Gemeente Zevenhuizen BRANDWEER PERSONEEL GEVRAAGD AGENDA SUBSIDIES 1983 Collecteschema Gemeentegids 1983 BURGERLIJKE STAND Predikbeurten Politieberichten HINDERWET OPENBARE BEKENDMAKING Bouwvergunningen BOUWPLAN DERDE WERELD PRODUKTEN in Zevenhuizen De Koornmolen Winterprogramma P.V. Stormvliegers Burgemeester en wethouders van de gemeente Zevenhuizen maken bekend, dat op 15 oktober 1982 bij hen een aanvraag is ingekomen van: - de heer J.M. v.d. Linden, Moerkapelse Zijde 3, voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning ingevolge de Hinderwet voor een auto-, rijwiel- en bromfietshandel annex garage, gelegen aan bovengenoemd adres. De aanvraag en andere ter zake zijnde stukken liggen op de secretarie van de gemeente Zevenhuizen, Dorpsstraat 89, voor een ieder ter inzage en wel vanaf 15 novem ber 1982 tot en met 15 december 1982, elke werkdag van 9.00 uur tot 12.00 uur en van 14.00 uur tot 16.00 uur (inzage van de stukken buiten kantoor uren is mogelijk na telefonische afspraak). Desgewenst kan aldaar een mondelinge toelichting op de stukken worden verkregen. Gemotiveerde bezwaren tegen het geven van de gevraagde vergunning kunnen tot 15 december 1982 schriftelijk bij ons college worden ingediend. Degene die een bezwaarschrift indient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Eveneens kunnen mondelinge bezwaren worden ingebracht tijdens een openbare zitting op vrijdag 3 december 1982 om 10.00 uur in het gemeentehuis, Dorpsstraat 89 te Zevenhuizen, waarbij tevens de gelegenheid wordt gegeven tot een gedach- tenwisseling over de aanvraag tussen het bevoegd gezag, de aanvrager en de overige aanwezigen. Zij vestigen er tenslotte de aandacht op, dat degenen, die bezwaren hebben ingebracht op de wijze als bovenomschreven en een ieder die aantoont, dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, in de gelegenheid zullen worden gesteld bezwaren tegen de ontwerp-vergunning in te dienen. De burgemeester van Zevenhuizen maakt ter voldoening aan het bepaalde in artikel 26 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat met ingang van 15 november 1982 gedurende een maand ter gemeentesecretarie voor een ieder ter inzage ligt de eerste herziening van het bestemmingsplan Noordeinde-Bredeweg, zoals dat door de gemeenteraad in zijn vergadering van 7 oktober 1982 gewijzigd is vastgesteld. Zij die zich tijdig met bezwaren tot de gemeenteraad hebben gewend, kunnen gedurende eerdergenoemde termijn beroep instellen tegen het vastgestelde plan bij het college van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland. Gelijke bevoegdheid komt toe aan hen die bezwaren hebben tegen de wijzigingen, welke door de gemeenteraad bij de vaststelling van het plan in het ontwerp zijn aangebracht. Zevenhuizen, 28 oktober 1982. De burgemeester voornoemd, A.H. van Gent. Het vrijwillig brandweerkorps "dorp" zoekt nog twee aktieve leden die bereid zijn zich te laten opleiden tot deskundig brandweerman. De kandidaten dienen goed te kunnen werken in teamverband en te wonen en werken in de gemeente Zeven huizen. Belangstellenden kun nen zich opgeven bij de com mandant, de heer M. Otter speer, Rozenstraat 6, tel. 1667. In de afgelopen periode zijn geen bouwvergunningen ver leend. Donderdag 18 november 1982 Openbare raadsvergadering Aanvang 19.30 uur. Burgemeester en wethouders maken bekend, dat tot en met vrijdag 3 december a.s. ter ge meentesecretarie voor een ieder ter inzage ligt de ingevol ge artikel 69 van de Rijksbij drageregeling sociaal-cultu reel werk samengestelde ont- werp-lijst van de voorlopig vast te stellen subsidies voor het jaar 1983, ten behoeve Van de in de gemeente Zevenhuizen werkzame verenigingen, stich tingen, instellingen enz. op het gebied van de sport, cultuur, recreatie en dergelijke. Tot en met eerder genoemde datum is het tevens voor een ieder mogelijk om tegen de ontwerp-lijst bezwaren in te dienen. 