Gemeente Zevenhuizen Gronduitgifte vrije sectorwoningen BURGERLIJKE STAND Politieberichten Collecteschema AGENDA BEKENDMAKING Afgegeven bouwvergunningen Predikbeurten GRIEPINJECTIE Centrale Antenne inrichting PROVINCIAAL BESTUUR VAN ZUID-HOLLAND In de Dorpskrant van 11 juni 1982 is de aandacht gevestigd op de gronduitgifte voorvrijesectorwoningen. Doordeaankomen- de zomervakantie heeft wellicht niet een ieder van die publikatie kennis kunnen nemen. In verband daarmede wordt men er nog opmerkzaam op gemaakt, dat de gemeente nog beschikt over enige terreinen voor o.m. de bouw van vrijstaande woningen (bungalows). In enkele gevallen is daar de bouw van woningen van het type 2-onder-1 kap mogelijk. Voorts zijn enkele percelen beschikbaar in het gebied, waar in 1981 uitgifte plaatsvond. De bedoelde terreinen bevinden zich aan of nabij de volgende wegen: a. de oprit van de Noordelijke Dwarsweg, naast de z.g. loswal. b. de Kratonlaan, nabij de Dorpsstraat (tevens kantoren mogelijk). c. het verlengde van de Wilgenlaan, zowel aan de rand van het bestemmingsplan als daarin De grondprijs is afhankelijk van de grootte van de kavels en de ligging. De grootte van de kavels ligt in enkele gevallen vast door de aangrenzende eigendommen, doch vooral in het onder c. genoemde gebied is indeling naar wens nog mogelijk. Daarbij dienst er wel rekening mee gehouden te worden, dat voor een bungalow minimaal ca. 400 m2 benodigd is, evenals voor 2 woningen van het type 2-onder-1 kap. Gegadigden worden uitgenodigd zo spoedig mogelijk hun belangstelling kenbaar te maken aan het gemeentebestuur onder vermelding van het gebied c.q. de gebieden, waarvoor belangstelling bestaan, en de gewenste oppervlakte. Bij meerdere aanvragen hebben inwoners, economisch of sociaal gebondenen voorrang bij de toewijzing. Desgewenst kunnen nadere inlichtingen worden verkregen bij de gemeentesecreta ris en de directeur van gemeentewerken (telefoonnummer van beiden: 01802-1644). De grondprijzen zullen in een later stadium worden vastgesteld. GEBOORTEN Johannes Gideon, zoon van: Smit, Adrianus J. en: Zwijnen- burg, Maria A., op 7 oktober 1982. Niels Johan, zoon van: Legger, Riemt F. en Fick, Nicoline C., op 10 oktober 1982. Patricia, dochter van: de Hoog, Cornelis A. en: van Valburg, Jolanda W., op 14 oktober 1982. OVERLEDEN Verhoef, Adriana, weduwe van: Brandhorst, J., oud 83 jaar, op 11 oktober 1982. van der Neut, Pieter, oud 72 jaar, op 11 oktober 1982. HUWELIJKEN Alder, Andreas Philippe en: van Voorden, Willemina, op 22 oktober 1982. 12 oktober: aanrijding Bredeweg, bebouwde kom Moerkapelle. 2 personenauto's reden beide in de richting rijksweg 12. Op het mo ment dat F.A. v.d. B. uit Zevenhui zen de voor hem rijdende pers.- auto betsuurd door H.M.A.B. uit Reeuwijk passeerde, sloeg deze linksaf, waardoor een botsing on vermijdelijk was. materiële schade 13 okt: aangifte van diefstal van koplampen van een vrachtauto die geparkeerd stond bij het Nijver heidscentrum. Op 16 oktober vond een eenzijdig verkeersongeval plaats op de hoek Middelweg/Zuideinde. De be stuurder van een bestelauto, de heer A.P. uit Zevenhuizen slipte in de bocht en vloog in de voortuin van een boerderij, materiële scha de. Die dag vond er op de Nrd. Dwarsweg, op de kruising met het fietspad langs rijksweg 12, nog een ongeval plaats. De fietser H. de G. uit Den Haag stak zonder te stoppen de Nrd. Dwarsweg over op het fietspad en botste op de pers.-auto, bestuurd door de heer F.C.H.S. uit Zevenhuizen. De fiet ser kwam in de sloot en moest, na op het droge te zijn gehaald, met 25 t/m 30 oktober 1982: Blindenzorg en Kledinginza- meling door de Max Tailleur Stichting.._ 1 t/m 6 november 1982: Nationaal Jeugd Fonds. 