Gemeente Zevenhuizen 1 VERKIEZING GEMEENTERAAD Secretarie op 2 juni a.s. gesloten AGENDA Spreekuur Burgemeester Afgegeven Bouwvergunningen Uit de raad Collecteschema REIS DOCUMENTEN Stemmen bij onderhandse volmacht Een volmacht kan na 19 mei 1982 alleen nog worden verleend door overdracht van de oproepings- kaart aan een gemachtigde, die op hetzelfde stembureau zijn stem moet uitbrengen als de volmacht gever. (Vergelijk hiertoe adres stembureau en nummer stemdis- trict op de oproepingskaarten) De machtiging geschiedt door in vulling en ondertekening van de op de voorzijde van de oproe- pingskaart voorkomende verkla ring en de overhandiging van de daardoor in een volmachtlegiti- matiekaart omgezette oproe- pingskaart aan de gemachtigde (dus zonder tussenkomst van de gemeente). De aldus gemachtigde moet de volmachtstem tegelijk met zijn eigen stem in het op de oproepingskaart vermelde stem bureau uitbrengen. De gemachtigde mag niet meer dan twee volmachten aannemen. Stemming ter verkiezing van de gemeenteraad Ter openbare kennis wordt ge bracht, dat op 2 juni 1982 de stem ming zal plaatsvinden ter verkie zing van de leden van de gemeen teraad van Zevenhuizen. De stemming vangt aan om 8 uur v.m. en duurt tot 7 uur n.m. Tevens wordt de aandacht geves tigd op de inhoud van artikel 128 van het wetboek van strafrecht, luidende als volgt: "Hij die opzettelijk zich voor een ander uitgevende, aan een krach tens wettelijk voorschrift uitge schreven verkiezing deelneemt, wordt gestraft met gevangenis straf van ten hoogste een jaar." Uitoefening van het kies recht door werknemers Er wordt op gewezen, dat iedere werkgever verplicht is zijn kiesge rechtigde werknemers in de gele genheid te stellen aan de verkie zing deel te nemen wanneer zij niet buiten diensttijd kunnen stem men. Deze verplichting geldt niet ten aanzien van kiezers, die bui ten hun woonplaats werken en om aan de stemming deel te nemen langer dan gedurende twee achter eenvolgende uren afwezig zouden zijn. Het niet nakomen van de verplich ting is strafbaar. zitting centraal stembureau In verband met de verkiezing van de leden van de gemeenteraad van Zevenhuizen wordt ter openbare kennis gebracht, dat het centraal stembureau op vrijdag 4 juni a.s. te 10.00 uur in het gemeentehuis, Dorpsstraat 89, een openbare zitting zal houden, ten einde de uitslag van de stemming vast te stellen. In verband met de op 2 juni a.s. te houden verkiezing voor de leden van de gemeenteraad zal de secre tarie die dag gesloten zijn. De afdeling burgerlijke stand zal voor de aangifte van geboorten en de aangiften van overlijden die dag 's-ochtends van 7.00 tot 7.30 uur geopend zijn. Voor eventuele vragen betreffen de de verkiezingen kan men zich telefonisch wenden tot het ge meentehuis, tel. 01802-1644. Dinsdag 15 juni 1982 Vergadering van de commissie Openbare Werken en Bedrijven Aanvang 19.30 uur. Donderdag 17 juni 1982 Vergadering van de commissie Onderwijs en Welzijn Aanvang 15.30 uur Maandag 21 juni 1982 Vergadering van de commissie Fi nanciën, Ruimtelijke Ordening e.a. Aanvang 19.30 uur. Woensdag 30 juni 1982 Buitengewone openbare raadsver gadering in het Dorpshuis Swanla Aanvang 14.30 uur. Woensdag 7 juli 1982 (gewijzigde datum!) Openbare raadsvergadering Aanvang 19.30 uur. Burgemeester Van 't Verlaat houdt nog 3 keer spreekuur en wel op vrijdag 4, 11 en 18 juni van 10.30 tot 12.00 uur. In de periode van 8 mei 1982 t/m 24 mei 1982 zijn burgemeester en wethouders van Zevenhuizen ver gunningen afgegeven voor: - de bouw van een tuinhuisje en een hobbykas op een volkstuinen complex aan de Bermweg; - de uitbreiding en verbouw van een woning aan het adres Middel weg 