1 DAT KAN!! P.C. van Oosten DRUKKERIJ ELGERSMA Rien Huisman biljartkampioen van Zevenhuizen. SPORTDAG - STROPDAG Bij de geboorte van uw baby een doos vol handige en leuke kado's? JEUGDCLUBS SLOTAVOND Ledenvergadering tafeltennisver. Moerkapelle De Avondster HARDHOUTEN KOZIJNEN RAMEN DEUREN BETIMMERINGEN BEL VOOR INFORMATIE: BOUW- EN HANDELSBEDRIJF Lange Zijde 4 2761 AV Zevenhuizen (ZH) Tel. 01802-1055 b.g.g. Tel. 01820-30350 voor velen wordt de sportdag een stropdag toenemend verschijnsel gemiddeld 230.000 slachtoffers per jaar de politie onderneemt een actie Bestel uw geboortekaartjes uit de ruime sortering van Dorpsstraat 62a, Zevenhuizen, tel. 01802-2289 Direct uit eigen kwekerij: Grote sortering KAMERPLANTEN, geraniums, fuchia's, perkplanten en kruidenplanten. Alle soorten GROENTEPLANTEN o.a. geënte komkommer, tomaten, paprika, meloen, kool, ijssla, broccoli, kroten, prei, selderie, andijvie enz. GROENTEZADEN, bonestokken, broei- ramen, potgrond. Graszoden, meststoffen, bloembakken, bloemzaden, bollen en knollen, vaste planten en fruitbomen. Plantenkwekerij 1e Tochtweg 76, Nieuwerkerk a/d IJssel. Liefde heeft geen kaartje nodig. drij. elgersma Na zeer veel strijd in Hotel Vos hadden vijf van de 26 spelers zich ge plaatst in de finale, nl. P.J. Schmidt, R. Huisman, H. Jongeneel, J. Koet sier en K. Heemsbergen, In de finale, die gespeeld werd over 3 avonden in Hotel Vos, waren na 4 ronden nog 4 kandidaten over voor de titel. Henk Jongeneel was reeds afgevallen. Met nog 2 wedstrijden te spelen bleven R. Huisman en K. Heemsbergen over. Na drie beslissingswedstrijden werd Rien Huisman met een carambole verschil kampioen van Zevenhuizen. 2e werd dus Koos Heemsbergen; 3. J. Koetsier; 4. P.J. Schmidt; 5. H. Jongeneel. Kortste partij: R. Huisman, 15 beur ten; Hoogste serie: Johan Koetsier, 7 caramboles. In de vooronden: kortste partij: Frans den Toom; Hoogste serie: Wim Schef- fers; Poedelprijs: John v. Eijk. In Nederland beleven miljoenen mensen plezier aan de sport. Als toeschouwer of als actieve sporter. In ruim een miljoen gezinnen wordtaan sport gedaan. De sportdag is dus belangrijk. Het is een dag waarop men zich lichamelijk inspant en geestelijk ontspant. Maar soms wordt die sportdag een stropdag. Niet omdat de wedstrijd verloren zou zijn, maar omdat men het slachtoffer is geworden van diefstal tijdens het sporten. Het is verbazingwekkend wat er allemaal gestolen wordt. Geld, horloges, sieraden, maar ook kleding. Het verschijnsel neemt toe. Om een voorbeeld te noemen: Bij de Utrechtse politie steeg het aantal aangiften van diefstal uit sportzalen van 123 in de eerster helft van 1980 naar 199 inde overeenkomstige periode in 1981. Hierbij moet dan bedacht worden dat de aangegeven diefstallen slechts een topje van de ijsberg vormen. Onlangs zijn nadere gegevens over diefstal uit kleedkamers verzameld. Uit een onderzoek onder 28 beheerders van sportcomplexen bleek dat er gemiddeld ge nomen eens per maand een geval van diefstal wordt gemeld. Dat lijkt niet zo veel. Het merendeel van de diefstallen wordt echter in het geheel niet aangege ven. Want voor een sporter begint diefstal wellicht ook "all in the game" te raken Het beeld wordt anders als de sporters zelf worden ondervraagd. Dan blijkt opeens dat 1 op de 7 sporters in het afgelopen jaar bestolen is. Bij de jongeren van 16 tot 25 jaar is dat zelfs 1 óp de 4! Bijna een derde van de ondervraagden kent iemand die in de laatste 2 maanden iets tijdens het sporten "onvrijwillig is kwijtgeraakt Tenzij er belangrijke papieren of zaken van grote waarde zijn gestolen, hoort de politie nooit van deze gevallen. Als de gevonden percentages worden geprojecteerd op het