8 t/m 14 november 1982: geen collecten. Maandag 1 november 1982 Vergadering van de commissie Algemene Zaken e.a. Aanvang 19.30 uur. Donderdag 18 november 1982 Openbare raadsvergadering Aanvang 19.30 uur. een hersenschudding en botbreu ken naar het ziekenhuis vervoerd worden. Op 17 okt. vond er op het fietspad naast rijksweg 12, ter hoogte van het Noordeinde, een aanrijding plaats tussen 2 brom fietsers. G.L. uit Alblasserdam wil de de voor hem rijdende fietser in halen en botste op een uit de te genoverliggen richting komende bromfietser, P.S. uit Bleiswijk. Biede bromfietsers kwamen in de sloot en werden door een voorbij ganger en de gepasseerde fietser op het droge gebracht, waarna zij met ernstige verwondingen naar het ziekenhuis vervoerd moesten worden. Op 20 okt. werd er twee maal aangifte gedaan van diefstal van een fiets. De één stond bij het dorpshuis en de ander in een gara ge in de Dorpsstraat. Op 21 okt. vond een eenzijdig verkeersonge val plaats aan het Zuideinde. De bestuurster van een pers.-auto, A.S.M.v.N. uit Zevenhuizen raakte van de weg met haar auto die met z'n kop in het water van de Ring vaart tot stilstand kwam. De dame wist zich met een stuk ijzer uit de auto te bevrijden en op het droge te klimmen. 22 okt. werd er aangif te gedaan van diefstal van een giek en zeil van een surfplank van een geparkeerde auto bij de Zevenhui- Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland maken bekend dat bij hen is ingediend een aanvraag om vergunning krachtens de Hinderwet van de gemeente Zevenhuizen voor het oprichten en in werking hebben van een gemeentewerkplaats aan de Burgemeester Klinkhamerweg 22 te Zevenhuizen. De aanvraag en de overige van belang zijnde stukken liggen tot 24 november 1982 ter inzage op de gemeentesecretarie van Zevenhuizen, tijdens de kantooruren, (inzage van de stukken buiten kantooruren is mogelijk na telefonische afspraak). Tot en met 24 november 1982 kunnen tegen de aanvraag schriftelijke bezwaren worden ingediend bij gedeputeerde staten van Zuid-Holland, Koningskade 1-2, 2596 AA 's-Graven- hage. Indien men daarom per aparte brief bij het bezwaarschrift verzoekt worden de persoonlijke gegevens niet bekend gemaakt. Er zal geen openbare zitting worden gehouden. Degenen die daarom telefonisch verzoeken (tel. 070-264111, tst. 2839), zullen tot een week voor 24 november 1982 in de gelegenheid worden gesteld mondelinge bezwaren in te brengen. Alleen degenen die bezwaren hebben gemaakt tegen de aan vraag en degenen die aantonen daartoe redelijkerwijs niet in staat te zijn geweest, kunnen t.z.t. bezwaren maken tegen de ontwerp-beschikking. Voor nadere inlichtingen en voor kopieën van de ter inzage gelegde stukken (dit laatste tegen betaling) kan men zich wenden tot het provinciehuis, Koningskade 1-2, 2596 AA 's- Gravenhage, tel. 070-264111, tst. 2839. In de periode van 11 oktober tot 22 oktober 1982 zijn door burgemeester en wethouders van Zevenhuizen vergunningen afgegeven voor: - Het plaatsen van een tweetal dakkapellen op het pand Noorde lijke Dwarsweg 2a; - Het plaatsen van diverse tuinhuisjes op het volkstuinen complex aan de Wollefoppenweg. Een ieder die meent in zijn belang te zijn getroffen door verlening van één van de bovenstaande vergunningen kan binnen 30 dagen na de dagtekening van dit blad een gemoti veerd bezwaarschrift ingevolge de Wet Arob indienen bij burgemeester en wethouders. De vergunningen liggen gedurende deze termijn ter gemeente secretarie ter inzage. zerplas. 23 okt. werd in samenwer king met de radio-controledienst te Zevenhuizen een illegale radio zender uit de lucht gehaald. De pi raat stoorde het luchtverkeer tus sen de verkeerstoren van Zestien hoven en de vliegtuigen. Alle in bedrijf zijnde apparatuur werd in beslag genomen. Diezelfde dag vond er een eenzijdig ongeval plaats op de hoek Nrd. Dwarsweg- Burg. Klinkhamerweg. De be stuurder van een pers-auto L.P.V. uit Moordrecht verloor in de bocht de macht over het stuur en kwam tot stilstand in de tuin van de fam. Kortlever. Die natte miezerige za terdag vond nog een ongeval plaats en wel op de Nrd. Dwarsweg tijdens een flinke bui. De bestuur der van een motor, de heer J.'C. de J. uit Reeuwijk, zag door het licht van een tegenligger een bij de wegwerkzaamheden gebruikte tractor niet staan en reed er fron taal tegenaan. Hij werd met lichte verwondingen naarhetziekenhuis vervoerd, maar mocht na behan deld te zijn weer naar huis. Een balk die tengevolge van de botsing losraakte van de omhei ning trof de tegemoet kogiende auto bestuurd door de heer