P.C. VAN OOSTEN Het Praat^"S" "VsaSasr' GEMEENTE MOERKAPELLE GEBR. VENTE Vaststelling bestemmingsplan "Dorp, Herziening 1982" Afgegeven bouwvergunning Voorbereidings- besluit BURGERLIJKE STAND Donderdag huisvuildag GEMEENTE BEGROTING V.V. Moerkapelle Welfare Bazar Plantenkwekerij Werkbezoek Commissaris der Koningin AUTOMOBIELBEDRIJF - Grote sortering KAMERPLANTEN - winterharde VIOLEN en BLOEMBOLLEN -HAARDHOUT - droog en spatvrij -Tuinaarde, coniferen, fruitbomen - ERICA, SIERKOOL - Graszoden, meststoffen, vaste planten - WITLOFWORTELEN. Hervormingsavond uitslagen tentoonstelling FORD TAUNUS 1600 't ^/ee9le rgek'ied' Te\e1o°" 01b Maandag 18 oktober j.l. werd door de Commissaris der Koningin van Zuid-Holland, mr. M. Vrolijk, een werkbezoek gebracht aan Moerkapelle. Op die dag werden bezoeken gebracht aan de bloemkwekerijen van de heren Oudijk en van der Wilt, beide gevestigd aan de Middelweg. Tevens werd Reneman-Distributiecentrum bezichtigd. Mevrouw Vrolijk heeft zich door mevrouw van der Scheer laten voorlichten over het onderwerp "Glasgraveren", terwijl zij 's-middags heeft deelgenomen aan een cursus van het Rode Kruis. 's-Middags vond er een informele bijeenkomst plaats tussen de commissaris en de gemeenteraad van Moerkapelle. Door de heer M. Lindhout werden in een toespraak namens de raad een tweetal onderwerpen onder de aandacht van de commissie gebracht. Over de gemeentelijke herindeling stelde de heer Lindhout dat de raad zich in december 1981 had uitgesproken voor zelfstandigheid. Er is in Moerkapelle geen behoefte aan herindeling van gemeenten; Moerkapellekan haar zaakjes zelf wel regelen. Eén model van herindeling, die doorde provinciale werkgroepen is uitgebracht, is de samenvoeging van een viertal gemeenten tot een nieuwe gemeente met 30.000 inwoners. Dit model is voor Moerkapelle onaanvaard baar, het agrarische karakter van Moerkapelle- zal dan vermoedelijk verloren gaan. Voorts stelde de heer Lindhout, dat als er dan toch moet worden heringedeeld dit het beste alleen met Zevenhuizen zou kunnen plaatsvinden. Gedeputeerde Staten moeten dan echter niet meereisen dat een nieuwe gemeente minimaal 10.000 inwoners moet hebben. In zijn antwoord stelde de commissaris dat Gedeputeerde Staten de ingeslagen weg zullen vervolgen. De extra voor procedure - de provinciale werkgroepen - zal moeten leiden tot een provinciaal standpunt, waarin de gemeentelijke inbreng optimaal tot uitdrukking is gekomen. Een samenvoeging van Moerkapelle en Zevenhuizen vond de commissaris een redelijke conclusie, die hij zeer zeker met Gedeputeerde Staten onder ogen zal zien, doch afweging van de overige modellen dient ook plaats te vinden. Een tweede onderwerp dat de heer Lindhout aankaartte, was de woningbouw. Door het rijksbeleid is het voor een dorp als Moerkapelle niet mogelijk om contingenten te verkrijgen om woningen te bouwen. Moerkapelle heeft nog veel woning zoekenden die graag een woning willen hebben. De commissaris antwoordde hierop dat het voor veel gemeenten een probleem is, dat de grote gemeenten en de groeigemeenten van rijkswege een voorkeursbehandeling krijgen. De provincie kan hier weinig aan doen. Wel hoopte hij dat deze gemeenten, waaronder Moerkapelle, niet onder geschikt behoeven te blijven. Het rijk heeft echter prioriteiten gesteld en de indruk wordt niet gewekt dat dit spoedig zal veranderen. Aangezien Moerkapelle echter aardig overeenkomstig het streekplan bouwt, moet zij voor wat de toewijzing van contingenten betreft weinig meer van het provinciaal bestuur verwachten. Nadat de dames van de bestuurders zich ook naar het gemeen tehuis hadden begeven, werd het werkbezoek beëindigd en kon de officiële opening van de sportzaal annex dorpshuis "Op Moer" plaatsvinden aan de Raadhuisstraat. Burgemeester en wethouders van Moerkapelle maken bekend, dat zij voornemens zijn met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 8, van de Woningwet vergunning te verlenen aan de Nederlandse Aardolie Maatschappij b.v., gevestigd te 's-Gravenhage voor de aanleg van de boorlokatie Moerkapelle LO op een perceel grond gelegen aan de Bredeweg, kadastraal bekend gemeente Moer kapelle, zonder sectie nrs. 1460, 1461 en 1462 gedeeltelijk. Bovengenoemd plan ligt vanaf 28 oktober t/m 10 november 1982 ter gemeentesecretarie voor een ieder ter inzage. Gedurende bovengenoemde termijn kan een ieder schriftelijk