NIEUW! GEMEENTE MOERKAPELLE JADE Fa. «J v.d. Jagt Zn Openbare bekendmaking Afgegeven bouwvergunningen Voorbereidings- besluit BURGERLIJKE STAND OFFICIEEL AFSCHEID Chinees Indisch restaurant "JADE" De Koornmolen fractievoorzitters De heer H.J. v.d. Vleugel, P.v.d.A., beet de spits af van de fractievoorzit ters en de rij sprekers die na hem volgden. Hij bediende zich van beeld spraak en vergeleek op treffende wijze de huidige raad met een voetbalelftal. Knap gevonden waren de dubbele bodems. indeling GEOPEND PER 19 JULI 1982 55 Chin. Ind. Restaurant 55 Dorpsstraat 141-143 - Zevenhuizen (Aircond.) Iedere dag geopend van 11.00 tot 22.00 uur. Iedere dag geopend van 11.00 tot 22.00 uur. ELKE BEZOEKER EERSTE DRANKJE GRATIS. WIJ VESTIGEN UW AANDACHT OP ONZE VELE SPECIALITEITEN. SCHILDERWERKEN HUISMAN I.V. Niet alleen het adres voor: VERF-GLAS-BEHANG Maar ook voor: "PREZON ZONNESCHERMEN" voor de "doe-het-zelver" SCHERP GEPRIJSD!!! Moerk. Zijde 4 - Telefoon 01793-1351 - Moerkapelle VINYL AUTODAKEN EN BEKLEDING BERMWEG 22 - ZEVENHUIZEN - TEL. 01803 Burgemeester en wethouders van Moerkapelle maken bekend, dat zij voornemens zijn om met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 8, van de Woningwet vergunning te verlenen aan: Marfix B.V. te Waddinxveen voorde bouw vaneen bedrijfsgebouw op een perceel grond gelegen op de hoek Nijverheidstraat/Ambacht straat kadastraal bekend gemeente Moerkapelle sectie B3 nummer 560 ged. Het bovengenoemde bouwplan ligt vanaf 12 juli toten met 26 juli 1982 ter gemeentesecretarie voor een ieder ter inzage.- Gedurende bovengenoemde termijn kan een iederschriftelijk bezwaar indienen bij het college. Moerkapelle, 9 juli 1982 Burgemeester en wethouders voornoemd, de wethouder, C. Wolff. de burgemeester, A.W. Lips. Burgemeester en wethouders hebben bouwvergunning afgegeven aan. de heer P. Cammeraat, voor het vernieuwen van een schuur, op een perceel grond plaatselijk bekend Onderweg 93, Waddinxveen; de Rabobank, voor het oprichten van een bankgebouw op een perceel grond, plaatselijk bekend Dorpsstraat 18. De vergunningen worden op 9 juli 1982 afgegeven. Een ieder die meent in zijn/haar belang te zijn getroffen kan binnen 30 dagen na verzending van deze beschikking ingevolge de wet Arob een bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Moerkapelle. De burgemeester van Moerkapel le maakt ingevolge het bepaalde in artikel 22 van de Wet op de Ruim telijke Ordening bekend, dat de raad der gemeente Moerkapelle in zijn vergadering van 29 juni 1982 heeft besloten te verklaren dat een bestemmingsplan wordt voorbe reid voor een gebied gelegen op de hoek Nijverheidstraat/Ambacht straat een en ander zoals staat aangegeven op de bij dit besluit behorende tekeningen. Het raadsbesluit met de daarbij behorende tekeningen ligt vanaf 12 juli 1982 ten gemeentehuize voor een ieder ter inzage. Moerkapelle, 9 juli 1982 De burgemeester voornoemd, A.W. Lips. GEHUWD: van den Berg, Nicolaas en: Hoogerdijk, Pietertje Elizabeth. Honderden waren getuige van het officiële afscheid van de heer Avan 't Verlaat als burgemeester van Zevenhuizen. Als voorzitter van zijn 150-ste en laatste raadsvergadering opende burgemeester A. van 't Verlaat deze door een welkom aan de ruim vierhonderd aanwezigen en aan de raadstafel de heer Robben van het kabinet van de Commissaris van de Koningin. Een andere speciale gast die zijn achterban is, (zo zei hij), was zijn vrouw. Wethouders B.J. van Yperen nam de buitengewone raadsvergadering van hem over, in de feestelijk versierde sporthal van dorpshuis Swanla. Hij begon met een felicitatiewoord aan het adres van de scheidende bur gemeester, met diens koninklijke on derscheiding. Spreker prees de kwali teiten van de burgemeester. "U zou het in grotere gemeenten zeker goed gedaan hebben. Bovendien was u niet alleen actief