GEMEENTE NIEUWERKERK AAN DEN IJSSEL HINDERWET HINDERWET GEMEENTE MOERKAPELLE BURGERLIJKE STAND ZANGAVOND Herv. Kerkkoor Bevredigend resultaat bij Rabobank ZEVENHUIZEN/MOERKAPELLE Fa. J. v.d. Jagt Zn Schoolse feiten BOEKENWEEK DORPSHUIS Moerkapelle terinzagelegging ontwerp-beschikking (art. 24, lid 2, Wet ABM) terinzagelegging ontwerp-beschikking (art. 24, lid 2, Wet ABM) Commissaris der Koningin op werk bezoek in Moerkapelle Verklaring van geen bezwaar methylbromide 3 panty's halen 2 betalen J. WISMEYER VINYL AUTODAKEN EN BEKLEDING schoolkamp 't Reigerbos Plattelandsvrouwen A Op de secretarie van de gemeente Nieuwerkerk aan den IJssel ligt vanaf heden op werkdagen van 09.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.00 uur, alsmede op 19 en 25 oktober 1982 van 19.30 tot 22.30 uur ter inzage het ontwerp van de beschikking op het verzoek van: - W.K. Crone B.V. Ketel en Apparatenfabriek, Eerste Tochtweg 39, 2910 AB Nieuwerkerk aan den IJssel; verzoekt i.v.m. de uitbreiding/wijziging van de inrichting, voor welke reeds vergunning werd verleend, een nieuwe, de gehele inrichting omvattende, vergunning. Aard van de inrichting: Constructiewerkplaats. Datum verzoek: 29 juni 1982; ingekomen: 6 juli 1982. Adres van de inrichting: Eerste Tochtweg 39, kadastraal gemeente Nieuwerkerk aan den IJssel, sectie Bbis nummer 1894. Strekking van de beschikking: voorwaardelijk te verlenen. Gemotiveerde bezwaren tegen de ontwerp-beschikking kunnen SCHRIFTELIJK worden ingebracht door de aanvrager en degenen die reeds schriftelijk of mondeling bezwaar hebben gemaakt tegen het verzoek om vergunning en hen die daartoe redelijkerwijze niet (tijdig) in staat zijn geweest. De bezwaarschriften moeten bij het gemeentebestuur worden ingediend vóór 29 oktober 1982. Indien men dat wenst, worden de persoonlijke gegevens van degene die een bezwaarschrift indient niet bekend gemaakt. Het verzoek daartoe moet schriftelijk tegelijkertijd met het bezwaarschrift bij het gemeentebestuur worden ingediend. 14 oktober 1982, Burgemeester en wethouders van Nieuwerkerk aan den IJssel, De secretaris, De burgemeester, (H. Roffel) (C.H. van de Linde) Voor nadere inlichtingen: Afdeling Algemene Zaken, tel. 01803-3444, toestel 44. Op de secretarie van de gemeente Nieuwerkerk aan den IJssel ligt vanaf heden op werkdagen van 09.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.00 uur, alsmede op 19 en 25 oktober van 19.30 tot 22.30 uur ter inzage het ontwerp van de beschikking op het verzoek van: - H.M. Ton, Kanaalweg 44, 2903 LS Capelle aan den IJssel, om vergunning tot het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een verkooppunt voor motorbrandstoffen (zelftank). Datum verzoek: 2 maart 1982 Adres van de inrichting: Rijksweg 2P t.h.v. kmp. 11,3 Noord zijde, kadastraal gemeente Nieuwerkerk aan den IJssel, sectie A, nr. 3282 (ged.) Strekking van het ontwerp van de beschikking: voorwaardelijk te verlenen. Gemotiveerde bezwaren tegen de ontwerp-beschikking kunnen SCHRIFTELIJK worden ingebracht door de aanvrager en degenen die reeds schriftelijk of mondeling bezwaar hebben gemaakt tegen het verzoek om vergunning en hen die daartoe redelijkerwijze niet (tijdig) in staat zijn geweest. De bezwaarschriften moeten bij het gemeentebestuur worden ingediend vóór 29 oktober 1982. Indien men dat wenst, worden de persoonlijke gegevens van degene die een bezwaarschrift indient niet bekend gemaakt. Het verzoek daartoe moet schriftelijk tegelijkertijd met het bezwaarschrift bij -het gemeentebestuur worden ingediend. 14 oktober 1982, Burgemeester en wethouders van Nieuwerkerk aan den IJssel, De secretaris, De burgerheester, (H. Roffel) (C.H. van de Linde) Voor nadere inlichtingen: Afdeling Algemene Zaken, tel. 01803-3444, toestel 44. Op maandag 18 oktober a.s. zullen de Commissaris der Koningin in de provincie Zuid- Holland, mr. M. Vrolijk en zijn echtgenote, mevrouw G. Vro- lijk-Teerink, een bezoek bren gen aan Moerkapelle. Na de ontvangst zal een korte wandeling worden gemaakt door de dit jaar gereedgeko men nieuwbouwwijk Wilde Veenen, waarna het college van burgemeester en wethou ders in vergadering bijeen zal komen. 