GEMEENTE MOERKAPELLE BOODE burgerlijke HAITSMA VOOR MOEDERDAG Gemeenteraadsverkiezingen 1982 STEMMEN BIJ VOLMACHT UIT DE RAAD Kennisgeving en bekendmaking beschikking Hinderwet STAND Gemeentehuis gesloten ƒ299,- Trimloop op Koninginnedag Op 23 april 1982 heeft het hoofdstembureau een beslissing genomen over de geldigheid van de ingeleverde lijsten van kandidaten voor de gemeenteraadsverkiezingen die op 2 juni a.s. worden gehouden en heeft tevens een beslissing genomen over de handhaving van de op de lijsten voorkomende kandidaten, alsmede over de wijze van vermelding. Aangezien er geen strijdigheid met de bepalingen van de Kieswet is geconstateerd, heeft het hoofdstembureau de volgende lijsten met de daarbij vermelde kandidaten geldig verklaard: De nummering van de lijsten heeft op 22 april 1982 plaatsgevonden: Lijstnummer 1 Christen Democratisch Appèl (C.D.A.): C. Wolff; J.C. Lindhoud; K.S. Laurense; P.A. Roest; C. Douw; D.C. den Hertog; J.C. van Asch; H. Blom. Lijstnummer 2 Staatkundig Gereformeerde Partij (S.G.P.): Jac. van der Spek; M. Lindhout; J.S. Bakker; H. Smaal; M. Slinger land; W. Büdgen; R. de Gooijer; F. Hofman; Jac. Kaashoek; A.D. Bac; A. van der Spek; H. de Pater. Lijstnummer 3 Partij van de Arbeid (P.v.d.A): N. (Nel) Klos geb. Verschoor; H. (Heily) Crop geb. van der Jagt; P.M. (Peter) Soeters; E.J. (Dineke) Mulock Houwer geb. Bunnik; A-P.J. (Ton) Planken; J.A. (Jan) Tepper; P. (Piet) Verschoor; J.J. (Hans) Bosman. Lijstnummer 4 Algemeen Belang (Algemeen Belang): A.M. van der Feltz geb. Aarsen; D. de Leeuw; H.J. van der Meij; H.J. Dekker; R.G.H. Fransen; S.E. Duursma; J.G. Bakker; G.W. de Jong; J.J. de Jong. Nu de gemeenteraadsverkiezingen alweer in zich komen, is het voor u van belang om enkele zaken te weten. Vooral het stemmen bij volmacht wil nog wel eens tot misverstanden leiden. Onderstaand sommen wij dan ook een aantal zaken over dat stemmen bij volmacht op: 1. ter gemeentesecretarie zijn de formulieren voor de verzoekschriften om bij volmacht te mogen stemmen verkrijgbaar. 2. het verzoekschrift moet uiterlijk 14 dagen voor de dag der stemming die 2 juni a.s. is worden ingediend bij de burgemeester van de gemeente in welker kiezersregister hij/zij op de dag der kandidaatstelling is opgenomen. 3. Hij/zij die zich bereid heeft verklaard als gemachtigde op te treden moet op de dag der kandidaatstelling zijn opgenomen in een kiezers- register. 4. Een kiezer mag niet meer dag twee aanwijzingen als gemachtigde aannemen. 5. De volmachtgever is niet bevoegd de volmacht in te trekken of in persoon aan de stemming deel te nemen. 6. De kiezer kan na ontvangst van zijn oproepingskaart t.e.m. de dag der stemming zelf een andere kiezer die in hetzelfde stemdistrict staat ingeschreven machtigen voor hem te stemmen door overdraging van zijn oproepingskaart aan die kiezer. 7. Alle nadere inlichtingen die u verder nog wenst kunnen gevraagd worden ter gemeentesecretarie. Tijdens de raadsvergadering ge houden op 27 april 1982 is ondermeer besloten: - de huur van een aantal panden te verhogen. Het betreft Nassau- straat 2, het postkantoor en de garage behorend bij Julianastraat 66. - een wijziging van het algemeen ambtenaren-reglement vast te stellen. De wijziging heeft betrek king op de bepalingen inzake ver lof van personeel. - een verkeersmaatregel te nemen voor de Zuidplasstraat en een ge deelte van de Julianastraat. De parkeerproblemen met vracht auto's in de Zuidplasstraat is reeds geruimte tijd een zorg. Alvorens echter kon worden overgegaan tot het nemen van maatregelen moest eerst een betere parkeervoorzie ning voor vrachtauto's worden gerealiseerd. De werkzaamheden die tot de Burgemeester en wethouders van Moerkapelle maken bekend dat door hen, onder voorschriften om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervangen, op 29 april 1982 vergunning is verleend ingevolge de Hinderwet naar aanleiding van de aanvraag van: - Bouwbedrijf G.J. Bakker Zn. B.V., Ambachtstraat 1 te Moerkapelle voor het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een machinale houtbewerkingsinstallatie, fabrikage bouwonderdelen en opslag van materieel en materiaal, gelegen aan Ambachtstraat 1 te Moerkapelle; - C.M. van Reeuwijk, Bredeweg 51 te Moerkapelle voor het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een garage- transport bedrijf, gelegen aan Ambachtstraat 3 te Moerkapelle; - P. de Vrij, Bredeweg 23 te Moerkapelle, voor het opslaan, alsmede schonen en drogen van granen en peulvruchten, gelegen aan Brede weg 25 te Moerkapelle. De beschikkingen en alle ter zake zijnde stukken liggen ten gemeente huize ter inzage en wel van 1 mei 1982 tot 1 juni 1982 elke werkdag van 8.30 uur tot 12.00 uur en van 13.30 uur tot 15.30 uur. Ingevolge artikel 44, tweede lid van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne staat tot 1 juni 1982 beroep open bij de Kroon