v.o.o. VOLLEYBAL ZTTC IJSCLUB schoenen Sleutel voor eerste bewoners toneel/film MODE KWALITEIT, PRÜS TRIMBUNNIE'S OAH DER cee drukkerij elgersma elke woning heeft een eigen c.v.-ketel je zag ze wel, maar je hoorde ze niet! dames weer op goede spoor stabiel vinger aan de pols POLITIEBERICHTEN Burgemeester A.H. van Gent overhandigde maandagmiddag de sleutel van een HVA T-woning (Van Dam eenheid) aan degene die het langst om een dergelijke woning gevraagd had, nl. mej. Wilma v.d. Bent. Het was een sleutel die men niet gauw kwijt raakt, en ongetwijfeld een plaats in haar woning krijg als aandenken. Hij had een dermate grote afmeting dat ze de deur van haar bovenwoning, aan de Meerkoet 4, er niet mee open had gekregen. De normale sleutel die ze uiteraard ook kreeg aangereikt, paste uitstekend. Na het ontsluiten van de voordeur volgde het gezel schap, waaronder vertegenwoordigers van bouwbedrijf Van Ostade B. V. uit Schiedam, dat de bouw realiseerde, beide woningbouwverenigingen, de dienst gemeentewerken, gemeentesecretaris A. Visser, vooreen be zichtiging. In de belendende bovenwoning werd een glaasje geschon ken en ontvingen de aanstaande bewoners van de resterende 7 huizen, van het blok, de sleutel van de woningen van het contingent 18 De huurprijs van de woningen bedraagtf 353,- per maand, exclusief verwarming. Voorafgaand aan de sleutelover handiging had voorzitter H.G. v.d. Dool, van de chr. woningbouw vereniging Ons Begin, die de HVAT-woningen in haar beheer heeft, alle aanwezigen in de bene denwoning van Meerkoet 2, wel kom geheten en mej. v.d. Bent bloemen aangereikt. Spreker dacht dat er met betrekking tot deze kleine woningen een herbe zinning moet plaatsvinden en hoopte dat er voor sommige be woners, voor wie de woning waar schijnlijk te klein is, of binnen enkele jaren te klein zal zijn, spoe dig doorstroming kan plaatsvin den naar een grotere woning. Burgemeester Van Gent vertelde dat Zevenhuizen van de gelegen heid gebruik heeft gemaakt toen de mogelijkheden werden gebo den om Van Dam-eenheden bij het ministerie van Volkshuisvesting aan te vragen. "Bij de herbezin ning, bedoelde u, meneer v.d. Dool dat de woning op zichzelf accep tabel is, maar dat hij niet gaat naar degene voor wie hij bedoeld is. De plaatselijke situatie is dat we 30 kandidaten een AT woning heb ben aangeboden. Deze groep heeft gezegd 'laat maar voorbij gaan'. Hoewel de woningen wel door 2 personen bewoond kunnen worden zijn ze eigenlijk niet ge schikt voor de 2-persoonshuis- houdens die er nu inkomen. Van een aantal mensen kan gevoeglijk worden aangenomen dat het meer voor de hand liggend is dat zij doorstromen". De heer Van Gent vroeg zich echter af, waar ze dan naar toe moeten en schetste de landelijke situatie in de toeken ning van woningcontigenten door het ministerie van Volkshuisves ting. Hij stelde dat de vraag van gemeenten voor 50 tot 60% kan worden gedekt en merkte op dat hoewel niet zo schrijnend als in de vijftiger jaren, er toch van liever lede sprake is van woningnood. De opgeleverde AT-woningen vond burgemeester Van Gent voor 2 personen wel wat klein. Hij vroeg zich tenslotte af of er door de klei nere overheid (gemeenten) niet bij de rijksoverheid op kan worden aangedrongen een beleid te voe ren dat er op gericht is op grotere, met één vertrek erbij, maar tevens ook betaalbaar. Met de wens uit sprekend dat de nieuwe bewoners aan de Taling en de Meerkoet naar genoegen mogen wonen besloot hij zijn toespraak, waarna het gezelschap buiten de officiële overhandiging gadesloeg. Net als bij voorgaande thuis-wed- strijden van het eerste heren/da mesteam van Zevenhuizen was het publiek wel aanwezig, maar in de moeilijke perioden, als het team achterstond, hoorde je het niet. Ook afgelopen zaterdag, toen de heren speelden