4a; - de voltooiing van een volkstui nencomplex op het perceel Wolle- foppenweg 59; - de bouw van een tuinhuisje aan de Wollefoppenweg 59; - de bouw van een gemeenschaps voorziening op het perceel Vliet- kade 37. Een ieder die meent in zijn belang te zijn getrofen door de verlening van één van de bovenstaande ver gunningen, kan binnen 30 dagen na dagtekening van dit blad een gemotiveerd bezwaarschrift inge volge de wet Arob indienen bij burgemeester en wethouders van Zevenhuizen. De vergunningen liggen gedurende deze termijn ter gemeentesecretarie ter inzage. HINDERWET Burgemeester en wethouders van Zevenhuizen; maken bekend, dat door hen, onder diverse voorwaarden, om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervangen, op 25 mei 1982 vergunning is verleend ingevolge de Hinderwet naar aanleiding van de aanvraag van De Graaff Carrosseriefabriek, Dorpsstraat 129 te Zevenhuizen, voor het uitbreiden van een carrosseriefabriek, gelegen aan Dorpsstraat 129. De beschikking en alle ter zake zijnde stukken liggen ter secretarie van de gemeente Zevenhuizen, Dorpsstraat 89, ter inzage en wel van 1 juni 1982 tot 1 juli 1982, elke werkdag van 8.30 uur tot 12.00 uur en van 14.00 uur tot 16.00 uur (inzage van de stukken buiten werktijden is mogelijk na telefonische afspraak). Ingevolge artikel 44, tweede lid, van de Wet algemene bepalingen milie- hygiëne staat tot 1 juli 1982 beroep open bij de Kroon voor: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degenen, die overeenkomstig artikel 20, 21 en 22, tweede lid, of 28, eerste lid, onder c, van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne bezwaren hebben ingebracht; d. enige andere belanghebbende, die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest overeenkomstig artikel 20, 21 of 22, tweede lid, of 28, eerste lid, onder c, van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne bezwaren in te brengen. De beschikking wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en met toepassing van artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek wordt gedaan tot schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin en worden gezonden aan de Raad van State, Afdeling voor de geschil len van bestuur, Binnenhof 1, 2513 AA 's-Gravenhage. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Voorbereidingsbesluit "Landelijk Gebied" (Zoetwaterkanaal Waddinxveen-Voorburg) De burgemeester van Zevenhuizen maakt ter voldoening aan het be paalde in artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat vanaf vrijdag 4 juni 1982 ter gemeentesecretarie van Zevenhuizen voor een ieder ter inzage ligt het raadsbesluit van 13 mei 1982, waarbij is bepaald, dat: I. een herziening wordt voorbereid van het bestemmingsplan "Lande lijk Gebied" voor het gebied, zoals dit rood omlijnd is aangegeven op de bij dit besluit behorende tekening; II. het binnen het onder I. aangegeven gebied zonder of in afwijking van een schriftelijke vergunning van burgemeester en wethouders verboden is terreinen of paden te verharden, dan wel funderingen of betonvloeren en andere constructies en installaties aan te brengen. III. de onder II. bedoelde werken of werkzaamheden slechts toelaatbaar zijn, indien daarvoor de aan het onder I. bedoelde plan te geven bestemming niet zal worden bemoeilijkt of belemmerd. In de openbare raadsvergadering van de gemeenteraad van 13 mei 1982 is onder meer besloten tot: - vaststelling van verordeningen inzake de behandeling van be roep- en bezwaarschriften; - verdaging van de beslissing om trent de vaststelling van de le her ziening van het bestemmingsplan "Noordeinde-Bredeweg"; - het met ingang van 1 juli 1982 verlenen van