Carrier WIJNGAARDEN BML DE FIJNSTE DOREEN IS ER NU OOK MET KATOEN.* Fa. W. v.d. Vlist pil&i>&0 m TECHN. INSTALLATIE BURO Lisa MacKeag Nieuwe plaat ligt goed in de markt O AH DBH t££ schoenen koninginnedag carrière auditie the intruders Sri Lanka indonesië "lief zevenhuizen" nieuwe plaat nr.1 ter wereld in airconditioning Een airconditioning op maat voor bedrijf, woonhuis of kantoor. Laatu eens geheel vrijblijvend voorlichten dooreen officiële Carrierdealer. Uw officiële dealer in de regio is: 24 uur per dag en in het weekend bereikbaar: Schoolstraat 24 - Nieuwerkerk a/d IJssel Telefoon 01803-37 99* 1982 f 40,-. ■PBH-gotion Piedro's toch beter voor hun voeten. met gratis maat-controle "Wake me up" is de titel van de nieuwe grammofoonplaat van de talentvolle Zevenhuizense zangeres Lisa Mac Keag. Een plaat, die ongetwijfeld in de hitparade zal komen. Zaterdag werd de single op de markt gebracht, ter wijl Lisa de titelsong ervan tijdens een life-uitzending in het programma Los Vast, dat uitgezonden werd in Scheve- ningen, eveneens life liet horen. Iets wat de verbazing opwekte van de pro grammamakers, omdat het blijkbaar niet zo gebruikelijk is dat zangers en zangeressen hun stem gebruiken. "Ei genlijk vind ik dat een beetje vreem. Iedere zanger of zangtres zou dat moeten doen", merkt Lisa op, als we haar thuis opzoeken. Een warm welkom door de fraaie Duitse Dog Sita en Lisa's ouders, maakt het allemaal wat ongedwongen zodat we onze lezers graag deelgenoot willen maken van de carrière van Lisa, wiens ster rijzende is aan het firma ment. Op Koninginnedag hebben velen reeds kennis gemaakt met haar prach tige stem, die klink vanuit de muziek tent op het dorpsplein. Lisa zelf was nauwelijks zichtbaar, door de dichte drom mensen en de menigte kinderen die zich op de trap van de tent hadden verzameld. Niet alleen fungeerde Lisa die middag als presentatrice van de ta lentenjacht, ook zong zij, begeleid door de Intruders, een zestal liedjes. Zij wist de volgepakte menigte bijzon der te boeien en oogstte veel bewonde ring door haar optreden. Na afloop kreeg zij dan ook van velen compli menten, al dan niet vergezeld van bloemen. Eén van haar jongste fans deed dit aan de hand van zijn moeder. Lisa, hoewel niet geboren in Zeven huizen, voelt zich er bijzonder thuis. Haar ouders werden negen jaar gele den verliefd op Zevenhuizen en verlie ten Naaldwijk met vier van hun vijf nog thuiswonende kinderen. In die tijd zong Lisa al regelmatig, bij het hammondorgel, bespeeld door haar vader. Het zingen begon eigenlijk al zodra het hammondorgel in huis kwam, zo'n 13 jaar geleden. Toen bleek dat ze een mooie stem had en ook een muzikale inslag, kwam de wens bij haar op, om ooit zangeres te worden. Op 8-jarige leeftijd kreeg ze bovendien orgelles, zódat de ontwik keling in de muziek zich voortzette. Eén ding was echter zeker bij haar ver langens door te gaan als vocaliste: ze zou haar studie afmaken. Nauwelijks klaar met haar MAVO- opleiding maakte ze een auditie bij Jack Jersey. In de krant las ze dat er meisjes gevraagd werden voor een zanggroepje. Ze meldde zich aan en ging kijken in Rotterdam. Nadat ze gezongen had bleek ze over meer capaciteiten te beschikken, want Jack Jersey wilde haar niet in een groepje maar als soliste. Ze kreeg ze een con tract, wat na een jaar resulteerde in een eerste single. In 1978 kwam haar eerste plaat van de persen "Hold me". Via Jack Jersey kwam Lisa in contact met de bank The Intruders uit Amers foort, die bestaat uit 5 jongemannen, <üe allen in Indonesië geboren zijn. Regelmatig ging zij met deze band in verschillende plaatsen van het land 's- avonds optreden. Werd ze alleen uitgenodigd, dan nam ze haar orkest band mee, doch altijd trad ze life op. Intussen genoot ze als zangeres steeds meer bekendheid maar trad ze nog niet op voor de radio of t.v., omdat ze angst had voor een te snelle carriëre. Desondanks werkte ze graag mee aan de in Sri Lanka opgenomen t.v.