SGP 5 FEESTELIJKE OPENING UlU HENK SOL firma KADIKS JAN V.D. LINDEN op vrijdag 28 mei voor al uw sportprijzen en andere aktiviteiten BURGERLIJKE STAND Moerkapelle helpt Polen AUTOCROSS Prestatieloop I.S.P. stereo radiorecorder 865,- GEMEENTE MOERKAPELLE raadsvergadering 27 mei 1982 Komité tot het organiseren van een dagreis voor de bejaarden van Moerkapelle. DATSUN 100A bouwjaar 1976 01802-1708 Vooreen principiële en een verantwoorde gemeentepolitiek D.Zwerus Wij houden vrijdagavond 28 mei en zaterdag 29 mei OPEN HUIS. Eindelijk is het dan zover dat wij U vol trots kunnen ontvangen in onze NIEUWE SHOWROOM Komt u ook? Nu kunnen wij U nog meer van dienst zijn met o.a. levering van alle merken automobielen NIEUW en GEBRUIKT. Uiteraard zijn ook wij gespecialiseerd op het gebied van de fiets. Kom eens vrijblijvend kijken, wij geven graag advies! De levering van alle merken tweewielers is nu nog meer uitgebreid: Gazelle fietsen, Batavus fietsen, Zundapp brom fietsen, Honda bromfietsen, Puch bromfietsen. P.S. onze sortering accessoires is nu nog overzichtelijker en uitgebreider dan voorheen, dus altijd eerst even naar: Zijde 3 - Moerkapelle - tel. 01793-1378 NU NOG MEER SERVICE: vanaf heden maken wij Uw auto weer als nieuw in onze moderne compleet ingerichte SPUITCABINE. handelsonderneming stationstraat 90a - zoetermeer - tel. 079-165271 b.g.g. 411636 Vanaf heden weer vele boeketten voorjaarsbloemen e.d. We zijn weer ruim gesorteerd in kamerplanten, potten, schalen en manden, zakken grond, tuingrond. BLOEMISTERIJ - TUINCENTRUM Verder grote sortering PERKPLANTEN EN GERANIUMS, OOK BALKON-BAKKEN MET OPHANGING. Nrd. Dwarsweg 86, Zevenhuizen, tel. 01802-1593 GESLAAGD? Bloemen is een blijk van waardering! I.S.P. stereo cassettenspeler C.P.-08 nu compleet voor 179,- I.S.P. slimline stereoradiorecorder 4 luidsprekers L.W./M.W./U.K.W. nu voor 289,- 2 luidsprekers L.W./M.W./U.K.W. nu voor 279,- Portable kleurentelevisie *36 cm beeld gewicht 13 kg. Nu ook cassette-houder platenstandaards Kom dit alles eens bekijken bij de Dorpsstraat 30 - 2751 BA Moerkapelle - tel. 01793-1357. In deze laatste vergadering van de raad van de gemeente Moerkapel- le voor de verkiezingen van 2juni a.s. is besloten tot: - Anti-Rookaktie: Door de stich ting Anti-Rookplan is een aktie opgezet voor de jeugd om te voor komen dat deze jeugdigen gaan roken. De aktie behelst het afslui ten van een niet-rookovereen- komst tussen ouder(s) en kind. Voorlopig zal de aktie gedurende vijfjaar gevoerd worden. Voorde eerste keer zal de overeenkomst gesloten worden met 10 t/m 12 jarigen, terwijl in de daarop vol gendejaren aan alle 10-jarigeneen overeenkomst zal worden uitge reikt. Door de medewerking van de beide lagere scholen in onze ge meente hopen wij dat de aktie een groot succes zal worden. Door de gemeenteraad werd be sloten een krediet beschikbaar te stellen voor de aanschaf van de be nodigde materialen. - Inrichting terrein rondom sport accommodatie: Door het beschik baar stellen van een krediet van ruim een half miljoen gulden is er geld bestemd voor de inrichting van het terrein rondom de sport accommodatie. Met de omwonen den van het complex is meerdere malen overleg gepleegd. Mede naar aanleiding van dit overleg is er een plan opgesteld waarbij het volgende zal worden gerealiseerd: - voor de ingang van het gebouw komt een verhard terrein/plein - voldoende parkeergelegenheid zal worden aangelegd - voor de wat grotere jeugd zal een trapveld worden, aangelegd - voor de kleine jeugd zal op de plaats grenzend aan het Reho- bothplantsoen een speelterrein worden aangelegd - tengevolge van de verwachte toe name van het verkeer zullen er snelheidsbeperkende voorzienin gen - zoals verkeersdrempels en een verhoogd kruispunt - worden aangelegd. Verwacht wordt dat de inrichting van het terrein voor de officiële ingebruik name van oktober a.s. gerealiseerd zal zijn. ONDERTROUW: A. Vos en J.M. Drost (inmiddels gehuwd). M. van Leeuwen en L. van der Beek. Op donderdag 10 juni a.s. hoopt het komité de bejaarden van Moerkapelle weer een daagje uit aan te bieden. Zoals bekend kan ieder, die vóór 1 juli 1982 de 65- jarige leeftijd zal hebben bereikt en in Moerkapelle of direkte omgeving woont, aan de reis deelnemen. Degene die voor deze tocht in aanmerking komt, neemt natuurlijk de echtgenoot of echtgenote mee, ook al is deze nog geen 65 jaar. Deelnemers worden verzocht minimaal 35,- per persoon bij te dragen. De totale kosten zullen plm. 65,- per persoon bedragen. Het verschil hopen we uit de opbrengst van de op 5 juni te houden sportavond te kunnen financieren. Uw bezoek aan dit evenement wordt zeer op