Gemeente Zevenhuizen Noordelijke Dwarsweg Afgegeven bouwvergunningen AGENDA Collecteschema OPEN HAARD OF HOUTKACHEL BURGERLIJKE STAND Tijdelijke wijziging busroute en stremming doorgaand verkeer In verband met asfalteringswerkzaamheden zal de Noordelijke Dwarsweg vanaf de Leliestraat tot de Bredeweg vanaf maandag 4 oktober 1982 afgesloten zijn voor het doorgaande verkeer. De Knibbelweg zal - voor zover de werkzaamheden dit toelaten - voor het bestemmingsverkeer bereikbaar zijn vanaf de west- óf de oostzijde van de Noordelijke Dwarsweg. Het bestemmings verkeer voor het gedeelte Leliestraat-Knibbelweg zal - afhan kelijk van de ter plaatse uit te voeren werkzaamheden - rekening moeten houden met oponthoud. Verwacht wordt, dat de werkzaamheden zullen zijn beëindigd aan het einde van de maand oktober. Wijziging bushalten per 11 oktober 1982. De afsluiting betekent tevens een tijdelijke wijziging in de busroutes van lijn 171 (Waddinxveen-Rotterdam) en lijn 176 (Zoetermeer-Gouda) die over de Noordelijke Dwarsweg voeren. Momenteel loopt lijn 171 vanaf Waddinxveen overde Noordelij ke Dwarsweg, Burg. Klinkhamerweg, Opril en Noordeinde naar Moerkapelle en omgekeerd. De route van deze lijn zal er nu vanaf 11 oktober a.s. tijdelijk als volgt uit zien: Waddinxveen (Plasweg) - linksaf Bredeweg op richting rijksweg Gouda-Den Haag - rijksweg - afslag Zevenhuizen (Noordeinde) - Swanla- weg - Opril en Noordeinde naar Moerkapelle en omgekeerd. Lijn 176 loopt momenteel vanaf Gouda via de rijksweg Gouda- Den Haag, Bredeweg (ged.), Noordelijke Dwarsweg, Burg. Klinkhamerweg, Opril en Noordeinde naar Moerkapelle en omgekeerd. De tijdelijke wijziging, die deze lijn met ingang van 11 oktober a.s. zal ondergaan, ziet er als volgt uit: Gouda via rijksweg - af slag Zevenhuizen (Noordeinde) - Swanlaweg - Opril en Noordeinde naar Moerkapelle en omgekeerd. De halten aan de Noordelijke Dwarsweg (Spoorwegovergang, Knibbelweg, Rozenstraat) komen hiermede tijdelijk te vervallen. Voor wat betreft lijn 176, vervalt tevens de halte nabij de kruising Noordelijke Dwarsweg/Bredeweg/Plasweg. Met betrekking tot de reizigers, die gebruik maken van lijn 171 (Waddinxveen-Rotterdam) wordt opgemerkt, dat zij nu kunnen in- of uitstappen bij de aanwezige halte nabij de Opril of bij de halte nabij de kruising Noordelijke Dwarsweg/Bredeweg/- Plasweg. Tevens bestaat demogelijkheid in-of uit te stappen bij de halte aan de Bredeweg (nabij nr. 116). De reizigers, die gebruik maken van lijn 176 (Gouda- Zoetermeer) kunnen in- of uitstappen bij genoemde halte aan het Noordeinde (Opril) of de tijdelijke halte nabij de 2e Bloksweg. Zoals reeds is gesteld, vervalt voor deze lijn de halte bij "Willem II". In de dienstregeling als zodanig zal geen wijziging worden aan gebracht. Dit houdt in, dat de bussen bij de halten aan het Noordeinde/Opril op hetzelfde tijdstip zijn als in normale omstandigheden. Wat betreft de bussen van lijn 176, deze zullen bij de halte aan de Bredeweg nabij de afslag Moerkapelle van de rijksweg zijn op ongeveer hetzelfde tijdstip als gebruikelijk. De bussen van lijn 171 zullen op ongeveer het gebruikelijke tijdstip zijn bij de halte nabij de kruising Noordelijke Dwarsweg/Bredeweg/Plasweg. Het gemeentebestuur is zich er van bewust, dat vorenstaande tijdelijke maatregelen, die naar verwachting zullen duren tot en met vrijdag 29 oktober a.s., enig ongerief met zich kan meebrengen. Juist door die tijdelijke maatregelen zal het ongerief hopelijk tot een minimum beperkt blijven. Termijn aanvragen huursubsidie verlengd De termijn voor het aanvragen van huursubsidie is verlengd tot 1 januari 1983. Diegenen, die menen voor de periode 1 juli 1982 tot 1 juli 1983 in aanmerking te komen voor huursubsidie maar deze nog niet hebben aangevraagd, krijgen nu tot 1 januari 1983 alsnog de gelegenheid een aanvraag bij de gemeente in te dienen. Deze datum geldt niet voor bewoners die pas na 1 oktober 1982 een huis huren. Zij moeten een aanvraag indie nen binnen drie maanden na de datum waarop de huur is ingegaan. HINDERWET Burgemeester en wethouders van Zevenhuizen maken bekend, dat door hen, onder diverse voorwaarden, om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervangen, op 14 september 1982 drie vergunningen zijn verleend ingevolge de Hinderwet naar aanleiding van de aanvragen van: - De heer P. van Elswijk, Rottekade 1, voor het oprichten en in werking houden van een bovengronds reservoir voor de opslag van L.P.G. (inhoud 2980 liter); - De heer J.A.M. Spruit, Molenviergang 8, voor het oprichten en in werking houden van een gastank met een waterinhoud van 1800 liter; - De heer M. Rijerkerk, Bredeweg 158, voor het