VERWCY vlaai pitten vm 1? KOEL HELDER WATER Ook over de trouwkaart wordt ut vast wel eens... iosthétiek l&rfen enpittiirignT/an ïïjJt en noiwël ineer? VTasaen. Limburg terechte Schte osït ze dhl ■Villi 1 é>ui Ctl Ssiltfilhi. zwembadwetenswaardigheden Uw Uiterlijk is een Biosthétisch Advies waard plaats ook eens een advertentie in dit blad J.M. HAARMODE Jih erV GERRITSEN een dakkapel? kennemer kaarten kollektie drukkerij elgersma tien jaar de koornmolen schoolzwemmen les voor volwassenen trimzwemmen aanstaande moeders moeders en baby's drempelvrees bejaarden zwemles zwemvaardigheid zwemles volwassenen brandweer recreatief zwemmen voor informatie BOUW- EN HAND ELS BED RIJT Lange Zijde 4 2761 AV Zevenhuizen (ZH) Tel. 01802-1055 b.g.g. Tel. 01820-30350 k°Mt li QdtniewL dm Umj Ajalcfrm (UuMMu, uw'hmwc' odukktr: Vanaf woensdag 1 september ook weer op woensdagmiddag GEOPEND Een component aan uw persoonlijkheid .A'te - ECHTE BAKKER Aangelokt door het mooie weer vonden velen deze zomer de weg naar het Zevenhuizense zwembad "De Koornmolen". Hier volgen een paar cijfers van bezoekersaantallen: mei: 10.472; juni: 13.607; juli: 18.392; t/m 11 aug.: 8.550; totaal 51.021. Het aantal van juli en augustus geeft enigszins een vertekend beeld, door de campinggasten. Voor het eerst is de toegangsprijs van het zwembad begrepen in het staangeld van de camping. De campinggasten lopen nogal eens in en uit en worden telkens geteld. Dat neemt overigens niet weg dat het aantal bezoeker veel hoger is dan vorig jaar. Ook namen meer Zevenhuizenaren een abonne ment omdat het seizoen zo goed begon, deelt de cheffin van De Koornmolen, mejuffrouw F.v.d. Bosch ons desgevraagd mede. "De buitenbaden zijn tot29augus- ♦us geopend. Om de buitenbaden langer open te houden zou te kost baar zijn, als de kinderen weer naar school gaan, neemt de belangstelling om te gaan zwem men af", verkaart ze. De Zevenhui- zerplas is voor ons een grote con current, alhoewel we met mooi weer, hogere bezoekersaantallen hebben dan vorig jaar en de jaren daarvoor. Misschien ook omdat zich botulisme voordoet in de Hennipsloot en de Rotte, hoewel dit soort niet gevaarlijk voor de mensen is", stelt juffrouw van den Bosch. Dit voorjaar bestond het combi- bad tien jaar. Geruchten deden de ronde dat er een groot feest zou worden gevierd en daarom maken we even een zijsprongetje en in formeren hiernaar. "Inderdaad be stonden er hele enthousiaste plan nen voor een feestnacht met vere nigingen uit het dorp. Langs de hele Tweemanspolder zouden dan kraampjes geplaatst worden en aansluitend kon een bezoek aan de jachthaven en de Rotte worden gebracht, waar de zeilrace 'Nacht van Zevenhuizen', plaats zou vin den. Helaas werden deze plannen niet goedgekeurd door het college van B en W" verzucht juffrouw van den Bosch. 23 augustus gaat het zwemlessei zoen weer van start. Het school zwemmen is gehalveerd. In Zeven huizen krijgt alleen de tweede klas schoolzwemmen. Dus nu maar drie 'halfuurtjes' per week (Oud Verlaat inbegrepen), wat vroeger zes 'halfuurtjes' waren omdat des tijds ook de derde klas zwemles kreeg. "Donderdag was er school zwemmen van scholen uit Bent huizen. Dit is helemaal vervallen. Vrijdags kwamen de scholen van Moerkapelle, waarvan de klassen 2,3,4 en 5 schoolzwemmen kregen omdat in Moerkapelle te weinig gymnastiekruimte