BENNING B.V. 600,- 550,- GEMEENTE MOERKAPELLE Gemeente Zevenhuizen VOORTGANG WONINGBOUW Predikbeurten BIBLIOTHEEK MODESHOW Anjerfonds reikt onderscheiding uit aan Moerkapelse Raadsvergadering Openbare bekendmaking BURGERLIJKE STAND v.d. Weerdt en 't Slot winnen rabo-brigde toernooi Tweedehands KLEUREN TELEVISIE Speciale aanbieding Televisie antenne en FM Antenne Radio Grammofoon combinatie ERRES nieuwe aanwinsten Opening van zaken TE KOOP HAMMOND toonwielorgel type E312 6.500,- Voorlichtings- enquêtebijeenkomst 6 oktober 1982 In opdracht van het gemeentebestuur van Zevenhuizen wordt door de N.V. Bouwfonds Nederlandse Gemeenten een enquête gehouden met betrekking tot de bouw van woningen in plan West en in het dorpscentrum. Voorshands gaan daarbij de gedachten uit naar de realisering van 20 premiekoopwonin gen en 22 huurwoningen in plan West en 28 kleine huur woningen in het dorpscentrum. Het is de bedoeling, dat de koopwoningen worden gebouwd door of namens het Bouwfonds, terwijl de huurwoningen naar het zich laat aanzien, zullen worden geëxploiteerd en beheerd door de Woningbouwvereniging "Beter Wonen". Ten behoeve van die enquête zal nu door het Bouwfonds op woensdag 6 oktober 1982 van 18.30 uur tot 21.00 uur in Hotel Vos, Dorpsstraat 60 een voorlichtings- c.q. enquête-avond worden gehouden, waarbij aandacht geschonken zal worden aan een aantal woningtypen in verschillende prijsklassen. Hiervoor kunnen belangstellenden hun voorkeur uitspreken. Ook zijn er typen met verschillende huurklassen. Het is de bedoeling, dat ook een enquêteformulier wordt inge vuld, welk formulier op die avond beschikbaar wordt gesteld. Tevens is het mogelijk informatie te verkrijgen over met name de woningen in plan West. Mede aan de hand van de ingevulde enquête zal bezien worden in hoeverre tot een uitgewerkt woonplan kan worden gekomen. Mocht het niet mogelijk zijn deze avond te bezoeken, dan kan men vanaf donderdag 7 oktober a.s. ter gemeentesecretarie tijdens de kantooruren (9.00 tot 12.00 uur) genoemd enquête formulier alsnog ontvangen evenals de andere op de voorlich tingsavond c.q. enquête-avond verstrekte documentatie. Opgemerkt wordt, dat toewijzing van woningen die avond niet aan de orde komt. Dit vindt te zijnder tijd plaats door het gemeentebestuur, waarbij geldt met name voor de koopwo ningen, dat in eerste instantie inwoners en/of economisch gebondenen van Zevenhuizen in aanmerking zullen komen. Daar de Dorpskrant slechts plaatselijk verschijnt, is het wellicht wenselijk, dat de in Zevenhuizen gevestigde bedrijven hun per soneel - voor zover zij buiten Zevenhuizen woonachtig zijn - zullen inlichten over het vorenstaande. Dus woensdag 6 oktober 1982 voorlichtings- en enquête bijeen komst in Hotel Vos, Dorpsstraat 60 van 18.30 uur tot 21.00 uur Een ieder is die avond welkom. ZEVENHUIZEN - 3 okt. herv. kerk 10.00 uur ds. J. Enderlé; 19.00 uur ds. L. Romein, Rijnburg, Jeugd dienst. Oud Verlaat 10.00 uur de heer G.J. v.d. Berg. R.K. Gemeenschap Dorpshuis communieviering 10.15 uur. Ver. vrijz. herv. 19.00 uur ds. A. Aris, Ammerstol. Geref. kerk 9.30 uur kand. J. Dijk huizen, Amstelveen; 18.30 uur de heer C M. Cornelisse. zondag 10 oktober herv. kerk 10.00 uur ds. J. Enderlé, H. doop; 19.00 uur ds. J. Haitsma, Boskoop. Oud Verlaat 10.00 uur ds. J. Gras, Dordrecht; 19.00 uur ds. J. Enderlé Geref. kerk 9.30 uur en 18.30 uur dienst. MOERKAPELLE - 3 oktober herv. kerk 9.30 uur ds. J. Harteman; 18.30 uur ds. T.J. Kamerbeek, Hoevelaken. Geref. Gem. 9.30 en 18.30 uur ds. A. Elshout, H.A. en dankzegging, zondag 10 oktober herv. kerk 9.30 en 18.30 uur ds. J. Harteman. Geref. Gem. 9.30 uur leesdienst; 15.30 uur ds. A. Elshout. medische diensten HUISARTS: 2/3 oktober dokter W. Vroegindeweij, Beatrixlaan 7, Moerkapelle, tel. 01793-1687. (alleen 2 oktober) 3 oktober dokter J.A. Ensing, Dorpsstraat 196, Zevenhuizen, tel. 01802-1204. 