H. SOL MONTAGNE v.o.o. WIJN MAKEN HIJ KOMT HIJ KOMT! Bloemisterij - tuincentrum KAMPEERTERREIN ZEVENHUIZEN ZEER IN TREK! dakkapellen - ramen - kozijnen en deuren BIBLIOTHEEK STOOMEXTRACTOR Ledenvergadering Wij hebben voor U een ruim assortiment SNIJBLOEMEN EN KAMERPLANTEN. Nu ook leuke BIEDEMIJER-BO.EKETJES Lange Zijde 4, 2761 AV Zevenhuizen (Z.H.) Telefoon 01802-1055, b.g.g. 01820-30350 nieuwe aanwinsten ROMANS: Astafjev, V: De vlotreis; Beauvoir, S.de: Een zachte dood; Biesheubel, J.M.A: Brommer op zee; Bredero, G.A: Klucht van de koe; Carmiggelt, S: Welverdiende onrust; Hofstra, J.W: Hemelse modder; Kirst, H.H: De helden van het laatste uur; Kombrink, L: Zwer- versgeluk; Lyall, G: Draaiboek voor een dictator; Moyes, P: Een dodelijk paradijs; Osborn, D: De fatale beslissing; Stanwood, Brooks: De gloed; Wainwright, J: De gijzeling. kan van allerlei soorten vruchten. Op dit moment zijn er volop APPELS, ROZEBOTTELS (in de vrije natuur), SINAASAPPELS en MANDARIJNEN. RESULTAAT: een FRIS en FRUITIG WIJNTJE! Kom eens langs (na 15.00 uur) van maandag t/m vrijdag, of zaterdag, overdag en overtuig uzelf dat WIJN MAKEN niet moeilijk is. Ook hebben we DRUIVEN CONCENTRAAT, waarmee u in een handomdraai zelf wijn maakt. Alleen suiker en gist toevoegen en maar laten gisten Noordeinde 17, Zevenhuizen, tel. 01802-1653. P.S.: Een tip voor Sint Nicolaas: geef eens een "wijn boekje" cadeau. Aanbevolen: "Zelf wijn maken", van C.J.J. Berry - 9,90. buitenlanders slagboom wasserette: ook voor zevenhuizenaren Een grote wens van de bedrijfslei der en zijn team ging'deze zomer in vervulling: er kwam een wasse rette. Twee wasautomaten, één centrifuge en een droogtrommel, zorgen ervoor dat een complete was in een handomdraai, niet al leen schoon, maar ook nog eens kastdroog komt. Zowel de wasau tomaten als de droogtrommel functioneren op gas. Het hete water komt van een indirect ge stookte boiler van de c.v. intstalla- tie bij de receptie. Er is een volau tomatische zeepdosering, inge zwembad De tarieven van camping Zeven huizen zijn deze zomer enigszins verhoogd. Dat komt omdat iedere kampeerder ook gratis gebruik mag maken van het combibad "De Koornmolen". Elke dag worden er genummerde dagkaarten uitgege ven, die afgehaald kunnen worden bij de receptie. Dit blijkt een enorm electriciteitsvoorziening fietsen verdere vernieuwingen Het douche-systeem op de cam ping is vernieuwd. Nu moet men om een douche te nemen, betalen via een centrale muntmeter, zodat niet iedereen meer ongelimiteerd onder de douche kan staan. vuilnisafvoer "Waar we vorig jaar mee begonnen zijn en nu hebben gecontinueerd is een verbetering van het vuilnis afvoersysteem. Grote auto's pak ken nu de container in de vork en legen hem ter plaatse, waardoor geen extra'ritten worden gemaakt. Het ledigen van de containers service anders-dan-anders Zevenhuizensche IJsclub Noordelijke Dwarsweg 86 - Zevenhuizen - tel. 01802-1593 DE BLOEMBOLLENTIJD is weer aangebroken! WE ZIJN WEER GOED GESORTEERD. ALLE BOLLEN ZIJN VERPAKT MET NAAM EN PLANTVERZORGING. DE PLANTTIJD VAN HEESTERS EN CONIFEREN EN VASTE TUINPLANTEN IS WEER AANGEBROKEN. Korte dagen, lange nachten straks kun je hem verwachten de vriend van groot en klein zal weer in Nederland zijn. In Zevenhuizen komt hij op 'tpaard je weet wel, die man met die baard met tabberd, mijter en staf deelt liever speelgoed dan straf omringd doorz'n knechten, ja echt luistert hij wat elk kind zegt niet in de dorpsstraat maar als hij bij de schoorsteen staat Heb je 't al geraden, 't is de Sint die de weg naar