AKKOORD Foto Rodenburg laat u uw mooiste dia's ook graag op foto ontdekken. A. Veerman i Zevenhuizen l sJi. A ALLE VERZEKERINGEN Kolibii INDERDAAD Een gebouw voor Moerkapelle Opening Dorpshuis "Op Moer" Lustrumconcert BALLONNEN JANTJE BETON A. RODENBURG KINDERFEEST POPPENKAST De Verdediger rondleiding Direct na de onthulling kregen ge nodigden, verdeeld over diverse groepen, een rondleiding, waarna een bijeenkomst plaats vond in de recreatiezaal. Mr. Vrolijk, en velen na hem, maakten van de gelegen heid gebruik eens een bal over de kegelbaan te laten rollen. Burgemeester Lips sprak over een 'verantwoord plan', wat de in stemming van de gemeenteraad kreeg, daarbij doelend op de tot standkoming van het multifunctio nele gebouw, zowel in bouwkun dig als in financieel opzicht. Hij sprak zijn vertrouwen erover uit dat Moerkapelle denkt het zekerte zullen redden in deze moeilijke tij den. De heer Lips vertelde dat de gemeente het dorpshuis de vlag- gehouders en de vlaggen schonk. "Wij hopen en verwachten dat bij iedere feestelijkheid de geel-blau- we gemeentevlag zal wapperen". De heer Vrolijk memoreerde dat het zijn derde werkbezoek aan Moerkapelle was en noemde het dorpshuis voor de gehele gemeen schap een goede zaak. De bouw van nieuw, aan de eisen van de tijd en het gymnastiekonderwijs aan gepaste gymzaal, noemde hij zin vol. "U hebt getoond over doorzet tingsvermogen te beschikken, hoewel de bouw en de exploitatie u de nodige zorgen zal hebben ge geven. Er is in Moerkapelle iets be- langsrijks tot stand gebracht waar voor mijn gelukwensen u ook dub bel en dwars waard zijn". overdracht De taak van de bouwcommissie, onder voorzitterschap van de heer P. Blok, zat er na afloop van de officiële opening, op. Daarom werd de avondbijeenkomst, die in de sporthal gehouden werd, ge opend met een laatste handeling, nl. de overdracht van de sleutels van het dorpshuis. De heer Blok deed dat opeen originele wijze. Hij had aan de sleutel zeven koordjes geknoopt, die allen een betekenis M.v. Tol en Zn. KEURSLAGER A.s. maandagmiddag zijn wij OPEN!. 55 55 Peter Hovens De Tien Gemeenten Uw mooiste foto-momenten zitten vaak in een dia raampje. Laat ons eens een foto-afdruk maken van zo'n dia. Fijn om in een lijst te zetten. Leuk om een ander te verrassen. En veel kost 't niet. Voor alle fotovakwerk - foto van foto, foto van dia, dia-kopieën, posters Plus-Prints staan wij klaar. Drogisterij Fotohandel kleurenfoto s uitslagen 1. B. Vermaas, 372, lid van DOV;2. T. Voets, 369V2, lid Borack; 3. T. Ophuis, 362, lid de Verdediger; 4. A.v.d. Poel, 361, lid Borack; 5. A. Vught, 335,5, lid DOV; 6. S. Meyer, 315,5, lid Borack; 7. C. Edeling, 302, lid De Verdediger; 8. Benard, 298, lid Borack; 9. J. Boon, 292, lid DOV. REDAKTIE ADRES: Drukkerij Elgersma, Dorpsstraat 62a, Zevenhuizen, tel. 01802-2289 en Noordeinde 17, Zevenhuizen, tel. 01802-1653, waar ook de kopij van de Dorpskrant kan worden ingeleverd. 