Gemeente Zevenhuizen VERKIEZING GEMEENTERAAD Secretarie op 2 juni a.s. gesloten Collecteschema BURGERLIJKE STAND Afgegeven Bouwvergunningen AGENDA Predikbeuren ZANGLUST y.D.D. houdt open huis Aanpassing stembureau in bejaardentehuis "De Zevenster". Stemming ter verkiezing van de gemeenteraad Stemmen bij onderhandse macht 27 mei 1982 le paal gemeenschapsvoorziening Oud Verlaat Regeling studiebijdragen Provincie Zuid-Holland Bestemmingsplan "Landelijk Gebied na 4e herziening". OPENBARE BEKENDMAKING Bestemmingsplan "Landelijk Gebied na 5e herziening". moerkapelle medische diensten Ten behoeve van invaliden en minder-validen is in het stem bureau nr. HI, gevestigd in het bejaardentehuis "De Zevenster", Leliestraat 3 een stemhokje aange past en specifiek voor hen toe gankelijk gemaakt. Ook rolstoel gebruikers kunnen er gebruik van maken. Indien men volgens dé op- roepingskaart in een ander stem bureau moet stemmen en men wenst in het bureau aan de Lelie straat zijn of haar stem uit te brengen, dan kan men de oproe- pingskaart ter gemeentesecretarie laten omzetten in een kiezers- legitimatiekaart. Ter openbare kennis wordt ge bracht, dat op 2 juni 1982 de stem ming zal plaatsvinden ter verkie zing van de leden van de gemeen teraad van Zevenhuizen. De stemming vangt aan om 8 uur v.m. en duurt tot 7 uur n.m. Tevens wordt de aandacht geves tigd op de inhoud van artikel 128 van het wetboek van strafrecht, luidende als volgt: "Hij die opzettelijk zich voor een ander uitgevende, aan een krach tens wettelijk voorschrift uitge schreven verkiezing deelneemt, wordt gestraft met gevangenis straf van ten hoogste een jaar." Een volmacht kan na 19 mei 1982 alleen nog worden verleend door overdracht van de oproepings- kaart aan een gemachtigde, die op hetzelfde stembureau zijn stem moet uitbrengen als de volmacht gever. (Vergelijk hiertoe adres stembureau en nummer stemdis- trict op de oproepingskaarten) De machtiging geschiedt door in vulling en ondertekening van de op de voorzijde van de oproe- pingskaart voorkomende verkla ring en de overhandiging van de daardoor in een volmachtlegiti- matiekaart omgezette oproe- pingskaart aan de gemachtigde (dus zonder tussenkomst van de gemeente). De aldus gemachtigde moet de volmachtstem tegelijk met zijn eigen stem in het op de oproepingskaart vermelde stem bureau uitbrengen. De gemachtigde mag niet meer dan twee volmachten aannemen. In.de Dorpskrant van 2 april j.l. is uitvoerig aandacht besteed aan de realisering van een gemeenschapsvoorziening in Oud Verlaat. Deze gemeenschapsvoorziening zou moeten dienen voor sociale, maat schappelijke en culturele doeleinden, terwijl ze tevens een functie zal krijgen in het kader van de volksgezondheid, een en ander gecombineerd (multifunctioneel) en ter vervanging van bestaande bebouwing (onder andere brandweergarage, Groene Kruisgebouwtje) in verband met de toestand van die bouwsels. Vermeld is toen, dat de nodige besluiten aan Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland ter goedkeuring zijn voorgelegd en dat de verwachting werd uitgesproken, dat in mei de gunning van het werk zou kunnen plaatsvinden en de le paal geslagen kon worden. H[et is het gemeentebestuur een groot genoegen te kunnen meedelen, dat al deze verwachtingen zijn uitgekomen. De goedkeuring op de door de raad beschikbaar gestelde kredieten is "Verkregen, terwijl tevens de gunning reeds heeft plaatsgevonden. Blijkens een daartoe gehouden inschrijving zal de bouw geschieden door "Zevenhouw" te Zevenhuizen. Het is nu de bedoeling, dat op donderdag 27 mei a.s. om 15.30 uur de le paal zal worden geslagen. Dit zal plaatsvinden door burgemeester A. van 't Verlaat, omdat hij van de leden van het gemeentebestuur de meeste ervaring in dergelijke werkzaamheden heeft. Tevens zal het de laatste paal zijn, die hij in deze kwaliteit zal slaan. Mocht men geïnteresseerd zijn deze voor vooral Oud Verlaat zo belangrijke gebeurtenis bij te wonen, dan is