i Drukkerij EIgersma RIETEN ROKJES M. van Tol Zonen SCHOTTE RODE KRUIS Dorpsstraat 62a - Zevenhuizen Tel. 01802 - 2289 Aktie voor jeugd honk Moerkapelle "Voorlichting hebben aanstaande echtparen tegenwoordig niet meer nodig", zegt u? MISGEDACHTÜÜ! Of was u al op de hoogte van de FRAAIE PAKKETTEN die Drukkerij EIgersma schenkt aan a.s. bruidsparen die daar hun trouwkaarten bestellen? wensen WIJ ZIJN MET INGANG VAN 29 MEI ALTIJD ZATERDAGS TUSSEN DE MIDDAG OPEN MAAR SLUITEN OM 3 UUR. DORPSSTRAAT 132 - ZEVENHUIZEN TEL. 01802-1223 BISON BUITENMUUR- COATING DOE-HET-ZELF KOM EENS LANGS EN BEKIJK ONZE KOLLEKTIES! Jaap en Nel Visser uit Zevenhuizen maken verre reizen en kunnen veel verhalen Net terug van een reis dwars door 'the States' zitten ze nog boordevol reisin drukken, die ze aan een aandachtig toehoorder graag kwijt willen. Was de reis vorig jaar naar Indonesië misschien meer spectaculair of vermeldenswaard, het heeft de krant niet gehaald. Wel hun rondreis van 9maanden door Amerika en Canada in hun bekende volkswagenbüs, 10 jaar geleden. Nu zijn ze weer in het nieuws, eigen lijk omdat Jaap Visser, voor hun ver trek, ons samenzweerderig toefluister de dat hij naar Honolulu ging om te gaan handelen in rieten rokjes, iets wat bij nader inzien zijnerzijds een goede grap bleek. "Het klimaat in Nederland is veel te wisselvallig", schaterlachte hij na terugkeer "maar ik heb wel een dröom in vervulling zien gaan. Mijn wens was altijd nog een keer met de trein dwars door Amerika te rijden en dat is nu gebeurd. Het is wel veel duurder dan met het vliegtuig, hoor, maar een geweldige ervaring", verzekert hij. Zijn vrouw vertelt erg tegen de reis te hebben opgezien, tenslotte zijn ze al diverse malen in Amerika geweest: Jaap 6 keer en Nel 5 keer. Na met het vliegtuig in New York te zijn geland, gingen ze naar vrienden in Clifton, waar een brief voor hen lag of ze in plaats van de trein het vliegtuig naar Los Angelos wilden nemen, daar de zoon van de aldaar wonende vrienden (ooit ontmoet op een vakantie aan de Rivièra) zijn graad zou behalen aan de universiteit. Dus werd er gevlogen: aanmerkelijk korter dan de treinreis: 51 2 uur. De ceremonie op de universi teit vonden beiden een belevenis en hadden ze niet graag gemist: dus daarom terug de trein besproken. Hoewel ze lOjaar geleden met hun bus ook deze vrienden bezochten, maak ten ze nog niet echt kennis met de grote wereldstad Los Angeles. Ze kwamen onder de indruk van de negerwijken 'the slums', gingen 'down town' en naar Hollywood en Beverly Hills. Trots waren ze op de oude mees ters van Hollandse, schilders, zoals Vermeer, van Gogh en Rembrandt, die ze bezichtigden in een museum. Als echte orgelliefhebbers genoten ze van een concert met een Wurlitzer- orgel. De orgelkamers waren verlicht, waardoor de toeschouwers elk onder deel wat bespeeld werd, zagen bewe gen. (elke zomer bezoeken ze Black pool in Engeland, waar dagelijks con certen gegeven worden op theater orgels). Tenslotte werd de reis voortgezet naar Honolulu, wat op 3200 km. afstand ligt en 4'/2 uur vliegen was, over de Grote Oceaan. "Het was schitterend weer, evenals op onze vliegtocht over Amerika", vertelt mevr. Visser en laat daarbij wat duidelijke foto's zien, van uit het vliegtuig genomen. Ook van een rondvlucht vanuit een Cessna, met 9 personen, die een dag duurde, over alle eilanden van Hawai. Zelf vertoefden ze 9 dagen op het eiland Oahu en zagen o.a. een show van meisjes met rieten rokjes op het strand van de boulevard, waar de toeschou wers door de leider aangespoord wer den telkens hun hand op te steken en te roepen "Aloahé". Verder maakten ze een boottocht naar grotten, waar ook een show werd opgevoerd. Met een Catamaran voeren ze ook naar Pearl Harbour. Beiden genoten, niet alleen van het fraaie weer, maar ook van de bonte bloemenpracht, waarom Hawai zo bekend is. Terug in Califor- nië bezochten ze nog enkele bekenden zoals Arend Oudijk (afkomstig uit Waddinxveen) en Koos Verburg (Ze venhuizen). Tenslotte kwam de dag waarop ze de grote treinreis zouden maken. "Een afstand van 5067 km", vertelt Jaap Visser. "We vertrokken 2e Pinksterdag 's-avonds om 19.40 uur en kwamen donderdagmiddag om 16.00 uur in New Ark - zuid New York - aan". "We hebben veel gezien", ver tel' mevr. Visser. "Onderweg was er ergens een brug verbrand, waardoor er 3 uur oponthoud ontstond. We werden in schoolbussen vervoerd en stapten in een andere plaats weer op een andere trein. Nu hadden we in plaats van 5 uur, maar 2 uur in Chicago, waar we moesten overstap pen. We konden nergens de stad in. omdat de trein nergens langer dan een kwartier stopte". Het blijkt dat de trein met een gemiddelde