GEMEENTE MOERKAPELLE TROPICA GEBR. VENTE Vergadering gemeenteraad 23 november 1982 BURGERLIJKE STAND VERKEERSMAATREGELEN Brandweer jubileum Inspraak streek vervoer 1984 Intocht Sint Nicolaas ZEGELAKTIE VOLLEYBAL Kontrole metingen Koninklijke onder scheiding W. Hertog TE KOOP AUTOMOBIELBEDRIJF Op dinsdag 23 november a.s. aanvang 19.00 uur wordt er in het gemeentehuis van Moerkapelle een vergadering van de gemeenteraad gehouden. Tijdens deze vergadering zullen o.a. de volgende onderwerpen worden behandeld: - vaststelling van de gemeentebegroting en bedrijfsbegrotingen 1983; bij de behandeling van dit onderwerp zullen er algemene beschouwingen gehouden kunnen worden over het gevoerde en het te voeren beleid. - de gemeentelijke herindeling; de gemeenteraad dient zich uit te spreken over de door de provinciale werkgroep uitgebrachte discussienota gemeente lijke herindeling. - de vaststelling van de gemeentelijke belastingen en retributies voor het jaar 1983. - wijzigingen van enkele verordeningen zoals het algemeen ambtenaren-reglement en de beheersverordeningen van het Woningbedrijf en het Grondbedrijf. - het beschikbaar stellen van een krediet voor de verbouw van de openbare kleuterschool Jip en Janneke; de peuterspeelgroep 't Hobbelpaard is tot op heden onder gebracht in een houten gebouw aan de Dorpsstraat. Het gebouw voldoet niet aan de eisen die aan een dergelijke accommodatie zijn te stellen. Aangezien in het gebouw van de openbare kleuterschool een lokaal leeg staat, kan door een verbouw ervan dit geschikt gemaakt worden voor gebruik door de peuterspeelgroep. - het beschikbaar stellen van een krediet voor de aanschaf van een tekentafel voor gemeentewerken. - het vaststellen van een verordening inzake woonruimteregels. De vergaderingen van de gemeenteraad zijn openbaar, dus iedere belangstellende kan de vergaderingen bijwonen. Daaraast is er zowel vóór als na afloop van de vergadering een spreekrecht voor de belangstellenden. Door middel van dit spreekrecht kunt u vragen stellen dan wel opmerkingen maken over gemeentelijke aangelegenheden. GEBOREN: Johannes Maria en Carolina Adriane, zoon en dochter van: Matze, Antonius J. en: van der Lans, Josina W., op 3 novem ber 1982. ONDERTROUW: Op 23 november a.s. hopen Van der Lans, Comelis L. en: Thunnissen, Louise M., in het gemeentehuis van Moerkapel le in het huwelijk te treden. In verband met het uitvoeren van kontrole metingen op het centrale antenne systeem, kan het voorkomen, dat uw radio en/of t.v. tijdelijk storingen ver toont, danwel geheel geen geluid en/of beeld geeft. De storing zal over het alge meen nooit langer duren dan ca. 1 uur. De metingen zullen worden uitgevoerd van 15 t/m 19 november tussen 8.00 en 16.00 uur, of zoveel langer als noodzakelijk blijkt te zijn. Burgemeester en wethouders van Moerkapelle maken bekend, dat de raad dezer gemeente in zijn vergadering van 12 oktober 1982 de volgende verkeersmaatregelen heeft genomen: I. door plaatsing van de borden volgens model 8 en 9 van bij- lage II., behorende bij het Reglement Verkeersregels en Verkeerstekens, de Herenweg aan te wijzen als voorrangs kruising met dien verstande dat het verkeer dat de Herenweg berijdt te allen tijde voorrang zal hebben op het verkeer dat uit het Klaverkamp komt; II. door plaatsing van het bord volgens model 36 van bijlage II., behorende bij het Reglement Verkeersregels en Verkeers tekens, de verbindingsbrug tussen het Weideplantsoen en de Papaverlaan gesloten te verklaren voor voertuigen en samenstellingen van voertuigen, die een totaal gewicht van 3 ton te boven