prijs gesteld! De bejaarden, die aan de reis willen deelnemen, worden verzocht zoch vóór zaterdag 29 mei a.s. op te geven bij de fa. Kadiks, Dorpsstraat 30, 's-morgens van 8.00 t/m 12.00 uur. U kunt dan tegelijkertijd uw bijdrage afgeven. Het komité: Joh. Brouwer, voorzitter; M. Kadiks, secretaris; P. v.d. Berg, penningmeester; P. de Vrij, alg. adjunkt. Wilt u bij opgave onderstaande strook ingevuld inleveren? Naam:i Adres: aantal personen: zoutloos: ja/nee suikervrij: ja/ nee Na een bijzonder geslaagde actie Moerkapelle helpt Polen, vertrokken maandagmorgen, even voor negen uur, twee vrachtwagens met goederen en een tot de nok gevulde stationcar, richting Polen. Voor het transport werden twee vrachtwagens beschik baar gesteld door de fa. A. en J. Zij derhand en een stationcar door E. Broer. Veel Moerkapellenaren zwaai den het konvooi uit, terwijl ook de schooljeugd niet vergeten werd, im mers ook zij hadden zich daadwerke lijk voor de inzameling van hulpgoe deren tijdens de onlangs gehouden aktieweek, ingezet. Het reisdoel was Poznan. De goederen worden afgele verd bij een ziekenhuis en een evenge- lische gemeente. Dat er door Moerka pelle hulpgoederen worden gezonden, is bij deze instellingen bekend. Zij werden dan ook dinsdagavond hier verwacht. De maandagnacht werd in Helmstad, even voor de Oostduitse grens, doorgebracht. Omdat het be langrijk is dat de door de gemeen schap Moerkapelle ingezamelde goe deren en het respectabele bedrag van maar liefst ƒ21.000,- ten goede komt aan de mensen die het werkelijk nodig hebben, wordt het transport namens het comité begeleid door de heer C. van Noort (hoofd van de Rehoboth- Betaald bedrag: school). Een speciale gift, maakte het mogelijk dat de initiatiefneemster van deze plaatselijke actie, mevr. Hertog en ook de heer De Gooijer, het tran sport namens het comité kunnen be geleiden. Zij rijden in de stationcar. De chauffeurs zijn de heren Frans en bert Zwarteveld en Dick de Leeuw. LIJST Het op sensatiebeluste publiek, dat in iets minder aantal was opgekomen dan andere jaren, waarvan de regen mogelijkerwijs de oorzaak was, kreeg tijdens de Autocross weer waar voor haar geld. Talloze auto's kwamen in de sloot of sloegen over de kop; geluk kig allemaal met goede afloop. Dat de wagens niet zonder kras of deuk uit de strijd kwamen is een logisch gevolg, sommigen konden helemaal niet meer rijden. Martin Speksnijder in zijn oer- solide, met Martin Laay eigenhandig vervaardigde 'bolide' van een stock car^ bewees dat zijn wagen van stoot vast materiaal was gemaakt. Theo Koomen, die evenals vorige jaren als verslaggever fungeerde, haalde Mar tin zelfs speciaal voor de microfoon. De E.Z.H.A.C.O. die samen met het fanfarecorps De Kleine Trompetter zoals gebruikelijk de autocross op Hemelvaartsdag in Zevenhuizen or ganiseerde, kan ook nu weer terugkij ken op een geslaagde happening, waarbij vermeld, dat deze organisatie dit jaar voor het eerst in haar 18-jarig bestaan, aangesloten is bij de K.N. A.C. Zoals gebruikelijk waren de hulpverleningsdiensten van Zeven huizen, zoals E.H.B.O., brandweer en politie, deze middag paraat, waar nodig assistentie te verlenen. UITSLAG: 1. Jaap de Jong, Nieuwer- kerk; 2. Martin Speksnijder, Zeven huizen; 3. Arie v.d. Berg, Nieuwer- kerk; De finale van de 1600 cc wagens werd gewonnen door Ed. vd. Weyde uit Pijnacker;, 2. Henk Woudenberg, Zevenhuizen; 3. A. Blom, Waarden burg; Bij de standaardwagens was de uitslag: 1. Rinusde Rooy, Bergschen- hoek; 2. Cor Verbeek, Bleiswijk; 3. André Neet, Nieuwerkerk. De zeven tig coureurs moesten allen tien manches rijden. Waarschijnlijk was het zomerse weer er de oorzaak van dat er minder be langstelling voor de jaarlijkse presta tieloop van v.v. Groeneweg bestond, dan verwacht werd. Desondanks deden vorige week zaterdag zo'n 130 lopers mee en werd het een bijzonder geslaagd evenement. Aan de 2,5 km. loop namen 18 lopers deel. Deze vond plaats op het sportterein. Winnaar werd Leon van Vliet uit Zevenhuizen in een tijd van 9.12 minuten. Aan de 5 km. deden 47 snelle lopers mee. De start hiervan en van de 10 km. vond plaats op de Nrd. Dwarsweg. De route voerde gedeeltelijk door de Dorps straat, waarna de verre afstandlopers zich langs de Rotte en de Molenvier gang naar de finish worstelden. Uit slag 5 km: 1. R. de Kamper, Moor drecht, 18.22 min.; 2. Nol v.d Zalm, Bleiswijk; 3. Arie Slob, Cap. a.d. IJ.; 4. Marcel Markus, Zevenhuizen; 5. Hans MacLean, Rotterdam. 10 km: 68 deelnemers. Janus Hermes, Bleis wijk werd met grote voorsprong eerste in 35.48 min.; 2. Paul Kolbrink, Rotterdam. Het verschil was ruim een minuut.

Dorpskrant | 1982 | | pagina 4