Zevenhuizen vindt dat gaat op de 20e gebeuren Sint zaterdagmiddag langs de deuren van de winkeliers op wiens verzoek hij 't dorpje vereert metz'n bezoek. De burgemeester, zijn naa is Van Gent bij veel kinderen niet zo bekend, zal de kindervriend welkom heten op 't bordes, zoals velen weten van andere jaren, rond deze tijd Kinderen kunnen tekening kwijt en meezingen (thuis repeteren) met de muziek van dames en heren van het fanfarecorps, wat een pret zal het zijn op(even opgelet) 20 november, rond klokke twee breng de hele familie maar mee! INFORMATIEF: Bommels, B: Het blauwe leger: de politie in Neder land; Dam-Karskens, K. van: Waar je mee blijft zitten als er iets wordt weggehaald; Gardner, R.A: Om- gaa'n met kinderen; Herpen, J.van: Graven, stadhouders, koningen; Hellinga, W.T: Elseviers zwerfste nen gids; Roland Holst-van der Schalk, H: Herman Gorser; Staats uitgeverij: De Tweede Kamer. JEUGD: Arnhem, A.van: Jessie op de hitlijst; Bosma, N: Jan Boom en de piraten; Colijn, M: Merel Vero- nika wereldkind; Coran,P: Het jon getje dat clown wilde worden; Dil- lard, C: Welterusten!; Donnelly, E: Wie rood is moet slim zijn; Kooiker L: Dan liever de lucht in; Schell, S: Met andere ogen. JEUGD INFORMATIEF: Ciupik, L.A: De ruimte in; Oranje-van Rij, W.E: Kunnen we van de wind leven? Voor hen die geen wijn drinken of die voor hun kinderen natuurlijk vruchten sap preferen is er de stoomextractor. CD "Het is een goed seizoen geweest" vertelt bedrijfsleider Joop Zappeij van kampeerterrein Zevenhuizen. "Er zijn zeker 10% meer bezoekers geweest dan vorig jaar. Maar liefst 50.000 overnachtingen zijn er on geveer geboekt. In dit aantal zijn ook de seizoengasten begrepen", zo voegt hij eraan toe. In het gezellige receptiegebouw, bij de hoofdingang van kampeer terrein Zevenhuizen staken we ons licht op over de gang van zaken op de camping, daartoe aangespoord door Cees Molenaar. Hij zorgt samen met Thijmen Lekkerkerker en mevrouw Adri Stougie, voor het reilen en zeilen op het terrein. Ook wisselen ze elkaar af bij de recep tie, daar deze tot 's-avonds laat be mand moet zijn in de zomer, omdat er vaak nog laat op de avond kam- peergasten arriveren. "Hadden we in het hoogseizoen tot dusver veel Fransen en Engel sen, nu hadden de Duiters de over hand. Dit was waarschijnlijk het gevolg van het feit dat de cam pings aan de kust overvol waren", stelt Joop Zappeij, die aangevuld wordt door Cees Molenaar, die de Denen en Zweden, die Nederland en de Zevenhuizense camping van het recreatieschap Rottemeren ontdekt hebben, ook niet onver meld wil laten. In toenemende ma te komen er ook Spanjaarden en Italianen naar het kampeerterrein, alleen is het met hen moeilijk pra ten, omdat ze geen woord 'buiten land' spreken. "We redden ons met qebarentaal", schertst Joop Zap- peij. Nieuw is dit jaar de slagboom, die voor het receptiegebouw staat. Deze is vooral geplaatst om de orde en rust op het terrein te ga randeren. "Er kwamen veel te veel auto's op het terrein die 'er niet thuishoorden, waardoor parkeer- schades werden opgelopen en on enigheden voorkwamen, omdat vaste gasten hun parkeerplaats ineens kwijt waren. Ook de groe pen bromfietsers die de camping omkwamen zijn we nu kwijt, want ook met de brommer kom je niet meer zo gemakkelijk het terrein op. Dit kan wel zonder dat de slag boom omhoog hoeft, via het kleine hekje, waar ook de fietsers gebruik van maken, merkt Zappeij op. Het blijkt dat de allermodernste met hode wordt toegepast om de slag boom omhoog te krijgen. Kam peerders die het terrein met