-spe- cial, waar ze met een t.v.-ploegen zan ger Jack Jersey, naar toeging. Twee maal is de special door de N.C.R.V. uitgezonden. Van de hierin gezongen liedjes is een L.P. uitgekomen (The Jack Jersey show), die de achtste plaats in de top vijftig behaalde. Direct na de eèrste uitzending was mevr. van 't Verlaat één van de eersten die Lisa met haar optreden compli menteerde. Op de plaat zingt Lisa een duetje met Jack, terwijl er van dit onderdeel ook een single is uitgegeven Een jaar later kwam de plaat "Lonely Blue Boy" uit. Met de Indonesische groep The Intru ders trad Lisa vaak voor Indonesische clubs op. Zo ontstond de gedachte bij haar om een "Kroncong" L.P. te ma ken, samen met Jack Jersey, vanwege het heimwee naar hun vaderland van deze mensen (met name de ouderen). Zo ontstond de plaat "Herinneringen aan m'n moederland". De L.P. is geen hit, maar meer een opvulling van een gat in de markt. Lisa zingt op de plaat enkele Maleise volksliedjes in deze taal. Als gevolg van deze plaat kregen Jack Jersey en Lisa een uitnodiging uit Indonesië voor een toernee, waar bij radio en t.v.-optredens. Zo ver trokken Lisa en Jack Jersey met de Guys en Dolls naar Indonesië. Bij hun aankomst zagen ze vanuit de lucht dat Djakarta onder water stond, doch het gezelschap ondervond hier geen hin der van. De toernee werd een groot succes. Lisa vertelt dat ze van tevoren was gewaarschuwd dat er in Indone sië nooit zo enthousiast gereageerd wordt met applaus, als in Nederland. Het tegendeel bleek waar! Omdat ze zich aan haar afspraken wilde houden trad ze een keer op met bijna veertig graden koorts. Dit tot grote ontstelte nis van de haar behandelende arts, die enigszins verbijsterd over die "eigen wijze Hollandse" de aftocht blies. Ge volgen heeft Lisa van die koortsaan val gelukkig niet overgehouden, wel het voornemen, om iets dergelijks nooit meer te doen. Ruim drie weken bleef het gezelschap in Indonesië. Door de grote afstanden (o.a. van Djakarta naar Jokjakarte) werd voor vervoer in het land zelf gebruik ge maakt van binnenlandse lijnvluchten. Hun toernee door Indonesië is derma te succesvol gebleken, dat er sprake is van een reprise. Een maand of acht geleden zou Lisa met Jack Jersey naar Polen gaan, doch dit is enkele malen uitgesteld en nu zelfs helemaal van de baan, vanwe ge de politieke situatie in dat land. Mochten er mensen denken dat Lisa over veel vrije tijd beschikt, dan is dat misgedacht, want zoals ze zelf zegt: "ook een arties moet vroeg op en vaak laat naar bed". Ze treedt enkele malen per week overal in het land op. Vier maal trad Lisa in Zevenhuizen op in de pauze van een door boetiek Fas hion Flair georganiseerde modeshow, waardoor ze onder de Zevenhuizense dames al enige bekendheid genoot, waarbij kan worden opgemerkt, dat haar wijze van présentatie en haar vocale prestaties door velen werd be wonderd, met als hoogtepunt Don't cry for me Argentina. Zowel Lisa als haar ouders, voelen zich blij gestemd door de houding van de inwoners van Zevenhuizen, die hen zo vriendelijk tegemoet treden. "Alleen jammer dat op sensatie beluste weekbladen het ook op mij hadden gemunt", verzucht Lisa, terwijl ze aanvult dat ze in dat bewuste blad een rectificatie hebben geplaatst. "Ik hoop dat de mensen in Zevenhuizen me niet