men van harte welkom. De provincie Zuid-Holland kan studiebijdragen verlenen aan Zuidhollanders die in Nederland een op een beroep gerichte opleiding volgen. Voor de opleidingen waarvoor op grond van een rijksregeling toelagen kunnen worden verleend verstrekt de provincie géén studiebijdragen. Zij die voor een provinciale studiebijdrage voor het cursusjaar 1982/1983 in aanmerking willen komen moeten zo spoedig mogelijk, doch in ieder geval vóór 1 oktober 1982, bij de provincie een aanvraag indienen, ook als de studie na die datum aanvangt. Een folder met nadere informatie en aanvraagformulieren zijn verkrijgbaar bij de vierde afdeling van de provinciale griffie, Jan van Nassaustraat 26 te 's-Gravenhage (tel. 070-264111) en ter gemeentesecretarie. De burgemeester van Zevenhuizen maakt ter uitvoering van artikel 28, lid 6 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat door het college van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland bij besluit van 3 maart 1982, nr. B 19899/1, goedkeuring is onthouden aan het besluit van de raad dezer gemeente van 18 december 1981, nr. 4, tot vaststelling van de 4e herziening van het bestemmingsplan "Landelijk Gebied". Het besluit van het college van Gedeputeerde Staten ligt met het raadsbesluit ter gemeentesecretarie gedurende een maand ter inzage vanaf maandag 17 mei 1982. Tegen dit besluit staat voor een ieder beroep open gedurende de termijn van tervisielegging bij de Kroon. Beroepschriften dienen te worden gericht aan H.M. de Koningin en dienen - zo mogelijk in tweevoud - te worden ingediend bij de afdeling voor Geschillen van Bestuur van de Raad van State, Binnenhof 1 te 's-Gravenhage. De burgemeester van Zevenhuizen maakt ter uitvoering van artikel 28, lid 6 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat door het college van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland bij besluit van 3 maart 1982. nr. B 20693/81 is goedgekeurd het besluit van de raad dezer gemeente van 18 december 1981nr. 5 tot vaststelling van de 5e herziening van het bestemmingsplan "Landelijk Gebied". Het besluit van het college van Gedeputeerde Staten ligt met de herziening ter gemeentesecretarie gedurende een maand ter inzage met ingang van 17 mei 1982. Aangezien niemand zich tijdig met bezwaren tot Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland heeft gewend en de herziening geheel is goedgekeurd, komt de bevoegdheid tot het instellen van beroep bij de Kroon slechts toe aan de Inspecteur van de Ruimtelijke Ordening en aan de gemeenteraad. Beroepschriften moeten binnen de termijn van tervisielegging worden gericht aan H.M. de Koningin, maar dienen - zo mogelijk in tweevoud - te worden ingediend bij de afdeling voor Geschillen van Bestuur van de Raad van State, Binnenhof 1 te 's-Gravenhage. In verband met de op 2 juni a.s. te houden verkiezing voor de leden van de gemeenteraad zal de secre tarie die dag gesloten zijn. De afdeling burgerlijke stand zal voor de aangifte van geboorten en de aangiften van overlijden die dag 's-ochtends van 7.00 tot 7.30 uur geopend zijn. Voor eventuele vragen betreffen de de verkiezingen kan men zich telefonisch wenden tot het ge meentehuis, tel. 01802-1644. 10 mei t/m 23 mei 1982: geen collecte; 24 mei t/m 6 juni 1982: Rode Kruis. GEBOORTEN Willemijn, dochter van: Hordijk, Leendert, H. en: Vis, Wilhelmina A. Adriana Clazien, dochter van: Lindhout, Willem en: van Pelt, Evertje. OVERLEDEN van Zuylen, Adrianus, oud 71 jaar, op 30 april 1982. HUWELIJKEN Versloot, Klaas en: van Kralin gen, Leopoldina Catharina. In de periode van 24 april 1982 t/m 7 mei 1982 zijn door burge meester en wethouders van Zeven huizen vergunningen afgegeven voor: - het bouwen van een kiosk ten be hoeve van een benzinestation op het perceel Groeneweg 3; - het oprichten van een houten berging bij het pand Noordeinde 17a; - het bouwen van een woonhuis tussen de panden Wollefoppen- weg 107b en 109a. Dinsdag 15 juni 