hun auto op willen, behoeven hun code-kaartje, dat ze bij de inschrij ving bij de receptie ontvangen, niet in een daarvoor bestemd ap paraat te houden, maarervoor. Het elctronische apparaat zorgt ervoor dat de hefboom omhooggaat. "Er heeft zich het hele seizoen geen storing voorgedaan", horen we. Wel is de slagboom tweemaal ver nield. "Dat kwam door fietsers, die nog niet zo aan de boom gewend waren. Zij hebben niet goed opge let" (Wat blijkt namelijk, ook tij dens het uur dat wij van de Dorps krant in de receptie vertoefden: ledereen die passeert kijkt even op naar het receptiegebouw en zwaait. Zo ook de fietsers. Zo doende is er tot tweemaal toe een nieuwe boom geplaatst, waarvan men er altijd één in reserve heeft). Gelijk met de slagboom is er een aparte inrit gekomen met zgn. grasstenen, waarop kampeerders, die zich bij de receptie in laten schrijven, even hun auto, al dan niet met een caravan, kunnen laten staan, zonder de doorgang te belemmeren. steld op de hardheid van het Ze venhuizense water. De witte was van 90°C is in 35 minuten klaar, terwijl het drogen een kwartiertje duurt. Gebruikt men tegelijkertijd twee trommels dan heeft men bin nen het uur de complete was schoon en droog. Terwijl de ma chine draait kan men zich in het gebouwtje waarin de wasserette zich bevindt, gelijk douchen en in de make-up-ruimte de haren dro gen met een föhn. Ook een toilet is er in ondergebracht. Dit gebouw tje ligt achter de receptie. "Het stond in twee dagen", vertelt Cees. Hij laat het samen met bedrijfslei der Zappeij zien. Er is tevens een overdekte fietsenstalling bijgeko men, zodat Zevenhuizenaren die met de was op de fiets komen hun fiets droog kunnen stallen. "Ja", vertelt Joop Zappeij "de wasseret te is niet alleen bedoeld om in de zomer door de kampeergasten ge bruikt te worden, ook Zevenhuize naren kunnen er met hun was te recht. Het is eigenlijk zo, dat de wasserette zomer en winter door moet draaien. Daarom is het ook verwarmd, zodat wintergasten zich hier warm kunnen douchen. De wasserette moet zichzelf be kostigen. Ondanks het mooie weer, is de wasserette deze zomer produktief geweest en heeft de prognoses gehaald. De kampeer ders waren aanvankelijk niet zo enthousiast over de wasserette. Ze stonden er wat sceptisch tegen over, want de was deden ze wel bij de kraan. Dat was wel lastig, want soms hielden ze de kraan uren bezet", vertelt Molenaar. Tot dus ver werd er een oogje dichtgekne pen als er waslijnen gespannen werden, maar dat was gelijk met de ingebruikneming, in het Pinkster weekend. ook taboe. "We kunnen het nu verbieden omdat we een droogtrommel hebben", lacht Zappeij. Inmiddels hebben de kampeerders ook de genoegens van de wasserette gesmaakt en zijn laaiend enthousiast geworden Zevenhuizenaren, die een kapotte machine hebben, of een was die niet te droog te krijgen is, kunnen nu naar de camping. Bij de recep tie moet men betalen, waarvoor men een munt krijgt die in de was- of droogmachine past. De instel ling is heel eenvoudig. SUCC6S. Het kampeerterrein is voorzien van een volledig nieuwe electrici teitsvoorziening. Alle hoofdkasten zijn vernieuwd, evenals de aard- lekschakelaars hetwelk de (stroom)veiligheid verbeterde. Het aantal toeritische verblijfs (of staan)plaatsen met een electrici- teitsaansluiting is van 28 naar 45 gegaan. Veel kampeerders maken van de gelegenheid gebruik het unieke natuurgeb ied in en om Zevenhui zen, op de fiets te gaan verkennen. Voor het verhuur van fietsen, waarvoor Pigmans zorgt, is dan ook veel belangstelling. Ook ko men