ontslag op de meest eervolle wijze aan burgemeester A. van 't Verlaat als ambtenaar van de burgerlijke stand; - vaststelling van de 4e wijziging van het Algemeen ambtenaren reglement; - vaststelling van de 5e wijziging van de "verordening tót regeling van de bezoldiging der ambtena ren in dienst van de gemeente Ze venhuizen"; - het verlenen van een garantie bedrag ten beheve van de Ge mengde Zangvereniging "Zang- lust", voor een in 1983 te houden uitvoering; - het garanderen van de betaling van rente en aflossing van een door de Christelijke Woning bouwvereniging "Ons Begin" aan te gane geldlening ten behoeve van de isolatie van woningen; - het nemen van een voorberei- dingsbesluit voor het in het be stemmingsplan "Landelijk Ge bied" gelegen tracé van het zoet waterkanaal Waddinxveen-Voor burg; - aanneming van een motie inzake moderne bewapening. 28 mei t/m 6 juni 1982: Rode Kruis. 7 t/m 20 juni 1982: Anjeractie. Met het naderen van de vakantie periode wil het gemeentebestuur u er op wijzen dat het aanbeveling verdient uw reispapieren zo vroeg mogelijk in orde te hebben. Daar bij dient er rekening mee gehou den te worden, dat zowel het aan vragen van paspoorten en toeris- tenkaarten als het wijzigen daar van minstens 14 dagen duurt. De regeling is hieronder weergegeven. Paspoorten Iedere nederlander, ongeacht zijn of haar leeftijd kan ter secretarie een paspoort aanvragen. Hiertoe dient een ter secretarie verkrijg baar aanvraagformulier" te wor den ingevuld, twee zwart-wit foto's te worden overlegd en even tuele oude reisdocumenten te wor den ingeleverd. Voor minderjari gen moet tevens door de beide ou ders een formulier worden inge vuld en ondertekend, inhoudende dat tegen de afgifte van het pas poort geen bezwaar bestaat. De totale kosten, welke vooruit be taald moeten worden, bedragen 54,05. De geldigheidsduur is 5 jaar. Verlenging paspoort Een paspoort kan in principe één maal worden verlengd, indien het niet langer dan één jaar is verlo pen. Het verdient echter aanbeve ling het paspoort te laten ver nieuwen, daar eventuele wijzigin gen zonder extra kosten künnen worden aangebracht, terwijl daar voor bij verlenging extra kosten in rekening worden gebracht. Daarnaast voorkomt een goedge- lijkende pasfoto problemen bij paspoortcontrole. Toeristenkaart B In een beperkt aantal landen mag ook worden gereisd met een zoge naamde toeristenkaart B. Deze kaart is slechts twee jaar geldig en dient op dezelfde wijze te worden aangevraagd als een paspoort. De kosten bedragen 21,55 voor een minderjarige en 29,05 voor een meerderjarige. In afgegeven toe- ristenkaarten kunnen geen wijzi gingen worden aangebracht. Bijschrijving kinderen Een minderjarige kan, indien deze de leeftijd van 16 jaar nog niet heeft bereikt, ook tussentijds wor den bijgeschreven in een paspoort. Bijschrijving in een toeristenkaart B kan echter alleen geschieden bij le afgifte. Door de ouder, bij Wie het kind niet wordt bijgeschreven, dient dan een ter secretarie ver krijgbaar formulier te worden ingevuld en ondertekend, inhou dende dat tegen de bijschrijving geen bezwaar bestaat. In geval van le afgifte zijn aan de bijschrijving geen extra kosten verbonden. Tussentijdse bijschrij ving in een paspoort kost 6,35. Wijziging paspoort In een paspoort kunnen wijzigin gen worden aangebracht, indien bepaalde gegevens zijn veranderd. Dit kan b.v. zijn de woonplaats na verhuizing of de naam in verband met een huwelijk of echtscheiding. De kosten hiervan bedragen 6,35. Voor nadere inlichtingen omtrent vorenstaande regelingen kan men zich wenden lot de afdeling bevol king c.a. (tel. 01802-1644, tst. 14 en/of 22).

Dorpskrant | 1982 | | pagina 2