Gemeente Zevenhuizen Verkiezing leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal STEMMING ter verkiezing van de leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal Ter openbare kennis wordt gebracht, dat op 8 september 1982 de stemming zal plaatsvinden ter verkiezing van de leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal. De stemming vangt aan om 8 uur v.m. en duurt tot 7 uur n.m. Tevens wordt de aandacht gevestigd op de inhoud van artikel 128 van het wetboek van strafrecht: "Hij die opzettelijk zich voor een ander uitgevende, aan een krachtens wettelijk voorschrift uitgeschreven verkiezing deel neemt, wordt gestraft met gevangenisstraf van ten hoogste een jaar". stemmen in een stembureau naar keuze van de kiezer In verband met de op 8 september 1982 te houden stemming ter verkiezing van de leden van de Tweede Kamer der Staten- Generaal wordt ter openbare kennis gebracht, dat aan een kiezer op zijn verzoek wordt toegestaan in een stembureau naar keuze aan de stemming deel te nemen. De kiezer, die van deze bevoegdheid gebruik wenst te maken, dient uiterlijk op 25 augustus 1982 daarvan schriftelijk mededeling te doen aan de burgemeester der gemeente, waar hij op de dag der kandidaatstelling, 27 juli 1982, in het kiezers- register is opgenomen. Voor deze mededeling dient gebruik te worden gemaakt van een formulier, dat ter secretarie van elke gemeente kosteloos verkrijgbaar is. Een mondeling verzoek kan in persoon geschieden uiterlijk 3 september 1982 ter secretarie der gemeente waar de kiezer op de dag der kandidaatstelling, 27 juli 1982, in het kiezersregister is opgénó'men. De kiezer legt bij dit verzoek over de hem toegezonden oproepingskaart. Wanneer het verzoek door de burgemeester is ingewilligd heeft de kiezer de keuze aan de stemming deel te nemen in een stembureau naar keuze in de gemeente, waar hij op de dag van de kandidaatstelling, 27 juli 1982, in het kiezersregister is opgenomen of in een stembureau naar keuze in een andere gemeente in Nederland. het indienen van een verzoekschrift om bij volmacht te stemmen In verband met de op 8 september 1982 te houden stemming ter verkiezing van de leden van de Tweede Kamer der Staten- Generaal wordt ter openbare kennis gebracht, dat gelegenheid bestaat tot het indienen van een verzoekschrift om bij volmacht te stemmen. Het stemmen bij volmacht is mogelijk voor de kiezer, die niet in staat zal zijn in persoon aan de stemming deel te nemen. Het verzoekschrift wordt uiterlijk op 25 augustus 1982 ingediend bij de burgemeester van de gemeente, waar de verzoeker op de dag van de kandidaatstelling, 27 juli 1982, in het kiezersregister is opgenomen, indien schriftelijk een gemachtigde wordt aange wezen. Ter secretarie van elke gemeente zijn formulieren voor het verzoekschrift kosteloos verkrijgbaar; worden nadere inlichtingen verstrekt. Stemmen bij onder handse volmacht Een volmacht kan na 25 augus- us 1982 alleen nog worden erleend door overdracht van e oproepingskaart aan een amachtigde, die op hetzelfde embureau zijn stem moet uit- angen als de volmachtgever. Vergelijk hiertoe adres stem bureau en nummer stemdis- irict op de oproepingskaarten) De machtiging geschiedt door invulling en ondertekening van de op de voorzijde van de op roepingskaart voorkomende verklaring en de overhandiging van de daardoor in een vol- machtlegitimatiekaart omge zette oproepingskaart aan de gemachtigde (dus zonder tus senkomst van de gemeente). De aldus gemachtigde moét de volmachtstem tegelijk met zijn eigen stem in het op de oproe pingskaart vermelde stembu reau uitbrengen. De gemachtigde mag niet meer dan twee volmachten aan nemen. INLICHTINGEN VOOR DE KIEZER Aan de verkiezingen welke nu weer voor de deur staan mag u deelnemen. Soms komt het voor, dat voor de uitslag van één stem - bijvoorbeeld de uwe! - beslissend is. Het is dus zaak dat u aan deze verkiezing deelneemt. Maar dat moet dan natuurlijk wél kunnen, ook als u in een andere gemeente werkt, plotseling het dorp uit moet of ziek bent. Er zijn nu meer mogelijkheden om ergens anders te stemmen of iemand anders te machtigen om uw stem uit te brengen. Met een paar mogelijkheden is nu speciaal rekening gehou den: 1. U bent ziek of gehandicapt en weet al lang van tevoren dat u niet naar het stemlokaal kunt komen. In dit geval zijn er twee moge lijkheden. a. U kunt thuis (b.v. uw echtge noot of echtgenote, een ge zinslid of een huisgenoot)o\ een kennis, die in uw buurt woont en in hetzelfde stemlo kaal als u moet stemmen, vra gen om uw stem uitte brengen. U hoeft dan alleen maar de voorkant van uw oproepings kaart in te vullen en te onderte kenen. Ook de gemachtigde moet de kaart dan onderteke nen. Die neemt uw kaart mee naar het stemlokaal en brengt uw stem tegelijk met de eigen stem uit. Dit is verreweg de eenvoudigste manier. b. Wanneer u iemand wilt machtigen die verder weg woont en dus niet in hetzelfde stemlokaal als u moet stem men, dan