gaan; III. door plaatsing van het bord volgens model 60 van bijlage II., behoren bij het Reglement Verkeersregels en Verkeers tekens het Klaverkamp na de aldaar aangebrachte vijf par keerplaatsen en het Weideplantsoen tot het Kerkplein, zijnde het verbindingspad tussen de Herenweg en het Kerkplein aan te wijzen als onverplicht fietspad. De desbetreffende besluiten liggen vanaf heden voor een ieder ter gemeentesecretarie ter inzage. Moerkapelle, 11 november 1982. Burgemeester en wethouders van Moerkapelle, de wethouders, de burgemeester, C. Wolff A.W. Lips BEROEP: Tegen dit besluit kan door iedere belanghebbende beroep wor den ingesteld bij de Kroon binnen 30 dagen na dagtekening van deze bekendmaking. Het beroepschrift moet aan de Kroon worden gericht, maar bij de Commissaris der Koningin in de pronvincie Zuid-Holland worden ingediend. Op 31 oktober j.l. was het 25 jaar geleden dat de heer H. Lindhout in dienst is getreden van het korps der vrijwillige brandweer Moerkapelle. De heer Lindhout begon zijn brandweer loopbaan als "man schap". In de loop der tijd werd hij bevorderd tot brandwacht 1e klasse, hoofdbrandwacht, plaatsvervangend comman dant, en tenslotte comman dant, welke funktie hij inmid dels al weer ruim 2 jaar vervult. Op 28 oktober j.l. werd het 25- jarig jubileum in hetgemeente- huis gevierd. Burgemeester A.W. Lips fêteerde de jubilaris met een brandweer-onder- scheiding, die in aanwezigheid van familie, genodigden en het gehele brandweerkorps werd opgespeld. Tijdens de gezellige bijeen komst werden de commandant vervolgens nog diverse ca deaus overhandigd. leder jaar is het tot op heden gewoonte geweest om de in woners van onze gemeente in de gelegenheid te stellen op merkingen, suggesties e.d. te maken over het streekvervoer in deze regio. Ook dit jaar willen wij een ieder hiertoe in gelegenheid stellen. Voorop gesteld dient te worden dat de kans dat uw opmerkingen of suggesties ook zullen leiden tot een wijziging in de bestaan de situatie vrij klein is. De rijksoverheid heeft namelijk nagenoeg geen geld meervoor wizigingen in bijvoorbeeld be staande routes. Toch menen wij dat het een goede zaak is dat de proble men - zo die er zijn - wel gesig naleerd worden. Bij de oplossing van de be staande problemen kunnen uw suggesties in ieder geval wor den betrokken. Indien u dan ook meent iets te moeten opmerken over de dienstregelingen dat kunt u deze schriftelijk ten gemeente huize kenbaar maken. Vrijdag 29 oktober j.l. is door burgemeester A.W. Lips de heer W. Hertog, Rottedijk 6 te Moerkapelle, de Eremedaille verbonden aan de Órde van Oranje-Nassau, in zilver, uitge reikt. Deze Koninklijke Onder scheiding, die in het Sch'ie- landshuis te Rotterdam werd uitgereikt, is de heer Hertog o.a. toegekend in verband met zijn 40-jarig dienstjubileum. Sedert 15 oktober 1942 is de heer Hertog als machinist in dienst van de polder De Wilde Veenen, welke polder in 1974 door een reorganisatie is opge gaan in het Hoogheemraad schap van Schieland. MOERKAPELLE - Vogelvereni ging Tropica uit Moerkapelle houdt volgende week de jaarlijkse vogeltentoonstelling in dorpshuis Op Moer. Burgemeester A.W. Ups zal de officiële opening verrichten op donderdag 18 november om 19.30 uur. Het is de 11e tentoon stelling van de vogelvereniging, die 10 jaar geleden werd opge richt, vanuit de vogelvereniging Zang en Kleur, welke aanvankelijk voor leden uit Moerkapelle en Ze venhuizen was. Er zullen 161 vo gels worden ingezonden door 17 van de in totaal 45 leden. De leden zullen de versiering van de zaal verzorgen. Vrijdag zal de