5e jaargang nummer 101 28 oktober 1982 Verschijnt éénmaal per veertien dagen Oplage: 3.500 ex. onafhankelijk informatieblad voor alle inwoners van Zevenhuizen, Oud Verlaat en Moerkapelle Nadat de commissaris van de Koningin, mr. M. Vrolijk, de wipwater- moten, die het voorplein van het nieuwe dorpshuis siert, in werking had gesteld, wachtte hem een andere taak, nl. de onthulling van de naam van hel nieuwe dorpshuis. Met behulp van een breekijzer lukte het hem, onder toeziend oog van honderden belangstellenden, onder wie honder den kinderen, de houten planken te verwijderen. "Op Moer", voor niet ingewijden een vreemde naam, maar die, zoals later werd uitgelegd, de oude naam van Moerkapelle was. Hier voor moet men teruggaan naar de 16e eeuw, toen het gebied rond Op Moer grotendeels onder water stond. Voor de naam was een wed strijd uitgeschreven, die gewon nen werd door de 10-jarige Marjo lein Blok, die hiervoor door de heer Vrolijk, namens het stich tingsbestuur met een cadeautje werd verrast. hadden. Het gele en het blauwe koordje duidden op de leden van het stichtingsbestuur die namens het gemeentebestuur zitting heb ben. Het witte koordje symboli seerde de voorzitter, terwijl de kleur rood de politieke kleur van een lid weergaf. Het rose koordje was voor het bestuurslid dat alles dooreen rose bril ziet en zwart van het zwarte schaap en oranje van het bestuurslid dat bestuuslid was van de Oranjevereniging. Van het geheel wist hij nog meer te maken: "Het bestuur moet de eindjes aan elkaar knopen, maar de touwtjes in handen houden, en alles moet even dik en even lang zijn", zo merkte hij humoristisch op, waar na hij de sleutel aan de voorzitter van het stichtingsbestuur over handigde, de heer K.J. v.d. Heuvel. De heer v.d. Heuvel bedankte allen die bijgedragen hadden tot de ver- wezelijking van het dorpshuis, maar in het bijzonder de heren Blok en Doornhein, en bood hen respectievelijk, boeken en een barometer aan. De dames kregen bloemen. Burgemeester A.W. Lipsging inop de redevoering van de heer Blok, die het verloop van de bouw de revue had laten passeren en be dankte hem voor zijn inzet, waarna de heer Gillhaus, vertegenwoordi ger van de bouwer van het dorps huis, Tip Combine, een redevoe ring hield, die lachend conclu deerde: "We zitten gelukkig droog", toen het juist buiten flink regende. De heer Ammerlaan bood namens de Rabobank een scorebord aan, waarna mevr. Zui- dema-de Jong, namens de platte landsvrouwen een fraai wand kleed overhandigde, waarop het dorpshuis in patchwork afgebeeld en de vele wegen die erheen leiden Namens de Fotoclub bood de heer van Weizen de foto's met de diver se stadia van de bouw aan, waarna Arend v.d. Knaap namens de vol leybalvereniging Zevenhuizen een scorebord schonk. Dorpsstraat 132 Zevenhuizen Tel. 01802-1223 Schielandsingel 39 Zevenhuizen - tel. 01802-1918 De voorzitter van de Stichting Drinkwaterleiding De Tien Ge meenten, in welke Stichting deel nemen de gemeenten Benthuizen, Bergschenhoek, Berkel en Roden rijs, Bleiswijk, Moerkapelle, Nieu- werkerk a.d. IJssel, Nootdorp, Pijnacker, Zevenhuizen en Zoeter- meer, maakt bekend dat een open bare vergadering van het Alge meen Bestuur van deze Stichting is uitgeschreven tegen woensdag 27 oktober 1982, te 16.30 uur, in de raadszaal van de gemeente Zoe- termeer, in het gebouw van ge meentebedrijven Zoetermeer, be reikbaar vanaf de van Leeuwen hoeklaan. de voorzitter voornoemd, E. Jenné, vice-voorzitter Op zaterdag 30 oktober a.s. om 20.00 uur hoopt het Interkerkelijk Koor o.l.v. Gerard Lange een groots concert te geven