in onze gemeente, ook daarbuiten, zoals Recreatieschap Rottemeren, Drinkwaterleiding Tien GTemeenten. Vuilverwerking enz. U diende de belangen op de juiste wijze. U hebt een mooi eindrapport, voor ons bent u geslaagd". Hierop over handigde wethouder Sleeuwenhoek namens de raad een fraai tegeltableau, waarop de specifieke kenmerken van Zevenhuizen zijn weergegeven en voor mevr. Van 't Verlaat-de Vries een boeket bloemen. Namens de S.G.P. sprak de heer D. Zwerus: "Zevenhuizen was uw eigen gemeente". De heer van Harten: "Velen van ons zou het welkomer geweest zijn als u nog een jaar was gebleven". De heer J. Hogenes, Gemeentebelan gen: "Over enkele uren zal alles anders zijn". "Hetgeen was, komt niet meer terug", was een kernzin van de heer J.E. Dor- restijn, die namens het C.D.A. sprak. Tenslotte overhandigde het oudste raadslid, (in leeftijd) de heer J. Groen veld, de burgemeester een vulpenset. De gemeentesecretaris, de heer A. Vis ser: "Het gemeentepersoneel is blij dat zij u als burgemeester heeft gehad; achter elke functionaris zag u de mens". Meer dan vierhonderd genodigden bevolkten woensdag de sporthal van het dorpshuis. Onder de aanwezigen bevonden zich dertig collega-burge- rneesters, zoals dr. A. Peper, Rotter dam; drs. K.F. Broekens, Gouda; J. v.d. Linden, Bleiswijk; A.W. Lips, Moerkapelle en de waarnemend bur gemeester Chr. van Hofwegen van Stolwijk en P. B. Bakker van Berken- woude. Enkelen van hen voerden het woord, doch de meesten hielden zich niet aan de voorgestelde spreektijd van 2'/2 minuut, waardoor de bijeenkomst na de buitengewone raadsvergadering aardig uitliep. Burgemeester J. van der _Linden uit Bleiswijk vertegen woordigde de B-gemeenten, hij had o.a. hansaplast bij zich, als pleister op de wonde, maar ook omdat hij niet veel vertrouwen had in de handigheid van de scheidende burgemeester. Deze had bij zijn afscheid van de Drinkwaterleiding de Tien Gemeen ten nl. een workmate met gereed schapskoffer gekregen. Voor mevr. Van 't Verlaat had hij een doos bonbons. Hoewel burgemeester Broekens van Gouda de heer Van 't Verlaat nog maar kort heeft meegemaakt, leek het hem of ze elkaar al jaren kenden. "Wij hebben u leren kennen als een oudere collega, die uit het goede hout gesne den was. U stond altijd voor bepaalde waarden en waardigheid. Uw haardos in de vorm van een stralenkrans om de bruine schedel is voor wat betreft dat laatste nog het beste voorbeeld. U neemt afscheid op het hoogtepunt van uw carrière", zo stelde hij, eraan toevoegend dat het cadeau van de B.B., waarvan hij de kring Zuid-Hol land vertegenwoordigde, onder cou vert wordt toegezonden. Uit handen van burgemeester Peper van Rotterdam, ontving de heer Van 't Verlaat een ere-medaille voor zijn ver diensten voor Rotterdam. Gedoeld werd op de grondtransactie, waar door Zevenkamp losgekoppeld werd van Zevenhuizen, in plaats van dat er op Zevenhuizens grondgebied, door Rotterdam zou worden gebouwd. De Zevenhuizense burgemeester heeft toen ook bereikt dat Oud Verlaat bij Zevenhuizen bleef. Namens de deelgemeente sprak me- De I april-mop bleek toch een kern van waarheid te bevatten, want Zevenhuizen krijgt een Chinees Indisch restaurant. Op 19 juli a.s. zal het Chinees-Indisch restaurant JADE haar poorten ope nen. Zoals inmiddels al wel tot ieder een is doorgedrongen: er heeft zich een Chinees gevestigd in het voormali ge pand aan de Dorpsstraat 141, waar de schoenenzaak van Oosterom jaren lang in was gehuisvest. Het heeft wat langer geduurd dan de bedoeling was, eer de uit Hong Kongafkomstige heer L. Man het pand kon betrekken, omdat de vorige eigenaar liever zijn zaak aan een schoenwinkelier ver kocht. De heer man blijkt net zo aardig en gastvrij als in het 1 april-stukje van 11 2 jaar geleden was gesuggereerd. Niet alleen kan men Chinese en Indi sche maaltijden afhalen, ook