Gemeente Zevenhuizen burgerlijke! GEMEENTE MOERKAPELLE Installatie Gemeenteraad Afgegeven bouwvergunningen Uit de raad Collecteschema STAND Ontwerp bestemmingsplan "Dorp, Herziening 1982" BURGERLIJKE STAND Afgegeven bouwvergunning Predikbeurten STEMMING ter verkiezing van de leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal Stemmen bij onder handse volmacht uitoefening van het kiesrecht door werknemers Secretarie op 8 september a.s. gesloten Stemming ter ver kiezing van de leden van de Tweede Kamer der Staten- Generaal Uitoefening van het kiesrecht door werknemers In de periode van 14 augustus t/m 27 augustus 1982 zijn door burgemeester en wethouders van Zevenhuizen vergunningen verleend voor: - het plaatsen van een dakvenster in de woning Weideplantsoen 6; - het verbouwen van een tuinderswoning op het perceel Knibbelweg 46. Een ieder die meent in zijn belang getroffen te zijn door verlening van één van de bovenstaande vergunningen kan binnen 30 dagen na de dagtekening van dit blad een gemotiveerd bezwaarschrift indienen ingevolge de Wet Arob bij burgemeester en wethouders van Zevenhuizen. De vergunningen liggen gedurende deze termijn ter secretarie ter inzage. In de raadsvergadering van 26 augustus 1982 is onder meer besloten tot: - benoeming van burgemees ter A.H. van Gent tot ambte naar van de burgerlijke stand; - benoeming in vaste dienst van een leidster aan de open bare kleuterschool; - wijziging van de Studiefacili teitenverordening; - wijziging van de "Verorde ning, houdende regelen als be doeld in artikel 4 van de Woon- ruimtewet 1947, Stbl. H 291"; - het verdagen van de beslis sing op een beroepschrift inge volge de Woningwet tegen de gedeeltelijke weigering van een bouwvergunning; - vaststelling van een gebied, als bedoeld in artikel 3 van de Wet agrarisch grondverkeer; - de aanschaf van een maai- machine ten behoeve van voet balvereniging "Groeneweg"; - het verlenen van gemeente garantie voor een aan te gane geldlening in verband met de bouw van een uitvaartcentrum. Op dinsdag 7 september a.s. zullen de leden van de nieuwe gemeenteraad voor de eerste maal bijeenkomen. Tijdens de ze vergadering zullen de door de Zevenhuizense bevolking gekozen raadsleden worden géinstalleerd. Dit zijn de heren H.G. van den Akker, J.E. Dor- restijn, F. van Harten, P. Hof man, J. Hogenes, F. Kerkhof, C.E.H. Sarneel, H.J. Sleeuwen- hoek, H.R.V. van der Vleugel, B. van Yperen, D. Zwerus, M. Zijderhand en Mw. C.H.M. Westenbroek-Eenhuizen. Op deze avond zullen ook de wethouders worden gekozen en de leden van de diverse commissies. Tevens zal in de diverse vacatures in algemene besturen van intergemeente lijke lichamen worden voor zien. De vergadering begint om half acht. Ter openbare kennis wordt gebracht, dat op 8 september 1982 de stemming zal plaatsvinden ter verkiezing van de leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal. De stemming vangt aan om 8 uur v.m. en duurt tot 7 uur n.m. Tevens wordt de aandacht gevestigd op de inhoud van artikel 128 van het wetboek van strafrecht: "Hij die opzettelijk zich voor een ander uitgevende, aan een krachtens wettelijk voorschrift uitgeschreven verkiezing deel neemt, wordt gestraft met gevangenisstraf van ten hoogste een jaar". Een volmacht kan alleen nog worden verleend door over dracht van de oproepingskaart aan een gemachtigde die op hetzelfde stembureau zijn stem moet uitbrengen als de vol machtgever. (Vergelijk hiertoe adres stembureau en nummer stemdistrict op de oproepings- kaarten) De machtiging ge schiedt door invulling en on dertekening van de op de voor zijde van de oproepingskaart voorkomende verklaring en de overhandiging van de daar door in een volmachtlegitima- tiekaart omgezette oproe pingskaart aan de gemachtig de (dus zonder tussenkomst van de gemeente). De aldus gemachtigde moet de vol- machtstem tegelijk met zijn eigen stem in het op de oproe pingskaart vermelde stembu reau uitbrengen. De gemachtigde mag niet meer dan twee volmachten aanne men. Er wordt op gewezen, dat iede re werkgever verplicht is zijn kiesgerechtigde werknemers in de gelegenheid te stellen aan de verkiezingen deel te ne men wanneer zij niet buiten diensttijd kunnen stemmen. Deze verplichting geldt nietten aanzien van kiezers, die buiten hun woonplaats werken en om aan de stemming deel te nemen langer dan gedurende twee achtereenvolgende uren afwezig zouden zijn. Het niet nakomen van de ver plichting is strafbaar. 