ter gele genheid van haar 10-jarig bestaan. Voor deze gelegenheid zijn 4 solis ten uitgenodigd. Iris Giel, sopraan; Myra Kroese, alt; Alex Vermeulen, tenor; Eddy v.d. Meer, bas. Verdere medewerking zal worden verleend door de organist Aart Bergwerff en het kamerorkest Continuo, o.l.v. Dirk Hol uit Rot terdam. Op het programma staat o.a. de Krönungsmesse van Mo zart. De verdere werken zijn van Bach, Haydn en Franck. Voor dit unieke concert in Nieuwerkerk verwacht men een grote belang stelling. Reserveer daarom tijdig kaarten. Deze zijn verkrijgbaar a f 8,50 bij de leden of bij de secreta resse Mevr. A. Delhaas, Zeeman straat 59, tel. 01803-3992; C.J.P.- ers en 65-plussers 5,-. In Zeven huizen verkrijgbaar bij: S.J. Baar, Boslaan 63, Zevenhuizen, tel. 01802-2319. Dit concert wordt gegeven in 't Ontmoetingscentrum aan de Bos polderstraat te Nieuwerkerk a.d. IJssel. Direct na de onthulling van de naam "Op Moer" door de commis saris van de Koningin, mr. M. Vro lijk, kozen maandagmiddag 18okt. honderden gele en blauwe ballon nen (de gemeentekleuren) het luchtruim. Het kostte de Moerka- pelse kinderen wel moeite ze zo lang vast te houden, omdat één en ander niet volgens plan verliep. Het gezelschap met burgemeester A.W. Lips en commissaris mr. M. Vrolijk kwam ruim een half uur later dan was gepland. Tientallen vlogen daardoor eerder de lucht in, maar de meesten toch gelijktij dig, hetgeen een bijzonder aardig schouwspel was. 70 ballon zijn in middels geland en de adreskaar ten teruggezonden naar Moerka pelle. De verste ballon tot nu toe klapte boven het eiland Texel. In Moerkapelle wordt in de week van 1 tot 7 november deelgeno men aan de landelijke colllecte Jantje Beton. Ouders van de peuterspeelgroep 't Hobbelpaard collecteren voor deze 15e nationa le jeugdcollecte, waarvan de op brengst bestemd is voor het jeugd werk en jeugdactiviteiten. De helft van de opbrengst mag de peuter speelgroep in Moerkapelle voorde aanschaf van spel- en speelmateri aal voor 't Hobbelpaard gebruiken. Dorpsstraat 73 - Zevenhuizen Tel. 01802-1366 Woensdagmiddag 8 december: meisjes en jongens, houdt deze middag vrij!!! Sint Nicolaas is dan voorbij. Het heeft er iets mee te maken een televisie-figuur komt jullie vermaken. wordt vervolgd Tijdens de wedstrijd van het 1e team van volleybalvereniging Ze venhuizen wordt er voor de kinde ren in de Soosruimte een poppen kastvoorstelling gegeven. Aan vang 17.00 uur, dorpshuis Swanla. Door politiehondenvereniging De Verdediger uit Zevenhuizen werd zondag een wedstrijd gehouden met twee zusterverenigingen, nl. DOV uit Delft en Borack uit Rotter dam. De wedstrijd werd in twee ge deelten gespeeld, nl. met een och tend- en een middagprogramma, op het terrein dat tegenover de camping ligt. r makelaar in onroerende goederen, speciaal voor de land- en tuinbouw beëdigd taxateur - overdracht van uw boerderij of tuinderij aan uw kinderen, klein-- en/of achterkleinkinderen; - overdracht van uw woonhuis, in bewoonde staat, (schenkingen) aan uw kinderen: - de successierechten; - de inkomstenbelasting; - de vermogensbelasting (let op dat u niet teveel betaald!) - hypotheekaanvragen; - enz. enz. Tel. (01802) 1430 en 1413 Dorpsstraat 200, postbus 2, 2760 AA

Dorpskrant | 1982 | | pagina 1