i)e tf/liKpéerh m MAAKT U ZELF DE LEUKSTE KLEDING met stoffen en fournituren van PROGRAMMA'S POLITIEKE PARTIJEN MOERKAPELLE B.V. VERWARMING C.D.A. Algemeen Belang S.G.P. Algemene Ledenvergadering Donoravond Rode Kruis BIBLIOTHEEK HOOG RENDEMENT MEER KOMFORT Bespaar 20% op uw energiekosten en bovendien 250,- subsidie! Buderus KD 45 HR Nieuwbouw - Renovatie - Onderhoud 's-Gravenweg 266 - Nieuwerkerk aan den IJssel Telefoon 01803-3188. Partij van de Arbeid Polen/Moerkapelle Moerkapelle/Polen nieuwe aanwinsten RENAULT 20 TS met gas; 1978 01802-1708 t.a.b. te koop aangeboden: ALUMINIUM SCHUIFPUI Tuincentrum-Boetiek Noordelijke Dwarsweg 80 - Zevenhuizen - Tel. 01802-1463 bemante' ng DOiiertrv.nr.ostaat thferrnogiazuu'boiier rookgasventilator Honeywell dnewegklep ketelthermostaat warmtewisselaar gietijzeren luchtdrukwachter Ha-Es Perfecta pomp gasdrukwachter Honeywell gasregelMok waakvlam en thermokoppel gasbrander schakelkast met pompschakeling aansluitklemmen kamerthermostaat GIVEG-HR-keurmerk energiezuinig kompakt automatisch werkend ingebouwde pompschakeling c.v.-kapacitelt 15-23 Mcal/h warmwaterkapaciteit voor huishoudelijk gebruik en douche of zitbad Inlichtingen: DIJKSMAN Lid van de Algemene Vereniging voor de Centrale Verwarmings- en Luchtbehandelingsindustrie (ACI) C. Wolff In de komende raadsperiode wil het C.D.A.-Moerkapelle zich wederom inzetten voor de gehele dorpsgemeen schap. In samenwerking met anderen is in de afgelopen jaren door dit C.D.A. al veel tot stand gebracht. De nu nog zichtbare bouwactiviteiten vormen daarvan het bewijs. Meer wo ningbouw voor de eigen inwoners is één van de C.D.A.-wensen, huizen die staan in een zelfstandig Moerkapelle, al wordt een samengaan met Zeven huizen in het uiterste geval niet uitge sloten. Meer groen in de wijken zou prettig zijn met meer speelmogelijkhe- den voor de kleinere- en grotere jeugd. Steun aan het verenigingsleven is ook een C.D.A.-wens, evenals ondersteu ning van vormen van jeugd- en maat schappelijk werk. Moerkapelle kent een actief bedrijfsleven; het C.D.A. draagt het een warm hart toe. Veilige fietspaden, nog zo'n belangrijk punt. En toch: erop blijven letten, dat de belastingen en heffingen in Moerka pelle binnen de perken blijven. Het voornaamste acht het C.D.A.- Moerkapelle: het kweken van een goede leefsfeer in een Moerkapelle met bevolkingsgroepen van zo uiteen lopende overtuigingen. Dit be schouwt het als zijn eerste Bijbelse opdracht. iO Uiaocizu o j'.iiiis. j'.i: ibiov. A.M. v.d. Feltz-Aarsen De Moerkapelse politieke groepering Algemeen Belang (opgericht in 1966), met als lijstaanvoerdster mevr. A.M. van der Feltz-Aarsen, stelt zich nog steeds ten doel de belangen van zoveel mogelijk "anders denkenden", d.w.z. mensen wier politieke partij niet in de raad is vertegenwoordigd of die zich niet kunnen verenigen met de ideeën van de overige in de jaad zittende par tijen, te behartigen. Gezien de resulta ten van vooral de laatste vier jaren, gaat Algemeen Belang vol vertrouwen de verkiezingen tegemoet en hoopt in de volgende vier jaren weer in positie ve zin aan het bestuur van de gemeen te mee te kunnen werken. Op het programma van Algemeen Belang staat onder meer het zich voor honderd procent inzetten om er voor te zorgen dat het nieuwe Dorpshuis maximaal gaat worden benut. Dat betekent dat de accomodatie ook op zaterdagen en in de schoolvakanties geopend zal moeten zijn. Alleen op die manier kan worden getracht het jaar lijkse tekort (dat door de gemeente moet worden bijgepast) zo klein mo gelijk blijft. Algemeen Belang wil zich ook inzetten voor een eerlijke en objectieve verdeling van de beschik bare woonruimte en zal zich - hopen- lijk in samenwerking met de andere partijen - inzetten voor de woning bouw. Algemeen Belang heeft nog veel meer op haar programma staan, zoals het stimuleren van de werkgelegenheid, waken over het behoud van de groen voorziening, tegengaan van vandalis me, het creëren van verantwoorde speelruimtn voor de jeugd en vooral het in stand houden van een goed functionerend openbaar onderwijs. N. Klos-Verschoor Het programmaboekje van de P.v.d.A. is huis aan huis bezorgd. Voor blinden en slechtzienden be staat de mogelijkheid om het program ma te beluisteren (het programma staat nl. ook op cassette; bel hiervoor 01793-2183). Het programma is duidelijk gericht op de gemeentepolitiek, dus die zaken waar iedereen direct mee te maken heeft. Een aantal belangrijke pro grammapunten zijn: - op bestuurlijk gebied méér duidelijkheid, openheid en inspraak; - gevarieerde woning bouw; een zorgvuldige en controleer bare woningtoewijzing én betaalbare huren en koopprijzen; - er moet, wan neer daar behoefte aan is, een