M.L. uit Zevenhuizen, die de balk door de voorruit van de wagen kreeg. Misschien heeft het weer ook de automobilist D.J. de W. uil Nieu- werkerk wel parten gespeeld, die op de Groeneweg de geparkeerd staande auto van K.M. uit Wad- dinxveen wilde passeren, toen op dat moment de heer P.M.H. uit Benthuizen uit tegenovergestelde richting kwam. Bij de frontale bot sing raakte alle drie de auto' be schadigd. Zondag 24 okt. kwam er een brandmelding uit het bejaar dentehuis. De brandweer consta teerde bij aankomst dat één van de bewoners spek aan het bakken was geweest en dit vergeten was op tijd uit te draaien, waardoor een enorme rookontwikkeling ont stond en de brandmelder automa tisch in werking werd gezet. gevonden ijzeren gereedschapskist met di verse sleutels. verloren gouden broche, groene wollen sjaal. Heeft u (regelmatig) een OPPAS nodig? Studente aan de bibliotheek academie wil u graag helpen. Naam: Caroline Heijer TEL. 01002-1925 31 okt. herv. kerk 10.00 uur ds. W Kalkman, Ameide; 19.00 uur ds. j Enderlé. Geref. kerk. 9.30 uur ds. R. Fern- hout, Alphen a.d. Rijn; 18.30 uur idem. Oud Verlaat 10.00 uur ds. j Enderlé. Ver. vrij. herv. 19.00 uur ds. J. v Rossum, Voorburg. 3 november Dankdag voor gewas en arbeid: herv. kerk 19.00 uurds J. Enderlé; Oud Verlaat 19.30 uur de heerG.j v.d. Berg. 7 november Herv. kerk 10.00 uur ds. J. Haitsma, Boskoop; 19.00uur jeugddienst, ds. F. Emous.D.Haag Geref. kerk 9.30 uurds. E. de Vries Den Haag; jeugddienst; 18.30 uur ds. S. Meijer, Ouderkerk a.d. IJssel Oud Verlaat 10.00uurds. J. Ender lé; H.A. Dankdienst geref. kerk op woens dag 10 nov. 19.30 uur dr. J.C. de Moor, Waddinxveen. moerkapelle 31 okt. herv. kerk 9.30 uur Dr. A.B. Cysouw, St. Philipsland; 18.30uur ds. A.J. Schalkoort, Streefkerk. Ger. Gem. 9.30 uur leesdienst; 19.00 uur ds. J. Driessen. 3 nov. Dankdag voor gewas en ar beid: herv. kerk 14.30 en 19.00 uur ds. J. Harteman; Ger. Gem. 9.30 uur ds. K. de Gier; 14.30 en 19.00 uur ds. N.W. Schreuder. 7 nov. Herv. kerk. 9.30 uur ds. M. Aangenbrug, Goedereede; 18.30 uur ds. W.G.J.v.d. Sluys, Amster dam.; Ger. Gem. 9.30 uur lees dienst ds. J.S. v.d. Net; 19.00 uur. medische diensten 30/31 okt. dokter R.K. Warnaar, Dorpsstraat 12, Bleiswijk, tel. 01892-2500. 6/7 nov. dokter W. Voorthuyzen, Lijsterlaan 28, Bleiswijk, tel. 01892-5241. Voor patiënten van dokter J.A. Ea sing bestaat op maandag 1 novem ber de gelegenheid zich in te laten enten tegen griep. Aan de praktijk, achter het woonhuis, aan de Dorpsstraat 196, kan men vooreen injectie terecht, op maandag van 11.30 tot 12.00 uur en 's-avonds tussen 19.00 en 19.30 uur. Kosten 20,-. Op dit moment liggen er in diverse wijken in de bebouwde kom de ka bels voor de aansluiting op de cen trale antenne-inrichting. Nog niet overal zijn de werkzaamheden af gerond en de aansluitingen ge maakt. De bewoners van huizen die al aangesloten zijn op de kabel, kunnen alleen nog maarhet eerste en tweede net krijgen, via een mast die aan de Zuidplasweg staat. Om dat dit nogal wat vragen opriep meenden we er goed aan te doen één en ander te verklaren. Het sig naal, dat van Nieuwerkerk moet komen, omdat daar de grote mast staat, zal nog enige tijd op zich la ten wachten, omdat in deze ge meente de werkzaamheden pas onlangs op gang gekomen zijn. In juli 1981 besloot de gemeenteraad van Zevenhuizen met Casema in zee te gaan om via de gemeente Nieuwerkerk a.d. IJssel aangeslo ten te worden op het kabelnet. De gemeente Nieuwerkerk wilde niet met Casema onderhandelen, (par ticulier) maar met de gemeente Zevenhuizen. Pas deze zomer wer den die besprekingen afgerond en gingen beide gemeenten een over eenkomst aan. Daarnaast moest de gemeente Nieuwerkerk nog goedkeuringen krijgen van over heidslichamen zoals het Rijk en van het hoogheemraadschap, om door b.v. de rijksweg en andere wegen te mogen graven. Ook van particulieren moet; toestemming worden gevraagd, zodat er nogal wat tijd mee gemoeid blijkt voor dat één en ander gerealiseerd wordt. Desondanks hoopt men in Zevenhuizen eind november/be gin december te worden aangeslo ten op de kabel van Nieuwerkerk

Dorpskrant | 1982 | | pagina 2