voor: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degenen, die overeenkomstig artikel 20, 21 of 22, tweede lid, of 28, eerste lid, onder c. van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne hebben ingebracht; d. enige andere belanghebbende, die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest overeenkomstig artikel 20, 21 of 22, tweede lid, of 28, eerste lid, onder c, van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne bezwaren in te brengen. De beschikking wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en met toepassing van artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek wordt gedaan tot schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin en moet worden gezonden aan de Raad van State, afdeling voor de geschillen van bestuur, Binnenhof 1, 2513 AA 's-Gravenhage. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afdeling geschillen van bestuur van de Raad van State. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. aanleg van een nieuw parkeerter rein op het bedrijfsterrein moeten leiden zijn thans afgerond waar door er geen noodzaak meer is om in de Zuidplasstraat te parkeren. Het nieuwe parkeerterrein biedt de mogelijkheid voor de vracht auto's van plaatselijke bedrijven om aldaar geparkeerd te worden. Uit een oogpunt van verkeers- en brandveiligheid is het daarom noodzakelijk thans een perkeer- verbod in te stellen voor beide zij den van de Zuidplasstraat. - eenrichtingsverkeer in te stellen voor de beide toegangen van het parkeerterrein nabij de Nijver heidsstraat. Door het instellen van een par keerverbod in de Zuidplasstraat zal in de toekomst meer gebruik worden gemaakt van het parkeer terrein aan de Nijverheidsstraat. Op dit parkeerterrein is het wel ge wenst dat de gebruikers op dezelf de wijze het terrein op- en afrijden om on-economisch gebruik te voorkomen. Om dit parkeerterrein van een zijde op en af te laten rijden is het noodzakelijk om ter plaatse één richtingsverkeer voor de toe gangswegen in te stellen. - het nemen van een voorberei- dingsbesluit als bedoeld in artikel 21 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening voor een tweetal gebie den vallende binnen het bestem mingsplan "Buitengebied". - grond te verkopen op een be drijfsterrein aan Marfix b.v. te Waddinxveen. - grond te verkopen in het plan Wilde Veenen le fase. Het betreft een kavel grond van 675 m2 aan de Papaverlaan. GEBOREN: Cornelis Marco, zoon van: Bree- dijk, Engel en: Broer, Jannetje. Michel Teunis, zoon van: de Bil, Johannes Adrianus en: Lekker- kerker, Cornelia. ONDERTROUWD: Kamp, Roelof, wonende te 's-Gra venhage en: van Popering, Wilhel- mina Marrigje, wonende te Moer kapelle. van Geffen, Bernardus, wonende te Moerkapelle en: del Rosario Rubiales, Ascension del Carmen Deseada. Verklaring van geen bezwaar gebruik Methylbromide De Hoofdingenieur-Directeur voor de Bedrijfsontwikkeling in de provincie Zuid-Holland heeft ingevolge de "Beschikking vrij stelling methylbromide" een ver klaring van geen bezwaar afgege ven voor het gebruik van methyl bromide aan: de heer J. Oudijk, Middelweg 3 en: de heer C. Marck, Herenweg 42. Deze beschikkingen liggen ge durende drie maanden voor een ieder ter gemeentesecretarie ter inzage. Nieuw parkeerterrein in gebruik Op het bedrijfsterrein van de ge meente Moerkapelle is onlangs een nieuw parkeerterrein voor ge bruik gereed gekomen. Dit par keerterrein zal voornamelijk ge bruikt gaan worden door vracht auto's die tot op heden geparkeerd| werden in de Zuidplasstraat. Door het instellen van een par keerverbod voor deze laatste straat zal de verkeerssituatie al daar aanmerkelijk verbeteren. Het parkeerterrein is gesitueerd naast de Nijverheidstraat alwaar ook het nieuwe opslagterrein van gemeentewerken is aangelegd. Op 5 mei a.s. zal het gemeente huis gesloten zijn. C.V.-INSTALLATIES Een mooie fiets Hollandse kwaliteit FIETSTASSEN vanaf 379,- vanaf 18,50 BOODSCHAPEN MANDEN vanaf 25,- MOERKAPELLE - De tafeltennis vereniging Moerkapelle organiseert op Koninginnedag een trimloop, waarbij ingeschreven kan worden voor de afstanden 5, 10 en 15 km. Voor de jeugd tot 12 jaar is er een loop van 2 km. Starttijd 2 km: 10.30 uur en voor de 5, 10 en 15 km.: 11.00 uur. Inschrijving is mogelijk vanaf 9.30 uur bij de stand van de tafeltennisvereni ging tijdens de braderie. Inschrijfgeld voor de 5, 10 en 15 km bedraagt 3,50 p.p. en voor de 2 km. 2,50 p.p. Voor degenen die de loop volbrengen is een fraaie medaille beschikbaar. De tafel tennisvereniging rekent op een massa le opkomst. Secretaris: J. Meur er. Raadhuisstraat 22, Moerkapelle, 01793-1813. SPECIALISTEN In het onderhoud van olie- en gasgestookte Onderhoud kan zowel periodiek (d.m.v. ser vice-abonnement) als éénmalig. Alfred Nobelstraat 3 - Postbus 21 Bleiswijk. Tel. 01892-3584-4577. Dorpsstraat 103 - tel. 01802-1420.

Dorpskrant | 1982 | | pagina 4