AKKOORD A. Veerman Taxaties Zevenhuizen k zh. A ALLE VERZEKERINGEN VOOR BOEK EN PLAAT M. van Tol Zonen Afscheidsfeest burgemeester Sursum Corda voor de radio Politieke Partijen OPGELET!!! UW HUISDIER De Koornmolen Verloting Zanglust Internationale Scherpschutter in Zevenhuizen 55 55 INDERDAAD WIJ ZIJN MET INGANG VAN 29 MEI ALTIJD ZATERDAGS TUSSEN DE MIDDAG OPEN MAAR SLUITEN OM 3 UUR. Bedrijfs- en zomer- voetbal-avond toernooi afscheidscomit cadeau Piano- of dwarsfluitles? Mevr. Arisa Koster REDAKTIE ADRES: Drukkerij Elgersma, Dorpsstraat 62a, Zevenhuizen, tel. 01802-2289 en Noordeinde 17, Zevenhuizen, tel. 01802-1653, waar ook de kopij van de Dorpskrant kan worden ingeleverd. 4e jaargang nummer 91 14 mei 1982 Verschijnt éénmaal per veertien dagen. Oplage: 3.500 ex. onafhankelijk informatieblad voor alle inwoners van Zevenhuizen, Oud Verlaat en Moerkapelle Peter Hovens Schielandsingel 39 - Zevenhuizen tel. 01802-1918 DORPSSTRAAT 132 - ZEVENHUIZEN TEL. 01802-1223 makelaar in onroerende goederen, speciaal voor de land- en tuinbouw beëdigd taxateur - overdracht van uw boerderij of tuinderij aan uw kinderen, klein en/of achterkleinkinderen; - overdracht van uw woonhuis, in bewoonde staat, (schenkingen) aan uw kinderen; - de successierechten; - de inkomstenbelasting; - de vermogensbelasting (let op dat u niet teveel betaald!) - hypotheekaanvragen; - enz. enz. Tel. (01802) 1430 en 1413 Dorpsstraat 200, postbus 2, 2760 AA Voorzitter A. Roos van v.v. Groeneweg verrichtte maandagavond de aftrap van het bedrijfsvoetbal. voetbalwedtrijd plaats tussen water- sportvrienden en het Dorpshuis. Het programma vanaf hedenavond 14 mei ziet er als volgt uit: vr. 14 mei: V. Vuren-Disco bar De Schuur; N.K.F.-de Spar; Crone- Agrariërs; Het wapen v. M.-Steen bergen. ma. 17 mei: Gebr. Moerman-v.d. Kooy; Visser-Stolker; v. Vuren- N.K.F.; di. 18 mei: P.T.T.-de Spar; Disco De Schuur-Crone; Het Wapen- Hotel Vos; Vervolgens: Voor dit toernooi zijn 12 K.N.V.B.-scheidsrechters uitgeno digd en twee reserve-scheidsrechters. Door diverse bedrijven zijn ballen be schikbaar gesteld. De afdeling Zeven huizen van de E.H.B.O. zal elke wed strijd paraat zijn. Op maandag 10 mei a.s. is het bedrijfs voetbal en zomeravondvoetbaltoer nooi van start gegaan. De aftrap werd verricht door de voorzitter van v.v. Groeneweg, de heer A. Roos. Er hebben zich voor het toernooi 14 teams ingeschreven. De speeltijd is 2x30 min. Ook wordt er de 5 minuten- regeling toegepast, zoals bij de A-ju nioren. Er mogen drie wisselingen toe gepast worden per team, per wedstrijd De verwachting is dat op 11 juni de fi nalewedstrijd kan worden gespeeld. Hieraan voorafgaand vindt er een Onopgemerkt zal burgemeester A. van 't Verlaat beslist niet uit Zevenhuizen verdwijnen, integendeel. De Zevenhuizense bevolking wordt op 30 juni in de gelegenheid gesteld, hen en mevrouw van 't Verlaat persoonlijk de hand te drukken in de sporthal van Dorpshuis Swanla, die voor deze gelegenheid als feestzaal zal worden ingericht. Niet omdat het zo'n feestelijke gebeur tenis is om van een burgemeester afscheid te nemen, zullen er op die dag diverse evenementen worden georga niseerd, maar meer vanwege het feit, dat onze scheidende burgmeester zo veel voor Zevenhuizen betekende. Veel kwam er in die 17 jaar, mede door zijn toedoen, in Zevenhuizen tot stand. Door middel van een beschei den foto-tentoonstelling zal er een overzicht worden gegeven van wat er allemaal in die periode veranderde. Voor de organisatie van die dag werd vanuit de burgerij spontaan een comité gevormd, waarin zoals gebrui kelijk alle maatschappelijke stromin gen vertegenwoordigd zijn. De namen hiervan vindt u aan het einde van dit artikel. Van gemeentezijde hebben hierin zitting wethouder van Yperen en de gemeentesecretaris de heer A. Visser. Het ochtendprogramma werd samen met de hoofden van de scholen opge zet. Hierbij staat o.a. een défilé voor de burgemeester en mevrouw van 't Verlaat op het programma. De voor bereidingen zijn in volle gang. Het middagprogramma draagt een offici eel karakter. Tijdens een bijzondere raadsvergadering in de feestzaal zal de heer van 't Verlaat afscheid nemen van de gemeenteraad. Bij deze gelegen heid zal ook het woord worden ge voerd door vertegenwoordigers van de organen waarin de burgemeester zitting heeft gehad. Ook het Zeven huizense verenigingsleven zal hier voor worden uitgenodigd; zo ook het sociale en maatschappelijke leven. Het avondprogramma zal een Zeven- huizens karakter dragen. Naast het receptiegedeelte waarin volop gele genheid is om het burgemeesters echtpaar de hand te drukken, zal het Zevenhuizense verenigingsleven een belangrijke rol spelen. De verenigin gen zullen hiervan binnenkort