aantal actieve sporters, dan betekent dit dat gemid deld zo'n 230.000 diefstallen bij het sporten moeten hebben plaatsgevonden in het afgelopen jaar. De politie wil iets doen tegen deze diefstallen. Zij wil daarbij graag samenwer ken met de plaatselijke sportclubs. Op plaatselijk niveau wordt gedacht aan het voorlichten en adviseren van verenigingsbesturen en beheerders van sport complexen. Ook de scholen zullen worden benaderd. Voorts bestaat de actie uit een advertentiecampagne in diverse dag- en sportbladen. Daarnaast zijn er affiches voor de kleedlokalen beschikbaar. Daarmee worden de sporters opeen belangrijk moment nog even herinnerd aan het risico dat ze kunnen lopen. Deze affiches zijn gratis en zullen door de politie worden verspreid. Eventueel zijnde affiches gratis verkrijgbaar bij de politie te Nieuwerkerk aan den IJssel, en wel tijdens de kantooruren van 8 tot 18 uur. Afslag Zevenhuizen, richting Zevenhuizen 1 km TEL. 01802-2440/2430. In Oud Verlaat onthulde burgemeester A. van 7 Verlaat het 'echte' naambord van de school "De Nessevliet" op Koninginnedag. Wel als liefde een verloving of huwelijk wordt. Dan wilt u toch een gebeurtenis met stijl creëren. Dat kaaWerheug ons met een bezoek en bekijk onze verlovings en huwelijkskollektics, waaronder die van „Kennemer Kaarten". Een eindeloze keus voor uw gelegenheid. dorpsstraat 62a tel. 01802-2289 De jeugdclubs van de jeugdcentrale, uitgaande van de hervormde en gere formeerde kerk te Zevenhuizen, hiel den vorige week vrijdagavond in het Hervormd Centrum de slotavond van het winterseizoen. Ca. 80 kinderen ge noten van de gezellige avond, en van eikaars optreden, want vrijwel elke club werkte mee aan het programma. Een groep behandelde het bijbelse onderwerp en beeldde de vijf wijze en vijf dwaze meisjes uit, compleet met olielampjes, wachtend op de bruide gom en de feeststoet. Door twee clubs werd een toepasselijk lied gezongen, wat zelf gemaakt was, het ene wekte de trek in ijs op en het andere bracht de zaal in beweging met het refrein 'van voor naar achter, van links naar rechts'. De modeshow, die door een hippe ladyspeaker werd gepresenteerd gaf een beeld van bizarre kledij, die desondanks best draagbaar leek. Vermakelijk was het play-back optre den van enkele meisjes, compleet met mimiek. De bonte avond werd met Bingo besloten. MOERKAPELLE - De tafeltennis vereniging Moerkapelle houdt op maandag 17 mei a.s. haar algemene ledenvergadering in het dorpshuis. Aanvang 20.00 uur. AGENDA: 1. Opening 2. notulen vorige ledenvergadering 3. ingekomen stukken 4. verslag kascontrolecommissie 5. verslag penningmeester 6. verslag wedstrijdsecretaris 7. verslag secretaris 8. nieuwe accomodatie dorpshuis 9. bestuursverkiezing - Aftredend en niet herkiesbaar: Piet Immerzeel en Alfons Kouwenberg; - aftredend en herkiesbaar: Jan Boone; nieuwe kandidaat voor de functie van voorzitter: Hans Hillerts; overige kan didaten kunnen zich uiteraard een uur voor de vergadering aanmelden bij de secretaris. 10. voorlopige teamindeling 11. rondvraag 12. sluiting. namens het bestuur J. Meurer, secretaris P.S.: Aangezien op deze avond uitge breid verslag wordt gedaan over de fi nanciële consequenties, die het gevolg zijn van het betrekken van het nieuwe dorpshuis in het seizoen 1982-1983, verwacht het bestuur een grote opkomst van de leden. MOERKAPELLE - Het Moerkapel- se bejaardenkoor De Avondster won zaterdag op een concours van hejaar- denkoren in Apeldoorn een eerste prijs. Zij zongen onder leiding van dirigent mevrouw De Graaff-Bergs- hoef "De wijde zee" en "U gewijd". De reis erheen ondernamen de 26 leden van het koor met supporters in een bus.

Dorpskrant | 1982 | | pagina 8