1982 Vergadering van de commissie Openbare Werken en Bedrijven Aanvang 19.30 uur. Donderdag 17 juni 1982 Vergadering van de commissie Onderwijs en Welzijn Aanvang 15.30 uur. Maandag 21 juni 1982 Vergadering van de commissie Financiën, Ruimtelijke Ordening e.a. Aanvang 19.30 uur. Donderdag 8 juli 1982 Openbare raadsvergadering Aanvang 19.30 uur. zondag 16 mei herv. kerk 10.00 uur ds. J. Enderlé m.m.v. mannenkoor Cres- cedo, Winschoten; 19.00 uur ds. J. Enderlé. Geref. kerk 9.30 uur ds. W. Davidse (kinderkoor); 18.30 uur ds. P. Vlie- genthart. Oud Verlaat 10.00 uur ds. J. Haistma. R.K. gem. dorpshuis communievie ring 10.15 uur. hemelvaartsdag 20 mei: Herv. kerk 10.00 uur ds. A.J. de Jong, Leiden. Geref. kerk 9.30 uur ds. W. Davidse. Oud Verlaat 10.00 uur ds. J. Enderlé. zondag 23 mei: herv. kerk 10.00 uur ds. J. van 't Ende, Wateringen; 19.00 uur ds. L. Romein, Rijnsburg. Geref. kerk 9.30 uur ds. E. de Vries, Den Haag, 18.30 uur ds. R. Fernhout, Alphen a.d. Rijn. Oud Verlaat 10.00 uur dhr. J. v.d. Knijff Nieuwerkerk a.d. IJssel. ver. vrijz. herv. 19.00 uur da. J.v.d Woerden-Surink, Gouda. zondag 16 mei: herv. kerk 10.00 uur kand. P.J. Visser, Katwijk aan zee; 18.30 uur ds. J. Harteman. Geref. gem. 9.30 en 18.30 uur ds. J. Driessen. Hemelvaartsdag: Herv. kerk dienst; geref. gem. 9.30 uur ds. J. Driessen. zo 23 mei: herv. kerk 9.30 uur ds. J. Harteman; 18.30uurds. J. v. Rossum. Geref. gem. 9.30 en 18.30 uur ds. J. Driessen; 15/16 mei: dokter R.P. Rensen, Hoef- weg 74, Bleiswijk, tel. 01892-4085. Hemelvaartsdag: dokter R.L. War- naar, Dorpsstraat 12, Bleiswijk, tel. 01892-2500. za. 22 mei: dokter W. Vroegindeweij, Beatrixlaan 7, Moerkapelle, tel. 01793-1687. zo 23 mei: dokter J.A. Ensing, Dorps straat 196, Zevenhuizen, tel. 01802- 1204. Wijkverpl. tel. 01802-1280. De vrije dagen 30 april en 1 mei waren drukke dagen voor het gemengde koor Zanglust. Op 30 april hebben vele leden een steentje bijgedragen aan de activiteiten op de Dorpsstraat. En veloppen-trekken, grabbelton, een verloting en het schminken van clownskopjes brachten heel wat cen tjes in de verenigingskas, hetgeen hard nodig was daar de kosten voor een ge diplomeerd dirigent en zo af en toe het aanschaffen van kostuums prijzig zijn. Door een gemeentesubsidie en een bijdrage van het Anjerfonds kon het koor zaterdag 1 mei keurig op het podium van het Rotterdamse mekka van muziek staan. In de Doelen orga niseerde de AVRO in samenwerking met de Nederlandse bond voor Zang en Oratoriumverenigingen een festi val. Met het verplichte werk "Praise ye the lord" en de twee bewerkingen uit "Die launige Forelle" heeft het koor redelijk gepresteerd. Promove ren is voor het Zevenhuizense koor erg moeilijk, de onevenwichtige be zetting is hiervan volgens het juryrap port de oorzaak. Vooral de tenoren hebben sterk behoefte aan uitbreiding Tijdens het derde lustrum hoopt Zanglust voor de dag te komen met een belangrijke uitbreiding! Plannen van het koor om een feestelijke uitvoe ring te geven m.m.v. een zéér promi nent Nederlands koor komen steeds meer in zicht. Al duurt het evenement nog wel een dik jaar, besprekingen met dit mannenkoor en de gemeente Zevenhuizen wordt hopelijk deze maand afgerond. Natuurlijk wil het gemengde koor dan zelf ook goed voor de dag komen. Daarom: zang liefhebbers van Zevenhuizen (vooral tenoren) kom dinsdagavond eens kij ken in het Dorpshuis waar van 20.00 tot 22.00 uur gerepeteerd wordt. De komende gemeenteraadsverkie zingen van 2 juni zijn voor het afde lingsbestuur Zevenhuizen van de V.V.D. aanleiding om op 27 mei a.s. een open avond te ofganiseren. Het informele karakter van deze ontmoe ting zal een uitstekende gelegenheid zijn nader kennis te maken met de kandidaat-gemeenteraadsleden en om zich nader te laten informeren over hun politieke opvattingen. Iedereen is hartelijk welkom op deze avond, die gehouden wordt in de jeugdsoos van het dorpshuis en om 20.00 uur begint.

Dorpskrant | 1982 | | pagina 3