tegen de nummer 4 van de eerste divisie, het team van EAVV (vorig jaar ere-divisie). De eerste set werd, met kabaal, in winst omgezet voor de Zevenhui- zense heren; de resterende sets, die verdiend naar EAVV gingen, gingen bijna geruisloos voorbij. De heksenketel die het Dorpshuis altijd was en waar de ploegen die op bezoek kwamen bang voor wa ren, is niet meer. Of dit door het vroege begin van de wedstrijd komt, zal we een vraag blijven zon der een echt antwoord. Later mag echter niet meer van de volleybal- bond. De heren staan nu op een gedeelde zesde plaats samen met Geever P&P, ieder 7 punten uit 6 wedstrijden, terwijl er verder naar beneden 3 teams staan met even veel punten uit 7 wedstrijden, o.a. Broleco. Tegen deze ploeg spelen de heren a.s. zaterdag in Vlaar- dingen om 14.45 uur. De wedstrijd tegen Geevers P&P zal op zater dag 4 december plaatsvinden in het Dorpshuis, aanvang 17.00 uur! De volleybal-dames van Zevenhui zen, zijn na een aantal wedstrijden nipt verloren te hebben, weer op de weg van het winnen terugge keerd. In de uit-wedstrijd wonnen zij van MVC en thuis van het hoger geklasseerde AV&40. A.s. zater dag komen de dames van Ruiter/ VSC op bezoek. Deze staan 1 punt boven Zevenhuizen. De Zevenhui- zense dames hebben nu dekans om voor eigen publiek dichter bij de top te komen. De aanvang van deze wedstrijd is om 17.00 uur! Na zeven van de tien ronden van de tafeltenniscompetitie lijken voor bijna alle ZTTC-teams de kaarten al geschud. Eén of twee kampioenen, enkele middenmo ters en één degradant. Wel iets te genvallend t.o.v. vorige seizoenen toen er veel meer promoties waren maar wel logisch omdat juist door die promoties iedereen erg hoog is ingedeeld. Bij de senioren handhaafde het eerste team, door een 6-4 verlies tegen Kwiek en een 5-5- gelijkspel bij TTVN, de gedeelde derde plaats. Tegen Kwiek scoorden Eric Hammega (2x), Ad van Heyningen en Marc Konings. Eric en Ad (beide 2x) en de dubbel zorgden voor de punten bij TTVN. Vrijwel zeker van promotie is het De algemene ledenvergadering van de Zevenhuizensche IJsclub, vorige week vrijdag in café De Roerdomp, trok veel bezoekers. In zijn welkomstwoord memoreerde voorzitter Veerman de schaatsma- rathon die deze winter op de Rottemeren is gehouden en welke zoveel verwikkelingen met zich mee heeft gebracht. De Zevenhui zensche IJsclub moest van de K.N.S.B. 3000 gulden boete beta len omdat een aantal marathon rijders ondanks een verbod van de K.N.S.B. om op natuurijs aan wed strijden deel te nemen, omdat er op diezelfde avond moest worden deelgenomen aan een marathon elders op kunstijs, toch deelnam aan de Zevenhuizense manifesta tie. Gelukkig werd de boete later ingetrokken en moest een formele boete van 100,- betaald worden, welk bedrag door schaatser Abe de Vries werd geschonken. De Ze venhuizensche IJsclub moest die dag ook heel wat inkomsten der ven, omdat toeschouwers via slinkse wegen het ijs betraden en geen toegangsprijs betaalden. Hieraan wil men in de toekomst wat gaan doen. "We moeten net als bij de T.T.-races, alles met de loka le overheid gaan regelen, dan lukt het misschien om het publiek achter de hekken te houden", stelt voorzitter Veerman. Hij vestigt ook zijn hoop op 11 decmeber, de dag dat de K.N.S.B. met de marathon rijders vergadert in Rotterdam. Misschien worden er andere re gels opgesteld. Tot dusver is het marathonrijders verboden om op natuurijs aan wedstrijden deel te nemen op dagen dat ze deelne men aan dedoorde K.N.S.B.geor ganiseerde marathon. Dit vindt elke zaterdagavond plaats, van de cember tot en met de tweede za terdag in maart (er is geen enkele vrije zaterdag). De schaatsers moeten hiervoor tekenen. Weige ren ze, dan mogen ze niet mee doen. Bram Veerman betreurt het dat natuurijsverenigingen hier weinig tegenin