snelheid van 70 a 75 km. per uur reed. "Het was net of je gleed, je merkte nauwelijks dat we reden", vertelt Jaap Visser, die eraan toevoegt dat hij z'n natje en droogje op tijd kreeg, in een aange- koppelde restauratiewagon. Af en toe brachten ze enige tijd door in een observatiewagon, die een glazen koe pel had. Uiteraard werden onderweg de nodige gesprekken gevoerd met de mede-passagiers. Zo was een dame bijzonder ingenomen met de rijks daalder die ze van de familie Visser kreeg, waarop een dubbele beeltenis van de oude en de jonge koningin. Visser had ze speciaal bij de bank be steld om ze in Amerika uit te delen. Ook deze mevrouw was er dolblij mee, en zou hem aan haar ketting laten zetten. "Ik heb ze in Amerika wel ver teld dat er in Nederland een anti-Ame- rika-stroming is, wat niet alleen ik, maar ook de Amerikanen betreuren. De Nederlanders vergeten wat de Amerikanen en de Canadezen voor ons in de oorlog gedaan hebben en dan die economische hulp, het zgn. Marshall-plan. Nederland was wel weer het eerste land dat het geld terug betaalde", voegt hij eraan toe. Vanaf het zijspoor weer naar de 'Amtrak', zoals de trein heet die van kust tot kust rijdt. "We hebben heer lijk geslapen en alles was zeer comfor tabel. We reisden dan ook wel eerste klas", vertelt mevr. Visser. Zij en haar man genoten van het uitzicht, niet al leen op fraaie natuurgebieden, maar ook dwars door de Nevada-woestijn, waar ze hier en daar in de verte een nederzetting zagen. "De tijd vloog om, we kwamen ogen tekort. Tenslot te kwamen ze weer in New York aan bij de vrienden die ze ook op de heen reis bezochten. Ze bleven daar nog 5 dagen. Ze bezochten 'Radio City Music Hall, die 50jaar bestond. "Zon der Radio City zou New York, New York niet zijn", vindt Jaap Visser. Beiden vinden de stad in 10 jaar tijd erg achteruit gegaan. Ze moesten b.v. veel langer wachten voor de tolbrug- gen dan vroeger. "Het is er veel rommeliger en vuiler". "Dus u hebt verder geen zaken gedaan?".. "Een beetje", lacht hij "Ik kreeg be stellingen voor tuinbroeken. Velen zijn weg van m'n tuinbroek. In Ameri ka hebben ze ze alleen in blauw. Ik heb er dan ook voor m'n Amerikaanse vrienden een paar besteld. Na deze geweldige reis van vijf weken, van het ene einde naar het andere van Amerika, heeft Jaap Visser nog twee wensen. Een reis naar Australië en Nieuw Zeeland en tenslotte Zuid- Afrika. Het liefst reizen ze met hun volkswagenbus, maar of dat moge-lijk is wete ze nog niet. Eerst hopen ze beiden deze zomer nog naar Engeland te gaan, zoals gewoonlijk en daarna naar de druivenoogst in Frankrijk. In het dorp waar ze jaarlijks tijdens dit gebeuren verblijven, zijn ze goede vrienden met iedereen. In de herfst vertrekken ze meestal naar Zuid- Frankrijk om daarna naar Spanje te gaan om met kerst weer in Zevenhui zen terug te keren. "Dit jaar blijven we de maand november thuis. Andere jaren zijn wel altijd weg; we zijn beiden in november jarig, maar dit jaar is voor mij een bijzonder jaar, want ik wordt 75", lacht hij. Volkomen onzichtbare be scherming tegen regendoor slag. Vergroot 't spouwmuur- isolatie-effekt. Warmte-, koude-, UV- en chemicaliën- bestendig. 'n Kwast is verder voldoende. 't Werkt minstens 10 jaar lang. Dorpsstr. 152 - Zevenhuizen - tel. 1212 In mei deden 28 kandidaten examen voor het E.H.B.O.-diploma. Inmid dels is bekend dat er hiervan 25 ge slaagd zijn: van harte gefeliciteerd! In het nieuwe Moerkapelse dorpshuis is ook een ruimte voor de jeugd gere serveerd van 9x9 meter. De bedoeling is dat hier een semi-permanente jeugd soos in ondergebracht wordt jonge- renaktiviteiten van en door de jeugd. Een oprichtingscomité Jeugdhonk in nu aktief bezig alles gerealiseerd te krijgen. Dit comité wordt begeleid door Dorpshuisbeheerder Henk Doornhein. Omdat de opzet en inrichting van zo'n jeugdhonk een kostbare zaak is - denk maar aan meubilair, muziekinstalla tie enz. - start het op'richtingscomité een aktie onder het motto "Draag uw steentje bij!". Van 24 juni t/m 9 juli zullen diverse jongeren de deuren langsgaan met symbolische bouwste nen, die het silhouet van het nieuwe dorpshuis dragen en die 2,50 per stuk gaan kosten. Met de opbrengst van deze aktie hoopt men het start kapitaal bijeen te brengen voor de rea lisatie van de plannen. Men hoopt op deze manier met hét jeugdhonk de jeugd van de straat te houden, omdat ze een eigen onderkomen hebben en op deze manier een bijdrage te leveren tegen het vandalisme, dat vaak voor komt uit verveling van de jeugd. Voor inlichtingen over het jeugdhonk of over de aktie kan men terecht bij de beheerder van het dorpshuis, Henk Doornhein, tel. 01793-1569.

Dorpskrant | 1982 | | pagina 8