tuinadviescentrum GROTE ROZENMARKT Rabobank UAH ven ue L PilEDAO op Tuinadviescentrum Oud Verlaat eurrENtmoseeu? ws- tNemxMaues M60B/WP PBI$I/£P2£PEQIN& i/meNrmoNnLe IWrEPNf)T/ONZI(,£ WWMOBiL ?ST£N~ MlPl/eeZSP€BIH6 T'JPEl'JP5 PUTO- CtéC0l/£t2&<£BIN6 VOWW&iPEN Nieuwe burgemeester in Zevenhuizen OF Predikbeurten V akantieplannen? Wollefoppenweg 79 b Oud Verlaat Zevenhuizen Z-H. Tel. 010-550257 Deze sortering rozen voor BINNEN en BUITEN is uniek, en tevens is er voor elke bezoeker een gratis attraktie. Dit alles vindt plaats op vrijdag 18 juni van 09.00 uur tot 21.00 uur en zaterdag 19 juni van 09.00 tot 17.00 uur. N\ Dan eerst alles goed regelen bij de Rabobank. Piedro'stoch beter voor hun voeten. met gratis maat-controle moerkapelle apt medische diensten langs de politiepost! oud verlaat I VERLAAT ZEVENHUIZEN OMMOORD tuinadviescentrum Oud Verlaat restaurant Keizerèh^f ^ROTTERDAM ZEVENKAMP galerie DE UILENZOLDER Wollefoppenweg 79a Oud Verlaat Zevenhuizen Station ALEXANDER N GOUDA^ ALEXANDERPOLDER OOSTERFLANK CAPELLE a.d. IJSSE1> SCHOLLEVAAR De nieuwe burgemeester van Zevenhuizen wordt de heer A.H. van Gent uit Waddinxveen. Deze is 56 jaar en lid van de Partij van de A rbeid. Een dag na de bekendmaking van zijn benoeming ontmoeten we hen in het Waddinxveense gemeentehuis. Terwijl alle ambtenaren zich huiswaarts spoeden voor het week einde, ontvangt de aanstaande burgemeester, symphatiek, de nieuwsjaagster uit Zevenhuizen. Het is niet het eerste inteview dat hij deze dag krijgt. Dagbladen waren hem eerder wezen ondervragen. Des ondanks neemt hij alle tijd, op die zomerse namiddag. Of de benoeming voor hem geheel on verwachts kwam? "Nee hoor", ontkent hij "ik wist het al enkele weken. Het eind van de procedure duurt eigenlijk iets te lang. Je moet namelijk steeds net doen of er niets aan de hand is, terwijl je weet dat de situatie de volgende week anders ligt, maar je mag er niet over praten" Waarom solliciteerde u naar Zeven huizen? "Het had ook een andere gemeente kunnen zijn. Ik had al een aantal jaren de gedachte om burgemeester te wor den en heb zodoende diverse malen gesolliciteerd. Ik ging daarbij wel se lectief te werk, zo solliciteerde ik bij voorbeeld nooit in het noorden. Wel in de provincie Drente en in Noord- en Zuid-Holland. Omdat je weet hoe het beleid is (burgemeesters van kleine gemeenten stromen meestal door naar grotere) heb ik nooit gesolliciteerd naar gemeenten die groter zijn dan 10.000 inwoners. U bent lid van de Partij van de Arbeid, vindt u dat dit mag blijken? "Je hoeft niet te verdonkeremanen van welke richting je komt, maar als je eenmaal op een burgemeestersplaats zit, dan moet een burgemeester in de raad en in de commissies een objectief voorzitterschap uitoefenen" Welke eigenschappen moet een burge meester hebben? Lachend: "Waar de Zevenhuizense raad om gevraagd heeft maar dan een ietsje minder. Eén van de hoofdtaken van een burgemeester is: ordelijk en objectief vergaderen en iedereen die ruimte geven die hij verdient. Een bur gemeester behoeft het ambtelijk appa raat niet te ondersteunen, maar moet op het bestuurlijke vlak iedereen tot zijn recht laten komen. Om in Zeven huizen een voorbeeld te noemen: de heer Zwerus moet als eenmansfractie de ruimte hebben om zijn zienswijze te uiten. Een burgemeester kan hierop invloed uitoefenen. Als iedereen erbij betrokken wordt, dan denk ik dat er een behoorlijk bestuur kan bestaan". Vindt u dat een burgemeester een manager is? "Het management in algemene zin is de eerste taak van een burgemeester. Het gemeentelijk apparaat wordt primair geleid door de gemeente secretaris. In zoveel plaatsen wordt tegen de Commissaris van de Konin gin, bij de profielschets, voorafgaand aan een burgemeestersbenoeming, door de leden van gemeenteraden ge vraagd om een burgmeester die b.v. fi nanciën kan beheren. Als het beheren van een portefeuille betreft, dan zeg ik "akkoord", maar vaak wordt het be doeld op ambtelijk niveau. De heer van Gent heeft op financieel gebied, zo blijkt, de nodige ervaring, door het lange meedraaien als voorzit ter^ van de commissie financiën in Waddinxveen. Door