8-14 november: Internationa le hulpverlening; 15-21 november: Sport Gehan dicapten; 22-28 november: geen collec ten. Het ligt in het voornemen begin 1983 een nieuwe gemeente- gids te laten verschijnen. In deze gids zullen o.a. de bij de gemeente bekende plaatselijke verenigingen, instellingen etc. worden opgenomen. Het kan echter voorkomen, dat er vere nigingen etc. zijn, die niet bekend zijn, en daardoor mo gelijk niet zullen worden ver meld in de nieuwe gids. Indien een vereniging, instelling etc. niet in de oude gids (van 1981) was opgenomen, doch wel in de nieuwe gids wenst te wor den geplaatst, kan aan die wens worden voldaan dooreen kort briefje te zenden aan het gemeentebestuur, Dorpsstraat 89, met daarin vermeld: de naam van de vereniging, instel ling etc. en naam, adres en telefoonnummer van de secre taris. Er zal dan worden zorg gedragen voor plaatsing in de nieuwe gids. Door de firma A.P. van der Knaap is verzocht om een ver gunning voor de bouw van een viertal van woningen van het type "twee-onder-één-kap" aan de Kratonlaan nabij de Dorpsstraat. Burgemeester en wethouders zijn bereid de bouwvergunning te verlenen met toepassing van de in het vigerende bestemmingsplan opgenomen vrijstellingsmoge lijkheid. Alvorens hiertoe over te gaan worden belangstellen den in de gelegenheid gesteld daartegen schriftelijk bezwaar in te dienen bij het college van burgemeester en wethouders tot 26 november 1982. Het globale bouwplan en de betreffende planvoorschriften liggen ter gemeentesecretarie ter visie tot 12 november 1982 (buro Ruimtelijke Ordening e.a., Dorpsstraat 144.) GEBOORTEN Richard, zoon van: Arendts, Eduard J.A. en: Dijkstra, Elisa beth J.M., op 24 oktober 1982. Angela, dochter van: Paulus, Gerard en: Schoenmaker, Ma ria J.J., op 27 oktober 1982. Kim, dochter van: Walter, Ro nald, en: Stam, Agatha M., op4 november 1982. OVERLEDEN Verhoef, Pieter L., oud 74 jaar, op 18 oktober 1982. Koole, Maarten, oud 84 jaar, op 29 oktober 1982. HUWELIJKEN Ganzeveld, Harm en: van Rooijen, Francina, op 19 okto ber 1982. Zevenhuizen 14 npv. herv. kerk 10.00 uur ds. J. Enderlé, h. doop; 19.00 uur de heer G.J. v.d. Berg. Oud Verlaat 10.00 uur ds. P.A. Le- feber, Alphen; 19.00 uur ds. J. En derlé, h. doop. Geref. kerk 9.30 uur ds. J. Nie- mantsverdriet, Moordrecht, H.A.; 18.30 uur dr. J.C. de Moor, Wad- dinxveen, H.A. Ver. vrijz. herv. 19.00 uurds. A. Ka- lie, Krimpen a.d. IJssel. R.K. gemeenschap Dorpshuis Ze venhuizen. 10.15 uur ech. pastor Bosman. 21 november Herv. kerk 10.00 uur ds. E. Bouman, Scheveningen; 19.00 uur ds. J. Enderlé. Geref. kerk 9.30 uur en 18.30 uur ds. J.P. Prins, Den Haag. Oud Verlaat 10.00 uur de heer G.J. v.d. berg. moerkapelle 14 nov. herv. kerk9.30er\ 18.30 uur ds. J. Harteman Geref. gem. 9.30 uur leesdienst; 15.00 uur ds. A. Bac. 21 nov. herv. kerk. 9.30 en 18.30 uur ds. J.Harteman. Geref. gem. 9.30 en 18.30 uur stu dent Burggraaf. medische diensten 13 nov. dokter W. Vroegindeweij, Beatrixlaan 7, Moerkapelle, tel. 01793-1687; 14 nov. dokter J.A. Ensing, Dorpsstraat 196, Zeven huizen, tel. 01802-1204; zaterdag 20 november en zor dag 21 novem ber dokter W.J. v. Bruggen, De Wielewaal 20, Zevenhuizen, tel. 01802-1783. 28 okt: De geparkeerde personen auto op de parkeerplaats bij het dorpshuis van de heer L.G.R. uit Zoetermeer werd door jeugdige personen vernielingen toege bracht. Tevens werd uit de auto een duikersuitrusting ontvreemd. 30 okt: Op de Bredeweg vond bij de afrit van Rijksweg 12 een aanrij ding plaats tussen twee pers.- auto's. De bestuurder van één van de auto's, de heer A.L.J. uit Wad- dinxveen wilde linksaf de oprit van de rijksweg op maar merkte de te gemoetkomende auto, bestuurd door M.G.V. uit Moerkapelle niet op, waardoor een botsing onver mijdelijk was. Materiële schade. 2 november vond ereen aanrijding plaats op de Weth. Kreftlaan tus sen een pers.