maal tijdvoorziening komen voor zieken en ouderen; - we willen schooltuintjes; meer volkstuinen; verbod op onkruid- verdelgen met giftige stoffen, meer fietspaden en wandelroutes; - aanleg van een kinderboerderij (leuk en leer zaam); - een bibliotrailer in plaats van en bibliobus (6 uur statijd, groter, m eer boeken, mogelijkheid tot klasse- bezoek); - instellen van een vereni gingsraad voor de coördinatie van alle georganiseerde aktiviteiten. Zoals u ziet is er in Moerkapelle nog heel wat werk te verzetten. Wij willen ons voor dat werk inzetten. Met u en voor u willen we werken aan een leef baar dorp voor iedereen! Stem daarom op 2 juni: Partij van de Arbeid, lijst 3! i/; rrifii t>.?n iii Jac. v.d. Spek 2 juni 1982: een belangrijke dag: de inwoners van Moerkapelle en alle an dere Nederlandse gemeenten worden opgeroepen om hun stem uit te bren gen voor de gemeenteraadsverkiezin gen. Belangrijk, want de gemeente raad is volgens de grondwet het hoofd van de gemeente en U laat zich door die raad vertegenwoordigen. U kunt kiezen uit vele partijen en stemmen op nog meer kandidaten. Al met al een belangrijke keuze: best de moeite waard om goed over na te denken. Maar waarom zou U nu op de S.G.P. stemmen? Kort en scherp gesteld: voor een beleid op basis van de Bijbel. Dat is ons uitgangspunt. Wij willen zelfs voorop stellen, dat ook in Moerkapelle de Bijbelse geboden en waarden gehandhaafd en bevorderd dienen te worden. Dit uitgangspunt dwingt ons tot een zorgvuldig en ver antwoord beleid tegenover iedere bur ger. Wij vinden dat: 1. Het gemeente bestuur het bedrijfsleven zoveel moge lijk tegemoet dient te komen: de be drijven spelen een fundamentele rol in onze economie. 2. Gemeenschapsgel den zorgvuldig beheerd moeten wor den. 3. Het woningbouwbeleid moet ten gunste van de Moerkapelse ingezetenen zijn. 4. Ons leefmilieu in de meest brede zin nauwgezet be waakt en bewaard moet worden. 5. Moerkapelle zelfstandig moet blijven; desnoods samengaan met Zevenhui zen. 6. De verkeersveiligheid een punt van voortdurende aandacht moet zijn. 7. Handhaving van het dorpskarakter van Moerkapelle. De S.G.P.-politiek wil een in alle op zichten verantwoorde politiek zijn: voor U! Tijdens de algemene ledenvergade ring van de vereniging "School met de Bijbel" werd de heer Penninga tot bestuurslid herkozen. In de vakature Ymker werd de heerS. Kouwenhoven in het bestuur gekozen. Woensdagavond hoorden we dat het transport van de aktie "Moerkapelle helpt Polen" op de terugreis is. De ver wachting was dat de colonne donder dagavond in Moerkapelle terugkeer de. Op de heenreis werd maandag avond in Helmstad (voor de Oostduit- se grens) overnacht. Dinsdag arriveer de het gezelschap bij het Ziekenhuis in Poznan. MOERKAPELLE - 192 mensen meldden zich spontaan als donor voor de jaarlijkse donoravond, georgani seerd door de afdeling Moerkapelle van het Nederlandse Rode Kruis. De meesten kwamen ook voorgaande ja ren. Een veertigtal vrijwilligers, waar onder veel E.H.B.O.-ers, zorgden voor een perfecte gang van zaken bij de opvang van de donors, vorige week woensdagavond in het Moerkapelse dorpshuis. ROMANS: Bang, H:Tine; Couperus, L.: Xerxes; Fowles, J: Het liefje van de Franse luitenant; Giovanni,J: De laat ste ademtocht; Hartling, P: Nagelaten liefde; Heijermans, H: Kamertjeszon de; London,J; Martin Eden; Nescio: De uitvreter; Roffel, R.J: De boer van het Ronerveld. INFORMATIEF: Anne Frank Stich ting: Oud en nieuw fascisme; Blom, W: Hoe schrijf ik mijn brieven; Hart, M. 't: De vrouw bestaat niet; Healey, T: Raadsels en mysteries; Kors, T: Hannie Schaft, Het levensverhaal; Küntzel-Hansen.M: Muziek met kin deren; Nulandt, H. van: 100 vragen over adoptie. JEUGD: Bruin, J. de: Frits en Frans, de crossers van Duindorp; Buitkamp, J: De vijand als buurman; Bouhuys, M: De vrienden van de rode schuit; Dickens, M: Foilyfoot, fusthuis voor paarden; Fiacre, F: De tweeling Jan en Joost; Fiacre,F; Marieke Huile balk is jarig; Lionni, L: De muizen van Jewelste; Nijhof, G.J: De blokfluit; Nijhof, G.J: Het orgel; Ubels, G.E.: Vincent van Gogh; Ubels, G.E: Rem brandt; Wingert, H; Christa en Wendy; Wingert, H: Christa viert de teugels. rv...., r, l •II C- r -> I II-.'.".- Het IKV de politieke wereld uit Om te beginnen uit Nederland WORDT LID OF STEUNT DE O.S.L.-WERKGROEP MOERKAPELLE Postbus 75 2750 AB Moerkapelle (vast- en schuivend gedeelte) afm: totaal 290 cm breed 200 cm hoog beglazing: thermopane Eiken houten KEUKEN L-vormig; afm: 320-180 cm. met bovenkasten, ingebouwde koelkast, elektr. kookplaten, en oven, afzuigkap. Natte gedeelte: RVS werkgedeelte met kunststof- afdekblad komt over 2 maanden vrij. TEL. 01802-2033

Dorpskrant | 1982 | | pagina 6