zijn jarenlange raadslidmaatschap kent hij als het ware de gehele gemeentehuishouding. Iets wat niet absoluut noodzakelijk is, maar wel een plezierige bijkomstig heid. Anne van Gent is sinds 1962 raadslid van de gemeente Waddinxveen voor de P.v.d.A. en sinds augustus 1973 wethouder. Alle 9 jaren tijdens zijn wethouderschap had hij de portefeuil le van onderwijs, jeugd- en jongeren- zaken, culturele- en welzijnszaken en ad hoe ook personeelszaken. Zijn werkzaamheden als wethouder na men in 1979 dusdanig veel tijd in be slag, dat hij zijn werkkring als secre taris van het Nederlands centrum voor de Handelsbevordering in Den Haag, na 14 jaar vaarwel zei. Voor dien was hij een achttal jaren werk zaam bij de Kamer van Koophandel in Rotterdam, nadat hij zijn H.B.S.-B, zijn candidaatsexamen economie be haalde. de heer van Gent is een gebo ren en getogen Waddinxvener, ge trouwd en vader van twee zoons: Otto, die 20 jaar is en Jan-Karei van 18 jaar. Wanneer zijn installatie plaats zal vinden? "Dat is nog niet bekend, maar de be noeming gaat per 16 juli in", vertelt de heer van Gent, die ook nog niet weet of ze straks de ambtswoning zullen gaan betrekken. Een vaststaand feit is wel dat het gezin graag in Zevenhui zen wil wonen. De zoons blijven wel OP VAKANTIE? hun basketballvereniging in Wad dinxveen trouw. U bent vrijzinnig Hervorm of Re monstrant? "Ik ben van remonstrantse huize, maar dat wil niet zeggen dat ik dik wijls naar de kerk ga of zo. Als er een enquête gehouden zo worden - niet zoals bij de volkstellingen gebeurd, waar je moet invullen tot welk kerkge nootschap je behoort - maar alleen in vullen 'gelovig of ongelovig' dan zou ik het eerste invullen" Omdat het ons een goede gedachte lijkt zowel de heer als mevrouw van Gent op de foto te zetten, wordt het gesprek thuis aan de Groensvoorde afgerond. De woonkamer is hier één complete bloemenzee. "Van velen kre gen we bloemen, soms van niet ver wachte kant", vertelt mevrouw van Gent bij de begroeting "nee, dit hadden we niet verwacht". Tussen de bloemstukken ontwaren we er ook één van de P.v.d.A.-afdeling Zeven huizen/Moerkapelle. De heer van Gent vertelt dat burgemeester van 't Verlaat hem dezelfde middag na zijn benoeming heeft gelukgewenst, even- toch beter voor hun voeten WINKELCENTRUM GROENSVOORDE 12 WADDINXVEEN - TELEFOON 01828-2289 als burgemeester Lips van Moerka pelle. De eerste gelukwensen die hij kreeg waren van de chef van de afde ling onderwijs, de heer T. van Berkel, die net op zijn kamer was, toen het benoemingstelefoontje binnenkwam donderdagmiddag op het gemeente huis van Waddinxveen. "Door die leuke en allerhartelijkste reacties op zo'n dag, voel je hoe je er op staat", concludeert hij. zo. 13 juni Herv. kerk 10.00 uur ds. J. Enderlé, H. doop; 19.00 uur ds. W.L. v.d. Geer, Woerden. Geref. kerk 9.30 uur ds. W. Davidse; 18.30 uur ds. S.A. Meijer, Ouderkerk. Oud Verlaat 10.00 uur ds. J. Gras, Dordrecht; 19.00 uur ds. J. Enderlé. zo. 20 juni herv. kerk 10.00 uur H.A. ds. J. Enderlé; 19.00uurds. J. Enderle Geref. kerk 9.30 uur mevr. F.M. Zee- lenberg; 18.30 uur ds. B. v. Dijken, Bergschenhoek. Oud Verlaat 10.00 uur ds. E. Bouman. ver. vrijz. herv. 19.00 uur ds. J. v. Ros- sum, Voorburg. R. K. communieviering Dorpshuis 10.15 uur.!! zo. 13 juni herv. kerk 9.30 uur ds. J. Harteman; 18.30 uur de heer J. v. Doorn, Oud Beijerland Geref. gem. 9.30 en 18.30 uur ds. J. Driessen. zo. 20 juni Herv. kerk 9.30 en 18.30 uur ds. J. Harteman. Geref. gem. 9.30 ds. J.Driessen; 15.30 uur cand. C.J. Meeuwen,Ridderkerk. za. 12 juni dokter J.A. Ensing, Dorps straat 196, Zevenhuizen, tel. 01802- 1204. zo. 13 juni dokter W. Vroegindeweij, Beatrixlaan 7, Moerkapelle, tel. 01793-1687. 19 en 20 juni dokter W. Voorthuyzen, Lijsterlaan 2b, Bleiswijk, tel. 01892- 5241. Voordat men met vakantie gaat is het verstandig even laftgs de politiepost te gaan, hetzij in Zevenhuizen of Moer kapelle. Bij beide politieposten kan men namelijk een kaart invullen wel ke periode men weg is en waar men be reikbaar is. De politie houdt dan tij dens de surveillance, een oogje in het zeil.

Dorpskrant | 1982 | | pagina 3