke veertien dagen veel te melden is, maar meer om de inwo ners te attenderen op de aanwezigheid van een politiepost in de gemeente. Volgens de heer Blokland wordt er weinig aan hem gemeld. Sommige dingen terloops. Wel krijgt hij regel matig meldingen via het gemeentehuis waarmee hij in nauw contact staat. Omdat hij volgens een normaal dienstrooster werkt, komt het sommi gen vooral alsof hij moeilijk bereik baar is. "Vaak ben ik afwezig omdat ik afwisselend dag-, avond en nacht dienst heb en er op uit trek bij surveil lance van de Waddinxveense rijkspo litie, bij welke politiepost Moerkapel le hoort. Organisatorisch gezien zou Moerkapelle drie politie-agenten moeten hebben", verzucht de opper wachtmeester. Zijn verwachting is dat het beslist ooit eens gebeurt dat er op volledige sterkte wordt gewerkt. Deze wens leeft sterk in Moerkapelle en de mogelijkheid bestaat daartoe, bij het betrekken van een eigen onderkomen. Gedacht wordt aan een gedeelte van de voormalige tuinbouwschool waar in ook de tandartspraktijk is gehuis vest. Deze zaak is door de gemeente Moerkapelle aangekaart bij het Rijk. Het telefoonnummer van de politie post Moerkapelle (huisadres) is 01793-1333. Bij afwezigheid wordt men via het antwoordapparaat verwe zen naar de politiepost Waddinxveen, tel. 01828-3000. Na 18.00 uur verwijst het bandje rechtstreeks naar de cen trale meldkamer van de Rijkspolitie in Leiderdorp. Als men weet dat opper Blokland dienst doet op het bureau in Waddinxveen, dan kan hij bereikt worden onder numer 01828-3076. TE KOOP AANGEBODEN: een originele CROSS-FIETS 8-11 jr); nog geen jaar oud. Oud Verlaat: TEL. 010-550317 RABARBERPOLLEN (rode), aardbei-, kroten-, tuinbonen-, selderie-, sla-, andijvie-, spits-, rode- en BLOEMKOOLPLAN- TEN enz. Pootaardappelen, groente- en bloemzaden, bollen en knollen. Broeiramen, bonenstokken, meststoffen, tuinaarde, gras zoden, potgrond. Violen-, madelieven- en vaste planten. Vruchtbomen, heesters en coniferen. Grote collectie kamerplanten, droog haardhouten snijbloemen 1e Tochtweg 76, Nieuwerkerk a.d. IJssel. Tel. 01802-2440/2430. DE VERENIGING GEZONDHEIDSZORG GOUWE-IJSSEL. De basiseenheid "Gouwe-IJssel" vraagt voor de groep "IJssel", bestaande uit de dorpen Moordrecht, Nieuwerkerk aan de IJssel, Zevenhuizen en Moerkapelle, een WIJKVERPLEEGKUNDIGE OF VERPLEEGKUNDIGE A die vervangingswerkzaamheden wil doen in de dorpen Zevenhuizen en Moerkapelle. Wij denken vooral aan de vakantieperiode en in geval van ziekte van de wijkverpleegkundigen. I.v.m. de grote afstanden is een auto wenselijk. Nadere inlichtingen worden gaarne verstrekt door: Janny Verseput, hoofdwijkverpleegkundige en Aleid Penning, hoofdwijkverpleegkundige. Tel. nummer 01828 - 7062 tussen 8.30 u. - 16.30 u.

Dorpskrant | 1982 | | pagina 4