's Middags zullen enkele kas- senbedrijven aan de Middel weg alsmede Reneman Distri butiecentrum b.v. worden be zocht. Daarna komt de gemeenteraad samen voor een informele bij eenkomst. Om 16.30 uur zal de Com missaris der Koningin de ope ning verrichten van het in sportpark De Wilde Veenen gebouwde Dorpshuis met sportzaal. Deze gebeurtenis zal worden opgevrolijkt met het oplaten van ballonnen door de schooljeugd. De Hoofdingenieur voor de Bedrijfsontwikkeling in de pro vincie Zuid-Holland heeft inge volge de "Beschikking vrij stelling methylbromide" een verklaring van geen bezwaar afgegeven voor het gebruik van methylbromide, aan: Fa. Evers, Bredeweg 59 te Moerkapelle. Deze beschikking ligt gedu rende drie maanden voor een ieder ter gemeentesecretarie ter inzage. GEBOREN Vincent, zoon van: Popijus, Jan H. en: Laansma, Magdalena J. OVERLEDEN Bos, Neeltje, e.v. Verhey, oud 88 jaar. Hedenavond vindt er een zang avond plaats in de hervormde kerk verzorgd door het Hervormd kerk koor, dat op deze avond het 35- jarig bestaan herdenkt. Het koor staat onder leiding van de heer C. de Klerk. Aanvang 20.00 ur, toe gang gratis. Op 7 oktober jl. heeft de Rabobank Zevenhuizen-Moerkapelle haar jaar lijkse Algemene Vergadering gehouden. Het belangrijkste agendapunt van deze vergadering was de goedkeuring door de leden van de Balans en Winst- en Verliesrekening 1981. In een resumé overde financiële ontwikkelingen in 1981 konkludeerde direkteur A.J. Ammerlaan, dat de bank t.o.v. gelijksoortige banken een vrij behoorlijke expansie kende. Zo steeg het balanstotaal met 8,8% tot 94,7 min. en kwam het bedrag aan toevertrouwde middelen (spaarsal- di e.d. uit op 84,5 min. Alhoewel er landelijk sprake is van een stagnatie in de vraag naarfinan- cieringen, mocht de lokale Rabobank zich verheugen in een behoorlijke vraag. Weliswaar waren de investeringen in ons gebied geringen dan in voorgaande jaren maar het agrarische bedrijfsleven in het Midden- en Kleinbedrijf binnen ons werkgebied deden als gevolg van voornamelijk diepte-investeringen veelvuldig beroep op de bank. Het uitgezette bedrag aan financieringen steeg derhalve tot 61 min., terwijl daarnaast regelmatig externe financiers (w.o. Rabohypotheekbank N.V.) inge schakeld moesten worden. Voorts is opnieuw gebleken dat op ruime schaal gebruik werd gemaakt van het dienstenpakket van de Bank. Het aantal rekeningen (spaar rekeningen en rekening-courant) steeg tot bijna 12.500 stuks. Eeng root toenemend aantal relaties vertrouwde hun assurantiezaken aan de bank toe alsook de verzorging van hun binnen- en/of buitenlandse vakantie reis. Het personeelsbeleid is thans gestegen tot 27 werknemers(sters). Het aktieve beleid van de bank kreeg verder gestalte door haar mede werking aan enkele geselekteerde akties zoals een schaaksimultaan te Moerkapelle en een bridge-toernooi te Zevenhuizen. Ook werd in samenwerking met de banken uit Bleiswijk," Berkel en Rodenrijs, Bergschenhoek en Nieuwerkerk a.d. IJssel een aantal evenementen georganiseerd. Het meest opvallend waren een voorlichtingsbijeen komst voor 350 ondernemers uit het Midden- en Kleinbedrijf waarbij Prof. Dr. A. Heertje een inleiding hield, alsook de fietstocht "Met de Rabo de Rotte rond". (2.000 deelnemers) en de uitgave van een eigen kalender welke huis aan huis is verspreid. Door de hogere bedrijfskosten, welke het gevolg waren van de groei en de toegenomen aktiviteiten, kwam het uiteindelijke winstsaldo 1981 (na' belastingen en voorzieningen) uit op 177.000,- (1980/160.000,-), welk bedrag in zijn geheel werd toegevoegd aan