Gemeente aLllM Zevenhuizen Politieberichten Predikbeurten HAITSMA Kiezersregister Afgegeven bouwvergunningen BURGERLIJKE STAND Collecteschema AGENDA SPORTPARK VAN 'T VERLAAT Nationale Zwemvierdaagse Kindervakantie- aktiviteiten C.V.-INSTALLATIES Secretarie 30 juni a.s. gesloten Dorpsstraat 30 juni a.s. 's-ochtends afgesloten moerkapelle medische diensten hutten timmeren In verband met de diverse aktivi- teiten in het kader van het afscheid van burgemeester A. van 't Ver laat zal op woensdag 30 juni 1982 de gemeentesecretarie en het kan toor van gemeentewerken de gehele dag gesloten zijn. Het bureau burgerlijke stand is op die dag geopend uitsluitend in de ochtenduren van 8.00 uur tot 9.00 uur. In verband met de diverse aktivi- teiten in het kader van het afscheid van burgemeester A. van 't Verlaat zal op woensdagochtend 30 juni 1982 de Dorpsstraat afge sloten zijn vanaf de kruising met de Wethouder Kreftlaan tot die met de burgemeester Boerstraat. De afsluiting zal beginnen om 09.30 uur en voortduren tot onge veer 12.00 uur. Ter openbare kennis wordt ge bracht, dat een ieder ter gemeente secretarie kosteloos de inlichtin gen kan verkrijgen waaruit kan worden opgemaakt of hij zelf of een ander al dan niet of niet behoorlijk in het kiezersregister is opgenomen. In het kiezersregister zijn opge nomen alle personen die: 1. ingezetene van de gemeente zijn, 2. de Nederlandse nationaliteit be zitten, 3. op de dag der stemming de leef tijd van 18 jaar hebben bereikt, 4. niet van de uitoefening van het kiesrecht zijn uitgesloten. Alle inwoners, die op de dag van de kandidaatstelling (27 juli 1982) in het kiezersregister zijn opge nomen, zullen kunnen deelnemen aan de verkiezing van de leden van de Tweede kamer der Staten- Generaal, waarvoor de stemming plaats heeft op 8 september 1982. In de periode van 8 juni t/m 18 juni 1982 zijn door burgemeester en wethouders van Zevenhuizen vergunningen verleend voor: - het bouwen van een berging op het perceel Eendrachtsdijk 5; - het vervangen van een kas op het perceel Knibbelweg 20; - de bouw van een hobbykasje op het perceel Bierhoogtweg 23; - het plaatsen van een achteruit- boyw bij het pand Lange Zijde 39;' Een ieder die meent in zijn belang te zijn getroffen door de verlening van een van de bovenstaande ver gunningen kan binnen 30 dagen na dagtekening van dit blad een gemotiveerd bezwaarschrift inge volge de wet Arob indienen bij burgemeester en wethouders van Zevenhuizen. De vergunningen liggen gedurende deze termijn ter gemeentesecretarie ter inzage. GEBOORTEN Jay tee Alexis, zoon van: van Veen, Roel en: Bennett, Susan M. Hendrika Elisabeth, dochter van: Verweij, Pieter van: van der Knijff, I.H. Boudewina Janna, dochter van: Visser, Willem en: Geluk, Johan na M. OVERLEDEN de Jong, Cornelis, oud 93 jaar, op 19 juni 1982. HUWELIJKEN Veldhuijzen, Cornelius Johannes en: van Rijs, Jeannette Alida Clazina. Rensen, Abraham en: Hoogen doorn, Pietertje Dalia. van den Berg, Evert en: Meijer, Maria Louisa. Mulder, Jim en: van Zuijlen, Magretha Johanna. Snoek, Johannes en: Reijm, Con- nij Cornelia Johanna Teunie. Simons, Josephus Gerardus An- thonius Marie en: Vis, Wilhel- mina. 25 juni t/m 4 juli 1982: geen collecten. 5 t/m 11 juli 1982: Diabetes Fonds Nederland. 12 juli t/m 22 augustus 1982: geen collecten. Woensdag 30 juni 1982 Buitengewone openbare raadsver gadering in het Dorpshuis Swanla Aanvang 14.30 uur. Woensdag 7 juli 1982 (gewijzigde datum) Openbare raadsvergadering Aanvang 19.30 uur. Sportveldencomplex kreeg naam van scheidende burgemeester Hoewel diverse regionale bladen al over de naamgeving van het sportvelden complex hebben geschreven, hebben we gemeend toch nog even stil te staan bij dit voor de burgemeester en Zevenhuizen, toch wel bijzondere evenement: De onthulling door burgemeester Avan 't Verlaat van het naambord van het sport park "Sportpark van 't Verlaat". Het was het hoogtepunt van de een feestelijke afscheidsmiddag, georgani seerd door Tennisclub Zevenhuizen en voetbalvereniging Groeneweg, vo rige week zaterdagmiddag. Dit vond plaats in tegenwoordigheid van ge nodigden en leden van beide vereni gingen, met muzikale omlijsting van De Kleine