VOOR GAAN... ...EN KOMEN VtlilVCV Het behaag ijke leefklimaat van Brink luchtverwarming is er ook voor u! HAITSMA SCHOOLKAMP GERRITSEN DEFILE SCHOOLJEUGD Spectaculair slot Zwemvierdaagse Leuk experiment met musicerend publiek Beste klanten, Ik ga het er een paar weken van nemen. Bruine buik halen... Slaapje doen in de zon. Sla u er doorheen. Als ik terug ben (ik ben weg van 19 juli tot 9 augustus) zult u er weer van lusten! Dag, Uw Echte Bakker. ECHTE BAKKER een bonte bloemenpracht beroepen jeugd en sport BOUW- EN HANDELSBEDRIJF Lange Zijde 4 2761 AV Zevenhuizen (ZH) Tel. 01802-1055 b.g.g Tel. 01820-30350 iBRINk Luchtverwarming WU VERTELLEN U ER GRAAG MEER OVER SERVICE EN INSTALLATIEBURO De afsluiting van de Zwemvierdaagse in het zwembad De Koornmolen had vrijdagavond een spectaculair tintje. Leden van de Rozenburgse Reddings brigade lieten namelijk, onder toe ziend oog van een veelkoppig publiek, een cabine te water, in het diepe bassin Hierin nam een lid van de Reddings brigade, onder water plaats en gespte zich de gordel aan. Zo bootste hij de situatie na, zoals deze voorkomt wan- ,neer een automobilist te water raakt. Omdat dit een demonstratie was, was er op ademnood gerekend en waren zuurstofflessen bij de hand. Om de beurt toonden de aanwezige leden, hoe zii de drenkeling naar de kant brachten. De handeling ondier water kon helaas niet worden getoont, doch werd door een lid van de Reddings brigade aan de toeschouwers verteld. Twee (uit het publiek) van hen waag den een geslaagde poging om een drenkeling uit de cabine te bevrijden, nl. de 18-jarige Heieen Kooyman en de 13-jarige Jack Pool. Zij doken daartoe naar de autodeur, maakten deze open en bevrijdden de drenkeling uit de gordel en zijn benarde positie. Ruggelings werd hij naar de kant ge bracht en vakkundig op het droge gehesen. Districtshoofd J. Nieuwenhuis van het Recreatieschap Rottemeren gaf maandag het startsein, waarop hon derden balonnen het luchtruim kozen. Woensdagmiddag was er als speciale attractie weer een luchtspringkussen en kon men poffertjes eten. Vrijdag middag reden ezeltjes rond, met op hun rug jeugdige zwemmertjes. Voorafgaand aan de uitreiking van de medailles, verdeelde mej. v.d. Bosch drie enveloppen, die ter gelegenheid van de landelijke zwemvierdaagse overal elders in het land ook werden uitgedeeld. Eén enveloppe verlootte ze op het nummer van de deelnemers kaart, één aan een aanwezige die een badmuts had en één op een auto nummer. Door het invullen van het in de enveloppe aanwezigè formulier, maakten de drie kans op een gratis vakantie. Op donderdag 24 juni waren belang stellenden uitgenodigd een muziek avond in dorpshuis Swanla bij te wo nen. Vóór de pauze traden drie groep jes van elk 4 a 5 blokfluitleerlingen op met een gevarieerd programma. Het was fijn te merken dat zelfs de jongste groep de stukjes aardig wist voor te dragen. Onder de bezielende (gitaar- bege)leiding van mevr. Winnie Wie- lage werd niet alleen geblazen, maar ook beurtelings op slaginstrumenten gespeeld, zodat het totaal nog leven diger werd. Na de pauze kwam ook het publiek in aktie. Violen, fluit en gitaar werden gestemd, slaginstru menten uitgedeeld en kelen ge schraapt, Het experimentele volks concert kon beginnen. En zowaar, na enige oefening waren alle aanwezigen in staat zingend en elkaar begeleidend een kleine uitvoering te geven. Deze geslaagde manier om de belangstel ling voor het zelf musiceren téT>evor- deren is beslist voor herhaling vat baar. Net op de valreep, een week voor de zomervakantie, beleefden zesde klas- sers van De Eendragt, het school kamp van hun leven. Vier dagen ver bleven de 42 kinderen in Ermelo, in het 'Welkomnest', waar ze het uiter mate naar hun zin hadden. Ze deden spelletjes, maakten wandelingen en een reuze-fietstocht naar het Solsche Gat, in de vorm van een puzzeltocht. Een midgetgolfpartijtje ging er ook wel in, terwijl de Bonte avond weer een geweldig afsluitevenement was van het schoolkamp. Erg moe, maar bijzonder voldaan arriveerden ze vrij dagmiddag weer in Zevenhuizen met de bus en werden de acht beleiders/- sters, met bloemen ingehaald. TE KOOP: AQUARIUM 180x40x45 cm; met pomp en tijdklok TEL. 01803-2687 Een dag om nooit te vergeten voor het