kan men in het restaurant, dat plaats biedt aan ca. 80 mensen, uitgebreid Chinees, In disch of Hollands tafelen. Alhoewel de heer Man al tien jaar in de Amster damse Vijzelstraat een Chinees res taurant beheerde, heeft hij speciaal voor zijn nieuwe zaak in Zevenhuizen een chef-kok uit Hong Kong over laten komen. De zaak in Amsterdam is overigens van de hand gedaan. Hij blijft er samen met zijn vrouw en vier kinderen nog enige tijd wonen, totdat huisvesting in de gemeente Zeven huizen is gevonden. Op de bovenJ verdieping van het restaurant is woon gelegenheid, doch deze is te klein voor zijn gezin, eventueel komt hier een personeelslid wonen. Komt men het restaurant vanaf de straatzijde binnen, dan valt het iedere bezoeker mee dat er zoveel ruimte is. Deze is gecreeërd door ook het woon vertrek, dat vroeger naast de schoen winkel lag, erbij te betrekken. Plan tenbakken en een aquarium scheidden het restaurant in twee gedeelten, waardoor de intieme sfeer bevorderd wordt. Op het moment dat wij van de Dorpskrant er gingen kijken, waren de werklui nog druk bezig de laatste hand aan de inrichting te leggen. Het restaurant is ca. 100 m2. Aan de achterzijde is een afhaalbuffet. Mensen die afhaalmaaltijden af ko men halen (deze zijn zeer snel klaar, volgens de Chinees) komen door een zijdeur en worden aan dit buffet ge holpen. De keuken verrees op de plaats waar eerst het magazijn was en is vóórzien van de nieuwste technieken. Er is een grote afzuiginstallatie met een speci aal filter, waardoor omstanders geen geuren gewaar worden. De openingsuren zijn dagelijks van 11.00 tot 22.00 uur. vrouw van IJ peren. Dominee Jac. Enderlé hoopte dat de burgemeester, net als Mozes, de berg mag beklimmen en het "beloofde land mag aanschouwen". Tenslotte spra ken nog namens diverse instanties, (uit Oud Verlaat), de heer A. Krijgs man; namens de Stichting bejaarden huisvesting Zevenhuizen, de heer P. Hoogendoorn; namens de rijkspolitie, de heer v.d. Velden; de heer A.J.M. van Well uit het bedrijfsleven en de plaatselijke persvertegenwoordigster Henny v.d. Berg. Frans Schiereck sprak namens de brigde en had een komische noot in zijn toespraak. Ook de vogelvereniging was vertegenwoor digd met een spreker, evenals de Klei ne Trompetter, door de heer Abbe- kerk. Uiteraard haakte de scheidende burgemeester op deze toespraken in en konden de aanwezigen, in een lange rij, hem en zijn vrouw nog de hand drukken. Zodoende was er weinig tijd over voor het diner dat in Hotel Vos voor de familie werd geserveerd. Inschrijven van leerlingen voor de volgende cursussen die in de week van 23 t/m 27 augustus van start gaan: Diploma-A voor volwassenen: 2x per week, maar lx is ook mogelijk. Diploma-B voor volwassenen: lx per week; diploma-B voor kinderen 2x per week; zwemvaardigheid I (diplo ma C) lx per week van augustus t/m juli '83 de leerlingen moeten 8 jaar zijn en diploma-B bezitten. Inschrijven voor: trimmen voor da mes: op dinsdagmorgen 9.00-10.00 uur, dinsdagmiddag 13.30-14.00 uur. De groepen moeten minimaal 16 deel nemers tellen. Dit jaar is hiervoor het eerst een voor-inschrijving mogelijk. Bij een groot aantal inschrijvingen zijn eventueel andere uren beschik baar. Trimmen voor heren: ook daar is een voorinschrijving mogelijk. Maandag avond van 20.00-21.00 uur. Het binnenbad van De Koornmolen is van 10 t/m 18 juli gesloten i.v.m. reparatie en schoonmaakwerkzaam- heden. Na 18 juli is ook het binnen bad weer bij minder goed weer ge opend voor recreatief zwemmen, het zwembad is van maandag 12 juli t/m maandag 16 augustus ook op maandagmorgen geopend om 9.00 uur. Inlichtingen en inschrijven aan de kas sa tijdens de openingsuren of tele fonisch, tel. 01802-1860. CHINEES-INDISCH SPECIALITEITEN RESTAURANT Tevens alle stoffering voor meubelen en boten. -2806

Dorpskrant | 1982 | | pagina 5