christe lijke Rehobothschool een bezoek aan de expositie brengen, terwijl er voor de 5e klas van die school een tekenwedstrijd in het kader van de vogelexpositie is uitge schreven. In de loop van de zater dagmiddag zal de trekking worden verricht van de grote verloting. De vogels zullen donderdagavond tot 22.00 uur te bezichtingen zijn en op vrijdagavond eveneens vanaf 19.00 uur. Zaterdag kan men de gehele dag terecht, eveneens tot 22.00 uur. MOERKAPELLE - Sint Nicolaas komt ook in Moerkapelle op 20 no vember om 14.00 uur in een open buggy bij het gemeentehuis. Bur gemeester A.W. Lips zal hem ver welkomen, waarna Sint Nicolaas met zijn helpers naar het dorps huis Op Moer gaan voor een ont moeting met de Moerkapelse jeugd tot 8 jaar. Zij krijgen een speciaal Sint Nicolaas programma dat een uur duurt. MOERKAPELLE - In Moerkapelle start er weer een zegelaktie ter ge legenheid van Sint Nicolaas en Kerst. Bij besteding van/2,50 ont vangt men een zegel, bij elk der deelnemende winkeliers, herken baar aan het raambiljet. 40 zegels op een kaart dingen mee naar geldprijzen, waarvan de trekking op de vrijdagen 3,17 en 27 decem ber geschiedt door burgemeester A.W. Lips. De geldprijzen bestaan uit:/ 100,-;/50,-,/ 25,-en/10,-. heren-selectie uitgedund De selectie van het eerste heren team van Volleybal Zevenhuizen is sterk uitgedund. Was eerst Her man Lindhout, wegens studiere denen uit de selectie gestapt zaterdag 30 okt. j.l. liep Rik Bron- gers een ernstige blessure op. Rik kwam zodanig terecht op de scheidsrechtersstoel, dat zijn kniebanden gescheurd werden. De kans dat Rik dit seizoen nog speelt is miniem. De nu acht man tellende selectie, gaat onder lei ding van trainer-coach Jules Gey- selaers, zaterdag 13 nov. a.s. naar Gouda, waar de streekderby tegen Radius op het programma staat. Om 16.30 uur treden zij dan aan in de sporthal de Mammoet, wat zeker weer een topper belooft te worden. dames in mineur De Zevenhuizense volleybal-da- mes van trainer-coach Hugo v. Buysen hebben de goede start niet verder kunnen doorvoeren. Werd in de goede wedstrijd nipt van Be Fair uit verloren en afgelopen za terdag weer in Delft van Tornado. Zaterdag 13novemberspelenzij in eigen huis om 17.00 uur tegen AV'40, waar zij de steun van het publiek zeker nodig zullen hebben mini-volleybal Op 20 november spelen weer een groep meisjes Mini-D in het dorps huis Swanla, van 11.00 tot ca. 12.30 uur spelen zij in kompetitie- verband 3 wedstrijden. Deze wed strijden in Zevenhuizen kunnen gespeeld worden door de bereid heid van de Zevenhuizense Tafel tennis vereniging om enkele uren af te staan. Bij deze groep mini's kunnen nog kinderen bij komen, op woensdagmiddag trainen de jongens en op de donderdagmid dag de meisjes. Vanaf 8jaarzijn de jongens en meisjes welkom. In lichtingen Steef van Duin atel 2126. geen ledenstop meer! Doordat er enkele mutaties in het ledenbestand heeft plaatsgevon den, en omdat er nu weer plaats is, kunnen weer dames en heren ge plaatst worden in teams. Ook bij de jeugd is weer plaats vrijgeko men. De trainingen zijn voor de senioren 's-avonds en voor de jeugd 's-middags of in het begin van de avond. De kompetitie-wed strijden worden op de zaterdag- midag/avond gespeeld. Inlichtin gen, tel. 2126 of 2868; Steef van Duin of het secretariaat. z.g.a.n. BONTJAS voor oudere dame; maat 40-42 t.e.a.b. TEL. 01802-2793 In- en verkoop van uitsluitend 2 C.V., Diane, Visa, GS en CX. DIANE 6-1980 2 CV 6 - 1980 Gebruike onderdelen Spuit- en plaatwerk Vtietkade 17a - Zevenhuizen (Z-H) - Tel. 010-550456

Dorpskrant | 1982 | | pagina 4