was. Nu, met het gereedkomen van het nieuwe Dorpshuis blijven alleen de klas sen 2 en 3". Deze teruglopende tendens (die landelijk is in het schoolzwemmen, i.v.m. bezuini gingen van gemeenten) wordt door juffrouw Van den Bosch, iets wat met haar vele collega's doen, betreurd. "Dat dan deze vorm van lichamelijke opvoeding van de kinderen in Nederland zo bezui nigd wordt, is erg jammer". Als ge volg van deze situatiejnoet er bij ons één zwemonderwijzer(es) worden ontslagen". Hoe worden deze uren nu opge vuld?, vragen we. "Op maandag gaat het zwembad later open. We hadden het eerst uur vrij zwem men, maar het bezoek was zo mi niem, dat we hiertoe moesten be sluiten. We willen wel de mogelijk heid scheppen om voor volwasse nen op maandag- en donderdag middag van 14.30 tot 15.00 uur zwemles te geven, mits daar vol doende belangstelling voor be staat". Juffrouw Van den Bosch vertelt dat vooral het dameszwemmen in trek is. Daarvoor willen we op de donderdagmiddag van 13.30 tot 14.30 uur nog een uur invoegen. De dinsdagochtend van 9.00 tot 14.30 uur blijven (voor trimzwem- mers) gehandhaafd. Om de be langstelling te peilen, stellen we het op prijs, als de belangstellen den zich hiervoor van tevoren opgeven aan de kassa. Ook dege nen die vorig jaar meededen", ver zoekt ze. "Het herenzwemmen zien we langzaam een opwaartse lijn maken, waar het de belang stelling betreft. Dit vindt zoals voorheen weer op maandagavond plaats van 20.00 tot 21.00 uur. Graag ook hier van'tevoren even een telefoontje naar het zwembad voor aanmelding", vraagt juffrouw Van den Bosch. Op de donderdagmorgen i een uurtje vrij voor zwangere vrouwen, nl. van 11.00 tot 12.00 uur. Vorig jaar kwam het zwemmen van moeders met baby's in De Koorn molen uitvoerig in het nieuws. Hiervoor bestaat veel belangstel ling. Op de woensdagmorgen isdit van 10.00 tot 11.00 uur en van 11.00 tot 12.00 uur. Woensdagmid dag is er nog een uurtje van 15.30 tot 16.30 uur. De watertempera tuur is op die dag aangepast aan de gebruikers, want 's-avonds van 18.00 tot 19.00 uur maken gehan dicapten en mensen die op me disch advies moeten zwemmen, gebruik van De Koornmolen. Volgens juffrouw Van den Bosch hebben velen nog een drempel om te gaan zwemmen en beseft men niet hoe goed het is voor lichaam en geest. "Af en toe zou is het wel van de daken willen schreeuwen: mensen ga zwem men!". Bejaarden zijn voorheen door het schoolzwemmen van de donder dagochtend verdrongen. Nu komt deze ochtend weer vrij voor de be jaarden van 10.00 tot 11.00 uur. Hiermee ie juffrouw Van den Bosch blij. De temperatuur van het water is dan ook aangepast. "We hopen dat er weer veel bejaarden van dit speciale uurtje gebruik zul len maken". Hoe zit het met de zwemlessen buiten de schooltijden? "Voor di ploma A is er veel belangstelling. De kleuterlessen zijn uitgebreid met de van 16.30 tot 17.00 uur; uit sluitend voor 4-jarigen, éénmaal per week. Vaak vinden ouders tweemaal per week teveel. Dit is geen zwemles, maar een watervrij- maken van het kind. Het kind komt zelfs^zover, dat het op zijn eigen wijze, gekleed het diepe over kan zwemmen en zichzelf in geval van nood, kan redden. Bij deze cursus, staat duidelijk de zelfredzaamheid voorop", stelt ze. Van 17.00 tot 17.30 uur is erop diezelfde middag nog een halfuurtje voor kleuters van 4 en 5 