bezwaar indienen bij zijn college. De burgemeester van Moerkapelle maakt ingevolge het bepaalde in artikel 26 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat met ingang van 25 oktober 1982 gedurende één maand ter gemeentesecretarie ter inzage ligt het door de gemeenteraad in zijn vergadering van 12 oktober 1982 vast gestelde bestemmingsplan "Dorp, Herziening 1982". Aangezien het plan is vastgesteld overeenkomstig het ontwerp, zoals dat gedurende een maand voor een ieder ter inzage heeft gelegen en tegen het ontwerp-bestemmingsplan geen bezwa ren zijn ingediend, is niemand bevoegd bezwaren bij Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland in te dienen. Burgemeester en wethouders hebben op 28 oktober 1982 bouwvergunning afgegeven aan: - J.T. Paduch-Kleijwegt, voor het uitbreiden van de woning Nassaustraat 8. Een ieder die meent in zijn/ haar belang te zijn getroffen kan binnen 30 dagen na ver zending van deze beschikking ingevolge de wet Arob een be zwaarschrift indienen bij bur gemeester en wethouders van Moerkapelle. De burgemeester van Moerka pelle maakt ingevolge het be paalde in artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat de raad der ge meente Moerkapelle in zijn ver gadering van 12 oktober 1982 heeft besloten te verklaren dat een bestemmingsplan wordt voorbereid voor een gebied gelegen aan de Bredeweg nabij huisnummer 59, een en ander zoals staat aangegeven op de bij dit besluit behorende tekening. Het raadsbesluit met de daarbij behorende tekening ligt vanaf 25 oktober 1982 ten gemeente huize vooreen iederterinzage. GEHUWD: Verboom, Teunis en: Koole, Jannie. Droog, Pieter W.N.M. en: Ver- ruijt, Corine. Vis, Rudolf B. en: Mintjes, Gepke A. OVERLEDEN: Heykoop, Arie Adrianus, oud 88 jaar. Veel inwoners van Moerkapelle blijken vergeten te zijn dat het vuilnis op donderdag wordt opgehaald. Reeds vanaf woensdagmiddag worden de straten ontsierd door de aldaar geplaatste huis- vuilzakken, terwijl de vuilnis auto toch echt pas donderdag door de straat rijdt. De gevol gen zijn natuurlijk niet moeilijk te raden: kapot gebeten en -ge krabde zakken, waaruit uw afval puilt. Volgens de algemene politie verordening mag het huisvuil pas op de morgen van de op haaldag worden aangeboden. In het verleden heeft de politie al eens verbaliserend opgetre den tegen deze toestanden. Laat het niet nodig zijn dat deze mensen wederom een dergelijke maatregel moeten nemen. Laten we met elkaar ons dorp schoon houden en zet daarom uw vuilnis op donderdagmor gen buiten. Het grofvuil mag u iedere twee de donderdag van elke maand aanbieden. Burgemeester en wethouders van Moerkapelle brengen ter openbare kennis, dat de begro ting der inkomsten en uitgaven van de gemeente,, alsmede die van het Grondbedrijf, het Wo ningbedrijf alsmede het Cen- traal-Antennesysteembedrijf voor het dienstjaar 1983 aan de raad is aangeboden en vanaf heden ter secretarie der ge meente voor een ieder ter lezing is neergelegd en in druk/afschrift tegen betaling der kosten algemeen verkrijg baar gesteld. start nieuwe dansseizoen Vrijdag 29 oktober is de eerste dansavond, georganiseerd door de voetbalvereniging Moerkapelle Aanvang 21.00 uur. M.m.v. All round Dansorkest Flying Dutch men. De verkoopmiddag van het plaat selijk Welfarewerk van het Rode Kruis heeft maar liefst een bedrag van 5.656,95 opgebracht. 1e Tochtweg 76 Nieuwerkerk a.d. IJssel Tel. 01802-2440/2430. BLOEMBOLLEN, OOK IN KADOVERPAKKING. In- en verkoop van uitsluitend 2 C.V., Diane, Visa, GS en CX. Gebruike onderdelen Spuit- en plaatwerk VIietkade 17a - Zevenhuizen (Z-H) - Tel. 010-550456 In de Hervormde kerk van Zeven huizen wordt a.s. zaterdagavond 30 okt. een hervormingsavond ge houden. Medewerking aan dezea- vond verlenen het chr. gem. koor Deo Juvante o.l.v. Adriaan Ver hoef en organist Wim Lindhout. De meditatie wordt verzorgd door ds. J. Enderlé. Thema van de dienst, die om 19.30 uur begint is "Refor matie...nu!". De Algeheel Kampioensprijs Ei gen Kweek is gegaan naar A. Met selaar met een Goudbuikje die 91 pnt. vergaarde. Algehefel kampi oen in de Open Klasse werd N.J. Sleeuwenhoek, met een Pruime- kop-parkiet die 91 pnt. behaalde. Ook in de jeugd waren wisselbe kers te halen. Deze werden in de Open klasse uitgereikt aan W. Tobé en in de eigen kweek aan R. Roodhuyzen. 4 deurs - '79 01802-1708 Ge,egen--^Pa^e"-o

Dorpskrant | 1982 | | pagina 4