kunnen brengen. Bij de bestuursverkiezing werd af scheid genomen van M. Eindho ven, die opgevolg wordt door Frans van Ringelenstein. De heren Jac. v.d. Eijk en J. v. Dorp stelden zich herkiesbaar. Hoewel de Zevenhuizensche IJs club nog geen noodlijdende in stelling is met 9000 medailles in voorraad voor de toertochten, houdt het bestuur toch een vinger aan de pols. De aan de vergade ring voorgestelde contributiever hoging, die in feite een bijstelling is, ondervond dan ook geen tegen stem, waardoor besloten werd het lidmaatschap voor een gezin - met kinderen t/m 15 jaar van 10,- op 15,- te brengen, terwijl de indivi- duelen boven de 16 jaar 10,- per jaar betalen aan contributie. Uiter aard werd aan het slot van de ver gadering de wens geuit daterdeze winter weer een vorstperiode aan breekt, opdat schaatsminnend pu bliek de gladde ijzers onder kan binden. tweede team. Hans Heinz is de sterke man van dit team; hij ver loor pas tweemaal. Eerst werd me dekoploper Vriendenschaar met 6-4 geklopt. Hans scoorde 3x, Ernst de Vogel, Harry Eiting en de dubbel zorgden voorde rest. Daar na werd Boskoop met 7-3 gevloerd Hans (3x), invaller Wim Zielman (2x) en Harry scoorden. Het derde team zit onderin de mid denmoot. Er werd namelijk twee maal met 8-2 verloren en wel van BTTV en GS'78. Bij BTTV wonnen Gert Janssen en Ries Markus bei den een partij, tegen Kwiek zorg den Gert en de dubbel voor de punten. Wes Haan ontbrak beide malen door een blessure. Hetzelfde verhaal voor ZTTC 4. Ondanks dubbel verlies, 10-0 te gen Vriendenschaar en 8-2 tegen GS'78, toch nog in het midden van de poule. Wim Zielman scoorde de enige punten in deze twee wed strijden. ZTTC 5 verloor met 8-2 van Vrien denschaar, met twee punten van Rick de Koning, en speelde gelijk tegen Flamingo's. Rick de Koning (2x), Pim Cassee, Hans Poelmans en de dubbel zorgden voor de prestatie. Een pluim voor het eerste junio renteam. 7-3 winst tegen Boskoop en 5-5 tegen BTTV hielden dit Op de anders-dan-anders-avond van de Zevenhuizense Vereniging voor Openbaar Onderwijs, voerde de eigen toneelgroep de klucht Lucy's baby, van John Patrick, op. Veelvuldig klonk het gelach uit de zaal, (die wat minder vol was dan gebruikelijk) om de dwaze verwik kelingen en de rake opmerkingen, waarmee het stuk doorspekt was. Ben Verschoor had de regie, ter wijl zijn vrouw Mieke souffleerde. Blijdschap was er om het herstel van toneelinspeciënt Piet van Vliet. De typetjes waren goed ge kozen en de meeste spelers en toe kijkers in hun element, dat er weer voor een blijspel was gekozen. Hoewel er minder verwikkelingen dan gebruikelijk waren en een bijna voorspelbare afloop, wisten de spelers hun publiek van begin tot eind te boeien. Schitterend was Carla Bink in de hoofdrol van tante Lucy, uitgedost in een bij haar rol passende kledij, compleet ge maakt met een onderkniebroek met kant. De boevenbende Nubbs, die het op tante's geld voorzien had was ongetwijfeld bang voor water. De opa van het stel - alias Harry de Jong, die drie weken ge leden ingevallen was-stal deshow met zijn onfrisse uiterlijk. Hand langer Spencer zag er ook niet be paald appetijtelijk uit. Hoofdboef Norman, vertolkt door Jacques van Veen, was kampioen in het 'varkens roepen', en liep in de val toen hij dit maar eens buiten moest demonstreren van tante Lucy. Op zijn geroep kwam natuurlijk buur vrouw Rosie - die graag leende - aangesneld, en kreeg tante Lucy assistentie om Verna en Norman in bedwang en onder schot te hou den; waarop het doek viel. Kort daarop had zij bij toeval ontdekt dat Verna haar bedrogen had en niet in verwachting was van een kind dat bij de geboorte naar tante Lucy vernoemd iou worden. Ver na verloor namelijk het kussen, dat haar zwangerschap suggereerde. Na afloop werden spelers en helpers met