AnDw\kiRiter.Bij onsAbor u. GEHAKT DAG P.C. VAN OOSTEN Novella. De charme van broderie. po/tunetté ft 500 GRAM BETALEN Woensdag 700 gram halen Plantenkwekerij KOFFIEBAR J. WISMEYER Gemeente Belangen Zevenhuizen J. Hogenes, fractievoorzitter. Parker's Arrow Line ligt bij ons te pronken Als vulpen, ballpoint, roller ball en vulpotlood (0,5 mm). In staal, zwart en doublé. Kom eens proefschrijven, voelen hoe ze in de hand liggen, zien hoe strak en slank ze zijn vormgegeven. ■L PARKER sig. mag. P.J. HEIJ M. van Tol Koninklijke onder scheiding voor Willem Hertog - Grote sortering KAMERPLANTEN - winterharde VIOLEN en BLOEMBOLLEN - HAARDHOUT - droog en spatvrij - Tuinaarde, coniferen, fruitbomen - ERICA, SIERKOOL - Graszoden, meststoffen, vaste planten -WITLOFWORTELEN. Novella van Pastunette. Nu tijdelijk voor een zeer aantrekkelijk prijsje. Oftewel: de charme van broderie op z'n voordeligst. Maar liefst f 5.- korting op broderie bh's, naar keuze met beugel, zonder beugel of in teener model. Ook nog f 3,- korting op het bijpassende slipje van lycra stretch. Da's geen geld voor de vrouwelijkste foundatioa Mode begint bij Pastunette. (advertentie) Gemeente Belangen Zevenhuizen Onderstaand geven wij in beknopte vorm weer, hetgeen door ons in de afgelopen maanden bij voorstellen in de gemeente raad is bepleit en in mondelinge- en schriftelijke vragen aan burgemeester en wethouders is voorgelegd: a. een toeristen- en watertoeristenbelasting in te voeren; b. Een onderzoek gevraagd en onze verontrusting uitgesproken over de reconstructie van de Noordelijke Dwarsweg. Financiële gevolgen sluiten wij ook niet uit. c. Een consumentenraad in te stellen, zodat de afnemers van gas en electriciteit medezeggenschap krijgen in het vaststel len van de tarieven. d. Bij herhaling hebben wij onze verontrusting uitgesproken over de trage gang van zaken rondom de centrumvorming. Elke week/ 1200,- renteverlies vinden wij een onverantwoor de zaak. Dit betreft het gebied van voorheen Boode. e. Het bouwen van woningwetwoningen met lagere huren. De aanpak vervult ons met zorg. f. Uitbaggeren van de vervuilde Bosgracht. g. Verlichting van verschillende brandpaden, o.a. ter voor koming van inbraak. h. Wateroverlast brandpaden achter de Goudsbloemstraat. i. Onderhoud van het wegdek onder de tunnel van de Noorde lijke Dwarsweg. j. Verkeersafremmende maatregelen op de Burg. Boerstraat, Schielandsingel, Weth. Kreftlaan en Noordelijke Dwarsweg, k. Snelheidsbeperkende maatregelen op de Burg. Klinkhamer- weg en bestrijding van de geluidsoverlast. I. Aanleg speelplaatsjes in plan West, ten zuiden en westen van De Patrijs. m. Reiniging van zandbakken in verband met gevaar v.w.b. de gezondheid van de spelende kinderen, n. Het plaatsen van doelpalen of ander speelmateriaal op het speelveld langs de voetbalvelden tegenover de Leliestraat. Ter gelegenheid van de installatie van burgemeester van Gent, hebben wij dringend aandacht gevraagd voor het navolgende: het bouwen van woningen met betaalbare huren; - de centrumvorming; - de verkoop van gronden voor de vrije-sectorbouw, om de sociale woningbouw mogelijk te maken; - vestiging van kantoren en arbeidsintensieve bedrijven op het industrieterrein; - verschillende wensen in de welzijnssector; - de vestiging van een supermarkt met betaalbare levens middelen. Voorzieningen in Oud Verlaat en omgeving: a. Verkeersspiegels tegenover Vlietkade 2. b. Parkeergelegenheid in- en ontsluiting van het noordoostelijk gedeelte van de Zevenhuizerplas. c. Een parallelweg langs de Huysmansweg. d. Meer parkeervoorzieningen op de Strandweg i.v.m. de verkeersveiligheid. e. Aanleg van parkeerplaatsen waar mogelijk langs de Wolle- foppenweg. f. Maatregelen i.v.m. de gevaarlijke situatie op de Rottekade (hoogteverschil wegdek). Tijdens de zomermaanden nabij de Zevenhuizerplas: a. een mobiele politiepost; b. een E.H.B.O.