9/10 oktober dokter W.J. van Bruggen, De Wielewaal 20, Zeven huizen, tel. 01802-1783. Bridge Club Zevenhuizen kan weer terug zien op een grandioos verlopen toernooi, dat in samen werking met de Rabobank was ge organiseerd. De 168 bridgers die zaterdag 25 september in de sport hal van dorpshuis Swanla aanwe zig waren, waren allemaal zeer te spreken over de organisatorische kracht van de plaatselijke bridge club. Extra leuk was het dat Wim v.d. Weerdt en Ger van 't Slot het toernooi wonnen, zij zijn namelijk de plaatselijke cracks. Dorpsstraat 111 - Zevenhuizen - tel. 01802-1358-2880 ROMANS: Adler, W: De oorlog tussen de rozen; Bosse, M: De man die van dierentuinen hield; Fald- bakken,K: Sweet water; Kesey, K: En eentje zag ze vliegen; Keulen, M.van: van lieverlede; Minco, M: Het huis hiernaast; Peters, E: De zomer van de draak; Philipe, A: Ontmoetingen op de heuvel; Rachmanowa, A: De rivale van de Czarina; Zandstra, E: Het klotsen de meer. INFORMATIEF: Dijkstra/Schut: Boeken uit onze eeuw(uittreksel- boek); Dijkstra/Schut: Literair werk uit vorige eeuwen; Everts- Goddard: Kindermishandeling; Gerrits, A: De Sovjet-Unie zien; Hagendoorn, A: Het nazisme als ideologie; Schuilenga, J.H: Hon derd jaar telefoon. JEUGD: Brussel, T. van: Wie gaat er mee naar Loes en Noortje; Damen, S: De kinderen van het landje; Vriens, J: Zondagmorgen; Vries, A. de: Een boom met een hoed; Vries, A. de: Samen in een nest. In Moerkapelle opent burgemees ter A.W. Lips vrijdagmiddag 1 ok tober om 14.30 uur het nieuwe be drijfspand van W. van der Schee B.V., groothandel in dranken, aan de Ambachtstraat 5. De receptie duurt tot 21.00 uur. Paars, aubergine, okergeel en bor deaux zijn de kleuren die deze win ter het modebeeld beheersen. Fas hion Flair, de Zevenhuizense da mesmodeboetiek, toonde woens dagavond in Hotel Vos de nieuwe wintermode, op uitnodiging van de Plattelandsvrouwen, afd. Ze venhuizen. Ook sportzaak v. Rijs nam deel aan de show met de nieuwe badmode voor het voorjaar 1983. De mannequins kwamen dit keer uit Zevenhuizen, het waren leden van de Plattelandsvrouwen. Ze deden hun best om de model len op charmante wijze te showen. Naast het hypermoderne van Fas hion Flair, ook klassieke dames kleding, zodat ook de wat oudere dames aan hun trekken kwamen. Mantels, broekpakken, japonnen, rokken en blouses trokken aan ht oog voorbij. Het applaus dat veel vuldig klonk was dan ook wel verdiend. 2x5 octaaf en vol pedaal TEL. 01803-2687 De voorzitter van het Anjerfonds Zuid-Holland, de heer M. Vrolijk, heeft donderdag 23september j.l. in het provinciehuis in 's-Gravenhage aan vijf personen en één anjercomité als blijk van waardering voor hun jarenlange activiteiten bij het organiseren van anjercollecten een bronzen plastiek, voorstellende een anjer, uitgereikt. De Moerkapelse, die de bronzen plastiek uit handen van de voorzitter ontving was: mevr. H. Bakker (beter bekend als tante Gon) die de Anjercollecte sinds 1947 organiseert. Het is de eerste keer dat het bestuur van Anjerfonds Zuid-Hol land op deze wijze uiting geeft aan zijn erkentelijkheid tegen over particulieren die al gedurende