oprichten en in werking houden van een propaangastank met een water inhoud van 990 liter. De beschikkingen en alle ter zake zijnde stukken liggen ter secretarie van de gemeente Zevenhuizen, Dorpsstraat 89, ter inzage en wel van 4 oktober 1982 tot 4 november 1982, elke werkdag van 8.30 uur tot 12.00 uur en van 14.00 uur tot 16.00 uur (inzage van de stukken buiten werktijden is mogelijk na telefonische afspraak). Ingevolge artikel 44, tweede lid, van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne staat tot 4 november 1982 beroep open bij de Kroon voor: a. de aanvragers; b. de betrokken adviseurs; c. degenen, die aantonen dat zij redelijkerwijs niet in staat zijn geweest overeenkomstig artikel 20, 21 en 22, tweede lid, of 28, eerste lid, onder c, van de Wet algemene bepalingen milieu hygiëne bezwaren in te brengen. De beschikkingen worden na afloop van de beroepstermijn van kracht tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en met toepassing van artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek wordt gedaan tot schorsing van één der beschikkingen dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin en worden gezonden aan de Raad van State, afdeling voor de geschillen van bestuur, Binnenhof 1, 2513 AA 's-Gra- venhage. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. In de periode van 13 september 1982 tot 27 september 1982 zijn door burgemeester en wethouders van Zevenhuizen vergun ningen afgegeven voor: - het plaatsen van een koelcel op het perceel Noordelijke Dwars weg 59; - het plaatsen van een drietal dakkapellen op de woonhuizen Wethouder Kreftlaan 6, 8 en 10; - het uitbreiden van een kassencomplex met een kas, groot 48 m2 op het perceel Zuideinde 31 I; - het plaatsen van een kas op het perceel Bredeweg 34; - het plaatsen van diverse tuinhuisjes, alsmede hobbykasjes, op het volkstuinencomplex aan de Wollefoppenweg. Een ieder die meent in zijn belang getroffen te zijn door verlening van één der bovenstaande vergunningen kan binnen 30 dagen na het verschijnen van dit blad een gemotiveerd bezwaarschrift indienen ingevolge de wet Arob bij burgemees ter en wethouders van Zevenhuizen. De vergunningen liggen gedurende deze termijn ter secretarie ter inzage. Donderdag 7 oktober 198? Openbare raadsvergadering Aanvang 19.30 uur. Dinsdag 26 oktober 1-982 Vergadering van de commissie Openbare werken en Ruimte lijke Ordening Aanvang 19.30 uur. Donderdag 28 oktober 1982 Vergadering van de commissie Onderwijs en Welzijn Aanvang 19.30 uur. 4-10 oktober 1982: Dieren-I bescherming. 11-17 oktober 1982: Zwakzin nigenzorg. 18-24 oktober 1982: geen col lecten. Nu het stookseizoen weer aan gebroken is, is het goed nog I even terug te kijken op de afge lopen periode. Veel hout is er verstookt en de open haarden en houtkachels hebben vaak voor een gezellige sfeer in de huiskamers gezorgd. Maar ook de brandweer moest in ons dorp vijfmaal uitrukken om een uit de hand gelopen stookpar- tij te blussen. Dat betekent dat 1%van de openhaard-bezitters brand heeft gehad. Weliswaar zonder grote schade maartoch een te hoog percentage. Alvorens de haard opnieuw aangestoken wordt, verdient het volgende speciale aan dacht: - Veeg de schoorsteen regel matig. Eenmaal per jaar ragen is verplicht. Bij een veelvuldig gebruik van de houtkachel of haard kan meerdere malen vegen per seizoen noodzake lijk zijn. - Stook de haard nooit over matig heet. De meeste warmte gaat dan toch de schoorsteen uit en het gevaar van overver hitting van bijvoorbeeld hou ten bouwdelen in de omgeving van de schoorsteen wordt al leen maar groter. - Zorg ervoor dat er tegen een schoorsteen geen brandbare materialen worden opgesla gen, want zelfs een dubbel wandige schoorsteen kan aan de buitenkant nog flink heet worden. Indien door u de voorgaande regels in acht worden geno men, zal het risico van een schoorsteenbrand aanzienlijk worden verminderd. GEBOORTEN - Esther, dochter van: van Rooijen, Johannes C. en: ten Voorde, Albarta P., op 6 sep tember 1982. - Gerrit Jelle Cornelis, zoon van: Brands, Gerrit en: van Vliet, Aria M., op 8 september 1982. - Wouter Martijn, zoon van: Lindhoud, Anthonie C. en: Oosterveld, Alberdina, op 8 september 1982. - Stefan, zoon van: Bal, Fran- ciscus J. en: Knoop, Margare- tha E., op 11 september 1982. - Daniëlle, dochter van: Boode, Willem K. en: de Wit, Nelly H., op 13 september 1982. - Liesbeth Angelina, dochter van: van Lochem, Johannes G.M. en: Kolb, Yvonne A.,opl7 september 1982. HUWELIJKEN Moerman, Cornelis Gerard en: Warnders, Klasina, op 17 sep tember 1982. Slingerland, Jan Dirk en: van den Berg, Maria, op 22 sep tember 1982.

Dorpskrant | 1982 | | pagina 2