Gemeente Zevenhuizen VERKIEZING GEMEENTERAAD 1 4 Lijsten van kandidaten voor de stemming ter verkiezing van de leden van de gemeenteraad van Zevenhuizen op 2 juni 1982 Inlichtingen voor de kiezer Aan de verkiezingen welke nu weer voor de deur staan mag u deelnemen. Soms komt het voor, dat voor de uitslag van één stem - bijvoorbeeld de uwe! - beslissend is. Het is dus zaak dat u aan deze verkiezing deelneemt. Maar dat moet dan natuurlijk wél kunnen, ook als u in een andere gemeente werkt, plotseling het dorp uit moet of ziek bent. Er zijn nu meer mogelijkheden om ergens anders te stemmen of iemand anders te machtigen om uw stem uit te brengen. Met een paar mogelijkheden is nu speciaal rekening gehouden: 1. U bent ziek of gehandicapt en weet al lang van tevoren dat u niet naar het stemlokaal kunt komen. In dit geval zijn er twee mogelijk heden. a. U kunt thuis (b.v. uw echtge noot of echtgenote, een gezinslid of een huisgenoot) of een kennis, die in uw buurt woont en in het zelfde stemlokaal als u moet stem men, vragen om uw stem uit te brengen. U hoeft dan alleen maar de voorkant van uw. oproepings- kaart in te vullen en te onderteke nen. Ook de gemachtigde moet de kaart dan ondertekenen. Die neemt uw kaart mee naar het stemlokaal en brengt uw stem tegelijk met de eigen stem uit. Dit is verreweg de eenvoudigste manier. b. Wanneer u iemand wilt machti gen die verder weg woont en dus niet in hetzelfde stemlokaal als u moet stemmen, dan kunt u bij de gemeente - bureau verkiezingen - een volmachtformulier aanvra gen. Dit kan schriftelijk of tele fonisch gebeuren, of iemand kan het even voor u komen halen. Op dit formulier vult u in, wie u machtigt om voor u te stemmen, ondertekent het en laat het ook door de gemachtigde onderteke nen. Daarna stuurt u het formulier, samen met uw oproepingskaart (als u die tenminste al ontvangen hebt), aan het bureau verkiezin gen terug. Dit formulier moet uiterlijk op de veertiende dag vóór die der stemming (19 mei 1982) ter secretarie zijn ontvangen. De ge machtigde krijgt dan een 'vol- machtlegitimatiekaart'. Raakt hij die kwijt, dan krijgt hij geen andere. Deze regeling bestond vroeger ook, maar is in zoverre veranderd, dat de gemachtigde geen familie lid of huisgenoot meer hoeft te zijn. Wél is het nog zo, dat degene die u machtigt niet meer dan twee machtigingen mag aannemen; be halve voor u mag hij dus hoog stens nog voor één andere per soon stemmen. 2. U hoort op of vlak voor de dag van de stemming, dat u het dorp uit moet, of u wordt plotseling ziek. In dat geval is er maar één moge lijkheid: u kunt alleen iemand machtigen die in hetzelfde lokaal als u moet stemmen. U moet dit doen op de manier, zoals hierbo ven bij 1. onder a. is beschreven. Aangezien de gemachtigde uw stem tegelijk met de eigen stem moet uitbrengen kunt u niet iemand machtigen, die op die dag al gestemd heeft. Ook hier geldt weer, dat iemand maar twee machtigingen mag aannemen. 3. U kunt wel zelf stemmen, maar doet dit liever ergens anders, en ziet kans om tevoren even naar de gemeentesecretarie, bureau ver kiezingen, te komen. Het kan voorkomen dat u op de verkiezingsdag in een andere ge meente bent of in een ander deel van de gemeente. Wanneer u dat bijtijds weet kunt u tot 5 dagen vóór de dag van de stemming (28 mei 1982) bij het bureau verkie zingen komen en uw oproepings kaart aan de achterkant laten in vullen. Die kaart wordt dan omge zet in een 'kiezerslegitimatie- kaart'. Daarmee kunt u dan uw stem uitbrengen. bij raadsverkiezingen: in elk stemlokaal in uw eigen woonge- meente; Wanneer u uw kiezerslegitimatie- kaart kwijt raakt, krijgt u geen nieuwe. 4. U kunt wel zelf stemmen, doet dit liever ergens ander, en kunt niet van tevoren even naar de ge meentesecretarie, bureau verkie zingen, komen. U kunt dan telefonisch of schrif telijk bij het bureau verkiezingen - of mondeling bij de secretarie van een andere gemeente - een formu lier aanvragen ter verkrijging van een 'kiezerslegitimatiekaart'. Na invulling en ondertekening stuurt u dat formulier* samen met uw oproepingskaart (als u die ten minste al ontvangen hebt), naar het bureau verkiezingen. Dit for mulier moet uiterlijk op de veer tiende dag vóór die der stemming (19 mei 1982) ter secretarie zijn ontvangen. Wanneer u de kiezers legitimatiekaart hebt ontvangen, hebt u weer dezelfde mogelijkhe den als hier voor bij 3. vermeld. Uitoefening van het kies recht door werknemers Er wordt op gewezen, dat iedere werkgever verplicht is zijn kiesge rechtigde werknemers in