Trompetter. Bijzonder ver rast en zichtbaar ontroerd kuste de heer van 't Verlaat zijn vrouw, nadat hij zijn naam op het bord onthuld had. Hij deed dit door de vlaggen van beide verenigingen te verwijderen. "Woor den schieten mij tekort", zo stelde hij "Er had eigenlijk nog op het bord moeten staan "en het gemeentebe stuur", concludeerde hij "maar dan was het misschien te lang van naam geworden". Spreker roemde de goede verstandhouding tussen beide vereni gingen en het gemeentebestuur en be sloot met dezelfde slogan die de vere nigingen voor deze afscheidsmiddag hadden: "DUIZENDMAAL DANK" Nadat het fanfarecorps De Kleine Trompetter nog een serenade voor het clubgebouw van v.v. Groeneweg had gegeven, werd het officiële gedeelte af gerond in het clubgebouw van de ten nisclub, Hier moest de burgemeester voor de eerste maal in Zevenhuizen een lint doorknippen dat om een pakket zat. Hierin was een foto ver pakt met de afbeelding van een lan dende parachutist, genomen bij de opening van de 5e en 6e tennisbaan, met een inzet van hemzelf. Op die foto staat de burgemeester afgebeeld in een voorm stereotiepe houding: met een opgeheven vinger. Voorafgaand aan de onthulling waren er diverse aktiviteiten met als hoogte punt de landing vdn vier parachutis ten, exact op het daarvoor bestemde voetbalveld. De weersomstandighe den waren redelijk: in omliggende plaatsen goot het die middag, maar in Zevenhuizen bleef het droog en brak zelfs even het zonnetje door. Verder werden er jeugdwedstrijden en demonstratiewedstrijden door de ten nisclub gehouden en vond er een voet balwedstrijd plaats tussen Groeneweg 1 en de spelers van het oude Groene- weg-elftal, welke eindigde met 3-0 voor het huidige elftal. De jeugd werd aangenaam beziggehouden met leuke spelletjes. Na de landing van de para's begaf het gezelschap zich met De Kleine Trompetter naar de ingang van de Knibbelweg, waar het spreekge stoelte gereed stond, evenals een aantal stoelen voor genodigden. Voorzitter A. Roos van v.v. Groene weg sprak alvorens tot de onthulling over te gaan, hartelijke welkomst- en dankwoorden aan het adres van de scheidende burgemeester en diens vrouw. Hij vertolkte zijn dank, namens de duizenden die jaarlijks het sportpark bezoeken en de duizend leden die beide verenigingen tellen, voor de totstandkoming van het sportveldencomplex in 1969 en het verhuur ervan, door de gemeente, die eigenaresse is. Namens de tennisclub Zevenhuizen sprak de heer Ch. Sar- neel een dankwoord. Deze stelde dat de burgemeester niet weg zou gaan (doelend op het naambord) "We nemen wel afscheid van mevrouw van 't Verlaat, die in onze herinnering zal zijn en blijven". Allerliefst was hierop de overhandiging van een boeket in de gemeentekleuren: geel groen, door twee kinderen één lid van de tennis club: Evelien Bolsterlee en één lid van de voetbalvereniging: Ewout Verba kei. 7 juni - auto te water Een personenauto, bestuurd door E.K.V. uit Capelle a.d. IJ. reed met te hoge snelheid op de Strandweg, raak te uit de bocht en sloeg over de kop in het water. Materiële schade. 10 juni - botsing Op de kruising Swanlaweg-Opril ont stond een aanrijding tussen twee per sonenauto's. De heer J.W.W. uit Ze venhuizen verleende vanaf de Opril geen voorrang aan de wagen bestuurd door A.B. uit Nieuwerkerk a.d. IJ. die op de Swanlaweg reed. Materiële schade. Op 12 juni vond er weer een aanrij ding plaats op de kruising Willem II. P.J.M.B. uit Delft reed op de Plasweg en verleende geen voorrang aan N.v.H. uit Moerkapelle die op de Bredeweg reed. Beide personenauto's kwamen met elkaar in aanraking. Materiële schade. GEVONDEN: bruine herenbril; rode tas met surfjack; zilveren schakel armband. VERLOREN: witte sportbroek; groen damesjack (regen); dameshor loge, blauwe jongensjas; bl. heren schipperstrui; aansteker; rode tas m. surfjack; br. herenportemonnee m. in houd; lederen sleutelhanger m. 3 sleu tels; surfzwaard. zo. 27 juni Herv. kerk 10.00 uur ds. G.J. v.d. Berg; 19.00 uur ds. C. Ver meulen. Geref. kerk 9.30 en 18.30 uur ds. R. Fernhout, Alphen a.d. Rijn. Oud Verlaat 10.00 uur de heer J. v.d. Knijff, Nieuwerkerk a.d. IJ.; 19.00 uur dhr. G.J. v.d. Berg, gezinsdienst, m.m.v. de kinderen van chr. school De Nessevliet. zo. 4 juli Herv. kerk 10.00 uur ds. C. Bezemer, Scheveningen; 19.00 uur ds. J. Enderlé. Oud Verlaat 10.00 uure ds. J. Enderlé. Geref. kerk 9.30 en 18.30 uur ds. J. v. Reeven, Rotterdam. zo. 27 juni Herv. kerk 9.30 uur ds. R. Veldman, Fondswaard; 18.30 uur ds. P. v. Bergen Brouwenboer, Mole naarsgraaf. Geref. Gem. 9.30 en 18.30 uur (af- scheidsdienst) ds. J. Driessen. zo. 4 juli Herv. kerk 9.30 uur cand. J.P. de Man, '-Gravenduin Capelle; 18.30 uur ds. J. v. Vliet, Veenendaal. Geref. Gem. 9.30 en 18.30 uur lees- dienst. 