P.C. van Oosten het kaasmeldsa MEDEWERKERtSTER) Sig. Mag. P.J. HEIJ 3e zondag in juni originale vaderdaggeschenken, HOLLAND DITO V 2* plaats ook eens een advertentie in dit blad Gouden bruidspaar Roos-van Ede NAVO! Gereformeerde Gemeente Foto tentoonstelling Direct uit eigen kwekerij: Grote sortering KAMERPLANTEN, geraniums, fuchia's, perkpianten en kruidenplanten. Alle soorten GROENTEPLANTEN o.a. geënte komkommer, tomaten, paprika, meloen, kool, ijssla, broccoli, kroten, prei, selderie, andijvie enz. GROENTEZADEN, bonestokken, broei- ramen, potgrond. Graszoden, meststoffen, bloembakken, bloemzaden, bollen en knollen, vaste planten en chrysant-stekken. Plantenkwekerij 1e Tochtweg 76, Nieuwerkerk a/d IJssel. RABOBANK ZEVENHUIZEN-MOERKAPELLE B.A. zoekt een op de afdeling Algemene zaken Zijn/haar werkzaamheden zullen o.a. bestaan uit: - licht administratieve werkzaamheden - diverse huish. werkzaamheden - magazijnbeheer Werktijden zijn van 8.30 tot 12.15 uur. Wij bieden u een prettige werkkring. Salaris volgens de vastgestelde normen. Nadere informatie wordt u gaarne verstrekt door dhr. W.A. Ista, tel. 01802-2344, tst. 10. Uw sollicitatie kunt u schriftelijk zenden aan de direkteur van de Rabobank, postbus 5, 2760 AA Zevenhuizen Z.H. Wij hebben nu reeds de SCHOOLAGENDA'S voor het SCHOOLJAAR 1982-1983 in huis, zoals RIJAM schoolagenda, SPORT EN POP agenda, JEANS agenda, KIJK-agenda (wetenschappelijk), POP agenda. WEES ER VROEGTIJDIG BIJ, DAN GRIJP JE NIET MIS! Bedankt, Langs deze weg wil ondergetekende, mede namens alle andere kandidaten van Gemeente Belangen Zevenhui zen, al de burgers die voor één van hen of mij gekozen hebben, bedanken voor het door hen aan ons geschon ken vertrouwen voor de komende raadsperiode. Jan Hogenes. Speciaalzaak in kaas - noten - wijnen fijne vleeswaren - kipspeciallteiten delicatessen Dorpsstraat 168 - Zevenhuizen Tel. 01802 - 1868 1 VERDUYN B.V. Vrije Westerse landen zijn verenigd in de fietspuzzeltocht (i 25 juni t/m 3 juli Aart Roos en Marie van Ede zijn op 29 juni 50 jaar getrouwd. Het feest zal op zaterdag 26 juni a.s. gevierd worden, in het Hervormd Centrum. Iedereen die hei gouden bruidspaar geluk wil wénsen kan dat die avond doen tussen 19.30 en 21.30 uur in het Hervormd Centrum, want kaarten worden er niet verzonden. De bruidegom is evenals zijn bruid, geen geboren Zevenhuizenaar, maar kwam op 7-jarige leeftijd met zijn ou ders en 10 broers en zusters uit Nieuw Vennep naar de Knibbelweg in Zeven huizen. Hier begon z'n vader een boer derij. De bruid was 1 jaar toen ze met haar vader en moeder en eveneens 10 broers en zusters, vanuit Bleiswijk naar Zevenhuizen verhuisde. Ze woonde aan het Zuideinde en haar va der was rijksveldwachter. Aart Roos werkte als jongeman bij zijn vader en leerde al vroeg de handen uit de mou wen te steken. Marie van Ede werkte bij slager Van Beek. In die lange en strenge winter (de bussen reden toen over het ijs van de Ringvaart, weet Roos zich te herinneren) ontmoetten Aart en Marie elkaar op...het ijs na tuurlijk. Op de ijsbaan op de Hennip- sloot. Ze hebben die eerste winter heel wat afgeschaatst en rondjes gedraaid, want het ijs lag er zelfs nog tot half maart. "De mannen liepen met stro hoeden op het ijs, zulk mooi weer was het", vertelt Roos. Na driejaar verke ring wilden ze gaan trouwen, maar er was geen huis. Misschien omdat Aart de jongste was liet zijn vader een huis voor hem bouwen aan de Noordelijke Dwarsweg. In de ene helft kwam een dochter. Er werd geloot wie er aan de zonzijde zou komen te wonen: en dat werd Aart z'n zus. Zij woonde een maand eerder in het huis en was samen met haar broer en schoonzus, de eerste bewoner van deNrd. Dwars weg. "Rond ons huis was het overal nog weiland", weet de bruid nog. Toen z' n vader 31 2 jaar na z'n huwe- lijk overleed ging Aart met Marie naar de boerderij en moeder Roos ging in hun huis wonen. Op de boerderij heeft het echtpaar Roos 33 jaar gewoond. Mevrouw Roos hielp waar het kon haar man, in de spruiten en met het verzorgen van de dieren. Grote blijd schap toen er na ruim 91/2 jaar huwe lijk toch nog een kind werd geboren, een zoon. Deze is getrouwd en heeft twee dochters, die bijna elke dag wel even aanwippen bij hun grootouders; immers ze fietsen langs als ze naar school gaan. 14 jaar geleden vond Roos het welletjes. De zoon ging in het woonhuis van de boerderij wonen, maar wilde het landbouwbedrijf niet overnemen. Dus werd het land ver- kcoht. De heer Roos maakte op z'n