de gele genheid te stellen aan de verkie zing deel te nemen wanneer zij niet buiten diensttijd kunnen stem men. Deze verplichting geldt niet ten .aanzien van kiezers, die bui ten hun woonplaats werken en om aan de stemming deel te nemen langer dan gedurende twee achter eenvolgende uren afwezig zouden zijn. Het niet nakomen van de verplich ting is strafbaar. zitting centraal stembureau In verband met de verkiezing van de leden van de gemeenteraad van Zevenhuizen wordt ter openbare kennis gebracht, dat het centraal stembureau op vrijdag 4 juni a.s. te 10.00 uur in het gemeentehuis, Dorpsstraat 89, een openbare zitting zal houden, ten einde de uitslag van de stemming vast te stellen. het indienen van een ver zoekschrift om bij volmacht te stemmen. In verband met de op 2 juni 1982 te houden stemming ter verkie zing van de leden van de gemeen teraad bestaat vanaf 20 april 1982 de gelegenheid tot het indienen van een verzoekschrift om bij vol macht te stemmen. Het stemmen bij volmacht is mo gelijk voor de kiezer, die niet in staat zal zijn in persoon aan de stemming deel te nemen. Het verzoekschrift dient uiterlijk op 19 mei 1982 te worden inge diend bij de burgemeester van de gemeente, waar de verzoeker op de dag van de kandidaatstelling (20 april 1982) in het kiezersregis- ter is opgenomen, indien schrifte lijk een gemachtigde wordt aange wezen. Ter secretarie van de gemeente zijn formulieren voor het verzoek schrift kosteloos verkrijgbaar. Ook kan men daar nadere inlich tingen verkrijgen. stemmen in een stembureau naar keuze van de kiezer. In verband met de op 2 juni 1982 te houden stemming ter verkie zing van de leden van de gemeen teraad, wordt ter openbare kennis gebracht, dat aan een kiezer op zijn verzoek wordt toegestaan in een stembureau naar keuze aan de stemming deel te nemen. De kiezer, die van deze bevoegd heid gebruik wenst te maken, dient vanaf 20 april 1982 doch uiterlijk op 19 mei 1982 daarvan schriftelijk mededeling te doen aan de burgemeester der gemeen te, waar hij op de dag der kandi daatstelling in het kiezersregister is opgenomen. Voor deze medede ling dient gebruik te worden ge maakt van een formulier, dat ter secretarie van de gemeente koste loos verkrijgbaar is. Een mondeling verzoek kan ge schieden uiterlijk 28 mei 1982 ter secretarie der gemeente waar de kiezer op de dag der kandidaat stelling in het kiezersregister is opgenomen. De kiezer legt bij dit verzoek over de hem toegezonden oproepingskaart. Wanneer het verzoek door de bur gemeester is ingewilligd heeft de kiezer de keuze aan de stemming deel te nemen in een stembureau naar keuze in deze gemeente. Oproepingskaarten voor de stemming ter verkiezing van de leden van de gemeen teraad van Zevenhuizen De oproepingskaarten zijn één dezer dagen per post lp ij de kiezers bezorgd. Indien geen oproeping is ontvangen of er fouten in de tenaamstelling of het adres zijn ge maakt, wordt men verzocht con tact op te nemen met de gemeente secretarie (afdeling verkiezingen, telefoon 01802-1644, tst. 22). C.D.A. Dorrestijn, J.E. van den Akker, H.G. Westenbroek geb. Eenhuizen, C.H.M. Groenveld, G. Hoogendoorn, P. Hammega, T. Lammerts, F.G.R. Volkspartij voor Vrijheid en Democratie van Yperen, B. Kerkhof, F. van Harten, F. Sameel, C.E.H. Aalderink, M. Hommes, P.M. Braber, L. Gemeente Belangen Zevenhuizen Hogenes, J. Sieeuwenhoek, H.J. Zijderhand. Pzn., M. Keyzer Dzn., P. de Jong geb, van de Laar, CJ.M. de Koning Dzn., J. Ottevanger Jzn., J. Stofbergen geb. Moerman, B.T. van Vliet, A.H. de Haas geb. Rood, J.M. van Rijs, A.H. Boevé geb. Ames, J.M. Roos, A. Kouwenhoven, S.B. Gaarkeuken, G.G. Boere, J. Biemond, A- Sol, W. Keijzer, Izn., J. Krijgsman, A. Dogterom, J. van Reeutvijk, J. van den Dool, H.G. van Wensem, L. Dekker geb. Vink, S.A. Joustra geb. Ver- mooten, I.M.J. de Groot, A. Partij van de Arbeid Hofman (m), P. (Pouw) van der Vleugel (m), H.R.V. (Hans) Spekman (v), B.M. (Baradina) Overdijk (m), T.J. (Dick) de Jong (m), H.J. (Harry) Dorrepaal geb. Plan- tema (v), E. (Liesbeth) Parabirsing geb. Kruyt (v), A.M. (Sandra) Fluit (m), C. (Cor) Verkaik (m), A.H. (Bert) Braams geb. Horst (v), A. (Anita) Zoeteweij (m), P.J. (Piet) IJsselstein (m), A. (Bram) Schiereck (m), F.C. (Frans) van Helden (m), C.J. (Cees) Akse geb. Sweers (v), B.M. (Birgitte) Saas (m), G.H.J. (Gerard) Staatkundig Gere formeerde Partij Zwerus, D. van Rooijen jr., J.C. van Voorden, P. den Toom, J.H. van der Spek, D. de Jager, N. Heijboer, A.C. Paul Fzn., M. Herweijer, K.

Dorpskrant | 1982 | | pagina 2