-auto bestuurd door J.V. uit Nieuwerkerk en de fietser J.W. de G. uit Zevenhuizen. De fietser stuurde plotseling naar links, waardoor de auto deze niet meer kon ontwijken. De fietser moest voor behandeling naar de dokter. 7 november: diefstal van een bromfiets bij discobar De Schuur. 8 november: inbraak. In de nacht van 8 november zijn inbrekers, die zich de toegang verschaft hadden via de achterdeur, in een woning in het Hazeveld, op de vlucht gesla gen, nadat de aldaar wonende hond blaffend alarm sloeg en de bewoners daarvan wakkerd wor dend, beneden poolshoogte gin gen nemen. gevonden: bruine kinderfiets verloren: trapeze van surfplank; geld; brui ne port. m. geld; oranje regenpak in o. tasje; zwaar van surfplank. Gewoonlijk wordt bij het kopen van een produkt alleen naar de kwaliteit en de prijs gekeken. De wereldwinkels vinden ook dat de herkomst van belang is. Daarom worden er produkten verkocht van groepen of landen, die streven naar een ontwikkeling van de ge wone mensen. Maar het gaat de wereldwinkels niet alleen om de verkoop, ook al is het soms voor de groep waarvan we produkten af nemen heel belangrijk dat we hun produkten verkopen, en ook al is het voor ons als konsument een konkreet alternatief. Het produkt heeft ook waarde als teken van so lidariteit en als konkreet verhaal over de oorzaken van onderont wikkeling. De wereldwinkelpro- dukten tonen ons dat de armoede in de ontwikkelingslanden geen fataal noodlot is, maar een direkt gevolg van het economische sy steem, hier en in de derde wereld. Daar willen we proberen iets aan te doen, ook in Zevenhuizen. In sa menwerking met de wereldwinkel Zoetermeer, willen enkele mensen ook in ons dorp een wereldwinkel starten. Alleen...die enkele men sen moeten een grote groep 20 personen) worden, zodat de werk zaamheden goed verdeeld kunnen worden. Deze werkzaamheden zijn o.a.: het nadenken over de keuze van produkten, het inrichten van de winkel, de verkoop (wel licht vrijdagavond en zaterdag), de kontakten met andere wereldwin kels, enz. Wanneer u/jij zin hebt om mee te werken of wanneer er nog vragen boven komen, dan kunt u/jij kon- takt opnemen met: Bart Brugge- man, Burg. Boerstraat 15, Zevenhuizen, tel. 01802-1271. Op maandagavond 29 november hopen we te starten met een 3e groep kinderen van 8 jaar en ouder voor zwemvaardigheid I (dipl. C) van de K.N.Z.B., de lestijd is yan 18.30-19.00 uur en de cursus wordt 1x per week gegeven. zwemles volwassenen Op maandag- en donderdagmid dag van 14.30-15.00 uur, 2x per week is het mogelijk orr. nu overdag zwemmen te leren. Vaak is men 's-avonds bezet door ande re activiteiten. Dit is een unieke ge legenheid! Wil men liever op de a- vonden les dan kan men terecht op dinsdag- en donderdagavond of woensdag- en vrijdagavond van 19.00-19.30 uur, 2x per week. Is 2x per week onmogelijk dan kan men in overleg ook 1x per week. Wie zijn zwemkunst wil verbeteren of zich nooit zo vrij in het water voelt, dan is er op donderdagavond van 18.30 tot 19.00 uur 1xper week ge legenheid om daar iets aan te doen. Men heeft dan de mogelijk heid diploma B te halen. trimmen voor dames Op donderdagmiddag van 13.30- 14.30 uur kan er - bij voldoende in schrijvingen (minimaal 16) - ge start worden met een nieuwe trim- groep. nieuwe mogelijkheden voor recreatief zwemmen zijn: Maandagmiddag van 13.30-14.30 uur voor iedereen. En op vrijdag morgen van 09.00-10.00 uur voor dames die een uurtje willen zwem men. Voor inlichtingen en inschrijven voor cursussen tel. 01802-1860. 19 nov.: bingoavond; 26 nov.: kaartavond; 17-18 dec.: tentoon stelling; 2 jan.: vanaf 10.00 uurv.m. nieuwjaarsreceptie; 7 jan.: kaart avond; 21 jan.: bingo-avond; 28 jan.: filmavond; 4 febr.: kaart avond; 11 febr.: bingo-avond; 4 mrt.: kaart-avond; 1.1 mrt.: bingo avond; 2 april: paas-bingo. Het bestuur van P.V. Stormvlie gers hoopt op een grote opkomst en gezellige winteravonden. Inlichtingen 01803-2879. FORD ESCORT 1300 GL; 1977 01802-1708

Dorpskrant | 1982 | | pagina 2