er steeds meer mensen op de fiets. Landelijk was dit wat minder toegenomen als in Zevenhuizen (De camping is ook opgenomen in de ketting van 'gastvrije fietscam- pings'". blijkt voor velen een interessant schouwspel te zijn. Op het terrein staan 5 grote en 1 kleine contai ner", vertelt Joop Zappeij. kassa Een electronisch kasregister met 32 functies geeft met één druk op de knop precies datgene te zien, waarnaar men benieuwd is, b.v. hoeveel malen de wasserette ge bruikt is, hoeveel dagkaarten er verstrekt zijn voor het zwembad enz. de 232 kampeerplaatsen hebben deze zomer continue volgestaan. "Vaak moet je ook nee verkopen, wat we wel betreuren", stelt de be drijfsleider, "we verwijzen ze dan naar campings in de regio.Men sen die 's-avonds laat komen worden wel geholpen, omdat ze vaak al een dag, of meerdere dagen onderweg zijn. We rekenen er met de plaatsverdeling een bee tje op. Reserveren? "Reservering is alleen in het hoog seizoen mogelijk", horen we. Vaak komen er groepen, zoals een groep Duitsers van de Evangeli sche Kirchengemeinde uit Me- kenheim, met 20 tot 30 personen. Deze groep komt elk jaar, waar voor een grote V.W.-bus met de tent vooruit wordt gestuurd. Ook scholen uit de regio kamperen hier wel als ze werkweek houden. Voorbeelden hiervan zijn Bleiswijk en Voorschoten. De christelijke kleuterschool heeft voor de zo mervakantie in 5 bungalowtenten een dag gebivakkeerd op de cam ping, terwijl de openbare school een aantal plattegronden van de camping benut voor het leren kaartlezen. De anders-dan-anders feestavond van de Vereniging voor Openbaar Onderwijs, afdeling Zevenhuizen, op zaterdag 20 november a.s. in dorpshuis Swanla zal haar leden als hoofdschotel een toneelstuk opdienen. Het is een klucht in twee bedrijven, "Lucy's Baby", geschre ven door John Patrick. Een zeker niet te versmaden 'hors d'oevre' zal de vertoning van de door zesde klassers, ouders en leerkrachten van 't Reigerbos vervaardigde speelfilm zijn: "Odysseus in Ze venhuizen". Het verhaal voert de toeschouwer van Zevenhuizen naar Athena, via Gallië naar de Hades. Een archeoloog spit in tui nen en perken en ontmoet overal tegenwerking. Hij revancheert zich d.m.v. archeologisch bedrog. De prof wordt ontmaskerd door Asterix en Obelix. De film ging deze zomer in première tijdens de afscheidsavond van de zesde klas sers, die inmiddels middelbare scholieren zijn. Na de pauze met verloting voeren de spelers van de toneelgroep van V.O.O. Lucy's Baby op. Een tipje van de sluier mag worden opgelicht. Wie van de leden van V.O.O. nieuwgierig is, komt zelf maar kijken. Het verhaal gaat over Lucy Kronkie, die in een huis woont waar verzamelaars van curiositeiten hun hart op kunnen halen en waarin zij alleen en ziels gelukkig woont. Slimme landlo pers beweren familie van haar te zijn. Een vrouw in hun midden ver wacht een baby die bij de geboorte de naam Lucy zal krijgen als het een meisje is. Goed van vertrou wen als de bewoonster van het huis is, gelooft zij dat, waarna de gekste verwikkelingen ontstaan. De Zevenhuizensche IJsclub houdt haar algemene jaarlijkse le denvergadering op vrijdag 12 no vember, 20.00 uur, in de Roerdomp aan de Rotte. Op de agenda staan o.a.:- bijstelling van de contributie, - bestuursverkiezing: aftredend en niet herkiesbaar: de heer M. Eind hoven; aftredend en wel herkies baar: de heren J.v. Dorp en Jac. y.d. Eijk Azn. Kandidaat-bestuurs leden kunnen zich vóór de verga dering opgeven bij de secr. de heer K.P. Verwey, Hennipdreef 8, tel. 01802-1415.

Dorpskrant | 1982 | | pagina 6