bericht ontvangen. i Op deze afscheidsavond zal ook na mens de burgerij een cadeau worden overhandigd. Ook hiervoor zijn plan nen in voorbereiding. Om inwoners, bedrijven en instellingen de gelegen heid te geven hieraan een bijdrage te leveren zijn er deze week bankreke ningen geopend. Op de Ned. Midden- standsbank (giro 406977; rek nr. 6506.57.829) en de Rabobank (giro 298069; rek nr. 3750.35.222) kan men onder vermelding van 'afscheidsca deau burgemeester A.v.'t Verlaat' geld storten of van zijn/haar rekening la ten overschrijven. Nadere gegevens zullen in de volgende Dorpskrant worden verstrekt. Samenstelling comité: Janneke de Haas, Nolly Biemond, Willem Visser, Huib Paul, Gerard Abbekerk, Cees Wiggers, Jan de Ruiter, Harry de Jong, Jan v. Reeuwijk, Ben v. Yperen, Ab Visser en Henny v.d. Berg. Het chr. gemengde koor Sursum Cor da uit Moerkapelle zal zondagavond 16 mei te beluisteren zijn in het pro gramma zondagavondzang van de N.C.R.V. Er zullen een zestal liederen ten gehoren worden gebracht door het koor, onder leiding van dirigent Teun Groen, waaronder "Jesu meine Freu- de" van J.S. Bach. Door enkele psal men met speciaal gecomponeerde or gelmuziek vallen te beluisteren. Orga nist Wim van der Panne uit Bleiswijk begeleidt op het orgel, terwijl er zoals gebruikelijk bij Sursum Corda, diver se liederen capella worden gezongen De opnamen voor de radio-program ma vonden enkele maanden geleden plaats in de Hervormde Kerk van Voorburg. Normaal gesproken is de Dorpskrant nooit zo blij met politiek nieuws maar met het oog op de komende gemeente raadsverkiezingen van 2 juni a.s. leek het ons een goede gedachte alle poli tieke partijen aan het woord te laten. Elke politieke partij, die meedoet aan de gemeenteraadsverkiezingen, zowel in Zevenhuizen als in Moerkapelle, wordt verzocht vóór 22 mei, uiteraard beknopt, het verkiezingsprogramma in te zenden, vergezeld van een goed gelijkende pasfoto van de lijsttrekker. Om iedere partij die gelegenheid te geven denken wij aan ca. 20 regels getypt. De redactie houdt zich het recht, mocht het een uitgebreider epistel dan 20 regels zijn, dit in te korten. Let wel op: wie niet inzendt, loopt zijn kans mis. Inzenden aan de redactie van de Dorpskrant, p/a Noordeinde 17, 2761 BN Zevenhuizen. kan enkele leerlingen plaatsen. TÉL. 01802-2168. Ik reed op de rijksweg en zag daar die hond. Hij leek puik verzorgd en aardig gezond. Ik stopte het dier was zo blij! Hij verwachtte zijn baas, maar toen zag hij mij! Teleurgesteld draaide hij zijn kop en rende verder, in wilde galop. Op zoek naar de schoft die hem achterliet... Ik wilde roepen: "Kom terug!!... de lafaard verdient het niet!! "Mevrouw, Mijnheer"... Ik zag uw radeloze dier! U ging met vakantie!! Maar had u plezier?? Ik heb gezien hoe hij heeft geleden nadat hij op die rijksweg werd aangereden!! Zijn liefde voor u heeft hij met de dood moeten bekopen U heeft hem vermoord door hem daar te laten lopen. Wellicht als u van zijn eindeloze trouw had geweten, u geen seconde met rust had gezeten!! De buitenbade van het combibad De Koornmolen in Zevenhuizen gaan a.s. zaterdag open. Met de huidige fraaie weersomstandigheden: een verfris send vooruitzicht, waarvan menigeen met blijdschap kennis zal nemen. De voorverkoop van seizoenabonnemen ten, zowel voor gezinnen als voor indi- viduelen is al van start gegaan. Het is noodzakelijk een goed gelijkende pasfoto hiervoor in te leveren. De uitslag van de door Zanglust gehouden verloting op Koninginne dag: nr. 74: boot; nr. 594: fruitbak; nr. 511: badlaken. RAPSODY DORPSSTR 29 ZEVENHUIZEN Het Nederlandse team, dat deelnam aan de Internationale wedstrijden kleiduivenschieten in Wolfsburg, West Duitsland, behaalde de eeerste prijs. Een feit, dat we normaal gespro ken niet in de Dorpskrant zouden ver melden, ware het niet, dat onder de schutters uit dit team zich een Zeven- huizenaar bevond. De 23-jarige Jan Vente, van de Wollefoppenweg was één van de zes beste, die vorig jaar bij de nationale kampioenschappen gese lecteerd werden. (Deze selectie ver richtte de Koninklijke Nederlandse Jagersvereniging. De besten van Nederland komen uit alle delen van het land en zij leverden opvallende prestaties bij de Nederlandse kampi oenschappen) Het was een hele happening daar in Wolfsburg, in de buurt van Hannover. Jan vertelt dat de groep erg hartelijk is ontvangen op 30 april door de burgemeester op een kasteel, waar ze een diner kregen aan geboden. De wedstrijden vonden op de eerste mei plaats en de dag erna keerde ieder huiswaarts. Op 29 mei neemt Jan, die regelmatig oefent op de schietbaan in Moerkapelle, deel aan de Nederlandse kampioenschappen in Biddinghuizen.

Dorpskrant | 1982 | | pagina 1