6 tot 12 september: P I T. 13 tot 19 september: Beatrix- fonds. 20 tot 27 september: Nier stichting. In verband metdeop8septem| ber a.s. te houden verkiezinJ voor de leden van de Tweedif Kamer der Staten-Generaal zal de secretarie die dag gesloten! zijn. De afdeling burgerlijke standi zal voor de aangifte van ge-I boorten en de aangiften van| overlijden die dag 's-ochtendsl van 7.00 tot 7.30 uur geopenc| zijn. Voor eventuele vragen betref-I fende de verkiezingen kan menl zich telefonisch wenden tothet| gemeentehuis, tel. 01802-16441 GEBOORTEN Anieka, dochter van: Vos, Hen-I drik en: van den Heuvel, Jol hanna G. op 18 augustus 1982.1 Paul, zoon van: van Holst, Pieter en: de Boo, Willempje.f op 23 augustus 1982. OVERLEDEN Verheul, Jan, oud 79jaar, op25| augustus 1982. HUWELIJKEN Voskuilen, Marinus GijsbertusJ en: Koole, Alieza Gerda, op 18[ augustus 1982. Konings, Arnoldus en: de Gier I Johanna, op 25 augustus 1982 1 Stuurman, Adriaan en: de Ko-| ning, Neeltje, op 25 augustus) 1982. De burgemeester van Moerkapelle maakt ingevolge het bepaalde in artikel 23 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend dat vanaf maandag 6 september 1982 gedurende één maand ter gemeente-secretarie vooreen iederter inzage ligt het ontwerp bestemmingsplan "Dorp, Herziening 1982". Gedurende bovengenoemde termijn van ter inzage legging kan een ieder schriftelijk bezwaren tegen voormelde ontwerp herziening indienen bij de gemeenteraad. Moerkapelle, 3 september 1982. Burgemeester voornoemd, A.W. Lips. De burgemeester brengt ter openbare kennis, dat op 8 sep tember 1982 de stemming zal plaatsvinden ter verkiezing van de leden van deTweede Kamer der Staten-Generaal. De stemming vangt aan om 8.00 uur v.m. en duurt tot 7.00 uur n.m. Hij herinnert aan de inhoud van artikel 128 van het wetboek van strafrecht: Hij die opzettelijk zich voor een ander uitgevende, aan een krachtens wettelijk voorschrift uitgegeven verkiezing deel neemt, wordt gestraft met ge vangenisstraf van ten hoogste een jaar. GEBOREN: Mark Arend, zoon van: Louter, Adriaan en: van Steensel, Cor nelia. Suzanna M., dochter van: Hu- ber, Johannes en: Chang, Chao-hsia A. GEHUWD: Jonker, Taco en: Snijders, Mari A. Hertog, Frans en: Stormbroek, Willempje H. De burgemeester herinnert er aan, dat iedere werkgever ver plicht is zijn kiesgerechtigde werknemers in de gelegenheid te stellen aan de verkiezing deel te nemen wanneer zij niet buiten diensttijd kunnen stem men. Deze verplichting geldt niet ten aanzien van kiezers, die buiten hun woonplaats werken en om aan de stem ming deel te nemen langer dan gedurende twee achtereenvol gende uren afwezig zouden zijn. Het niet nakomen van de ver plichting is strafbaar. Burgemeester en wethouders van Moerkapelle hebben op 3 september 1982 bouwvergun ning afgegeven aan: K. Evers, voor het bouwen van een woonhuis op een perceel grond gelegen aan de Heren weg. Een ieder die meent in zijn/ haar belang, te zijn getroffen kan binnen 30 dagen na ver zending van de beschikking in gevolge de wet Arob een be zwaarschrift indienen bij bur gemeester en wethouders van Moerkapelle. Zevenhuizen 5 september Herv. kerk 10.00 uurds. J. Enderlé. I opening winterwerk; 19.00 uurds J. Enderlé, Jeugddienst. Geref. kerk9.30 uurds. W. Davidsel 18.30 uur dienst; reli-musical Petra Jeugdkoor. Oud Verlaat 10.00 uur ds. P.A. Lefeber, Alphen a.d. Rijn. Ver. vrijz. herv. 19.00 uur ds. J. v. Rossum, Voorburg. 12 september R.K. Gemeenschapl 10.15 uur Euch. viering 10.15 uur pastor Bosman. Herv. kerk 10.00 uurds. J. Enderlé:I 19.00 uur ds. F.D. Emous, Den| Haag. Geref. kerk9.30uurds. W. Davidse 18.30 uur idem, H.A. Oud Verlaat 10.00 uur de heer G.J I v.d. Berg, opening winterwerk:] 19.00 uur ds. J. Enderlé. moerkapelle 5 september herv. kerk 9.30 uurds C. Treure, Katwijk; 18.30uurds.D v. Vliet, Giessendam. Geref. Gem. 9.30 uur leesdienst: 15.00 uur ds. A. Bac. 12 september Herv. kerk 9.30 en 18.30 uur ds. J. Harteman. Geref. Gem. 9.30 uur leesdienst: 15.30 uur ds. A. Elshout. medische diensten 4 sept. dokter J.A. Ensing, Dorps straat 196, Zevenhuizen, tel. 01802-1204. 5 sept. dokter W. Vroegindeweij Beatrixlaan 7, Moerkapelle, te 01793-1687. 11-12 sept. dokter R.P. Renssen Hoefweg 74, Bleiswijk, tél. 01892- 4085.

Dorpskrant | 1982 | | pagina 2