zestigste gebruik van de mogelijkheid zich te laten saneren en woont weer samen met z'n vrouw in het huis waarin ze hun huwelijk begonnen: aan de Nrd. Dwarsweg. Dat huis is na de dood van moeder Roos 24 jaar ver huurd geweest en nu genieten ze sa men weer van een welverdiende rust. Ze houden van uitstapjes maken en reizen heel wat af. De heer Roos is contactpersoon van de Stichting Le vensvreugd, voor de regio, en actief geweest voor de bejaardenbond. Als hobby hebben ze beiden: het verzor gen van planten en bloemen. De bruid houdt de bloementuin bij en de brui degom de moestuin. Beiden zijn 76 jaar oud en goed ter been, terwijl ook hun gezondheid niets te wensen over laat. Afslag Zevenhuizen, richting Zevenhuizen 1 km. TEL. 01802-2440/2430. Rabobank S Dorpsstraat 62 - Zevenhuizen - tel. 1288 TE KOOP Simca 1100 special 1972; leuk voor knutselaar 200,- TEL. 01802-2954 TANKBOUW EN INSTALLATIEBEDRIJF BEZINESTATION dag en nacht geopend Wollenfoppenweg 107A, 2761 DL Zevenhuizen, tel. (010) 550475 In- en verkoop van olietanks e constructiewerken e centrale verwarming olie opslagtanks (KIWA) Wilt u meer weten? Schrijf naar O.S.L.-werkgroep Moerkapelle, Postbus 75, 2750 AB Moerkapelle. Ds. J. Driessen neemt afscheid van de Geref. Gem. van Moerkapelle tijdens de kerkdienst van zondagavond 27 juni a.s. wegens het aannemen van een beroep naar de geref. gemeente in Slikkerveer. De gemeenteleden kun nen hem op dinsdagavond 29 jüni in het Geref. gem. verenigingsgebouw tussen 19.00 en 21.00 uur de hand drukken. Op zaterdag 22 mei organiseerde Tourclub Zevenhuizen '80 zijn vijfde fietsevenement dit seizoen. De vorige evenementen verheugden zich in goed weer en een groot aantal deelnemers. Het was jammer dat het weer dit keer zo slecht was dat maar weinigen zich die dag buiten hebben gewaagd. Te meer omdat bij de organisatie van dit evenement de belangstelling werd ver wacht van de gezinnen. Daarom was er een speciale route voor de jeugd zodat ze niet de concurrentie hadden te duchten van de groten. Het bestuur heeft bewondering voor de 22 enthou siaste deelnemers, die hebben deelge nomen aan deze tocht. De route voer de langs via de molens, de molenweg, fietspaden, via de Knibbelweg door industriegebied Nieuwerkerk, de Al- bert van Hartenweg, Onderweg en Oud Verlaat weer terug naar de Roer domp. Volgens de deelnemers was de route gemakkelijk te vinden maar le verde het beantwoorden van de vragen vooral bij de volwassenen de nodige problemen op. Weet U bijv. waarom een ekster wipt of hoe de nieuwe fietsbrug over de Rotte heet? Ook het tellen onderweg van letters, cijfers of borden kostte tijd. Toch kon de voorzitter op tijd beginnen met de prijsuitreiking waarbij hij onder meer zijn bewondering uitsprak voor het doorzettingsvermogen, getoond bij deze tocht. Uitslag volwassenen: 1. Ernst de Vogel; 2. J. v. Rijn; 3. P.P. v. Bernhoven; Uitslag kinderen: 1. Bud dy Beere; 2. Roy Beere; 3. Patrick Vermulm; 4. Teun v. Rijn; 5. Jorge v. Hoeven; 6. Bianca v. Wijngaarden; 7. André Terpstra; 8. Jantine de Wit. dankt al die inwoners van Moer kapelle, die op 2 juni op onze groepering hebben gestemd, voor het vertrouwen dat zij in ons stellen. Dank zij U komt Algemeen Be lang niet alleen met twee leden in de gemeenteraad, maar be haalde tevens het op één na grootste aantal stemmen. Ter gelegenheid van het afscheid van onze burgemeester zal er in het dorps huis een foto-tentoonstelling worden gehouden. Enkele enthousiaste foto hobbyisten verzamelden foto's uit de periode 1965-1982, terwijl anderen foto's maakten, die aantonen wat er in Zevenhuizen in die periode allemaal veranderde. Een terugblik hoe het was, is niet alleen interessant voor de geboren en getogen Zevenhuizenaar, maar ook voor de nieuwkomers. Het Zevenhuizen van 17 jaar terug is uiter aard heel anders dan het Zevenhuizen van nu, maar het belangrijkste ken merk van het dorp is gebleven, nl. zijn unieke karakter. Een team van vier foto-hobbyisten, bestaande uit; Al- bert Duijvestein, Marri Krijgsman, Wilma v.d. Bent en Henny v.d. Berg, is in diverse archieven gedoken om foto's van het Zevenhuizen uit de jaren '60 op te sporen. Ook dankzij leuke reacties op de oproep in de Dorpskrant werden er bijzonder fraaie foto's opgespoord. Daarnaast is het team op stap gegaan om de huidi ge situatie vast te leggen. Het resultaat hiervan is een foto-tentoonstelling, waar de situatie van de jaren '60 is ge plaatst naast die van de jaren '80.

Dorpskrant | 1982 | | pagina 9