echtpaar Van 7 Verlaat was woensdag 30 juni: de afscheidsdag. Het begon met een défilé van alle schoolkinderen van Ze venhuizen. die als een bonte stoet voorbij het raadhuis trokken. Op een podium, als stralend middelpunt, burgemeester en mevr. Van 'l Verlaat. Mevrouw Van t Verlaat-de Vries met een kleurrijk boeket, afgestemd op haar japon, die als ondergrond beige had. met witte en rode strepen. Hetzelfde rood was ook in het fraaie boeketje verwerkt, dat haar door een deputatie van de kinderen was aangereikt. Ook 's-middags kreeg zij een boeketje aangeboden (door de kinderen van Van Harten), afgestemd op de kleuren die in haar japon voorkwamen, terwijl ze 's-avonds een wit boeketje ontving. Alle kinderen waren voor dit af- scheidsdefilé verkleed en legden bloe men voor het bordes. De heer en mevr. Van 't Verlaat zullen zich op deze dag dan ook 'vorstelijk' hebben gevoeld. De bloemen werden later overgebracht naar de sporthal van het Dorpshuis, waar ze ter decoratie op het podium werden gelegd en in dozen werden neergezet. De zon werkte mee om het geheel nog glorieuzer te maken. Zakdoeken kwamen er aan het afscheid dan ook niet te pas. De optocht begon met de jongste kinde ren van alle drie de scholen: de kleu ters. Met een bordje lieten ze de namen ervan zien. Een geluidsinstal latie zorgde voor vrolijke klanken en werd dusdanig bediend, dat ook de voorbijtrekkende kinderen, die een liedje zongen, goed hoorbaar waren. Dat er nog heel wat agrariërs in ons dorp zijn, werd door de kleuters en leerlingen van de eerste klassen tot uit drukking gebracht, want er waren heel wat verklede boertjes en boerin netjes. Ook koks en bakkers waren goed vertegenwoordigd. Prachtig was de postbode, terwijl de 'sterke arm' ook een oogje in het zeil hield: diverse miniatuur politiemannen liepen ge zellig mee. De leerlingen van de twee de en derde klassen beeldden het cul turele leven op originele wijze uit. Zelfs een klein trompettertje was er onder hen, terwijl de ballerina's niet ontbraken en blokfluitertjes een mini- concert gaven. Knap was de linten- dans. een twaalftal kinderen liep om een paal met in de hand een geel of groen lint. Beurtelings liepen ze achter of voor elkaar langs, rond de paal. waarop een keurig vlechtwerk ont stond. De leerlingen van de vierde en vijfde klassen beeldden de jeugd en de sport uit, voetballertjes, volleyballers, meis jes en jongens in badkleding, judoka's, turners(sters), hengelaars, kortom het bood een sportieve aanblik. Een groep kinderen declameerde, natuurlijk over het afscheid. De leerlingen van de zesde klassen van twee van de drie scholen (de zesde klas van De Een dragt was op schoolkamp) lieten zien waarmee de burgemeester te maken had op de scholen. Zo was er een groep met een toren van lege melkbe kers, opgespaard van de opgedron ken schooimelk, waarvoor de burge meester zich destijds heeft ingezet en werd door borden het uitreiken van verkeersdiploma's weergegeven. Als spreekmeester fungeerde het hoofd van 't Reigerbos, de heer N. Dirkzwager, die welbespraakt als hij is, het défilé van het nodige commen taar voorzag. Door drie kinderen, van elke school één, werd het cadeau van de scholen overhandigd: nl. een film projector. Er werd bijverteld dat de burgemeester ook de eerste filmpjes krijgt om die te draaien, een film waarop heel Zevenhuizen is vastge legd en tevens dit afscheidsdefilé, dat met een aubade eindigde. Uit volle borst zongen de schoolkinderen, na het défilé een afscheidslied, waarna de scheidende burgemeester zijn lof en dank uitte aan de schooljeugd en deleiding. Hij zei de aubade op Ko ninginnedag, samen met zijn vrouw als een jaarlijks hoogtepunt te heb ben ervaren en te betreuren dat hij dit nu zal moeten missen. "Misschien kom ik op 30 april weer naar Zeven huizen, om zelf tussen jullie in te staan". Als blijvende herinnering aan de burgemeester mocht van elke school één kind, een balpen met daarin gegraveerd "burgemeester A. v. 't Verlaat 1965-1982", en een cahier, in ontvangst nemen. Alle andere, meer dan 800, kinderen, mochten dat even later op hun school doen, terwijl ze ook getrakteerd werden op een ijsje. Alfred Nobelstraat 3 - Tel. 01892-3584-4577 - Bleiswijk

Dorpskrant | 1982 | | pagina 6