hebben laten vallen", want een steuntje in de rug kan ik best gebruiken", klinkt het met een schuchter stemmetj. Een heel an der geluid dan wanneer ze zingt. Of ze ook zangles heeft gehad? "Neen", ont kent ze "alleen ademhalingsoefenin gen, het blijkt dat ik van nature een goede stem heb. Die oefeningen moet ik elke dag doen, zo niet dan kan dat nare gevolgen hebben. Kijk maar naar Vanessa, die verzuimde dat en is nu haar stem kwijt" Zoals we al in het begin vermeldden: Lisa maakte een nieuwe plaat. Een heel andere, dan we tot dusver van haar gewend waren. Disco-stijl. Hoe ze ertoe gekomen is? "Na Indonesië wilde het maar niet lukken om nieuwe liedjes te maken, daarom werd er een demo (demonstratieband) opgeno men met oude liedjes, die Jack en ik prima vonden, doch door de platen maatschappij werd afgekeurd. Ook deze was nog geheel in de stijl die we tot dusver hadden: volksliedjes, coun- trysongs en reggae. Opnieuw waagde Jack Jersey een kans, nu met een ander genre liedjes die mij niet leuk overkwamen. Ik kreeg ze gewoon niet over mijn lippen". Een andere zange res nam het van haar over de liedjes op de plaat te zetten, waardoor het een poosje rustig was rond Lisa. Stilzitten deed ze allerminst..."Na een bezoek van Jack Jersey hij is een goede huis vriend van de familie) waar tijdens helemaal niet over liedjes werd ge sproken, kreeg Jack in de auto op weg naar huis ineens inspiratie en vormde zich een wijsje. "Thuisgekomen belde hij mij dadelijk op om te vertellen dat hij het gevonden had voor me. Toen ik CONO 40 Miljoen vrouwen over de hele wereld kenden en kopen Doreen. Goed nieuws voor hen dus: de nieuwe Doreen. Met zacht en ademend katoen aan dé binnenkant en vormgevend lycra* aan dë buiten kant. Doreen Cotton is een korte functionele beha met geborduurde rand in de pTT^vi-vr-p-K i maten B en C 70-100, D 75- I II jKhrPSJ 105. Prijs f 45,-. Tot 30 juni 7* .7/7///////// 'Ged. handelsmerk van Du Pont. Dorpsstraat 24 - Moerkapelle - 01793-1315 met de melodie en de inhoud kennis maakte, kon ik er voor 100% achter staan. Het is wel iets heel anders dan ik tot nu toe gewend ben, maar het ligt me wel", concludeert de inmiddels 20- jarige schone. "Jack Jersey heeft met deze disco-achtige muziek meer moei te, omdat hij nog met zijn ene been in de rock en roll periode hangt", lacht ze. Ontzettend benieuwd naar deze, voor haar toch wel zeer bijzondere plaat, laat haar vader de band afspe len waarop haar radio-optreden van zaterdag jl. is opgenomen. Op een volume dat voor de buren nauwelijks hoorbaar is klinkt Wake me up, door de kamer. De inhoud van het liedje ontgaat ons een beetje, misschien is die ook niet zo belangrijk. Indringend en opvallend is de muzikale presenta tie, zowel van de zangeres Lisa als het orkest. Een plaat die goed in het gehoor ligt zouden we kunnen stellen en die ongetwijfeld getipt zal worden en binnenkort hoge ogen gaat gooien op de hitparade. In Hilversum is iedereen er in ieder geval al laaiend enthousiast over. Lisa zit intussen niet stil, want samen met Jack Jersey gaat ze haar plaat signeren in grote gram mofoonplatenzaken en warenhuizen. Ook de B-kant "It's a beautifull dream" is veelbelovend. Daarnaast maakt ze een toernee door haar eigen kikkerlandje, zoals ze zelf zegt, en treedt 25 dagen achtereen op, bij zo- mermanifestaties en op campings. Vakantievierende Nederlanders en buitenlanders worden vergast op een ontspannende avond met Scotch Fitz gerald voor de pauze en Lisa MacKeag na de pauze. toch beter voor hun voeten WINKELCENTRUM GROENSVOORDE 12 W ADOINXVEEN - TELEFOON 01828-2289

Dorpskrant | 1982 | | pagina 5