-post c. verbod voor honden en paarden op de strandjes. h. Speelgelegenheid voor de jeugd van Oud Verlaat. i. Een jachtverbod rondom en op de Zevenhuizerplas (gevaar lijk en ongewenst). j. Woningwetdouw in Oud Verlaat. Wanneer gaan we de eerste paal slaan? Op 7 juli j.l. hebben wij in een voorstel gepleit voor de navolgende maatregelen/voorzieningen in Oud Verlaat: Voor met de realisering van het sport- en recreatiecentrum mag worden aangevangen, moeten de volgende maatregelen c.q. voorzieningen zijn getroffen: a. voldoende parkeergelegenheid in de directe omgeving van het centrum; b. ontsluiting van het gebied door doortrekking van het ge deeltelijk op de Huysmanskade aangelegde rijwielpad en aanleg van een weg naar het centrum; de nodige verkeersmaatregelen zijn getroffen, welke zullen leiden tot verboden op zon- en feestdagen tussen 1 april en 1 oktober; de raad binnen afzienbare tijd een voorstel zal bereiken, waarbij in de bebouwde kom van Oud Verlaat het leefklimaat zal verbeteren. Op een verzoek aan het Hoogheemraadschap van Schieland is bericht ontvangen, dat er een boomaanplant langs de Wollefop- penweg zal plaatsvinden (populieren). Mocht u vragen hebben of zit u ergens mee, neem dan gerust eens contact met ons op. c. DLAT!l'i 1" t Dorpsstraat 62 - Zevenhuizen Tel. 01802-1288 keurslagerij en zonen Dorpsstraat 132 Zevenhuizen tel. 01802-1223 Nadat zijn broers Aalbert en Maar ten in de belangstelling stonden, was het nu de beurt aan de jongste broer Willem Hertog. Ook Willem heeft net, net als zijn broers, veel liefde en belangstelling voor de molens en de molenbouw en alles wat daarover geschreven is. Wil lem is het dichts bij het beroep 'molenaar'gebleven. In 1924 werd het werk van de watermolens over genomen door een elektrisch ge maal. Op 15 oktober 1942 heeft Willem Hertog het werk van zijn vader als machinist van dit gemaal overgenomen. Momenteel woont hij nog steeds met zijn vrouw en twee jongste dochters op de des tijds afgeknotte molen. Hoewel misschien veel mensen er niet bij stilstaan, is het werk van een ma chinist van een poldergemaal wel degelijk belangrijk. De waterstand 1e Tochtweg 76 Nieuwerkerk a.d. IJssel Tel. 01802-2440/2430. BLOEMBOLLEN, OOK IN KADOVERPAKKING. die voor de landbouwer goed is. kan voor de tuinder weer te laag zijn. Wanneer de tuinder gaat be sproeien heeft hij hoger water no dig, doch voor de boeren is dit wa terpeil weertehoog. Dusdanmoet er een middenweg gevonden wor den. In het laatste oorlogsjaar was het helemaal niet meer toege staan om te bemalen en kreeg hij opdracht van de Duitse bezetters om water in te laten, hetgeen tot gevolg had dat de gehele polder De Wilde Veenen bijna een jaar on der water heeft gestaan. Veertig jaar heeft Willem Hertog nauwge zet de polder op een goed water peil gehouden en alle daarbij be horende polderwerkzaamheden verricht. Op 29 oktober j.l. heeft het Hoogheemraadschap van Schieland de heer Hertog en met zijn familie en collega's een recep tie aangeboden in het gemeente huis aan de Maasboulevard in Rot terdam. De dijkgraag Mr. L.W.L.F. van Heugten sprak de heer Hertog toe en bedankte hem voor zijn 40- jarige arbeid. Ook burgemeester A.W. Lips en zijn echtgenote wa ren aanwezig. Mevr. Hertog mocht uit handen van de burgemeester haar man de eremedaille, verbon den aan de orde van Oranje-Nas- sau, in zilver, opspelden. Ook de heer J. Heijboer, voormalig voor zitter van polder De Wilde Veenen sprak enige woorden van dank aan het adres van de heer Hertog. In zijn slotwoord bedankte de heer Hertog voor de fraaie kado's en de welgemeende woorden, waarna de bijeenkomst werd besloten met een drankje en een hapje. Op vrijdag 12 november brengt het team van koffiebar 't Praethuus een gecombineerd programma. Op deze avond zal De Zanggroep uit Zevenhuizen optreden, en te vens zal het team het onlangs ver vallen thema 'eenzaamheid' bren gen. Vrijdag 19 november komt er een spreker van de stichting De Hoop. Deze stichting heeft een op vangcentrum voor drugsverslaaf den in Dordrecht. Erzal gesproken worden over het werk van deze stichting en de problemen rond het drug-gebruik. Alle avonden beginnen om ongeveer 20.00 uur en worden gehouden in het Her vormd Centrum, achter het post kantoor. ledereen vanaf 16 jaar is natuurlijk van harte welkom! TEXTIEL - MEUBELEN EN WONINGINRICHTING Dorpsstraat 35 - Zevenhuizen Tel. (01802-1213)

Dorpskrant | 1982 | | pagina 8