hartelijke woorden, vergezeld van bloemen door voor zitter Looman bedankt. Deze sprak ook het welkomstwoord aan het begin van de avond, waarin hij zijn bezorgdheid uitsprak over de maatregelen die door de regering dreigen te worden genomen, met betrekking tot de toename van het aantal leerlingen per klas, waar door bijv. in Zevenhuizen diverse leerkrachten het komende leerjaar met ontslag worden bedreigd. Tenslotte melden we dat het voor gerecht dat op deze avond gepre senteerd werd, de film 'Odysseus in Zevenhuizen", bij de aanwezi gen ook goed ontvangen werd. De film is het produkt van de vorige zesde klassers van 't Reigerbos. De avond werd besloten met bal, met de Free Time Band. 16 november: Vond er een aanrij ding plaats op de Zuidplasweg. De bestuurder van een personenauto de heer P.S. uit Zoetermeer wilde in de bocht een voor hem rijdende auto inhalen en botste daarbij op een tegenligger.de heer F.M. uit Rotterdam, materiële schade. 19 november: (waarschijnlijk in de vooravond) zijn van een zestigtal auto's de merken en type-plaatjes afgesloopt. Het vermoeden be staat dat een verzamelaar aan het werk is geweest. Een spoor van vernielingen liet hij aan de auto's achter. Het is opvallend dat nie mand er iets van gemerkt heeft WIE INLICHTINGEN KAN VER STREKKEN WORDT GEVRAAGD DE POLITIE TE BELLEN, óp dat de dader achterhaald kan worden. De schade is aanzienlijk! Op diezelfde avond vrijdagavond werd er rond 22.45 uur brandalarm geslagen. De vrijwillige brandweer van Zevenhuizen en Oud Verlaat waren zeer snel ter plaatse bij het pand aan de Dorpsstraat 230. In de schuur achter dit onbewoonde pand dat als opslagruimte voorde consumentenkring Zevenhuizen, dienst doet, was brand uitgebro ken. De vermoedelijke oorzaak was een defecte electrische instal latie. Door de harde wind sloeg het vuur over naar de twee onbewoon de woningen. De brandweer is tot ca. 2.30 uur zaterdagmorgen aan het blussen geweest. De bewoon ster van het pand 232 bracht de nacht een huis verderop door, vanwege het brandgevaar. Op de 19e vond een aanrijding plaats op de hoek Middelweg- Zuideinde. De bestuurder van een personenauto R.P.J.V. uit Bos koop verleende, komend van uit de Middelweg geen voorrang aan de bestuurder van een personenauto P B. uit Zevenhuizen die op het Zuideinde reed. Een botsing was onvermijdelijk. Beide auto's zijn vermoedelijk"total loss". 21 november: werd een fiets gestolen uit de schuur van een woning aan de Schielandsingel. AFPERSING De eigenaar van de plaatselijke supermarkt kreeg dinsdagmorgen 23 november een telefoontje van een onbekende man die hem ver telde dat hij/ 10.000,-moest beta len. Hij zóu terugbellen waar het geldbedrag moest worden gede poneerd. Om 13.00 uur belde hij terug en vertelde de winkelier dat hij terug zou bellen als de 10.000,- op de bepaalde plaats gevonden was, om de winkelier te te vertellen welke levensmiddelen er in zijn winkel waren vergiftigd. Op advies van de politie legde de winkelier een pakketje op de afgesproken plaats waar de politie onopvallend postte en de daders kon arresteren. De jongemannen zullen binnenkort voor de officier van justitie worden voorgeleid. 22 november gestolen blauw me tallic sportfiets merk motobécane. 28/39 in blauw Donderdagavond koopavond woensdag na 12.30 gesloten WINKELCENTRUM GROENSVOORDE 12 WADDINX VEEN - TELEFOON 01828-2289 team boven in de poule. Beide ke ren won Hans Smit al zijn partijen. Verder scoorden tegen Boskoop Rob Kegel 2x en Marc van Leeu wen en de dubbel. Rob en de dub bel completeerden de score teaen BTTV. y Ellende troef bij het te hoog inge deelde tweede team. Inmiddels degradeerd door 2x verlies en ook in eerdere partijen zonder punten. voor AL uw drukwerk dorpsstraat 62a zevenhuizen tel. 01802-2289

Dorpskrant | 1982 | | pagina 14