tien of meer jaren de anjer collecte in hun woonplaats hebben georganiseerd. Het bestuur is van plan voortaan om de drie jaar zo'n bronzen plastiek uit te reiken aan personen of instellingen die daarvoor in aanmerking komen. Het Anjerfonds Zuid-Holland, een afdeling van het Prins Bernhard Fonds dat in 1946 is opgericht, heeft ten doel de zelfwerkzaamheid van het Nederlandse volk te bevorderen op het gebied van de wetenschap, kunst en cultuur. Het betreft objecten van arbeid van plaatselijke en/of regionaal karakter in de provincie Zuid-Holland, met uitzondering van de gemeenten Rotterdam en 's-Gravenhage. Het Anjerfonds tracht dit doel te bereiken door het verlenen van financiële steun aan personen of organisaties in de aanschaf van duurzame goederen. De middelen verkrijgt net fonds uit de opbrengst van de jaarlijks te houden anjercollecten. Op 12 oktober a.s. zal de gemeenteraad in vergadering bijeen komen. Aan de orde zal komen: de wijziging van de studiefaciliteitenverordening. Het betreft het duidelijker omschrijven van een bepaalde zinsnede in de verordening. wijziging verordening geldelijke steun bewoners bij woning verbetering en krotopruiming en bejaarden bij verhuizing. De wijziging komt neer op een andere definitie van het begrip "huurprijs" wijziging vergoedingsregeling vrijwillige brandweer. De aanpassing van de vergoedingsregeling voor de vrijwilli gers bij de gemeentelijke brandweer is het gevolg van de aan passing van de salarissen van het rijkspersoneel per 1 juli 1982. wijziging beheersverordening Centraal Antenne Systeem- bedrijf. Het betreffen een aantal redactionele wijzigingen. verstrekken van subsidie aan tafeltennisvereniging "Moerka pelle". Het gaat om een eenmalige subsidie ter bestrijding van de kosten voor enkele aanschaffingen die noodzakelijk zijn geworden door de verhuizing van het oude dorpshuis naar het nieuwe dorpshuis. wijziging van de salarisverordening. Het betreft de aanpassing van de salarissen per 1 juli 1982 alsmede het toekennen van 1 dag extra vakantieverlof. aanbieding van de begroting 1983 van de Algemene Dienst, het Woningbedrijf, het Grondbedrijf en het Centrale Antenne Systeem-bedrijf. kredietverlening voor uitbreiding archiefstellingen. aanwijzing als gemeentelijk lijkschouwer. Momenteel fungeert de heer P. van der Linde, arts te Waddinx- veen, als gemeentelijk lijkschouwer. Om tijdens afwezigheid van deze arts problemen met betrekking tot het schouwen van lijken te voorkomen, wordt het voorstel gedaan de heer W. Vroegindeweij, arts te Moerkapelle, aan te wijzen als gemeen telijk lijkschouwer. verstrekken van krediet voor de aanschaf van meubilair voor de openbare lagere 'Burgemeester I.J.P. Keijzer-school Burgemeester en wethouders van Moerkapelle maken be kend dat, overeenkomstig het bepaalde in artikel 13 van de Afvalstoffenwet, vanaf 4 okto ber 1982 gedurende twee maanden voor een ieder tij dens de kantooruren ter ge meentesecretarie ter inzage ligt het goedgekeurde plan voor de verwijdering van huis houdelijke afvalstoffen en te zamen daarmee te verwerken bed rijfsafvalstoffen Moerkapelle, 1 oktober 1982 Burgemeester en wethouders voornoemd, de wethouder, C. Wolff de burgemeester, A.W. Lips GEBOREN: Andrea Corry, dochter van: Lindhout, Marinus en: Hame link, Janna J. GEHUWD: Hertog, Mattheus en: Vergeer, Yvonne H.M. Verwijmeren, Nicolaas en: de Jong, Cornelia S. Scholten, Antonius M. en: van Marle, Francina. OVERLEDEN: Schipper, Adriana J. oud 73 jaar.

Dorpskrant | 1982 | | pagina 3