jaar, die eveneens één maal per week komen. Voor het B- diploma kan nog worden inge schreven, horen we. "Is er veel be langstelling dan proberen we hier voor extra tijd te creeëren. Voorlo pig is dit dinsdag en vrijdag van 17.30 tot 18.00 uur. Houdt het op bij het B-diploma? "Née hoor", lacht de cheffin van De Koornmolen "vroeger wel. Kin deren kunnen bij ons ook terecht voor het diploma zwemvaardig heid". Lessen hiervoor worden ge geven op maandag, dinsdag en vrijdagavond van 18.30 tot 19.00 uur. De kinderen krijgen éénmaal per week les gedurende het gehele winterseizoen. Voor dit diploma mag uitsluitend in het buitenbad worden afgezwommen. Het is een diploma waarvoor de opleiding bijzonder gevarieerd is. Het geeft de kinderen meer conditie en leert ze andere vaardigheden, wat de naam Zwemvaardigheden al zegt". En daarna? De eisen die voor ho gere zwemvaardigheden worden gesteld kunnen wij in ons zwem bad niet verwezenlijken, omdat we geen springplank hebben. Wel wil len we bekijken of het te realiseren is, een eigen certificaat uit te geven (van De Koornmolen, aan diegenen die na Zwemvaardigheid I niet verder kunnen, maar dat wel willen) We zouden dan eigen eisen op moeten stellen, waarbij we vooral het plezier van het kind voorop laten staan", benadrukt juffrouw Van den Bosch. Bijna vergeten we dat er ook 's- avonds aan volwassenen zwemles wordt gegeven, zoals dit ook voor heen plaatsvond. Dinsdag en don derdag van 19.00 tot 19.30 uur of woensdag en vrijdag van 19.00 tot 19.30 uur. Op maandagavnd van 19.00 tot 20.00 uur zwemt hier de brand weer van Bleiswijk. Dit doen die brandweerlieden al jaren. We zou den het prettig vinden als de brandweerlieden van de corpsen Moerkapelle en Zevenhuizen (Oud Verlaat) ook op dit uur zouden komen!" Het recreatieve zwemuurtje voor dames is uitgebreid met de vrij dagochtend van 9.00 tot 10.00 uur. Dit was al op woensdag en donderdagochtend. De woens dagmiddag blijft recreatief zwem men van 13.30 tot 15.15 uur. Dinsdag t/m vrijdagavond blijft het recreatieve zwemmen van 19.30 tot 21.00 uur gehandhaafd. En za terdag en zondag kan iedereen van 10.00 tot 11.45 uur, van 12.00 tpt 13.45 uuren van 14J5 tot 16.00 uur terecht. Dit zijn vaak gezellige uurtjes, waar tijdens vooral door de volwassenen, even verpoosd wordt op. het terras, met koffie of een versnapering. D'r zijn tenslotte veel belangrijker zaken waar u het eens over bent geworden. U gaat trouwen. Een belangrijke beslissing. En heeft u eenmaal besloten, dan komen allerlei kleine en grote beslissingen ook op u af. Waar gaat u trouwen? Hoe doet u 't met de receptie? Wie nodigt u uit? En. hoe maakt u het bekend. De Kennemer Kaarten Kollektie maakt 't u voor wat dat betreft erg gemakkelijk. Een schitterende serie stijlvolle trouwkaarten. Met leuke tekstsuggesties en ideeën. Kom de dikke Kennemer Kaarten Kollektie maar 'ns inzien. Een aparte kaart vooreen apart paar. Op die dag komt één van de Technische Specialisten van Biosthétiek ons team versterken om zoveel mogelijk Biosthétische haar- en huidadviezen te kunnen geven,Aan dit Biosthétisch advies zijn geen kosten verbonden. Wel verzoeken wij U een afspraak te maken, omdat wij voor ieder advies ca. een half uur de tijd willen nemen. uw Biosthéticien: Dorpsstraat 31 - Zevenhuizen - 01802-1579

Dorpskrant | 1982 | | pagina 6