de Algemene Reserve. De overige agendapunten werden door voorzitter M.v.d. Pol vlot en deskundig behandeld. Zowel de heer J. Oudijk als de heer E.H. BukWtan werden herkozen in de beheerscolleges. Dorpsstraat 35 - Zevenhuizen tel. 01802-1213 Wie wil er m.i.v. januari enkele dagen per week bij ons thuis op onze baby passen? Voor nadere informatie: TEL. 01802-2929 (tussen 18.00 en 20.00 uur) Tevens alle stoffering voor meubelen en boten. BERMWEG 22 - ZEVENHUIZEIT- TEL. 01803-2806 Het driedaagse schoolkamp van de zesde klassers van de openbare lagere school 't Reigerbos, dat eind september plaatsvond, stond in het teken van De Riddertijd. Daarom werden er diverse excur sies gemaakt die op dit onderwerp betrekking hadden. Zo bezochten de 46 leerlingen en onderwijzend personeel en verzorgsters op de heenreis het Goudse stadhuis, waarna ze met de bus naar hun be stemming Vierhouten reisden. De tweede dag werd op de fiets een ridderkasteel bezocht nl. De Can- nenburg in Vaassen. Op de terug weg werd de Heksenwaag in Oude-water met een bezoek ver eerd, wat de zesde klassers best interessant vonden. Zij prezen zich gelukkig dat zij in een andere eeuw leefden, dan in welke de jacht op heksen een geliefde be zigheid was van sommigen. Behal ve de uitstapjes vonden er nog tal van leuke bezigheden plaats tij dens het schoolkamp, zoalsspeur- tochten, spelen en tot besluit een bonte avond. Dat de scholieren het naar hun zin gehad hebben bleek wel uit de enthousiaste verhalen, die ze na afloop vertelden De kinderboekenweek heeft dit jaar het onderwerp 'Op reis'. Op de basisschool De Eendragt werd er deze week uitvoerig aandacht aan besteed. Zo werd er maandagmid dag een dia-serie over dit onder werp bekeken en wordt de week besloten met een musical, diedoor klas 4 wordt opgevoerd. Op woensdagmorgen gingen de kleu ters naar de bibliotheek en don derdagmiddag was er voor de kleuters een poppenkastvoorstel ling. In de hal van de kleuterschool was er een boekwinkel ingericht, waar boeken konden worden be steld. MOERKAPELLE - Deze week werd er een demonstratie 'zelf wijn ma ken' gehouden en de fijne kneep jes hiervan verteld, tijdens een kof- fie-ochtend van de afd. Moerka pelle van de Ned. Bond van Platte landsvrouwen, in het Dorpshuis. Notaris J. in 't Hol uit Waddinxveen vertelde woensdagavond over on derwerpen waar men op financieel gebied weieens mee te maken kan krijgen, zoals b.v. de aankoop van een huis, een faillissement, een scheiding. Op 23 okt. tijdens het Open Huis in het nieuwe Dorps huis, geeft de volksdansgroep van de plattelandsvrouwen acte de présence, met een demonstratie tussen 12.00 en 15.00 uur. Tevens is er de gehele dag een expositie van alle creatieve uitingen van de bond. De werkstukken die ge maakt zijn op de cursussen kun nen op vrijdag 22 oktober tussen 14.00 en 15.00 uur bij mevr. R. v.d. Scheer, van Hoogendorpstraat 12, worden ingeleverd. Kleding voor zuster Haayer kan tussen 15 okt. en 15 nov. bij mevr. De Groot- Reym, Bredeweg 57, worden inge leverd. De commissaris van de Koningin in Zuid-Holland, mr. M. Vrolijk, zal maandag 18 okt. het nieuwe Moer- kapelse dorpshuis, officieel ope nen. Door hem zal 's-middags het werk van de bouwcommissie wor den voltooid tijdens een bijeen komst die om 16.00 uur begint, 's- Avonds vindt de openingsceremo nie plaats door middel van de over dracht van de sleutel. Deze hande ling wordt gevolgd door het optre den van enkele prominenten, be trokken bij de gemeente en het Dorpshuis van Moerkapelle, die een toespraak houden. Genodig den zijn om 20.00 uur hartelijk wel kom. Wil men het Dorpshuis een cadeau schenken dan wordt ge vraagd dit in de vorm van geldelij ke bijdrage te willen storten op rek. nr. 37.50.36.172 van de Rabobank te Moerkapelle. Het gironummer van de bank is 29.80.69, onder ver melding van 'cadeau'.

Dorpskrant | 1982 | | pagina 4