kunt u bij degemeen- te - bureau verkiezingen - een volmachtformulier aanvragen. Dit kan schriftelijk of telefo nisch gebeuren, of iemand kan het even voor u komen halen. Op dit formulier vult u in, wie u machtigt om voor u te stem men, ondertekent het en laat het ook door de gemachtigde ondertekenen. Daarna stuurt u het formulier, samen met uw oproepings kaart (als u die tenminste al ontvangen hebt), aan het bu reau verkiezingen terug. Dit formulier moet uiterlijk op de veertiende dag vóór die der stemming (25 augustus 1982) ter secretarie zijn ontvangen. De gemachtigde krijgt dan een 'volmachtlegitimatiekaart'. Raakt hij die kwijt, dan krijgt hij geen andfere. Deze regeling bestond vroeger ook, maar is in zoverre veran derd, dat de gemachtigde geen familielid of huisgenoot meer hoeft te zijn. Wél is het nog zo, dat degene die u machtigt niet meer dan twee machtigingen mag aannemen; behalve vooru mag hij dus hoogstens nog voor één andere persoon stem men. 2. U hoort op of vlak voor de dag van de stemming, dat u het dorp uit moet, of u wordt plot seling ziek. In dat geval is er maar één mo gelijkheid: u kunt alleen ie mand machtigen die in hetzelf de lokaal als u moet stemmen. U moet dit doen op de manier, zoals hierboven bij 1. onder a. is beschreven. Aangezien de gemachtigde uw stem tegelijk met de eigen stem moet uitbrengen kunt u niet ie mand machtigen, die op die dag al gestemd heeft. Ook hier geldt weer, dat iemand maar twee machtigingen mag aan nemen. 3. U kunt wel zelf stemmen, maar doet dit liever ergens an ders, en ziet kans om tevoren even naar de gemeentesecre tarie, bureau verkiezingen, te komen. Het kan voorkomen dat u op de verkiezingsdag in een andere gemeente bent of in een ander deel van de gemeente. Wan neer u dat bijtijds weet kunt u tot 5 dagen vóór de dag van de stemming (3 september 1982) bij het bureau verkiezingen ko men en uw oproepingskaart aan de achterkant laten invul len. Die kaart wordt dan omge zet in een 'kiezerslegitimatie- kaart'. Daarmee kunt u dan uw stem uitbrengen. Wanneer u uw kiezerslegitima- tiekaart kwijt raakt, krijgt u geen nieuwe. 4. U kunt wel zelf stemmen, doet dit liever ergens anders, en kunt niet van tevoren even naar de gemeentesecretarie, bureau verkiezingen, komen. U kunt dan telefonisch of schriftelijk bij het bureau ver kiezingen - of mondeling bij de secretarie van een andere gemeente - een formulier aan vragen ter verkrijging van een 'kiezerslegitimatiekaart'. Na invulling en ondertekening stuurt u dat formulier, samen met uw oproepingskaart (als u die tenminste al ontvangen hebt), naar het bureau verkie zingen. Dit formulier moet uiterlijk op de veertiende dag vóór die der stemming (25 augustus 1982) ter secretarie zijn ontvangen. Wanneer u de kiezerslegitimatiekaart hebt ontvangen, hebt u weer dezelf de mogelijkheden als hiervoor bij 3. vermeld. uitoefening van het kiesrecht door werknemers Er wordt op gewezen, dat iede re werkgever verplicht is zijn kiesgerechtigde werknemers in de gelegenheid te stellen aan de verkiezingen deel te ne men wanneer zij niet buiten diensttijd kunnen stemmen. Deze verplichting geldt niet ten aanzien van kiezers, die buiten hun woonplaats werken en om aan de stemming deel te nemen langer dan gedurende twee achtereenvolgende uren afwezig zouden zijn. Het niet nakomen van de ver plichting is strafbaar. Oproepingskaarten voor de stempiing ter verkiezing van de leden van de Twee de Kamer der Staten-Generaal De oproepingskaarten zijn één dezer dagen per post bij de kie zers bezorgd. Indien geen op roeping is ontvangen of er fou ten in de tenaamstelling of het adres zijn gemaakt, wordt men verzocht contact op te nemen met de gemeentesecretarie (afdeling verkiezingen, tele foon 01802-1644, tst. 22). Aanpassing stem bureau in bejaar dentehuis "De Ze venster" voor invali den en minder- validen Ten behoeve van invaliden en minder-validen is in het stem bureau nr. Ill, gevestigd in het bejaardentehuis "De Zeven ster", Leliestraat 3 een stem hokje aangepast en specifiek voor hen toegankelijk ge maakt. Ook rolstoelgebruikers kunnen er gebruik van maken. Indien men volgens de oproe pingskaart in een ander stem bureau had moeten stemmen en men wenst in het bureau aan de Leliestraat zijn of haar stem uit te brengen, dan kan men de oproepingskaart ter gemeentesecretarie laten om zetten in een kiezerslegitima tiekaart. Afgegeven bouwvergunningen In de periode van 31 juni toten met 13 augustus 1982 is door burgemeester en wethouders van Zevenhuizen vergunning verleend voor: - de bouw van een woonhuis op het perceel Wollefoppenweg 111; Een ieder die meent in zijn belang getroffen te zijn door verlenfng van deze vergunning kan binnen 30 dagen na dagte kening van dit blad een gemoti veerd bezwaarschrift indienen ingevolge de Wet Arob bij bur gemeester en wethouders van Zevenhuizen. De vergunning ligt gedurende deze termijn ter gemeentese cretarie ter inzage.

DK | 1982 | | pagina 2