26 en 27 juni dokter R.L. Warnaar, Dorpsstraat 12, Bleiswijk, tel. 01892- 2500. 3/4 juli: dokter W. Voorthuyzen, Lijs terlaan 2, Bleiswijk, tel. 01892-5241. In zwembad de Koornmolen gaat op maandag 28 juni a.s. voor de 6e maal dit recreatieve familiefeest van start en vrijdag 2 juli is de laatste zwemdag. In 1981 namen 670 enthousiaste zwemsters en zwemmers deel aan deze zwemvierdaagse. Misschien gaan er nu wel 750 deelnemers te water. Op 28 juni zal de start worden gegeven door de heer J. Nieuwenhuis, districts hoofd van het Recreatieschap Rotte- meren. Bij de start zullen door de deel nemers ballonnen worden opgelaten waar tevens een wedstrijd aan verbon den is. Woensdagmiddag krijgen alle deelnemers gratis een portie poffer tjes. Op het speelveld is een grote luchtspringmatras, waarop de kinde ren naar hartelust mogen springen en dan ezeltje rijden op echte ezels. Een draaiorgel zal zijn klanken over de hoofden van de deelnemers uitjubelen Vrijdag, de laatste zwemdag, is er om 19.00 uur een demonstratie van de Rozenburgse Reddingbrigade met het te water laten van een auto cabine met mensen. Dit hele gebeuren zal worden opgeluisterd door muziekgeschal. Daarna zullen de medailles worden uitgereikt. Van de 5 dagen hoeft men slechts 4 dagen te zwemmen. Dus één dag ver hinderd...geen probleem. Kinderen tot 10 jaar zwemmen 250 meter per dag en deelnemers vanaf 10 jaar moe ten 500 meter per dag zwemmen. Tussen 16.00 en 19.30 uur kunnen de afstanden gezwommen worden. Voor oudere mensen is dit jaar de gelegen heid om tussen 09.00 en 10.00 uur de afstand te zwemmen. De deelnemerskaarten kan men vanaf heden kopen aan de kassa van het bad. Kinderen tot 16 jaar betalen 4,80 en 16 jaar en ouder betalen 6,50. Abonnementen en 10 badenkaarten zijn niet geldig voor deelname. 16 t/m 20 augustus Zevenhuizen Ook dit jaar worden de Zevenhuizen- se kinderen in de laatste week van de vakantie weer aangenaam bezigge houden tentfeest Vanuit de jeugdcentrale, in samen werking met het kerkelijk jeugd- en evangelisatiewerk worden er, evenals voorgaande jaren, twee speeldagen georganiseerd. Dit keer niet aan het eind van de week, maar aan het begin. Op maandag 16 en dinsdag 17 augus tus staat de tent weer in het midden van het dorp, van waaruit diverse ak tiviteiten plaats zullen vinden. Ook in het Hervormd Centrum worden pro gramma-onderdelen afgewerkt. Het thema voor deze twee dagen Vakantie kinderfeest is "Er is hoop, want alles wordt nieuw". Maandagmorgen 16 en dinsdagmorgen 17 aug. wordende kinderen (in de leeftijd van 6 t/m 12 jaar) om 9.30 uur in de tent verwacht. Op het programma staat naast vertel len, knutselen en zingen o.a. een vossenjacht, een speurtocht, poppen kast (voor de jongsten) en een spelle tjesmiddag met leuke behendigheids wedstrijden. Beide speeldagen zijn om ca. 15.00 uur afgelopen. Alleen op maandag worden de kinderen ver zocht een lunchpakket mee te nemen, voor drinken wordt gezorgd. Drie dagen lang kan de Zevenhuizen- se jeugd haar hart ophalen tijdens een hutten-timmerfeest dat buiten de be bouwde kom, bij de nieuwe woon wijk in aanbouw, in plan West plaats vindt. Woensdag 18 t/m vrijdag 20 aug. kunnen meisjes en jongens van 6 t/m 12 jaar weer naar hartelust timmeren en zelf een mooie hut ver vaardigen. Wie hout over heeft gelieve even contact op te nemen met tel. 1564, fam. Hofman, of 1653, fam. v.d. Berg. SPECIALISTEN in het onderhoud van olie- en gasgestookte Onderhoud kan zowel periodiek (d.m.v. ser vice-abonnement) als éénmalig. Alfred Nobelstraat 3 - Postbus 21 Bleiswijk. Tel. 01892-3584-4577.

Dorpskrant | 1982 | | pagina 2